ثبت فروشگاه

دتکتور (detector) ابزاری است که برای کشف آتش سوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کمک این وسیله در هنگام آتش سوزی ساکنین می‌توانند به مکانی امن پناه ببرند. تشخیص سریع آتش سوزی نقش زیادی در تامین امنیت افراد یک مجموعه ایفا می‌کند. این محصولات سیگنال‌های مربوط به آتش سوزی را دریافت می‌کند و به مرکز کنترل ارسال می‌کند. سپس آژیرهای اعلام حریق به صدا در می‌آیند و از این طریق افراد از وجود آتش سوزی آگاه می‌شوند. قیمت دتکتور به نوع آن و برند انتخابی بستگی دارد. استفاده از این سیستم علاوه بر امنیت مزایای دیگری هم دارد. به همین دلیل افراد به خرید دتکتور اعلام حریق اقدام می‌کنند.

دتکتور، وسیله‌ای است که توانایی تشخیص دود، حرارت، بو، گاز و دیگر عوامل آتش را در سیستم اعلام حریق دارد. اولین نمونه‌های این محصول به صورت خودکار کار شناسایی و اعلام حریق را انجام نمی‌دادند. بلکه به اهرمی مجهز شده بودند که برای اعلام حریق و به صدا درآوردن زنگ هشدار و آژیر، می‌بایست اهرم کشیده می‌شد. این محصولات وابسته به حضور شخصی در ساختمان بودند. اتوماتیک نبودن این محصولات سبب شد تا تاخیر زیادی در سیستم اعلام و اطفا حریق ایجاد شود. امروزه سیستم اعلام حریق به صورت خودکار و اتوماتیک وارد عمل می‌شود. این محصولات پس از دریافت سیگنال‌های آتش، سریعاً وارد عمل می‌شوند. البته هزینه نصب دتکتور هوشمند نسبت به نمونه‌‌های اولیه بسیار بیشتر است. دتکتور با توجه به قابلیت‌های خود به دسته‌های زیر تقسیم بندی می‌شود:

  • دتکتور دودی: این تجهیزات به حرارت، گرمای ناشی از آتش و مهم‌تر از همه دود بسیار حساس هستند. عملکرد دتکتور دودی به گونه ای است که یک باکس دارند. در صورت پر شدن هوای داخل محفظه از دود، هشدار حریق را به شما می‌دهد. این محصولات خود در چهار نوع دتکتور دودی نوری، دتکتور یونیزاسیون، بیم دتکتور دودی و دتکتور دودی مکشی به بازار عرضه می‌شود.
  • دتکتور حرارتی: دتکتور حرارتی نسبت به افزایش دما و درجه خاصی از دما حساسیت زیادی دارد. این دتکتورهای اعلام حریق، در فضاهای محدودی نصب می‌شوند. با ایجاد دو شرایطی که ذکر شد، دتکتورهای حرارتی آتش را تشخیص می‌دهند و شروع به فعالیت می‌کنند. این محصول در 4 مدل دتکتور حرارتی ثابت، دتکتور حرارتی افزایشی، دتکتور حرارتی خطی یا کابلی و دتکتور حرارتی ترکیبی تولید می‌شود.
  • دتکتور شعله ای: این محصول از حسگر و سنسور ساخته شده است. دتکتور اعلام حریق شعله‌ای به شعله آتش فوراً واکنش نشان می‌دهد. این محصول وجود شعله‌ها را تشخیص می‌دهد و سیگنال‌های مربوطه را به مرکز کنترل ارسال می‌کند. این آشکار ساز شعله‌ای شامل دتکتور شعله ای فرابنفش (UV)، دتکتور شعله ای مادون قرمز و دتکتور شعله ای UV و مادون قرمز می‌شود.
  • دتکتور گازی: این محصول گازهای سمی موجود در فضا را شناسایی می‌کند و سریعاً وارد عمل می‌شود. این وسیله از تجهیزات ایمنی ساختمان‌های صنعتی است. دتکتور گازی غلظت غیرعادی گاز و نشت گاز را به سرعت تشخیص می‌دهد و سیستم‌های کنترلی را مطلع می‌کند. دو نوع دتکتور گازی وجود دارد دتکتور گازی ثابت که به صورتی دیواری است و دتکتور گازی پرتابل که به صورت قابل حمل است.

قیمت دتکتور

تنوع دتکتورها در بازارهای بین المللی و داخلی بسیار زیاد است. قیمت این ابزارآلات به نوع دتکتور، مکان مورد نظر و تعداد دتکتورهای مورد نیاز نسبت به متراژ بستگی دارند.

خرید دتکتور از راندنو

برای خرید دتکتور سیستم اعلام حریق می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات دتکتور را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دتکتور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند