ثبت فروشگاه

دتکتور حرارتی یا سنسور حرارتی، یک دستگاه الکترونیکی است که برای تشخیص تغییرات دما یا وجود حرارت و انتقال این اطلاعات به سیستم هشداردهی از آن استفاده می‌شود. دتکتورهای حرارتی، حرارت یا افزایش ناگهانی دما در محیط‌های مختلف را تشخیص می‌دهند و داده‌های مربوطه را به سیستم‌های اعلام و اطفا ارسال می‌کنند. این تجهیزات در سیستم‌های اعلام حریق، سیستم‌های ایمنی و کنترل دما، سیستم‌های خنک‌کننده و سیستم‌های اتوماسیون استفاده می‌شوند. همچنین، دتکتورهای حرارتی می‌توانند در صنایع معدن، صنایع غذایی، سیستم‌های امنیتی و بسیاری دیگر از سیستم‌های صنعتی کاربرد داشته باشند.

این محصول بر اساس تغییرات دما، سیگنال هشدار را فعال می‌کند و به سیستم اعلام حریق یا سیستم کنترل دما اطلاع می‌دهد. این دستگاه‌ها به منظور ایجاد هشدار در صورت وقوع حرارت غیرطبیعی، آتش‌سوزی یا خطرات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. دتکتورها معمولاً به صورت دیواری، سقفی یا توکار نصب می‌شوند و می‌توانند بر اساس نوع، مدل، بازه حرارتی و تکنولوژی به انواع مختلفی تقسیم‌بندی شوند. دتکتورهای حرارتی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم عمل می‌کنند. دتکتورهای حرارتی مستقیم، دما را مستقیماً اندازه‌گیری می‌کنند، در حالی که دتکتورهای حرارتی غیرمستقیم تغییرات دما را براساس تغییرات دیگری مانند تغییر مقاومت الکتریکی یا تغییر جریان الکتریکی تشخیص می‌دهند. انواع دتکتورهای حرارتی، بر اساس تکنولوژی استفاده شده در نوع حسگر، دامنه دمایی و سیستم خروجی تقسیم بندی می‌شوند.

انواع دتکتور حرارتی با توجه به نوع عملکرد شامل موارد زیر هستند:

  1. دتکتور حرارتی دودی: این نوع دتکتورها علاوه بر تشخیص تغییرات دما، قادر به تشخیص دود ناشی از آتش‌سوزی نیز هستند.
  2. دتکتور حرارتی گازی: این دتکتور نیز همانند نوع قبلی یک نوع دتکتور مولتی سنسور محسوب می‌شود. به این معنا که علاوه‌بر حرارت، در صورت وجود گاز نیز سیگنال‌های مربوط را به سسیستم اعلام حریق مرکزی ارسال می‌کند.

دتکتورها براساس تکنولوژی نیز به سه دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • دتکتور حرارتی ثابت: دتکتور حرارتی ثابت به درجه ثابتی از دما که از قبل تعیین شده حساس است. زمانی که دمای محیط به آن مقدار مشخص برسد، وارد عمل می‌شود.
  • دتکتور حرارتی افزایشی: در صورتی که دمای محیط از میزان تعیین شده افزایش پیدا کند، اعلام حریق فعال می‌شود. دو عامل دما و گرما در این محصول اهمیت دارد. دتکتورهای افزایشی، با تغییرات نرمال دما و حرارت سازگاری داشته اما تغییرات غیرنرمال را اعلام می‌کنند.
  • دتکتور حرارتی خطی: این نوع دتکتورها بر روی یک خط حساس به تغییرات دما قرار دارند و در صورت تغییر دما در نقاط مختلف خط، هشدار می‌دهند.

دتکتورهای حرارتی می‌توانند بر اساس محدوده دمایی کاری، نوع نصب (دیواری، سقفی، توکار) و استفاده در محیط‌های خاص (مثلاً محیط‌های خطرناک یا صنعتی) نیز متفاوت باشند.

قیمت دتکتور حرارتی

قیمت دتکتور حرارتی به مدل، نوع تکنولوژی، جنس به کار رفته در تولید و ساخت این دستگاه‌ها، نحوه عملکرد، درجه حفاظت، استاندارد و برند بستگی دارد.

خرید دتکتور حرارتی از راندنو

برای خرید دتکتورهای حرارتی سیستم اعلام حریق می‌توانید از بخش بالایی همین صفحه کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات دتکتور را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دتکتور‌ حرارتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند


نوع


سیستم


زاویه دیده شدن نشانگر