ثبت فروشگاه

بالانسر

بالانسر نگهدارنده ابزار وسیله ای برای معلق نگه داشتن وسایل سنگین و کاهش وزن قطعه کار حین انجام کار است. این وسیله ظرفیت های متفاوتی دارد. بالانسرها معمولاً از جنس فلز و پلاستیک فشرده ساخته می شوند. بالانسر مانند یک جرثقیل آویزان از سقف عمل می کند و از آن در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی استفاده می شود. از پرکاربردترین صنایعی که از بالانسر استفاده می کنند می توان به صنایع مونتاژ و خودروسازی اشاره کرد. قیمت بالانسر گاز و دیگر نمونه های این محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد. راندنو امکان خرید بالانسر ابزار را برای شما کاربران فراهم نموده است.

بالانسر

بالانسر چیست

بالانسر ابزار یک دستگاه پرکاربرد است که برای آویزان کردن یا معلق نگه داشتن وسایل سنگین، مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول یکی از پرکاربردترین وسایل مورد نیاز کارگران در بخش های مختلف است. عملکرد این محصول، موجب کاهش وزن ابزارآلات و قطعات آنها می شود. نتیجه این فرآیند، جلوگیری از خستگی کارکنان و افزایش راندمان کار آنها است. استفاده از این ابزار در صنایعی که افراد با تجهیزات سنگین در ارتباط هستندف کاربرد دارد. همچنین استفاده از این تجهیزات، ایمنی کارکنان را تا حد زیادی تأمین می کند.

این محصول با استفاده از یک قلاب که در قسمت پایین محصول قرار گرفته است، وزن اجسام را متحمل می شود. کیفیت قلاب به کار رفته در این ابزار اهمیت زیادی دارد. قلاب بالانسر باید مستحکم ساخته شده باشد و از ظرفیت تحمل بار سنگین برخوردار باشد.

انواع بالانسر

بالانسرها در دو نوع بالانسرهای فنری و بالانسرهای پمپ بادی در بازار موجود هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

بالانسر فنری

این بالانسر می تواند از جنس فلز یا پلاستیک باشد. بالانیر فنری می تواند قطعه کار را معلق نگه دارد و وزن قطعه کار را کاهش دهد. را به کاربر می دهد. از این نوع بالانسر در خطوط مونتاژ و تولید استفاده می شود. بالانسر فنری مکانیزم ساده ای دارد و با استفاده از یک فنر که در آن وجود دارد، نیرویی مخالف با نیروی گرانش زمین ایجاد می کند و قطعه کار را نگه می دارد. بالانسر فنری با از بین بردن ارتعاش کابل منجر به چرخش 360 درجه قطعه کار بدون هرزگرد می شود و قطعه را در هوا معلق نگه می دارد.

کاربرد بالانسر فنری: این بالانسر به جز استفاده در خطوط تولید و مونتاژ، می تواند به ریل های سقفی نیز متصل شود و به صورت عرضی روی ریل حرکت کند. متوسط طول کابل در این نوع بالانسر حداکثر 3 متر است.

بالانسر بادی

بالانسر بادی یا بالانسر پنوماتیک یک شلنگ متعادل کننده دارد که قدرت دستگاه را از طریق باد فراهم می کند و سرعت انجام کار را تا دو برابر افزایش می دهد. استفاده از بالانسر بادی منجر به کاهش خستگی کاربر می شود. 

کاربرد بالانسر بادی: این ابزار از افزایش ارتعاشات حین کارجلوگیری می کند، قدرت و سرعت کار را افزایش می هد، خطر را کاهش می دهد و قطعه کار را معلق نگه می دارد.

انواع بالانسر

اجزای بالانسر

این محصول از اجزا و قطعات متنوعی ساخته شده است که در ادامه از آنها نام برده شده است:

 1. پوسته و بلوک
 2. دنده
 3. وزنه
 4. شفت
 5. ترمز
 6. فنر
 7. قلاب 
 8. سیم بکسل

اجزای بالانسر

تفاوت بین قرقره و بالانسر

تفاوت بین قرقره و بالانسر در خاصیت جمع کنندگی است بنابراین بدون نیاز به اعمال نیرویی، قرقره می تواند کابل اضافه را به داخل مخزن برگرداند.

مزیت های استفاده از بالانسر و کاربرد آن

 • بالا بردن میزان کارایی
 • معلق نگه داشتن اجسام و تقسیم وزن
 • استفاده برای ابزار سنگین
 • افزایش ایمنی افراد
 • ایجاد فضای خالی در محل کار
 • ایجاد نظم روی میز کار
 • افزایش طول عمر ابزار
 • افزایش سرعت و دقت 
 • کاهش خستگی کاربر و استفاده از نیروی کم تر 

مزیت و کاربرد بالانسر 

روش کار بالانسر

همانطور که در ابتدا به این موضوع پرداخته شد، بالانسرها از دو قلاب به منظور نگهداری اجسام برخوردار هستند. قلاب بالایی این محصول به یک میله در بالای میز کار یا بر روی سقف نصب می شود. وجود این قلاب به حرکت Balancer در مسیر کمک می کند. سپس ابزار یا جسم مورد نظر به قلاب پایینی متصل به سیم بکسل وصل می کنند. این قلاب از ویژگی تغییر مسافت و قفل شوندگی برخوردار است و قابلیت نگهداری ابزار در فاصله ای مشخص را به صورت ثابت بر عهده دارد.

در رابطه با عملکرد این ابزار می توان گفت هنگامی که ابزار مورد نظر به قلاب وصل می شود، با ثابت شدن فاصله آن می توانید از وسیله متصل به بالانسر استفاده نمایید.

تعمیر بالانسر

همانطور که پیش از این گفته شد، با استفاده از این ابزار دستگاه های مختلف دچار لرزش نمی شوند و به صورت ثابت در جای مورد نظر قرار می گیرند. این ابزار نیز به عنوان نگهدارنده یا لرزه گیر بر روی موتور خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل استفاده در بازه زمانی طولانی از این تجهیزات، امکان آسیب به آن را افزایش می دهد. تعمیر بالانسر صنعتی نیز باید توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام شود که در این زمینه تخصص دارند.

تعویض قلاب و سیم بکسل و بررسی دیگر اتصالات این وسیله، از دیگر مواردی است که باید توسط افراد متخصص انجام شود. همچنین هنگام خرید هر یک از قطعات این تجهیزات، باید از فروشگاه معتبر خرید خود را انجام دهید.

نکات مهم در هنگام خرید بالانسر

هنگام خرید این تجهیزات باید به نکات نام برده در لیست زیر توجه داشته باشید:

 1. استحکام بالا
 2. عمر مفید بالا 
 3. توان و قدرت بالا
 4. تعادل و جلوگیری از هرزگرد قطعه
 5. سایز و وزن مناسب 
 6. کم صدا یا بی صدا بودن
 7. ایجاد نظم و تعادل مناسب در قطعات 

نکات مهم در هنگام خرید بالانسر

بهترین برند بالانسر 

در حال حاضر برندهای مختلفی در زمینه تولید و فروش بالانسر فعالیت می کنند که در ادامه به برترین آنها پرداخته می شود.

بالانسر فنری تیگون

تیگون یک شرکت کره ای است که به صورت تخصصی به تولید بالانسر می پردازد بنابراین بالانسرهای این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند، می توان گفت که قیمت مناسبی دارند و نیازی به نیروی محرکه خارجی ندارند.

بالانسر تیگون

تیگون یک برند ژاپنی است که در زمینه لیفتینگ فعالیت می کند. این شرکت در سال 1956 توسط توشیا میکیا تأسیس شد. محصولات و تجهیزات این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و براساس نیاز کاربران تولید می شوند. این برند به تولید انواع بالانسر در ظرفیت های مختلف 4.5 تا 9 کیلوگرم و حتی تا 50 کیلوگرم پرداخته است.

بالانسر سوماک

سوماک یکی از نام آشناترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات پنوماتیک در جهان است. این شرکت انواع ابزارآلات را تولید شده خود را به سایر کشورهای جهان صادر می کند. محصولات سوماک از گواهی استاندارد CE اروپا و ایزو 9001 برخوردار است. محصولات سوماک نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بالانسر SA-2204A سوماک یکی از بهترین محصولات تولید شده توسط این برند است.

ازدیگر برندهای محبوب بالانسر می توان به بالانسر اندو، اینجن، آروال و تکنا اشاره کرد. کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت انواع بالانسر نگهدارنده ابزار با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان و نمایندگان این کالا به طور مستقیم ارتباط برقرار نمایید.

قیمت بالانسر

قیمت این تجهیزات بر حسب وزن، قطعات استفاده شده، جنس کابل (فولادی یا آلومینیومی)، کم صدا یا بی صدا بودن، توان و قدرت و برند تولیدکننده محصول تعیین می شود.

خرید بالانسر

برای خرید بالانسر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بالانسر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند