ثبت فروشگاه

بالانسر

بالانسر ابزاری برای معلق نگه داشتن و کاهش وزن قطعه کار در هنگام کار است. این وسیله ظرفیت های متفاوتی دارد. بالانسرها معمولاً از جنس فلز و پلاستیک فشرده هستند. بالانسر مانند یک جرثقیل آویزان از سقف، عمل می کند و از آن در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی استفاده می شود. از پرکاربردترین صنایعی که از بالانسر استفاده می کنند می توان به صنایع مونتاژ و خودروسازی اشاره کرد. 

بالانسر

اجزای بالانسر

 1. پوسته و بلوک
 2. دنده
 3. وزنه
 4. شفت
 5. ترمز
 6. فنر
 7. قلاب 
 8. سیم بکسل

اجزای بالانسر

انواع بالانسر

بالانسرها به دو نوع بالانسرهای فنری و بالانسرهای پمپ بادی تقسیم می شوند.

بالانسر فنری

این بالانسر می تواند از جنس فلز یا پلاستیک باشد. بالانیر فنری می تواند قطعه کار را معلق نگه دارد و وزن قطعه کار را کاهش دهد. را به کاربر می دهد. از این نوع بالانسر در خطوط مونتاژ و تولید استفاده می شود. بالانسر فنری مکانیزم ساده ای دارد و با استفاده از یک فنر که در آن وجود دارد، نیرویی مخالف با نیروی گرانش زمین ایجاد می کند و قطعه کار را نگه می دارد. بالانسر فنری با از بین بردن ارتعاش کابل منجر به چرخش 360 درجه قطعه کار بدون هرزگرد می شود و قطعه را در هوا معلق نگه می دارد.

کاربرد بالانسر فنری: این بالانسر به جز استفاده در خطوط تولید و مونتاژ، می تواند به ریل های سقفی نیز متصل شود و به صورت عرضی روی ریل حرکت کند. متوسط طول کابل در این نوع بالانسر حداکثر 3 متر است.

بالانسر بادی

بالانسر بادی یا بالانسر پنوماتیک یک شلنگ متعادل کننده دارد که قدرت دستگاه را از طریق باد فراهم می کند و سرعت انجام کار را تا دو برابر افزایش می دهد. استفاده از بالانسر بادی منجر به کاهش خستگی کاربر می شود. 

کاربرد بالانسر بادی: این ابزار از افزایش ارتعاشات حین کارجلوگیری می کند، قدرت و سرعت کار را افزایش می هد، خطر را کاهش می دهد و قطعه کار را معلق نگه می دارد.

انواع بالانسر

تفاوت بین قرقره و بالانسر

تفاوت بین قرقره و بالانسر در خاصیت جمع کنندگی است بنابراین بدون نیاز به اعمال نیرویی، قرقره می تواند کابل اضافه را به داخل مخزن برگرداند.

مزیت و کاربرد بالانسر 

 1. بالا بردن میزان کارایی
 2. معلق نگه داشتن اجسام و تقسیم وزن
 3. استفاده برای ابزار سنگین 
 4. افزایش ایمنی افراد
 5. ایجاد فضای خالی در محل کار
 6. ایجاد نظم روی میز کار
 7. افزایش طول عمر ابزار
 8. افزایش سرعت و دقت 
 9. کاهش خستگی کاربر و استفاده از نیروی کم تر 

مزیت و کاربرد بالانسر 

نکات مهم در هنگام خرید بالانسر

 1. استحکام بالا
 2. عمر مفید بالا 
 3. توان و قدرت بالا
 4. تعادل و جلوگیری از هرزگرد قطعه
 5. سایز و وزن مناسب 
 6. کم صدا یا بی صدا بودن
 7. ایجاد نظم و تعادل مناسب در قطعات 

نکات مهم در هنگام خرید بالانسر

بهترین برند بالانسر 

در حال حاضر برندهای مختلفی در زمینه تولید و فروش بالانسر فعالیت می کنند که در ادامه به برترین آنها پرداخته می شود.

بالانسر فنری تیگون

تیگون یک شرکت کره ای است که به صورت تخصصی به تولید بالانسر می پردازد بنابراین بالانسرهای این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند، می توان گفت که قیمت مناسبی دارند و نیازی به نیروی محرکه خارجی ندارند.

ازدیگر برندهای محبوب بالانسر می توان به بالانسر اندو، اینجن، کاپرا، سوماک، آروال و تکنا اشاره کرد. کاربران می توانند برای اطلاع از قیمت انواع بالانسر نگهدارنده ابزار به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشندگان و نمایندگان این کالا به طور مستقیم در ارتباط باشند و از آن ها خرید نمایند.  

قیمت بالانسر

قیمت این محصول بر حسب وزن، قطعات استفاده شده، جنس کابل (فولادی یا آلومینیومی)، کم صدا یا بی صدا بودن، توان و قدرت و ... تعیین می شود.

خرید بالانسر

برای خرید بالانسر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بالانسر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند