ثبت فروشگاه

کات اوت فیوز یا فیوز کات اوت یک قطعه از وسایل الکتریکی است که در مدارهای برقی از آن استفاده می‌شود. این فیوز معمولاً در کنار کنتور برق ساختمان نصب می‌شود. وظیفه اصلی فیوز کات اوت حفاظت از ترانسفورماتور در برابر جریان‌های قوی است. این جریان در اثر اضافه بار یا اتصال کوتاه رخ می‌دهد. به طور کلی در شبکه‌های ضعیف یا مدارهایی که داخل ترانس هستند از Cutout Fuse استفاده می‌شود. برای جداکردن سریع بخش‌های خطا دار مدار از دیگر بخش‌های سیستم این محصول به کار گرفته می‌شود. کات اوت‌‌ها اغلب در سه مدل مختلف تولید می‌شوند: مدل اول مسدود، دومی باز و سومی روباز است. رایج ترین نوع کات اوت‌ در ایران مدل بار است. در ساختار این کات اوت پایه فیوز، نگهدانده و فیوز قرار گرفته است. کات اوت‌ سه وظیفه اصلی را برعهده دارد:

  1. حفاظت از فیوز برای یک دارایی خط (ترانسفورماتور): این محصول می‌تواند روی نگهدارنده فیوز نصب شود. این فیوز اگر قبل از ترانسفورماتور نصب شود، می‌تواند از آن در برابر شرایط مختلف محافظت کند.
  2. حفاظت فعلی خطای زمین: در صورتی که پایین دست خطایی به وجود آید، قطعه همچنان کار می‌کند و مدار باز می‌ماند. گاهی جریانی قوی در اثر خطا ایجاد می‌شود که بسیار خطرناک است. این وسیله جریان را با خاموش کردن قوس الکتریکی که داخل نگهدارنده فیوز ایجاد می‌شود، متوقف می‌کند.
  3.  نشانگر بصری از یک مدار باز: در هنگام کات اوت، نگهدارنده فیوز، به آسترها سیگنال‌های باز را آویزان می کند که در نتیجه خط باید سرویس شود.

فیوزهای کات اوت از دو بخش تشکیل شده اند:

  • یکی از این بخش‌ها محفظه مسدود است اتصالات خط به آن بسته می‌شود. این محفظه به گونه‌ای ساخته شده که کراس به آرامی بسته شود.
  • بخش دیگر نگهدارنده فیوز و بخش متحرک است. المنت داخل این بخش به راحتی تعویض می‌شود.

قیمت کات اوت فیوز

قیمت فیوز کات اوت به عواملی همچون نوع، جنس بدنه، ساختار، عملکرد، استانداردها، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید کات اوت فیوز از راندنو

برای خرید کات اوت فیوز سرامیکی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کات اوت فیوز پلیمری را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کات اوت فیوز سیلیکونی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند


جنس