ثبت فروشگاه

کابل مفتولی یا کابل خشک یکی از انواع کابل برق است که امروزه در صنعت برق کاربردهای بسیار زیادی دارد. کابل برق به طور کلی در انواع افشان، نیمه افشان و مفتول عرضه می شود. کابل مفتول بیشتر در شبکه های فشار قوی مورد استفاده قرار می گیرد. این کابل انعطاف پذیری کمتری نسبت به دیگر انواع کابل برق دارد، به همین دلیل در صنعت به آن کابل خشک نیز گفته می‌شود. کابل‌های مفتول از به هم تابیده شدن چند رشته سیم مفتول تشکیل شده‌اند که داخل عایق و روکشی از جنس PVC قرار گرفته‌اند. البته کابل‌های مفتولی تک رشته نیز به بازار عرضه می‌شوند که یک هسته مفتولی شکل مسی یا آلومینیومی داخل آن‌ها وجود دارد. به طور کلی، در تعریف کابل‌های مفتولی به این نکته اشاره می‌شود که این کابل‌ها برای نصب ثابت بسیار مناسب هستند.

کابل خشک یا مفتول ولتاژهای نامی مختلفی دارد. برخی از این کابل‌ها در ولتاژ نامی 300 تا 500 ولت و برخی دیگر با ولتاژهای نامی 450 تا 750 ولت و حتی بالاتر به بازار عرضه می‌شوند. کابل‌های خشک استحکام و مقاومت بالایی دارند، به همین دلیل استفاده از آن‌ها در صنعت رواج زیادی یافته است. از این کابل در ایستگاه‌های توزیع و انتقال برق، داخل لوله‌ها و زیر مصالح ساختمانی، کارخانجات صنعتی و محیط‌های کارگاهی استفاده می‌شود. کابل‌های مفتولی از نظر اقتصادی به صرفه هستند و برای تمامی مناطق جغرافیایی و شرایط آب و هوایی مناسب هستند. یکی دیگر از مزیت‌های کابل مفتول این است که این تجهیزات نسبت به دیگر کابل‌ها در برابر پیچیده شدن و ساییدگی مقاوم هستند. این کابل ها به اختصار کابل مفتول NYY نیز شناخته می‌شوند.

کابل‌های خشک از لحاظ جنس هسته و مغزی کابل به دو نوع مختلف مسی و آلومینیومی تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی از افراد کابل های مفتولی را براساس نحوه نصب و کاربرد نیز به صورت کابل نصب ثابت و خشک تقسیم‌بندی می‌کنند. کابل‌ مفتول در دو سطح ولتاژی زیر به کار گرفته می‌شود:

  • کابل مفتول با ولتاژ نامی 300/500 ولت
  • کابل مفتول با ولتاژ نامی 0.6/1 کیلو ولت

قیمت کابل مفتولی

قیمت کابل مفتولی به عواملی همچون استانداردهای تولید، تعداد رشته، ضخامت کابل، سطح مقطع، نوع روکش، وزن کابل و دیگر موارد بستگی دارد. هرچه تعداد رشته و سطح مقطع کابل بیشتر باشد، قیمت کابل خشک نیز بیشتر می‌شود. لازم به ذکر است که قیمت کابل‌های آلومینیومی مفتول از کابل‌های مسی مفتولی کمتر است.

خرید کابل مفتولی از راندنو

برای خرید کابل مفتولی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل مفتولی مسی و آلومینیومی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند