ثبت فروشگاه

انبر جوشکاری

انبر جوشکاری یکی از مهم ترین ابزار برای انجام عملیات جوشکاری، می باشد. این انبر به منظور ایجاد اتصال منفی یا برق بین کابل و الکترود و نگه داشتن الکترود مورد استفاده قرار می گیرد و بدون آن عملیات جوشکاری امکان پذیر نمی باشد. این ابزار در واقع یک گیره است که الکترود به آن بسته می شود.  انبرهای جوشکاری در شکل ها و انواع مختلفی تولید می شوند و همچنین قابلیت تحمل متفاوتی دارند. از پر کاربردترین این مدل ها می توان به انبر جوشکاری نوع G نام برد. این نوع انبرها در برخی از مدل ها قابل قفل شدن نیز می باشند. در برخی از صنایع گیره ها نیز به عنوان انیر جوشکاری استفاده می شود. از متداولترین این گیره ها می توان به گیره جهشی، گیره دو محور، گیره کشویی( انبر نوع F) و گیره لوله ای یا انبر لوله ای نام برد. دسته انبر ها باید قابلیت عایق داشته باشد. به این وسیله نگهدارنده الکترود نیز می گویند.

انبر جوشکاری ایده آل چه خصوصیاتی دارد؟

  • این وسیله می بایست  سبک، متعادل و مجهز به گیره باشد و امکان تعویض الکترود با آن راحت و آسان باشد. پیشنهاد سایت راندنو استفاده از انبرهای ایمن تر و انبرهایی که ضد زنگ هستند، می باشد.
  • دارای روکش عایق قوی از جنس کائوچو، الاستیک و ... باشد و همچنین باید کاملاً بعد از استفاده تمیز شود.
  • جنس دسته آن نسوز باشد و در برابر حرارت مقاوم باشد و همچنین فک های دندانه به گونه ای طراحی و ساخته شده باشد که به راحتی بتواند الکترود را نگه دارد.

نکاتی که هنگام خرید انبر جوشکاری باید به آن توجه کرد

در هنگام خرید این محصول، باید دقت داشته باشیم که انبر جوشکاری کاملاً مطابق با شدت جریان دستگاه انتخاب شود، زیرا در صورتی که شدت جریان بالاتر از حداکثر تحمل جریان انبر باشد، باعث سوختن آن می شود و در صورتی که قابلیت تحمل جریان انبر جوشکاری بسیار بالاتر از شدت جریان مصرفی باشد، حمل و نقل آن برای فرد جوشکار دشوار می شود. 
باید به این نکته توجه داشت که در صورت داغ شدن انبر جوشکاری به دلیل شدت جریان بالاتر از حد تحمل انبر جوشکاری و یا کثیف بودن و یا شل بودن کابل، از فرو بردن آن به داخل آب جهت سرد شدن به شدت خودداری کنیم. هم چنین برای جلوگیری از سوختن دهانه انبر، از جوشکاری کردن با انبرهای کوچک نیز پرهیز نماییم. هنگام شروع کار ابتدا انبر اتصال را بزنید سپس اقدام به جوشکاری کنید. همچنین جایی که انبر اتصال و الکترود را به بدنه اتصال می دهید باید رسانا باشد.
سایت راندنو همواره در تلاش است تا با شناسایی عاملین و نمایندگان فروش محصولات مختلف، آنها را جهت خرید آسان و راحت به خریدران معرفی نماید. خریداران می توانند در سایت راندنو، ویترین بیش از هزاران کالای فروشندگان را با ذکر قیمت مشاهده و با آنها تماس برقرار نمایند.

لیست مقایسه

برند