ثبت فروشگاه

تجهیزات چاه ارت

تجهیزات چاه ارت مجموعه‌ای از وسایل الکتریکی هستند که برای حفر چاه ارت و اجرای سیستم ارتینگ به کار گرفته می‌شوند. از این تجهیزات برای حفاظت از ساختمان و افزایش ایمنی مجموعه استفاده می‌شود. در حال حاضر چاه ارت در اغلب ساختمان‌ها حفاری می‌شود. در پاسخ به سوال لوازم چاه ارت چیست می‌توان گفت برای محافظت در برابر شوک الکتریکی، آتش سوزی، رعد و برق و دیگر مواردی که سبب ایجاد ولتاژ اضافه می‌شوند، از این تجهیزات استفاده می‌شود. امروزه با توجه‌ به نوسانات، جریان‌های خطا و قطعی وصلی‌های مکرر برق وجود یک سیستم ارتینگ اهمیت پیدا کرده است.

چاه ارت یک گودال و چاله است که به صورت عمودی در زمین حفر می‌شود. عمق این چاه تا جایی است که خاک به رطوبت برسد. داخل چاه نیز یک صفحه مسی که سیم مسی به آن جوش خورده قرار می‌گیرد. چاه‌های ارت نقش مهمی را صنعت برق ایفا می‌کنند. هنگامی که دستگاه‌ها و وسایل برقی به چاه ارت متصل هستند اگر به صورت اتفاقی با بدنه دستگاه‌های دیگر تماس ایجاد کنند و برق دار شوند، افراد از خطرات برق گرفتگی و مرگ و میر در امان هستند. تجهیزات چاه ارت از چند بخش تشکیل شده است. در ادامه به معرفی تجهیزات چاه ارت می‌پردازیم.

  • صفحه مسی: از یک صفحه مسی به شکل عمودی در قسمت پایینی چاه که به سیم مسی متصل است استفاده می‌شود.
  • سیم مسی: از نوعی سیم مسی با رسانایی بالا در چاه ارت استفاده می‌شود تا انتقال به درستی و سریع صورت بگیرد.
  • میله مسی: در مکان‌هایی که حفاری مشکل است، از میله‌های مسی استفاده می‌شود که ضربه زدن به زمین را آسان‌تر می‌کند.
  • بنتونیت: بنتونیت از نمک و زغال سنگ تشکیل شده است. از این ماده به عنوان پرکننده چاه ارت، حفره‌ها و اطراف میله استفاده می‌شود.
  • شینه ارت: برای اتصال چاه ارت جهت عبور جریان از قیمت‌های مختلف پنل از شینه ارت استفاده می‌شود.
  • کابلشو: کابلشو یک وسیله برای اتصال کابل به سایر بخش‌های چاه ارت است.
  • جوش: به واسطه فرایند جوشکاری می‌توان سیم مسی را به صفحه متصل کرد.
  • کلمپ: این وسیله نوعی نگهدارنده است که نمره‌های مختلفی دارد.
  • مواد یا ژل کاهنده مقاومت زمین: این ماده داخل چاه ارت ریخته می‌شود و رسانایی بالایی دارد. این مواد مقاومت زمین را کاهش می‌دهد و راندمان سیستم ارت بیشتر می‌شود.
  • لوله پلی اتیلن: لوله جداره یکی از مهم‌ترین تجهیزات چاه ارت است. البته این لوله‌ها در انواع پلیمری و فولادی عرضه می‌شوند.

قیمت تجهیزات چاه ارت

در نصب و راه اندازی سیستم ارتینگ باید از لوازم و اجزای باکیفیت استفاده شود. در صورتی که مواد مرغوب به کار گرفته شود، سیستم ارتینگ بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد. قیمت سیستم ارتینگ نیز به کیفیت وسایل و ابزارهای آن بستگی دارد. همچنین قیمت مس، طول سیم‌ها، عمق چاه و دیگر عوامل نیز برروی قیمت سیستم ارتینگ اثرگذار هستند.

خرید تجهیزات چاه ارت از راندنو

برای خرید تجهیزات چاه ارت می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده و تولید کننده تجهیزات ارت ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لوازم چاه ارت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند