ثبت فروشگاه

قیچی

قیچی ابزاری جهت ایجاد برش در اندازه و زوایای مختلف می باشد. قیچی صنعتی از جنس فولادی و در انواع مختلفی تهیه و تولید و به بازار عرضه شده است. قیچی های ساده کوچک دارای سر پهن می باشند و برای مصارف عمومی مورد استفاده قرار می گیرند. هر قیچی از دو تیغه محکم فلزی یا فولادی، یک دسته با روکش پلاستیکی و پیچ و مهره که سبب اتصال تیغه ها می باشد تشکیل شده است. 

انواع قیچی 

 1. قیچی حلب بر: معمولا برای برش های صاف و بدون منحنی با متراژ بالا استفاده می شود 
 2. قیچی ورق بر هواپیمایی: از آنجا که اولین بار برای برش دادن ورقه های فلزی در صنعت هواپیمایی استفاده شده است، این وسیله سبک به این نام معرف شناخته شده است. هدف استفاده از ایت محصول برای برش های زاویه دار است که خود به 3 رنگ مختلف تقسیم بندی می شود و هر رنگ یک کارایی دارد. دسته زرد رنگ برای برش های صاف، دسته قرمز رنگ، برای برش های چپ بر، رنگ سبز برای برش های راست بر می باشد.
 3. قیچی برقی: در خیاطی مورد استفاده قرار می گیرد و سرعت عمل بالایی برای برش دادن پارچه دارد که این قیچی دو نوع دارد: تیغه صاف و تیغه گرد که هر کدام کارایی مختص خود را دارد. 
 4. قیچی باغبانی: تیغه قیچی باغبانی باید تیز باشد که جنس آن از فولاد تیتانیوم می باشد و مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی دارد، این تیغه برای برش شاخه های ضخیم و کلفت کاربرد دارد. قیچی باغبانی انواع مختلفی دارد از جلمه قیچی چمن زن، قیچی هرس که خود دو نوع دارد، قیچی تیغه کج و تیغه صاف، قیچی شمشاد زن و قیچی سر شاخه زن از انواع آن هستند. 
 5. قیچی مفتول بر: این قیچی دارای دسته های بلندی است که برای تسلط بیشتر بر قطعه کار مورد استفاده قرار می گیرد. دسته های بلند به طول 30 الی 35 سانتی متر برای برش مفتول با ضخامت کمتر از 10 میلی متر و دسته هایی به طول 45 الی 60 سانتی متر برای ضخامت مفتول 10 میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد. برای ضخامت 10 میلی متر به بالا از قیچی به طول 75 سانتی متر استفاده می شود. قیچی مفتول بر دو لبه متحرک دارد که با یک لولا به یکدیگر متصل شده اند. 
 6. قیچی گاز انبری: این قیچی ظاهری شبیه به گاز انبر دارد و برای برش مفتول در محیط های بسته مورد استفاده قرار می گیرد. 
 7. قیچی مفتول بر رومیزی: این قیچی برای برش انواع مفتول در کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این قیچی به صورت ثابت طراحی شده و به دلیل قرار گیری دسته برش کمترین میزان برش را به کاربر وارد می کند.
 8. قیچی جغجغه ای: قیچی جغجغه ای بر اساس سیستم جغجغه ای کار می کند و نیاز به فشار و قدرت بالاتر می باشد و کاربر می تواند با فشار بسیار کم یک مفتول را برش دهد.  
 9. قیچی میلگرد بر دستی: دارای وزن پایین و سرعت عملکرد بالایی در برش می باشد. این قیچی می تواند از سایز 25 میلی متر را برش دهد. قیچی میلگرد بر نوعی دستگاه برقی است که با برق تکفاز و توان های مختلف برش انواع میلگرد را ایجاد می کند. 
 10. قیچی ورق بر: این قیچی برای برش انواع فلز مورد استفاده قرار می گیرد. قیچی ورق بر دارای سه نوع است. برای استفاده از این قیچی باید ابتدا علامت گذاری روی ورق فلزی صورت بگیرد سپس دهانه قیچی را به طور کامل باز کرده و یک برش بزرگ روی ورقه فلزی ایجاد می شود. 

انواع قیچی ورق بر

 • قیچی چپ بر: این قیچی دارای دسته قرمز رنگ است و برش هایی زاویه دار به سمت چپ انجام می دهد. 
 • قیچی راست بر: دارای دسته زرد رنگ می باشد و برش هایی با زوایه راست انجام می دهد. 
 • قیچی مستقیم بر: دارای دسته سبز رنگ می باشد که برش های مستقیم به وسیله آن انجام می پذیرد. 

خرید و قیمت قیچی 

قیچی های استیل بر و مفتول بر از انواع قیچی های صنعتی پر طرفدار هستند. قیچی های صنعتی و لوله بر مصارف زیادی در بریدن انواع لوله های پی وی سی نیز دارند. 

از بهرین قیچی های موجود در بازار می توان به برند نووا و قیچی ورق بر واستر اشاره کرد. قیچی های پریمکس نیز از جمله پر طرفدارترین قیچی های موجود در بازار هستند. برای اطلاع از قیمت قیچی و انواع آن می توانید به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشندگان این کالا به طور مستقیم در ارتباط باشید. 

لیست مقایسه

برند