ثبت فروشگاه

کاورینگ

کاورینگ یک نوع از تجهیزات برقی و لوازم جانبی مربوط به انواع مقره است. به دلیل حساسیت برخی از تجهیزات برقی همچون مقره‌ها و ترانسفورماتورها در نیروگاه‌ها از نوعی کاورینگ استفاده می‌شود. کاورینگ از تجهیزات الکتریکی در برابر رعد و برق، پرندگان و دیگر عوامل محافظت می‌کند. استفاده از کاورینگ ضروری است و بدون وجود آن خسارت‌های جبران ناپذیری به تحهیزات برقی وارد می‌شود.

کاورینگ نوعی برقگیر است که انواع مختلف آن در مجموعه‌های گوناگون به کار گرقته می‌شود. کاورینگ مانع جرقه زدن می‌شود و از تجهیزاتی همچون مقره و ترانسفورماتور در برابر اضافی ولتاژ حفاظت می‌کند. همچنین در برابر تغییرات جوی، پرندگان و دیگر عوامل نیز از تجهیزات الکتریکی حفاظت می‌شود.

عمده کارکرد کاورها برای عایق بندی و پوشش دادن جرقه‌گیر ترانسفورماتور و مقره است به همین دلیل گاهی به آن کاورینگ جرقه گیر نیز گفته می‌شود. در کنار کاور، اغلب بوشینگ ترانسفورماتور نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کمک کاور خاموشی‌های ناگهانی و قطع جریان برق به حداقل میزان خودش می‌رسد. به جهت حفاظت از ترانس و دستگاه‌ها یا تجهیزات الکتریکی بهتر است از کاور مربوطه استفاده شود.

بوشینگ استوانه‌ای ضخیم و عایق است که هادی برق از قسمت داخلی آن هادی عبور می‌‌کند. بوشینگ درواقع یک نوع مقره است که برای عایق‌ کاری هادی‌های درون ترانسفورماتور و قسمت بیرونی مخزن ترانسفورماتورها از آن استفاده می‌شود. جنس بوشینگ ترانسفورماتور چینی است. بوشینگ‌ها از تجهیزات پست و یا بخشی از ساختار تجهیزات همانند ترانسفورماتور و رآکتور، کلید فشار قوی، ترانسفورماتور جریان و ولتاژ هستند. کاور بوشینگ نوعی محفظه جداگانه است که از این بخش حفاظت می‌کند.

مهم‌‌ترین مشکلی که سبب به وجود آمدن خاموشی در سراسر مجموعه می‌شود، خطای فاز به زمین یا ارت فالت است. این خطا در بهره برداری شبکه مشکلات زیادی ایجاد می‌کند. در شبکه‌های برق، بسیاری از اتصال کوتاه‌های موقت به دلیل تماس پرندگان و حیوانات دیگر با بوشینگ ترانسفورماتورها و سیم‌های جامپر به وجود می‌آید. به همین دلیل در محل بوشینگ‌ ترانسفورماتور هوایی، برقگیرهای شبکه توزیع برق و مقره‌ها از کاور بوشینگ برای جلوگیری از مرگ و میر و یا برخورد پرندگان و سایر حیوانات، ایجاد اتصال کوتاه و خاموشی استفاده می‌شود. این کاور از جنس ترموپلاستیک است و در مقابل اشعه uv خورشید و شرایط سخت آب و هوایی از خود مقاومت نشان می‌دهد.

قیمت کاورینگ

قیمت کاور مقره و ترانسفورماتور به عوامل زیادی همچون نوع کاور، استانداردهای الکتریکی کاور، جنس بدنه، ابعاد، استانداردهای حرارتی، استانداردهای مکانیکی، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید کاورینگ از راندنو

برای خرید کاورینگ می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کاورینگ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


جنس