ثبت فروشگاه

تجهیزات جانبی آتش نشانی مجموعه وسایلی هستند که قابلیت‌های زیادی به وسایل آتش نشانی اضافه می‌کنند. این تجهیزات به عنوان بخشی از سیستم اطفاء حریق به کار می‌روند. به طور کلی کارایی تجهیزات آتش نشانی را تکمیل می‌کنند و موجب سرعت عمل در فرآیند خاموش کردن آتش می‌شوند. انواع تجهیزات جانبی آتش نشانی براساس نوع کارایی در چند گروه قرار می‌گیرند که در ادامه از رایج‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها نام برده شده است:

  • قرقره و شلنگ آتش نشانی: وجود قرقره شیلنگ جمع کن و شیلنگ آتش نشانی در تمامی جعبه‌های آتش نشانی ضروری است. نوع قرقره آتش نشانی به نوع شیلنگ آتش نشانی بستگی دارد. بنابراین قرقره در دو نوع هوزریلی و ساده وجود دارد. شیلنگ‌های آتش نشانی از جنس پلاستیک و برزنت تهیه می‌شوند. قرقره هوزریلی، قرقره‌ای است که بر روی آن شیلنگ آتش نشانی پلاستیکی قرار می‌گیرد.
  • اتصالات آتش نشانی: در آتش نشانی از اتصالات متفاوتی استفاده می‌شود. این اتصالات برای اتصال حداقل دو قطعه کاربرد دارند. برخی از این اتصالات، برای خارج شدن آب با فشار بالا مناسب هستند و برخی دیگر نیز مقاومت پایین‌تری دارند. عملکرد اتصالات نیز با یکدیگر تفاوت دارند اما تمامی اتصالات مانع از نشت آب به بیرون می‌شوند.
  • شیر آتش نشانی: با باز و بسته شدن شیر آتش نشانی،  ورود و خروج آب کنترل می‌شود. شیر‌های آتش نشانی شامل شیر فلکه، شیر هیدرانت، شیر دروازه‌ای و شیر پروانه‌ای هستند.
  • نازل آتش نشانی: از نازل آتش نشانی برای جهت‌دهی به جریان مواد خاموش‌کننده مانند آب و کف به سمت آتش استفاده می‌شود. نازل‌ها به نازل ساده (تک حالته)، نازل سه حالته، نازل شیردار و نازل شیردار سه حالته دسته‌بندی می‌شوند. از نازل آتش نشانی برای کنترل سرعت پاشش آب استفاده می‌شود. نازل‌ها حاوی سر نازل هستند که به صورت فوگ، جت و فوگ نازل نیز در بازار موجود هستند.
  • کوپلینگ آتش نشانی: از کوپلینگ برای انتقال قدرت و یا اتصال دو شفت به یکدیگر استفاده می‌شود. کوپلینگ‌ها در زمینه آتش نشانی نیز برای اتصال شیلنگ‌های آتش نشانی به یکدیگر یا اتصال آن‌ها به دیگر تجهیزات آتش نشانی استفاده می‌شود. کوپلینگ‌ها از جنس برنج، آلومینیوم، پلاستیک و فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند که متریال آلومینیومی بهترین نوع آن است و در برابر آب مقاومت دارد. کوپلینگ‌های آتش نشانی در سایزهای 1 تا 5.2 اینچ در جعبه‌های آتش نشانی و در سایز‌های بالای 4 اینچ در خودرو‌های آتش نشانی به کار می‌روند.
  • درپوش هیدرانت: درپوش هیدرانت به هیدرانت شیرفلکه وصل می‌شود تا اجسام خارجی در صورت عدم استفاده از شیرفلکه، وارد آن نشوند. بنابراین با استفاده از این درپوش، ورودی شیرفلکه تا استفاده بعدی، بسته و مسدود می‌شود. این درپوش‌ها در سایز‌های 1، 5.1، 5.2، 3 و 4 اینچ و از جنس آلومینیوم ساخته می‌شوند.
  • شلنگ رابط: از شیلنگ رابط آتش نشانی برای کپسول آتش نشانی استفاده می‌شود. این شیلنگ می‌تواند به صورت لاستیکی، پارچه‌ای و برزنتی تولید شود.
  • پتو آتش نشانی: پتو آتش نشانی از ترکیب پشم، فایبرگلاس مخصوص، کولار و مواد شیمیایی ضد حریق تولید می‌شود. با استفاده از این نوع پتو می‌توان آتش را مهار کرد. پتو‌های آتش نشانی کاربرد و اندازه‌های متفاوتی دارند.

قیمت تجهیزات جانبی آتش نشانی

قیمت انواع تجهیزات جانبی آتش نشانی براساس پارامترهای مختلفی مانند سایز، ویژگی‌های محصول، کیفیت ساخت، مواد سازنده و برند تولیدکننده تعیین می‌شود. شما کاربران گرامی با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست تجهیزات جانبی آتش نشانی را مشاهده نمایید و با نمایندگان فروش به طور مستقیم در ارتباط باشید. همچنین در راندنو می‌توانید هزاران محصول را مشاهده نمایید و قیمت کالا‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید تجهیزات جانبی آتش نشانی از راندنو

برای خرید تجهیزات جانبی آتش نشانی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات جانبی آتش نشانی قیمت اتصالات آتش نشانی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع