ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کابل مخابرات

کابل مخابرات یکی از کابل های پرکاربرد در زمینه برقراری ارتباط است. این گونه کابل ها برای انتقال سیگنال های مخابراتی به کار می روند. کابل های مخابراتی استاندارد، معمولاً دارای هادی مسی با ضخامت 0.4 میلی متر الی 0.8 میلی متر می باشند. سطح مقطع کابل های مخابراتی، با قدرت انتقال سیگنال آن ها رابطه مستقیمی دارد، بنابراین در کابل هایی که قطر مغزی بیشتری دارند، از مس بیشتری استفاده شده و می توان از آن ها در فواصل طولانی تری برای کابل کشی استفاده کرد، زیرا این نوع کابل ها دچار افت کیفیت نمی شوند. کابل های مخابراتی براساس کاربردشان از تک زوج تا 200 زوج را شامل می شوند. برای تشخیص این زوج ها از رنگ های اصلی و فرعی به کار رفته شده در سیم ها استفاده می شود. کابل های مخابراتی می توانند دارای روکش شیلد و فویل باشند. به اصطلاح بازار، کابل مخابراتی فویل دار، کمتر دچار نوسان نویز و فرکانس می شود. جنس این شیلد و فویل ها می تواند از جنس آلومینیوم باشد که به این نوع کابل، کابل مخابرات مغز مس می گویند.

انواع کابل مخابرات

  • کابل مخابرات مسی: این گونه کابل ها به دو روش زمینی و هوایی مورد استفاده قرار می گیرند که معمولاً به رنگ های مشکی و طوسی به بازار عرضه می شوند. کابل مخابراتی زمینی دارای استحکام بالاتری بوده و به کمک جنس روکشی که برای آن به کار رفته است، در مقابل نور آفتاب، باران و ... از خود مقاومت نشان می دهد. کابل های مشکی به دلیل این که انعطاف پذیری کمتری دارند، در فواصلی که کابل کشی صورت می گیرد، دچار افتادگی نمی شوند. کابل مخابراتی هوایی، بیشترین کاربرد را در داخل ساختمان دارد. این کابل ها در خمش ها، مسیرهای ساختمان و در کنار دیوارها کشیده می شوند. کابل تلفن مسی دارای انواع کابل ژله فیلد خاکی و کانالی، کابل هوایی ساده، کابل هوایی مهاردار، کابل دوبل هوایی مهاردار و کابل ایرک کانالی می باشد.  
  • کابل مخابرات آلومینیوم: تفاوت این کابل ها با کابل مخابرتی مسی فقط در جنس هادی آن است، البته معمولاً کابل های مخابراتی آلومینیومی دارای استاندارد نمی باشند زیرا در ضخامت های استاندارد این نوع کابل، آلومینیوم انتقال بسیار ضعیف تری دارد.

 امروزه به علت رشد جمعیت و انبوه سازی، کاربرد کابل مخابرات مسی و فیبر نوری بسیار افزایش یافته است. کابل های مخابراتی معرفی شده در راندنو، دارای تنوع بسیار زیادی بوده و خریداران در راندنو می توانند بر اساس نوع کابل مورد نیاز خود اعم از هوایی یا زمینی، قیمت ها را مشاهده کرده و برندهای متفاوت را با یکدیگر مقایسه نمایند. از برترین برندهای تولیدکننده کابل مخابرات می توان به کابل مخابرات شهید قندی، سیمیا، رسانا، اراک، سهند، کمان، خراسان افشار نژاد و ... اشاره کرد.

سطح مقطع


تعداد رشته


جنس هادی


برند


تعداد زوج


نوع