ثبت فروشگاه

کابل مخابرات یا کابل تلفن یکی از انواع کابل‌ برق پرکاربرد در زمینه برقراری ارتباط است. در پاسخ به سؤال کابل مخابراتی چیست باید بگوییم این کابل برای انتقال سیگنال‌های مخابراتی و داده‌های صوتی به کار می‌رود و معمولاً دارای هادی مسی با ضخامت 0.4 میلی‌متر الی 0.8 میلی‌متر است. سطح مقطع این کابل‌ها با قدرت انتقال سیگنال آن‌ها رابطه مستقیمی دارد. بنابراین در کابل‌هایی که قطر مغزی بیشتری دارند، از مس بیشتری استفاده شده است و می‌توان از این کابل‌ها در فواصل طولانی‌تری برای کابل کشی استفاده کرد، زیرا این نوع کابل‌ها دچار افت کیفیت نمی‌شوند. در ادامه علاوه بر معرفی این کابل، به بررسی عوامل مؤثر در قیمت کابل مخابرات نیز می‌پردازیم تا بدین ترتیب با آگاهی کامل نسبت به خرید کابل مخابراتی اقدام نمایید.

در پاسخ به سوال کابل تلفن چیست باید گفت کابل تلفن را می‌توان در داخل و خارج ساختمان به کار برد. همچنین در نصب این محصولات هیچ گونه سختی وجود ندارد زیرا هم به صورت هوایی و هم به صورت زمینی نصب خواهند شد. کابل مخابراتی زمینی و هوایی در سازمان‌ها، منازل، شرکت ها و دیگر موارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات براساس کاربردشان از تک زوج تا 200 زوج را شامل می‌شوند. در میان این محصولات کابل مخابراتی 2 زوج کاربرد زیادی دارد. برای تشخیص این زوج‌ها از رنگ‌های اصلی و فرعی به کار رفته در سیم‌ها استفاده می‌شود. این دسته از کابل‌ها می‌توانند دارای روکش شیلد و فویل باشند. به اصطلاح بازار، کابل فویل‌دار مخابراتی کمتر دچار نوسان نویز و فرکانس می‌شود. جنس این شیلد و فویل‌ها می‌تواند از جنس آلومینیوم باشد که به این نوع کابل، کابل مغز مس مخابرات می‌گویند.

کابل‌های تلفن (Telephone Cable) از سمت مخابرات به صورت دفنی و زمینی در زیر زمین کار گذاشته شده اند و از طریق جعبه‌های تقسیم بزرگ که در سطح شهر وجود دارد، به جعبه تقسیم‌های منازل مسکونی رسیده‌اند. این کابل‌ها در قطرهای مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. همچنین رنگ بندی، تعداد زوج، نوع کاربری و میزان مقاومت آن‌ها در مقابل نویز با هم تفاوت دارد.

لازم است بدانید که کابل‌های مخابرات براساس جنس و نوع کاربردشان به دو دسته مسی و نوری تقسیم بندی می‌شوند. کابل مخابراتی جنگی نوعی کابل تلفن است که با کاربردهای خاص به بازار عرضه‌ می‌شود.

قیمت کابل مخابرات

هنگام خرید کابل تلفن باید به نکاتی مانند تعداد زوج، کابل تلفن شیلددار و بدون شیلد، متراژ، نوع کابل، شرکت سازنده و دیگر موارد توجه کرد زیرا این پارامترها در قیمت کابل تلفن هوایی و زمینی تأثیرگذار هستند. هرچه تعداد زوج‌های یک کابل بیشتر باشد و یا روکش آن استحکام بیشتری داشته باشد، این کابل قیمت بیشتری دارد. قیمت کابل مخابراتی دو زوج، 10 زوج، 20 زوج، 30 زوج و دیگر موارد را می‌توانید در سایت راندنو مشاهده کنید.

خرید کابل تلفن از راندنو

برای خرید کابل تلفن مخابراتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت محصول را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل مخابراتی و قیمت کابل تلفن مخابراتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل مخابراتی را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

سطح مقطع


تعداد رشته


جنس هادی


برند


تعداد زوج


نوع