ثبت فروشگاه

میز کار

میز کار یا میز کارگاهی سطحی ساده و مسطح است. میز کار قطعه محکمی است که انجام کارها بر روی آن انجام می گیرد. این قطعه در گوشه ای از کارگاه قرار می گیرد و موجب افزایش سرعت و تسلط کاربران بر روی قطعه کار می شود. جهت اطلاع از قیمت میز کار فلزی و دیگر انواع این محصول با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید میز کار صنعتی، خانگی و کارمندی به صورت مستقیم از فروشندگان را برای شما فراهم نموده است.

ارتفاع میز کار از کف کارگاه به طور تقریبی بهتر است میان 71 تا 79 سانتی متر باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که نوع فعالیت شما در این زمینه تأثیر زیادی دارد.

میز کار

انواع میز کار براساس کاربرد

این ملزومات براساس نوع کاربرد و محیط کار در انواع مختلفی تولید می شود. در ادامه عکس میز کار به همراه بررسی انواع این تجهیزات برای شما آورده شده است.

میز کار نجاری تاشو

میز نجاری همانطور که از نامش مشخص است، در کارگاه های نجاری استفاده می شود. با استفاده از این تجهیزات در صنعت چوب می توانید فعالیت هایی مانند سرهم بندی قطعات، سوراخکاری و دریل کاری، رندیدن، اندازه گیری متعلقات مورد نظر و چینش آنها را به اسانی انجام دهید. همچنین با نصب یک گیره بر روی میز، می توانید قطعات چوبی را کنار یکدیگر به خوبی محکم کنید.

در ساخت میز کار نجاری با نصب تعدادی کشو در فضای خالی زیر میز، می توانید لوازم و ابزارآلات کاربردی خود را در دسترس داشته باشید. در زیر میز نیز می توانید قطعات و پالت های چوبی را نگهداری کنید. لازم به ذکر است ارتفاع استاندارد میز کار نجاری نباید کمتر از 80 سانتی متر باشد.

میز کار نجاری تاشو

میز کار صنعتی

نمونه های صنعتی این تجهیزات همانطور که از نامشان مشخص است، کاربردی صنعتی دارند. این میزها از طراحی ویژه ای برخوردار هستند و در مجموعه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از این میزها در زمینه آماده سازی غذا، داروسازی، قنادی، رستوران ها، هتل ها و بسیاری دیگر از مجموعه ها استفاده می شود. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، سایز استاندارد میز کار است. لازم به ذکر است متریال های به کار رفته در تولید این تجهیزات می تواند استیل، چوب، پلی اتیلن باشد و در مدل های مختلف ساخته شود.

میز کار اداری

میزهای اداری از تجهیزاتی هستند که در اداره ها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرند. یک میز اداری استاندارد باید به گونه ای تولید شده باشد که موجب آسیب به بدن کارمندان نشود. به طور کلی این میزها به صورت استاندارد تولید می شوند و استفاده از آنها موجب افزایش راندمان کاری می شود. لازم به ذکر است صندلی مورد نیاز برای استفاده از این میز باید به صورت ارگونومیک ساخته شده باشد تا افراد عملکرد بهتری داشته باشند.

میز کار آهنگری

شکل دادن به فلزات با استفاده از نیروی فشاری و ضربات مشخص، آهنگری یا متالوژی نامیده می شود. آهنگران برای انجام فعالیت های آهنگری به فضای مطلوب و تجهیزات خاصی نیاز دارند. به طور کلی میز آهنگری از تجهیزاتی است که وجود آن در هر کارگاه آهنگری نیاز است. این مدل از میزها نیز توسط یک گیره، موجب افزایش سرعت در فرآیند کار می شوند.

میز کار آهنگری

میز کار برق

میز برق کاری از دیگر انواع این تجهیزات است که در زمینه برق صنعتی کاربردهای زیادی دارد. این تجهیزات در صنعت برق از کاربردهای زیادی برخوردار هستند. همچنین وجود آنها برای تعمیرات تابلو برق، جعبه تقسیم و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

میز کار جوشکاری

میز جوشکاری نوعی سکو است که در برابر افزایش دما و ضربه مقاومت بالایی دارد. استفاده از این تجهیزات ضرورت خاصی ندارد اما وجود آن در کارگاه جوشکاری، موجب بهبود فرآیند کار می شود. ارتفاع میز کار جوشکاری معمولاً تا کمر است و سطح آن کاملاً صاف و پایدار است. ابعاد میز کار جوشکاری نیز در اندازه های 40*20 و 60*40 متغیر است. به  طور کلی براساس ظرفیت کارگاه و نوع فعالیت خود می توانید مناسب ترین نوع این ابزار را انتخاب نمایید.

این میزها در انواع مختلفی و با طراحی های گوناگون تولید می شوند. به دلیل سنگین بودن پروژه جوشکاری، بدنه این تجهیزات به صورت مقاوم ساخته می شود. همچنین پایه های این میز می تواند در انواع ثابت و قابل تنظیم ساخته شود. لازم به ذکر است برخی از انواع این میزها به صورت چرخ دار تولید می شوند تا قابلیت استفاده و جابه جایی آنها اسان شود.

میز کار جوشکاری

میز کار تعمیرگاهی

مدل های تعمیرگاهی یکی دیگر از انواع این تجهیزات است که در مکانیکی ها و تعمیرگاه ها استفاده می شوند. مکانیکی یکی از شغل هایی است که افراد به ابزارآلات زیادی نیاز دارند. به همین دلیل وجود این تجهیزات در محیط های مکانیکی اهمیت زیادی دارد. در طراحی برخی از این ملزومات کشو به کار رفته است. به طور کلی انتخاب این تجهیزات به فضای محیط کار شما بستگی دارد. ابعاد میز کار کارگاهی نیز براساس نیاز کاربران و تجهیزات مورد استفاده آنها در تنوع زیادی وجود دارد.

میز کار طلاسازی

میز کار ساخت جواهرات معمولاً بلندتر ازمیزهای معمولی طراحی می شود. استفاده از این تجهیزات در زمینه طلاسازی، از خم شدن و کمر درد افراد جلوگیری می کند. این میزها معمولاً یک کشو در قسمت زیرین خود دارد و در ساختار آن چندین کشو برای نگهداری از ابزارآلات دستی دارد. این میزها نیز در انواع ساده و حرفه ای تولید می شوند که براساس نیاز خود می توانید مناسب ترین مدل را انتخاب نمایید.

میز کار منبت کاری

منبت کاری و معرق کاری از دیگر مشاغلی است که به دقت بالایی نیاز دارد. افراد چندین ساعت باید به صورت نشسته و با تمرکز بالا به انجام این فعالیت ها بپردازند. به همین دلیل وجود یک میز که در طولانی مدت موجب خستگی افراد نشود، از اهمیت زیادی در این زمینه برخوردار است.

میز کار منبت کاری

انواع میز کار براساس ساختار

میز کارها براساس نوع ساختار و متریال به کار رفته در ساختارشان به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

میز کار ساده

مدل ساده این ابزار ویژگی خاصی ندارد و معمولاً برای انجام کارهای دستی مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر موارد نمونه های ساده این محصول به صورت مستطیل طراحی می شوند و ابعاد کوچکی دارند. استفاده از این میزها در صنایع جواهرسازی، باغبانی، نصب و مونتاژ، کارهای آزمایشگاهی و تعمیرات عمومی کاربردهای زیادی دارد.

میز کار فلزی

میزهای فلزی همانطور که از نامشان مشخص است، با استفاده از متریال فلز ساخته می شوند. میز کارهای فلزی نیز در انواع مختلف تولید می شوند. همچنین مجموعه های مختلف می توانند از این میزها استفاده کنند.

میز کار آهنی

میزهای آهنی همانطور که از نامشان مشخص است، با استفاده از متریال های آهنی تولید می شوند. این میزها در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. اما باید توجه داشته باشید که متریال های آهنی در برابر رطوبت مقاومت ندارند و به سرعت اکسید می شوند.

میز کار استیل

میزهایی که با استفاده از متریال استیل ساخته می شوند، در برابر رطوبت مقاوم هستند. استفاده از این میز جهت انجام فعالیت های خانگی، کارگاهی و تولیدی کاربرد به سزایی دارد. همچنین در زمینه های مختلف دارویی، صنایع غذایی، تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی و مواردی از این قبیل استفاده می شود. این میزها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند که

میز کار حرفه ای

میزهای حرفه ای نمونه پیشرفته تر و کامل تر این تجهیزات هستند. استفاده از مدل های حرفه ای این ابزار در کارگاه های بزرگ ضروری است. این میزهای حرفه ای از ویژگی ها و قابلیت های خاصی برخوردار هستند. این میزها با استفاده از انواع مختلف متریال ها می توانند تولید شوند. به طور کلی تمامی میزهای نام برده شده می توانند در انواع حرفه ای و ساده ساخته شوند. به همین دلیل استفاده از نمونه های حرفه ای در رستوارن ها، هتل ها، صنایع و کارگاه ها استفاده می شوند.

انواع میز کار براساس ساختار

کاربرد میز کار

همانطور که پیش از این به بررسی انواع میزهای کار پرداخته شد، این تجهیزات در تمامی مجموعه ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف دارند و استفاده از آنها موجب افزایش تمرکز و عملکرد افراد می شود. در ادامه لیستی از مشاغلی که در مجموعه خود به میز کار نیاز دارند، آماده شده است:

 • نجاری و صنعت چوب
 • فلز کاری و آهنگری
 • باغبانی
 • جواهرسازی، طلاسازی و ساعت سازی
 • فعالیت های آزمایشگاهی
 • تعیرات عمومی
 • نصب و مونتاژ قطعات الکترونیکی
 • مشاغلی هنری و صنایع دستی مانند مجسمه سازی، منبت کاری و معرق کاری
 • فعالیت های صنعتی و کارخانه ای
 • فعالیت های مرتبط در زمینه نرم افزار و انجام کارهای رایانه ای

کاربرد میز کار

نحوه بستن گیره روی میز کار

یکی از اصلی  ترین متعلقات میز کار گیره آن است. استفاده از این گیره ها و بستن آنها بر روی میز دشواری خاصی ندارد و بسیار ساده است. برای قرار دادن گیره بر روی میز نیازی به سوراخکاری نخواهید داشت. برای انجام این کارر تنها کافی است جک مربوط به پایه گیره را فشار دهید تا به خوبی بر روی میز فیکس شود. درنتیجه می توانید فعالیت مورد نظر در مجموعه خود را با دقت بالا آغاز کنید.

راهنمای خرید میز کار

در ادامه به نکات مهم در خرید این تجهیزات می پردازیم.

 • انتخاب نوع میز براساس کاربرد
 • نوع لبه میز
 • توجه به میزان فضایی که میز اشغال می کند
 • اندازه میز کار
 • قابلیت حمل و جابه جایی
 • ارتفاع میز
 • شرکت سازنده محصول

راهنمای خرید میز کار

بهترین میز کار

برندها و تولیدکنندگان بسیاری به تولید انواع میزهای کار پرداخته اند. در ادامه به معرفی محبوب ترین و شناخته شده ترین آنها می پردازیم.

میز کار شاهرخ

شاهرخ یکی از برندهای تولیدکننده انواع تجهیزات کارگاهی و صنعتی است. این شرکت به تولید انواع کمدهای صنعتی و کارگاهی نیز می پردازد. این برند با بیش از 25 سال سابقه در زمینه تولید و عرضه مصنوعات فلزی، توانسته است به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مبلمان صنعتی در ایران تبدیل شود. همچنین جعبه ابزار مونتاژکاری، قفسه های انبار و میزهای حرفه ای از دیگر تجهیزات عرضه شده این برند به شمار می آیند.

جهت مشاهده لیست قیمت میز کار شاهرخ با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید.

شرکت نیلپر

نیلپر از دیگر تولیدکنندگان انواع تجهیزات اداری فروشگاهی در ایران است. تجهیزات این برند کیفیت مطلوبی دارند و براساس استانداردهای لازم تولید می شوند. تجهیزات و مبلمان های این برند در مجموعه های آموزشی، رستورانی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت میز کار

قیمت میز کارها براساس پارامترهایی مانند متریال های به کار رفته در تولید محصول، شرکت سازنده و نوع آن متغیر است. همچنین کاربرد و زمینه استفاده از این تجهیزات، بر قیمت آن تأثیر به سزایی دارد.

خرید میز کار

برای خرید میز کارگاهی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت میز کارمندی و کارگاهی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع