ثبت فروشگاه

اره برقی

اره برقی یا اره الکتریکی وسیله ای است که بیشتر از آن در صنایع برش کاری، که نیاز به قدرت بیشتر دستگاه و نیروی انسانی کمتر است، استفاده می شود. اره های دستی همان گونه از اسمشان مشخص است با استفاده از نیروی دست مورد استفاده قرار می گیرند و برای برش انواع چوب و فلز با قطر کم کاربرد دارند. اره های برقی در انواع مختلفی تولید شده اند و نسبت به اره های دستی از سرعت، قدرت، دقت بالاتری برخوردار هستند. از این اره ها برای انجام کارهای سنگین تر و طولانی تر استفاده می شود. استفاده از اره های الکتریکی علاوه بر موارد ذکر شده باعث کاهش خستگی و افزایش راندمان در کار می شود. 

اره برقی

انواع اره برقی 

همان گونه که گفته شد اره برقی یا اره الکتریکی انواع مختلفی دارد که هر کدام برای انجام برش ها مختلف و هم چنین برش مواد مختلف به کار می رود. 

اره عمودبر

اره عمودبر یا اره چکشی یکی از پرکاربردترین مدل های اره های الکتریکی است که از آن جهت ایجاد برش و یا شیار بر روی سطوح مختلفی همچون تخته سه لایه، فیبر، آلومینیوم، چوب، پلاستیک و حتی آهن با ضخامت کم استفاده می شود. این دستگاه دارای 4 حرکت است که یکی از آن ها چکشی و مابقی پاندولی هستند. این کالا کاربرد ویژه ای در کارگاه های نجاری و آهنگری دارد. حالت پاندولی برای برش عمق های زیاد قطعات مختلف به کار می رود. این اره به دو مدل اره عمودبر صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم می شود. 

 • اره عمود بر صنعتی: این مدل دارای گیربکس و چرخ دنده است و قابلیت این را دارد که در مدت زمان طولانی با توان و فشار زیاد عملیات برش را انجام دهد.
 • اره عمود بر نیمه صنعتی: این مدل جهت استفاده خانگی و کارهای سبک بکار می رود. این دستگاه نیمه حرفه ای است و قدرت و وزن کمتری دارد.

اره عمود بر

اره فارسی بر 

فارسی بر یکی دیگر از اره های الکتریکی است که کاربرد می تواند به کمک آن  زاویه برش را از 90 درجه کامل به هر زاویه دلخواه دیگر تغییر دهد. در واقع به کمک فارسی بر می توان انواع برش به صورت عمودی، افق، اریب، 45 درجه و ترکیبی از آن ها ایجاد کرد. این محصول انواع مختلفی دارد که به صورت زیر است: 

 • فارسی بر ساده: این مدل به کمک نیروی دست کار می کندو دارای گیره جهت تنظیم درجه است. 
 • اره فارسی بر ثابت: این نوع فارسی برها برای انجام برش با زوایای مختلف به کار می روند. که از طرف چپ برای برش های مورب خم می شوند.
 • اره فارسی بر کشویی: نوع دیگر اره های فارسی بر کشویی هستند که به صورت کشویی جلو و عقب حرکت می کند و مناسب برای برش قطعات بزرگ است.
 • اره فارسی بر دو طرف کشویی: اره های فارسی بر دو طرف از نوع دیگر اره های فارسی بر هستند که از لحاظ ظاهری شبیه به اره های ثابت هستند با این تفاوت که از دو طرف چپ و راست خم می شوند و می توان بدون تکان دادن قطعه کار آن را برش داد. 
 • اره فارسی بر صندوقی: این مدل قدیمی ترین نوع فارسی بر است و ظاهری شبیه به صندوق دارد و از نوع دینامی است. 

اره فارسی بر

اره گرد بر 

اره گردبر یا اره دیسکی دارای یک موتور الکتریکی است. موتور  به صورت مستقیم به تیغه وصل شده و آن را در خلاف عقربه های ساعت به گردش در می آورد. این اره می تواند تخته های چوب را بین زوایای 45 تا 90 درجه برش بزند. این محصول دارای دو نوع است. 

 • نوع اول این محصول دارای محوری ثابت است . در واقع نوع برش این مدل مستقیم است و کاربر می تواند با تعویض تیغه و بالا و پایین بردن آن از این اره استفاده کند.
 • نوع دوم این اره که برای انجام کارهای سنگین کاربرد دارد، به اره های گردبر کرمی نیز شهرت دارد.

اره گرد بر

اره پروفیل بر 

به کمک این اره می توان انوع فلز، آهن و پروفیل را برش زد. ره پروفیل بر از یک گیره نگهدارنده و بازوی متحرک تشکیل شده است. در این اره موتور و دیسک برش آن بر روی بازوی متحرک قرار گرفته است. این محصول کاربردهای فراوانی دارد. در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، کشتیرانی، ساختمان سازی، کارگاه های آهنگری و بسیاری از صنایع دیگر می توان از پروفیل بر استفاده کرد. 

اره پروفیل بر

اره مویی برقی 

از این مدل برای انجام کارهای هنری و معرق کاری چوب استفاده می شود. این مدل شباهت زیادی به اره فلکه و کمان اره دارد. این اره نیز دارای دو مدل است.

 • در نوع اول  حرکت رفت توسط میل لنگ متصل به الکترو موتور و حرکت برگشت توسط فنر آن تأمین می شود. 
 • در نوع دوم حرکت رفت و برگشت توسط موتور و میل لنگ متصل به محور انجام می شود.

اره مویی برقی

اره زنجیری 

اره زنجیری یا اره موتوری از پرکاربردترین اره های برقی به شمار می رود. این مدل کاربرد ویژه ای در برش درخت، شاخه ها و سرشاخه دارد. این کالا از یک زنجیر و یک تیغه به شکل ساطور تولید شده است. این مصحول نیز انواع مختلفی دارد که صورت زیر است. 

 • اره  زنجیری برقی: این اره ها به دلیل استفاده از نیروی برق و حذف شدن باک بنزین، بسیار سبک هستند. می توان از دستگاه در هر محیطی استفاده کرد. موتور این محصولات بسیار کوچک تر و ارزان تر طراحی شده است و برای کارهای کوچک مانند هرس کردن درختان بسیار کاربردی است. این مدل سر و صدای کمی دارد و هیچ آلودگی برای محیط ایجاد نمی کند. 
 • اره زنجیری شارژی: همان طور که از نام این کالا مشخص است برای تامین برق خود از باتری استفاده می کند. این مدل از قابلیت جابجایی راحتی برخوردار است و در هر جایی می توان از آن استفاده کرد. از این مدل به دلیل قدرت کم باتری برای کارهای سنگین مناسب نیست. 
 • اره زنجیری بنزینی: این اره که به احتراقی نیز شهرت دارد برای کار نیاز به بنزین دارد و دارای یک محفظه جداگانه برای بنزین است. این اره موتوری قدرت بسیار بالایی دارد و از آن برای انجام کارهای سنگین و طولانی استفاده می شود. تنها عیب این محصول ایجاد سر و صدای زیاد و آلودگی برای محیط است. 
 • اره سرشاخه زن: این محصول نسبت به مدل های قبلی موتور ضعیف تری دارد و از آن برای زدن شاخه ها و هرس کردن استفاده می شود. 
 • اره زنجیری دستی: این مدل با استفاده از نیروی دست کار می کند و دارای دو دسته و زنجیراست. 

اره زنجیری

اره نواری 

اره نواری یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ابزار در کارگاه های نجاری به شمار می آید. ا این اره جهت برش های طولی، قوس بری، برش چوب های ضخیم و … کاربرد دارد. علاوه بر این، از برخی از انواع این اره جهت برش های زاویه دار نیز استفاده می شود. این اره نیز انواع مختلفی دارد که به صورت زیر است: 

 • اره نواری افقی: این نوع اره به اره رام شهرت دارد. این مدل در کارخانه های چوب بری به منظور برش تنه های بزرگ و تبدیل آن ها به الور های کوچک تر استفاده می شود. قطر تیغه این اره ها بالای 100 سانتی متر است و به طور کلی از آنها برای انجام کارهای سنگین تر استفاده می شود.  
 • اره نواری عمودی: این نوع اره بیش تر در کارگاه های چوب استفاده می شود. نوع رومیزی این اره در بازار موجود است. می توان از این مدل جهت برش چوب های نازک، ورق های نازک فلز و ... استفاده کرد.
 • اره نواری دوستونی:  این نوع اره از لحاظ کارکرد، به اره عمودی شبیه تر است. این مدل سرعت یکنواخت در تمام عرض برش دارد. 

اره نواری

اره میزی 

اره میزی برای برش انواع چوب و ام دی اف استفاده می شود. این نوع اره بر روی دستگاه های دو کاره، سه کاره، پنج کاره و هفت کاره قابل نصب است. از ویژگی های این ابزار، برش بسیار تمیز و ده ها برابر دقیق تر نسبت به اره های دستی و برقی دیگر است. در حال حاضر وجود این دستگاه در کارگاه های مدرن ضروری است. 

اره میزی

نکات مهم در خرید اره برقی

از مهم ترین مسائلی که خریداران در حین انتخاب و خرید اره الکتریکی باید به آن توجه داشته باشند، انتخاب نوع اره الکتریکی است. اره برقی در انواع مختلفی تولید می شوند، که هر یک کاربرد ویژه ای دارند به همین دلیل باید آن را متناسب با کاری که می خواهند انجام دهند انتخاب نمایند. از دیگر موارد مهمی که باید به آن ها توجه داشته باشید به صورت زیر است: 

توان و قدرت دستگاه 

یکی از پارامترهای مهم در انتخاب اره های برقی قدرت و توان دستگاه است که برای انواع برقی بر حسب وات و برای کالاهای شارژی بر حسب ولت سنجیده می شود. هر دستگاه قدرت بیشتری داشته باشد از آن برای کارهای سنگین تر استفاده می شود. البته توجه داشته باشید که وزن رابطه مستقیم با وزن دستگاه دارد. یعنی هر چه توان بیشتر باشد وزن آن نیز بیشتر است. 

سرعت گردش آزاد  

یکی دیگر از نکات مهم در خرید اره های برقی باید به آن توجه داشت. سرعت گردش تیغه دستگاه است. هر چه سرعت تیغه یا صفحه برش دستگاه بیشتر باشد می توان از آن برای ایجاد برش عمیق تر استفاده کرد. سرعت گردش آزاد تیغه 
وابسته به سایز تیغه و توان دستگاه است. 

منبع تغذیه 

منبع تغذیه تمامی اره های برقی می تواند با استفاده از منبع برق شهری، ولتاژ باتری و یا سوخت های فسیلی مثل بنزین و گازوئیل باشد. نوع برقی و بنزینی قدرت بیشتری نسبت به نوع شارژی دارند. نوع بنزینی و شارژی قابلیت حمل راحت تری نسبت به برقی دارند.  

تیغه 

تیغه دستگاه نیز در خرید اره برقی بسیار اهمیت دارد. این تیغه در سایز و ابعاد مختلفی تولید شده اند. سایز تیغه متناسب با دستگاه و برش تعیین می شود. تیغه هایی که جنس آلیاژهای فولادی ساخته شده اند از مقاومت بالایی برخوردار هستند. 

تیغه

وزن و ابعاد

وزن و ابعاد دستگاه نیز در خرید آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اره هایی که ثابت هستند این موضوع از اهمیت کمتری برخوردار است اما ابعاد اهمیت ویژه ای دارد. ابعاد دستگاه باید متنساب با محیط کار و کارگاه باشد. هم چنین وزن دستگاه به ویژه برای اره های قابل حمل مانند اره موتوری باید متناسب با توانایی جسمانی فرد باشد. 

بهترین اره برقی

برندهای متعددی در صدد تولید این محصول کاربردی برآمده اند. در ادامه به معرفی محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده این ابزار می پردازیم.

اره برقی رونیکس

رونیکس یکی از محبوب ترین و برترین برندهای تولیدکننده ابزارآلات در جهان است. رونیکس یک برند بین المللی بوده و تمامی محصولات خود را طبق استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می نماید. از محبوب ترین اره برقی تولیدشده توسط این شرکت می توان به اره برقی رونیکس مدل 4318، 5902 و ... اشاره کرد.

اره برقی ماکیتا

برند ماکیتا در سال 1985 تأسیس شد. این برند یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. محصولات تولیدشده این شرکش نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. از برترین اره برقی تولیدشده توسط این شرکت می توان از اره برقی ماکیتا مدل UC4020A ،UC4041A و ... نام برد.

اره برقی بوش

برند بوش در سال 1886 توسط رابرت بوش تأسیس شد. این شرکت نیز در ابتدا به تولید انواع لوازم خانگی پرداخته بود. سرانجام پس از چندی در سال 1932 اولید دریل برقی خود را تولید نمود. برند بوش نیز از قدیمی ترین و قدرتمندترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. از محبوب ترین اره  تولیدشده توسط این شرکت می توان از اره برقی بوش مدل GSA1300PCE ،ADVANCED52 و ... نام برد.

برندهای محبوب و معتبر دیگری مانند آاگ، آروا، ادون، آیرون مکس، توسن، محک، فمی و ... از تولیدکنندگان این ابزار محسوب می شوند.

قیمت اره برقی 

قیمت این کالا به عوامل و پارامترهای مختلفی بستگی دارد. مهم ترین نکته در قیمت این محصول منبع تغذیه و پیرو آن توان و قدرت موتور است. هر چه موتور قدرت بالاتری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. پارامتر دیگر شرکت تولیدکننده آن است معمولاً برندهای ماکیتا، دیوالت و سایر برندهای آمریکایی و اروپایی قیمت بیشتری نسبت به مدل های چینی و ایرانی دارند. از پارامترهای دیگر در قیمت می توان به تیغه، سرعت گردش و دیمر دستگاه اشاره کرد. 

خرید اره برقی 

برای خرید اره برقی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره الکتریکی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند