ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

اره گردبر

اره گردبر یکی از انواع اره های پرکاربرد در صنعت چوب و نجاری می باشد که به اره های دیسکی نیز شهرت دارند، این نوع اره به وسیله یک موتور الکتریکی، نیروی تولید شده را توسط یک محور به تیغه منتقل کرده و آن را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت به حرکت در می‌آورد. تیغه های این اره قابلیت این را دارد که چوب را با ضخامت‌های مختلف و با زوایای 45 تا 90 درجه برش دهند. همچنین این زاویه قابل تنظیم نیز خواهد بود. این اره در ابعاد مختلفی تولید شده است. از ابعاد کوچک تر این ابزار جهت برش چوب هایی با ضخامت کم و MDF و نظیر آن استفاده می شود و سایز بزرگ تر آن نیز جهت برش الوارهای چوبی و دیگر لوازم چوبی دارد. به طور کلی می توان از اره گردبر به منظور برش صفحات چند لایه، نئوپان، او اس بی و همچنین قطعات ضخیم و... استفاده کرد. 

انواع اره گردبر 

اره های گردبر به دو نوع مختلف تقسیم می شوند:

  • نوع اول این اره ها دارای محور ثابت بوده و به اصطلاح، مستقیم بر است و کاربر می تواند با تعویض تیغه و بالا و پایین بردن آن از این اره استفاده کند.
  • نوع دوم این اره ها که برای انجام کارهای سنگین کاربرد دارد، به اره های گردبر کرمی معروف هستند.

دیسک یا تیغه

تیغه های اره گردبر در انواع متفاوتی تولید می شوند و کاربرد های متفاوتی دارند. از تیغه های کوچک تر برای انجام کارهای ظریف تر و با عمق برش کم تر استفاده می شود و از تیغه های بزرگ تر به منظور برش چوب با ضخامت بالاتر و عمق برش بیشتر استفاده می شود. از دیگر نکات مهم درباره تیغه اره گردبر جنس تیغه است. به طور کلی تیغه اره های گردبر از دو نوع استیل و کاربید تولید می شود که تیغه هایی که از جنس کاربید تولید شده اند از قیمت بالاتری برخوردار ند و می توان برای چندین بار آن ها را تیز کرد. کند شدن در برش، برش خارج از خط راهنما، دود کردن، سوختن و نامناسب بودن دندانه تیغه از جمله مواردی است که در آن باید تیغه تعویض گردد. در نوع استیل اره ها، دارای استحکام مکانیکی بالایی می باشند.

نکات مهم در انتخاب و خرید اره گردبر

  • یکی از مهم ترین مسائلی که باید درحین خرید اره گردبر به آن توجه داشته باشیم شرکت تولیدکننده آن است. امروز در سطح جهانی شرکت های زیادی به تولید این کالا می پردازند که از مهم ترین و بهترین آن ها می توان به شرکت های ماکیتا،‌ آاگ، ادون، توسن، رونیکس، دیوالت،‌بوش، کرون و هیوندای اشاره کرد.
  • نوع تیغه به کار رفته در اره گردبر باید متناسب با نوع کاری باشد که می خواهیم انجام دهیم.
  • وزن دستگاه اره گرد از دیگر مواردی است که هنگلام خرید باید دقت داشته باشیم. هرچه قدر قدرت دستگاه بالتر باشد، اره از وزن بیشتری برخوردار است، به همین دلیل می باایست هنگام خرید آن را متناسب با حجم و نوع کار انتخاب نماییم تا حمل و نقل آن برای ما راحت تر باشد.
  • وجود کلید کنترل سرعت، متناسب با عملیاتی که انجام می دهیم، حائز اهمیت می باشد.
  • سلامت دستگاه از لحاظ مکانیکی و الکتریکال، گارانتی و خدمات پس از فروش
  • در برخی از اره های گرد بر، حفاظ، جهت ایمنی بیشتر نصب شده است. فیمت کالا با حفلاظ کمی بالاتر از بدن حفاظ می باشد .
  • قابلیت برش زاویه دار

خریداران در سایت راندنو می توانند ویترین بیش از هزاران کالای فروشندگان مختلف را مشاهده نمایند و با ثبت درخواست قیمت با آن ها در ارتباط باشند. این سایت همواره سعی بر این دارد تا فروشندگان اره های مختلف را شناسایی و به خریداران معرفی کند. 

 

مشاهده ادامه مطلب

برند


بازه سرعت


بازه توان