ثبت فروشگاه

اره میزی

اره میزی از پرکاربرد ترین و بهترین ابزار آلات، در نجاری و صنایع چوبی است. از دیر باز اره میزی برای برش های انواع چوب قابل استفاده بوده است و بر روی انواع دستگاه های دو کاره، سه کاره، پنج کاره و هفت کاره نصب می شد ولی باتوجه به نصب شدن بر دستگاه های دیگر از ظرفیت های بالای این ابزار به خوبی استفاده نمی شد. اره میزی در شکل های گوناگونی تولید می شود که می توان با توجه به نوع کار، انتخاب مناسبی انجام داد. با بیشتر شدن نیازبه این ابزار،  تولید کنندگان مدل های گوناگون با تنوع بالاتری نسبت به مدل های پیشین روانه بازار کردند. امروزه بیشتر مصنوعات چوبی از صفحات MDF و پلای وود ساخته و پرداخته می شود که برای برش این صفحات اره میزی بسیار مناسب و پرکاربرد است. به علت کاربرد دور کردن صفحات چوبی نام دیگر اره میزی اره دورکن می باشد. مهم ترین مزیت این ابزار برش بسیار تمیز و ده ها برابر دقیق تر نسبت به انواع اره های دستی و اره برقی است.

کاربرد اره میزی

  1.   برای برش انواع صفحه چوب مانند پلای وود، MDF، تخته نئوپان، HPL، با سرعت و دقت بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
  2.  دوراهه زدن صفحات چوبی، برش عرضی قطعات، ساخت، فاق و زبانه، انگشتی کنشکاف با قليف و..با دقت و سرعت بالا با این ابزار قابل اجرا می باشد.
  3. از دیگر کاربرد ها می توان به برش های زاویه دار و منحنی و استفاده از شابلون ها و لوازم جانبی علاوه بر برش های صاف و یکدست اشاره کرد.

اجزای اره میزی

کارگرد این وسیله به صورت چرخشی دوار می باشد و از اجزايی مانند اهرم برای بالا پاک کردن تيغه ، گونيا ، درجه گونيا ، فرمان تغيير زاويه تيغه و تیغه دسیکی تشکیل شده است. موتور این اره به آرامی تسمه و فولی به گردش در می آورد. انتقال قدرت در مدل های صنعتی توسط گیربکس نیز انجام می شود.در اره میزی تیغه از بالای میز بیرون زده است و شخص  می‌تواند با حرکت چوب به‌موازات تیغه، عملیات برش را انجام دهد.در برخی از انواع جدید تر، عمق برش با کمک اهرم تنظیم ارتفاع و حرکت دادن تیغه به بالا و پایین تغییر می‌کند. موتور این ابزار از استیل، آلومینیوم و پلاستیک تشکیل شده است بنابراین وزن سبکی دارد و به راحتی قابل حمل و جابه جایی است. همچنین به دلیل کوچک بودن برای کارگاه هایی با فضای کم مناسب است.

دلایل پس زدن چوب در اره میزی

از جمله دلایلی که باعث پس زدن چوب توسط دستگاه وجود دارد، کنده های کج و ناهموار است هرگز نباید کنده چوبی را که بسیار خمیده یا کج است را روی صفحه میز قرار دهید و چوب را برش کنید. با انجام این کار دستگاه ممکن است چوب را پس بزند و می‌تواند باعث ایجاد ضربه  به دستگاه شود و دستگاه را خراب کند یا امنیت شمارا به خطر بی اندازد. شما باید یک تخته صاف زیر کنده خمیده و ناصاف قرار دهید تا از امکان لیز خوردن چوب و حرکت آن جلوگیری شود. همچنین تراز کردن اره میزی نکته مهمی در درست انجام شدن کارها و ایمنی می باشد. تراز نبودن باعث ناهموار بریدن چوب و پس زدن چوب می شود.

نگهداری و نکات ایمنی 

تمیز کردن اره میزی با فشار باد که خاک اره را از سطح اره میزی پاک می کند. روغن کاری و تعویض تسمه هر چند وقت یک بار نیاز است. پمپاژ کردن روغن بر روی تسمه ها نیز به بهتر کارکردن دستگاه کمک می کند.قبل از شروع کار اطمینان حاصل کنید که تنظیمات دستگاه به هم نخورده باشد و لوله خروجی گرد و غبار با میز هم سطح باشد. در زمان های استفاده از قطعات چوبی بزرگ سطح میز پولیش زده شود تا قطعات چوب به آسانی حرکت کند. هرچند وقت یک بار اره دیسکی باید تیز شود تا در برش ها مشکلی ایجاد نشود همچنین اگر صداهای غیر معمول از دستگاه شنیده شود باید سریع دستگاه را خاموش کرده و به حل مشکل پرداخته شود. 

  • مراقب تیغه های اره میزی باشید چون دندانه های تیزی دارند و ممکن است آسیب رسان باشند.
  • اگر دستگاه تراز نبود به هیچ عنوان پشت دستگاه قرار نگیرید.
  • در حین کار مراقب چشم و گوش های خود باشید. همچنین مراقب ورود خاک اره به چشمان خود باشید.
  • از تجهیزات ایمنی مانند دستکش کار، گوش گیر و عینک ایمنی استفاده کنید.

بهترین برندها

اره میزی دیوالت، بوش، فمی، فکس، ماکیتا، محک از بهترین برندهای موجود در بازار ایران می باشند. نمایندگان اصلی این برندها در سایت راندنو کالاهای خود را قیمت گذاری کرده و آماده ارسال می باشند.

 

 

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان