ثبت فروشگاه

اره میزی یا اره دور کن یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های مورد استفاده در نجاری و صنایع چوب است. این ابزار با نام اره میزی سه کاره یا چند کاره نیز در بازار شناخته شده است. از پیشرفته‌ترین اره‌هایی است که ویژگی‌های خاصی دارد و قابل حمل است. اره میزی نوعی اره دوار است که بر روی یک محور ثابت می‌شود و توسط موتور به حرکت در می‌آید. استفاده از این اره برای انجام پروژه‌های بزرگ در کارگاه‌های نجاری مناسب است. عملکرد این اره به گونه‌ای است که با حرکت دادن میز اره به طرف جلو، عملیات برش انجام می‌گیرد.

عمق برش نیز با جابه‌جایی تیغه، به طرف بالا و پایین حرکت می‌کند. همچنین با تغییر زاویه تیغه نیز می‌توان زاویه برش قطعه کار را مشخص کرد. کارکرد این وسیله به صورت چرخشی و دوار است و از اجزايی مانند اهرم، گونيا، درجه گونيا، فرمان تغيير زاويه تيغه و تیغه دسیکی تشکیل شده است. موتور این اره به آرامی تسمه و فولی را به گردش درمی‌آورد. انتقال قدرت در مدل‌های صنعتی نیز توسط گیربکس انجام می‌شود. در اره میزی تیغه از بالای میز خارج شده است و کاربر می‌تواند با حرکت چوب به‌ موازات تیغه، عملیات برش را انجام دهد.

از گذشته تا به امروزه اره میزی کارگاهی برای برش انواع چوب قابل استفاده بوده است. این اره در دو نوع مختلف اره میزی کوچک خانگی و اره میزی بزرگ در بازار موجود است. در نمونه‌های جدیدتر این ابزار عمق برش توسط اهرم تنظیم ارتفاع و حرکت تیغه، به طرف بالا و پایین تغییر می‌کند. موتور این ابزار از استیل، آلومینیوم و پلاستیک تشکیل شده است. بنابراین از وزن سبکی برخوردار است و قابلیت حمل و جابه‌جایی آسانی دارد.

همچنین به دلیل برخورداری از ابعاد کوچک، برای استفاده در کارگاه‌هایی با فضای محدود، کاملاً مناسب است. مهم‌ترین مزیت استفاده از این ابزار، برش بسیار تمیز و دقیق آن نسبت به اره‌های دستی و اره برقی است. امروزه بیشتر مصنوعات چوبی از صفحات MDF و پلای‌وود ساخته می‌شوند که برای برش آن‌ها می‌توان از اره میزی مناسب استفاده کرد. در ادامه به بررسی رایج‌ترین کاربردهای اره میزی پرداخته شده است:

  •   برش انواع صفحات چوبی مانند پلای‌وود، MDF، تخته نئوپان و HPL
  •  دوراهه زدن صفحات چوبی
  • ایجاد برش عرضی، زاویه‌دار و منحنی بر روی قطعات
  • ساخت، فاق و زبانه زدن انواع چوب با دقت و سرعت بالا
  •  ایجاد برش صاف و یکدست انواع چوب و غیره

قیمت اره میزی

قیمت اره میزی باتوجه با امکاناتی که از آن برخوردار است، متغیر است. کیفیت دستگاه، برند تولیدکننده محصول، نوع اره و عوامل دیگری بر قیمت اره دور کن تأثیرگذار هستند. اره میزی محک، رونیکس، دیوالت، ماکیتا، شپخ، بوش، فکس و غیره از بهترین اره میزی بازار به شمار می‌آیند.

لازم به ذکر است قیمت اره میزی دست دوم نسبت به نمونه‌های استفاده نشده یا به اصطلاح آکبند نیز کمتر است.

خرید اره میزی از راندنو

برای خرید اره میزی ارزان قیمت می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره میزی رونیکس و توسن و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان