ثبت فروشگاه

اره مویی برقی

اره مویی برقی یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در صنایع چوب و نجاری است. اره مویی برقی جهت انجام کارهای هنری و صنایع چوبی مانند معرق کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اره مویی جهت برش و قوس فیبر، شابلون تخته لایی و قطعه های چوب نازک کاربرد دارد. این دستگاه همانطور که از نامش مشخص است، با استفاده از نیروی برق فرآیند برش را انجام می دهد.

این دستگاه بسیار به اره فلکه ای و کمان اره شبیه است و جایگزین اره مویی های u شکل شده است. اره مویی برقی خود در دونوع دسته بندی می شود.اره مویی برقی از کلید تنظیم سرعت، پيچ سفت کن تيغه،  پيچ تنظيم زاويه صفحه کارو  تیغه و صفحه کارتشکیل شده است. به طور کلی این وسیله مانند اره مویی ساده عمل می کند و تنها تفاوت آنها در ضخامت برش ها و سرعت عمل و دقت کار است.

همچنین اره مویی برقی از دقت، سرعت وقدرت بالایی برخوردار است و نیاز به صرف انرژی فیزیکی بالایی توسط کاربر ندارد. لازم به ذکر است که این اره های در دو نوع گوناگون تولید و به بازار عرضه می شوند. درنوع اول حرکت رفت توسط میل لنگ متصل به الکتروموتور و حرکت برگشت توسط فنر تأمین می‌شود. اما در نوع دوم حرکت رفت و برگشتی، توسط موتور و میل لنگ متصل به محور آن انجام می شود.

اره مویی برقی

کاربرد اره مویی برقی

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، کاربرد اصلی این ابزار برش و قوس انواع چوب است. این ابزار به عنوان ابزار ویژه ای در صنایع چوب و نجاری وجود دارد. به عبارتی اره مویی برقی ابزاری است که جهت برش اشکال پیچیده کاربرد دارد. همچنین جهت ایجاد طراحی های خاص بر روی چوب، از این ابزار کاربردی استفاده می شود. از کاربردهای جزئی این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معرق‌کاری
 • مشبک‌ سازی
 • خاتم کاری
 • گره چینی
 • منبت کاری و حکاکی
 • ایجاد برش منحنی
 • ساخت مبلمان ها و تابلو های تزئینی
 • صنایع کابینت سازی و ...

کاربرد اره مویی برقی

ساختار اره مویی برقی

این اره نیز مانند دیگر ابزارها از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. در ادامه به اجزای تشکیل دهنده این محصول می پردازیم.

 1. تیغه
 2. پیچ سفت‌کن تیغه
 3. پیچ قفل پایه نگهدارنده تیغه
 4. نگهدارنده قطعه
 5. دیمر یا کنترل سرعت
 6. صفحه کار
 7. پیچ تنظیم و قفل صفحه کار

ساختار اره مویی برقی

انواع تیغه های اره مویی

تیغه های فلزی در دونوع پین دار وبدون پین موجود است. مدل پین دار نیازی به گیره ندارد و دوپین در بالا و پایین اره مویی وجود دارد و مستقیم به فک اره مویی اتصال دارد. مدل بدون پین همان مدل های ساده و رایج موجود در بازار است. مدل کمیاب دیگری از اره مویی که به آن پارچه سنباده باریک می گویند وجود دارد که در بازار ایران موجود نیست. 

انواع تیغه های اره مویی

تعویض تیغه اره مویی

در ادامه به نحوه کار با اره مویی و نحوه بستن تیغه اره مویی برقی می پردازیم.

 1. ابتدا اطمینان حاصل کنید که دستگاه به برق اتصال ندارد و سپس اهرم فشار را شل نمایید.
 2. پیچ و مهره های بالا و همچنین پایین تیغه را باز کرده و آن را خارج نمایید.
 3. تیغه جایگزین را بررسی کنید که دچار خمیدگی، زنگ زدگی و شکستگی نشده باشد.
 4. حفره های ابتدا و انتهای تیغه را با جای پیچ ها تنظیم نمایید و پیچ ها را سفت کرده تا ممطمئن شوید تیغه صاف است.
 5. در نتیجه اهرم فشار را در جای خود قرار دهید و پیچ ها را تا اندازه ای محکم کنید که تیغه به اندازه لازم کشیده شود.

کار با اره مویی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ابتدا تیغه مناسب را انتخاب نمایید و طبق روش تعویض تیغه اره، عمل نمایید. در ادامه به روش کار با اره مویی برقی می پردازیم.

 • ابتدا اره را روشن کرده و قسمت های اضافی قطعه کار موردنظر را برش دهید.
 • سپس سوراخی در وسط کار ایجاد نمایید.
 •  گیره قسمت بالای تیغه را باز کنید و آن را از وسط قطعه کار عبور دهید.
 • در نهایت گیره را بسته وادامه برش را انجام دهید.

لازم به ذکر است که هنگام کار، از هر دو دست خود جهت نگه داشتنن قطعه کار استفاده نمایید.

کار با اره مویی

تفاوت اره مویی دستی و برقی

هر دو دستگاه از دو بازو تشکیل شده‌ هستند و با تیغه به یکدیگر متصل می شوند. هر دو ابزار اره مویی دستی و برقی به شکل U طراحی شده اند که عمق آن حداکثر اندازه قطعه کار را تعیین می کند.

از تفاوت های این دو دستگاه می توان به نوع کارکرد آنها اشاره کرد. اره مویی دستی همانطور که از نامش پیداست، توسط نیروی دست کاربر فرآیند برش را انجام می دهد. دسته این اره معمولاً از جنس آلومینیوم یا چوب است و به هنگام برش باتوجه به قطعه کار، به طور عمودی یا افقی قرار می گیرد.

همچنین نوع برقی این اره ها به کمک نیروی برق و یک سیم کابل فرآیند عملیات را انجام می دهد. حرکات رفت و برگشتی تیغه این محصول، توسط موتر کوچکی کنترل می شود. این اره از میز فولادی ساطحی برخوردار است که قطعه کار بر روی آن قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که برخی از انواع این اره برقی از قابلیت برش تا زاویه 45 درجه برخوردار هستند.

تفاوت اره مویی دستی و برقی

نکات ایمنی هنگام کار با اره مویی برقی

استفاده از اره مویی برقی نیز مانند دیگر ابزارآلات برقی  مستلزم رعایت نکات ایمنی است. در ادامه به مواردی از این نکات می پردازیم.

 1. جهت جلوگیری از برخورد براده های چوب با چشم خود، حتماً از عینک ایمنی استفاده نمایید.
 2. پیش از برش چوب حتماً آن را خشک کنید. چوب مرطوب موجب از بین رفتن تیغه و سرخوردن قطعه کار می شود.
 3. تیغه ها را بررسی نمایید که هیچگونه نقص و شکستگی نداشته باشد.
 4. هنگام جابه جایی اره مویی، هرگز آن را از بازو بلند نکنید. در صورت بلند کردن از بازوی آن، ممکن است بازو خمیده شده و آسیب ببیند.
 5. پیش از روشن کردن دستگاه، از محکم بودن پایه و ثابت بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 6. در صورت عدم استفاده از دستگاه، آن را خاموش کنید.

نکت مهم در خرید اره برقی مویی

هنگام خرید این ابزار به نکات زیر توجه داشته باشید.

توان

از مهم ترین عوامل قدرت موتور است. توان موتور یا به وسیله وات و یا اسب بخار در مشخصات مندرج روی دستگاه نشان داده می شود. در نتیجه هر چه توان موتور دستگاه بیشتر باشد، دستگاه از قدرت بیشتری برخوردار است و برش مواد سخت را بهتر انجام می دهد.

زاویه صفحه برش

این قابلیت امکان برش در زوایای مختلف به دستگاه می دهد. زاویه این دستگاه بین 0 تا 45 درجه متغیر است. 

عمق دهانه

عمق دهانه می تواند اندازه های گوناگونی داشته باشد. هرچه عمق دهانه بیشتر باشد کار با دستگاه راحت تر است. 

نوع تیغ اره

تیغه این ابزار در دو نوع پین دار و بدون پین طراحی و تولید می شود. تیغه پین دار این محصول از ضخامت بیشتری برخوردار است و در قسمت بالا و پایین آن دو زائده پین یا خار وجود دارد. این نوع تیغه ها به صورت مستقیم به فک ها متصل می شوند و به گیره های تیغ نیازی ندارند.

همچنین نوع بدون پین آن همان تیغه های ساده و رایج هستند و ضخامت کمتری دارند. این تیغه ها تا قطر 3 میلی تولید و به بازار عرضه می شوند.

طول و عرض مناسب

این مقدار با دو عدد بیان می شود. بیشترین ضخامت و طول برش اندازه دهانه دستگاه است. همچنین طول بدنه این ابزار میان 30 تا 60 سانتی متر است.

نکات مهم در خرید اره مویی برقی

بهترین اره مویی برقی

برندها و شرکت های بسیاری به تولید این محصول کاربردی پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین و معتبررین برندهای تولیدکننده این محصول می پردازیم.

اره مویی برقی آینهل

این شرکت با بیش از 50 سال سابقه در زمینه تولید و عرضه ابزارآلات در جهان، یکی از محبوب ترین برندهای تولیدکننده این محصول است. محصولات تولیدشده این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. لازم به ذکر است که شرکت البرز ابزار از سال 1382 نماینده انحصاری محصولات آینهل در کشور آلمان است.از بهترین اره مویی تولیدشده توسط این شرکت می توان از اره مویی برقی آینهل مدل TC-SS-405E ،TH-SS-405E و ... نام برد.

اره مویی برقی رونیکس

شرکت رونیکس در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. پیشرفت چشمگیر این برند از سال 1384 تا به امروزه رونیکس را به یکی  از برترین برندهای صنعت در خاورمیانه تبدیل کرده است. رونیکس برندی بین المللی است که محصولات با کیفیت مطلوبی را به بازار ارائه می کند.

اره مویی برقی محک

محک از دیگر برندهای زیر مجموعه شرکت البرز ابزار است. این شرکت در سال 1361 در شهر البرز تأسیس شد. محصولات تولیدشده این برند نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استاندارد ISO 9001-2008 تولید و ارائه می شوند. از برترین اره مویی تولیدشده توسط این شرکت می توان از اره مویی برقی محک مدل RSS-405L نام برد.

اره مویی برقی Boky، ماکیتا، Fox، اینکو و ... دیگر برندهای محبوب و تولیدکننده این ممحصول کاربردی هستند.

قیمت اره مویی برقی

قیمت اره مویی برقی باتوجه به ویژگی هایی که از آن برخوردار است، متغیر است. عواملی مانند نوع تیغه، توان موتور، دیمر، برند تولیدکننده و گارانتی و خدمات پس از فروش در قیمت این محصول تأثیرگذار هستند.

خرید اره مویی برقی

برای خرید اره مویی برقی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره مویی برقی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند