ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

اره مویی برقی

اره مویی برقی از پرکاربرد ترین انواع اره ها می باشد. اره مویی برقی بیشتر برای کارهای هنری و صنایع چوبی مانند معرق کاری مورد استفاده است. این دستگاه با استفاده از نیروی برق برش، انجام می دهد. این دستگاه بسیار به اره فلکه ای و کمان اره شبیه است و جایگزین اره مویی های u شکل شده است. اره مویی برای برش قوس و فیبر، شابلون تخته لایی و قطعه های چوب نازک کاربرد دارد. اره مویی برقی خود در دونوع دسته بندی می شود. درنوع اول حرکت رفت توسط میل لنگ متصل به الکتروموتور و حرکت برگشت توسط فنر تأمین می‌شود. در نوع دوم حرکت رفت و برگشتی، توسط موتور و میل لنگ متصل به محور آن انجام می شود. اره مویی برقی از کلید تنظیم سرعت  پيچ سفت کن تيغه،  پيچ تنظيم زاويه صفحه کارو  تیغه و صفحه کارتشکیل شده است. به طور کلی این وسیله مانند اره مویی ساده عمل می کند. تنها تفاوت در ضخامت برش ها و سرعت عمل و دقت کار است. اره مویی برقی از دقت، سرعت وقدرت بالایی برخوردار است و نیاز به صرف انرژی فیزیکی بالایی توسط کاربر ندارد.

انواع تیغه های اره مویی

تیغه های فلزی در دونوع پین دار وبدون پین موجود است. مدل پین دار نیازی به گیره ندارد و دوپین در بالا و پایین اره مویی وجود دارد و مستقیم به فک اره مویی اتصال دارد. مدل بدون پین همان مدل های ساده و رایج موجود در بازار است. مدل کمیاب دیگری از اره مویی که به آن پارچه سنباده باریک می گویند وجود دارد که در بازار ایران موجود نیست. 

چگونه از اره برقی مویی استفاده کنیم؟

ابتدا باید تیغه راببندیم. برای این منظور پیچ انتهای بازویی اره برقی را شل کرده بعد از پایین آمدن دهانه اره مویی برقی تیغه زا قرار داده و سپس پیچ شل شده بین بازوی دستگاه را سفت کنید. دقت کنید که عاج تیغه ها  به سمت پایین باشد. همچنین با چرخاندن پیچ پشت بازو تیغه را به قدری سفت شود  که با زدن انگشت به تیغه صدای زنگ مانندی از آن شنیده شود. هنگام بستن تیغه به اره مویی برقی حتماً عمود بودن تیغه نسبت به میزبرسی شود. توجه داشته باشید پیش از انجام کار اندازه قطعه را برسی کنید و با توجه به آن تیغه مناسب انتخاب کنید. 

نکات کاربردی هنگام تهیه اره مویی برقی

  • توان: از مهم ترین عوامل قدرت موتور است. توان موتور یا به وسیله وات و یا اسب بخار در مشخصات مندرج روی دستگاه نشان داده می شود. هرچه توان بیشتر باشد قدرت دستگاه بالاتر است.
  • زاویه صفحه برش: این قابلیت امکان برش در زوایای مختلف به دستگاه می دهد. زاویه این دستگاه بین 0 تا 45 درجه متغیر است. 
  • عمق دهانه: عمق دهانه می تواند اندازه های گوناگونی داشته باشد. هرچه عمق دهانه بیشتر باشد کار با دستگاه راحت تر است. 
  • نوع تیغ اره: میتواند تیغ خاردار یا ساده باشد. تیغ خارداراز ضخامت بیشتری برخوردار است. و دوسر آن دو عدد خار وجود دارد. اره مویی های ساده نازک است و تا قطر 3 میلی متر موجود است. 
  • طول و عرض مناسب: این مقدار با دو عدد بیان می شود. بیشترین ضخامت و طول برش اندازه دهانه دستگاه است.                                                                  

چه اره مویی برقی بخریم؟

اره برقی مویی محک، ماکیتا، آینهل و غیره از بهترین برند های این ابزار می باشند. کار با اره مویی بسیار حساس بوده و می بایست برند انتخابی دارای گارانتی شرکتی نیز باشد. برای خرید آسان، خریداران با نمایندگان اصلی این محصول در سایت راندنو به صورت مستقیم در ارتباط می باشند.

 

مشاهده ادامه مطلب

برند