ثبت فروشگاه

اره فارسی بر 

اره فارسی بر از پرکاربردترین ابزارآلات برقی و دستی است که جهت برش الوارهای چوبی در صنایع چوب و نجاری مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار کاربرد ویژه ای در کارگاه های چوبی، کابینت سازی و نجاری ها دارد. امروزه استفاده از اره های برقی نسبت به اره های دستی از سرعت، دقت و راندمان بیشتری نیز برخوردار هستند

به طور کلی  فارسی بری یا اتصال فارسی نوعی برش است که دو عضو کار نسبت به یکدیگر، زاویه ای تشکیل می دهند. این اتصال معمولاً 45 درجه بوده و دوعضو برهم عمود می شوند. همچنین کاربر می تواند زاویه برش را از 90 درجه به هر زاویه دلخواه دیگری تغییر دهد. بر روی این دستگاه درجه بندی وجود دارد و از قابلیت ایجاد برش به صورت اریب، افقی، ترکیبی و فارسی برخوردار است.

این اره برقی از یک تیغه تشکیل شده است که بر روی بازوهای این تیغه میله‌ های متحرکی قرار گرفته اند. بازوها و میله های فارسی‌ بر به وسیله  اهرم نصب شده در زیر دستگاه، نسبت به صفحه زیر دستگاه به صورت افقی تغییر می کنند. لازم به ذکر است که به وسیله  این اهرم کاربر می تواند با توجه به نقاله متحرک موجود، زاویه را تغییر داده و چوب یا اشیاء دیگر را در زاویه های دلخواه خود برش بزند.

لازم به ذکر است که ابعاد تیغه این محصول باتوجه به نوع کاربرد متفاوت است. همچنین علاوه بر برش چوب، جهت برش فلز، پلاستیک و مواد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

اره فارسی بر

انواع اره فارسی بر براساس کاربرد

اره های فارسی بر در انواع گوناگون، باتوجه به کاربردهای متفاوت تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به انواع این محصول کاربردی اشاره خواهیم کرد.

اره فارسی بر ساده

این اره جهت تشکیل زاویه در انتهای قطعات چوبی و همچنبن برش های مداوم با اندازه های مشابه کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اره ساده این محصول جهت شکل دادن انواع سازه های چوبی و برش های 90 درجه مورد استفاده قرار می گیرد.

اره فارسی بر ساده

اره فارسی بر ثابت

اره فارسی بر ثابت نوع جدید و پیشرفته این محصول بوده که از امکانات بیشتری برخوردار است. این نوع فارسی برها برای انجام برش با زوایای مختلف به کار می روند که از طرف چپ برای برش های مورب خم می شوند.

اره فارسی بر ثابت

اره فارسی بر کشویی

از انواع دیگر این اره ها می توان به اره کشویی اشاره کرد. این اره ها به صورت کشویی به سمت جلو و عقب حرکت می کنند و جهت برش قطعات بزرگ گزینه مناسبی هستند. موتور و تیغه این محصول محصول به گونه ای طراحی شده اند که بر روی یک بازوی متحرک حرکت می کنند.

این نوع اره در دو نوع یک طرفه و دوطرفه تولید و عرضه می شود. نوع یک طرفه این نوع اره موجب خم شدن بازو در یک سمت می شود. همچنین اره کشویی دوطرفه برابر است با خم شدن بازو در هر دو جهت و می تواند برش زاویه دار بازویی را در هر دو سمت چپ و راست را انجام دهد.

اره فارسی بر کشویی

انواع اره فارسی بر براساس منبع تغذیه

انواع این محصول از لحاظ منبع تغذیه عبارتند از:

 • اره فارسی بر دستی
 • اره فارسی بر برقی
 • اره فارسی بر شارژی

انواع اره فارسی بر براساس منبع تغذیه

ویژگی های اره فارسی بر

استفاده از این ابزار مزایای به سزایی را دربر می گیرد. در ادامه به مزایای قابل توجه این محصول می پردازیم.

 • برخی از انواع این اره ها مجهز به قاب ایمنی هستند که قسمت بالایی تیغه را می پوشاند.
 • همانطور که قبلاً اشاره کردیم، یک خطکش مدرج در برخی از انواع این دستگاه تعبیه شده است. وجود این خطکش این امکان را فراهم می کند تا برای اندازه گیری سطح موردنظر نیازی به متر جداگانه نباشد.
 • این ابزار از یک زاویه یاب جهت برش های زاویه دار برخوردار است.
 • امکان انواع برش های عمودی، افقی، ترکیب برش اریب و 45 درجه را در اختیار قرار می دهد.

ویژگی های اره فارسی بر

کاربرد اره فارسی بر

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این ابزار جهت برش انواع مواد ازجمله چوب، پلاستیک، فلز و .. کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که جهت برش مواد و قطعات کوچک مانند تاج کابنیت و پروفیل های درب از تیغه های کوچک تر و برای برش قطعات بزرگ تر مثل قطعات صندلی و تیرهای چوبی از تیغه های بزرگ تر استفاده می شود. همچنین جهت برش قطعات کوچک تر از 15 سانتی متر، استفاده از این دستگاه مناسب نیست.

کاربرد اره فارسی بر

اره فارسی بر چگونه کار می کند؟

در ادامه این بخش به نحوه کارکرد اره فارسی بر می پردازیم.

 1. جهت استفاده از این دستگاه ابتدا باید زاویه دلخواهی که می خواهید برش بزنید را انتخاب و سپس تنظیم نمایید.
 2. سپس قطعه را رو میز کار قرار داده و گیره را محکم کنید.
 3. در ادامه با یک دست قطعه کار را گرفته و با دست دیگر دستگاه را روشن و عملیات برش را آغاز نمایید. به وسیله گونیای مدرج در این دستگاه فاصله لبه کار تا تیغه برش را تنظیم کنید که به خط کش دستگاه متصل است.

نکات ایمنی کار با اره فارسی بر

هنگام استفاده از این ابزار نکات زیر را رعایت نمایید.

 1. هنگام استفاده از فارسی بر باید تمامی نکات ایمنی را رعایت نموده و از دستکش ایمنی، عینک ایمنی و لباس کار استفاده نمایید.
 2. حفاظ  دستگاه را به درستی حرکت دهید تا تیغه به خوبی پوشانده شود.
 3. هنگام کار به دور بودن کابل دستگاه از مسیر برش دقت داشته باشید.
 4. از دیگر نکاتی که باید به آنها توجه داشته باشید، تیغه های این محصول هستند. کند یودن تیغه ها می تواند خطرات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.

نکات ایمنی کار با اره فارسی بر

نکات مهم در خرید اره فارسی بر 

در ادامه به نکات مهم هنگام خرید این محصول می پردازیم.

 • ابتدا باتوجه به کاربرد خود و انتظاری که از این دستگاه دارید، اره موردنظر مناسب را انتخاب نمایید.
 • یکی از مهم ترین مسائلی که در هنگام خرید اره فارسی بر باید به آن نوجه داشته باشید نام شرکت تولید کننده این دستگاه است. 
 • همچنین در حین خرید دستگاه باید به نکاتی مانند توان دستگاه، سلامت و گارانتی اره، کنترل سرعت، داشتن لیزر، انتخاب نوع اره فارسی بر متناسب با نوع کار و برش،‌ طراحی استاندارد و ارگونومیک توجه داشته باشید.

بهترین اره فارسی بر

یرندهای محبوب زیادی به تولید این محصول کاربردی پرداخته اند. در ادامه به معتبرترین برندهای تولیدکننده این محصول اشاره خواهیم کرد.

اره فارسی بر ماکیتا

برند ماکیتا از محبوب ترین و قدرتمندترین تولیدکننده انواع ابزارآلات در سراسر جهان است. شرکت ماکیتا ژاپنی بوده که از سال 1915 فعالیت خود را در شهر آیچی کشور ژاپن آغاز نموده است. از محبوب ترین اره فارسی بر تولیدشده توسط این شرکت می توان از اره فارسی بر ماکیتا مدل LS0714 ،LS1016 ،LS1216 ،LS1019 و ... نام برد.

اره فارسی بر محک

برند محک از زیرمجموعه های شرکت البرز ابزار است. این برند ایرانی در سال 1361 در شهر البرز تأسیس شد. سپس در سال 1379 موفق به اخذ گواهینامه ISO9002 گردید. این شرکت محصولات خود را به کشورهایی مانند چین و هنگ کنگ توسعه داده است. از محبوب ترین اره فارسی بر تولیدشده توسط این شرکت می توان از اره فارسی بر محک مدل MS-210-1، MS-210-300 ،MS-255-340 و ... نام برد.

اره فارسی بر توسن

از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده این محصول می توان از شرکت توسن نام برد. این شرکت محصولات خود را براساس استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می نماید. لازم به ذکر است که این برند باتوجه به نوع محصول تولیدشده خود، به دو صورت 6 ماهه و 1 ساله گارانتی در اختیار خریدار قرار می دهد. از برترین اره فارسی بر تولیدشده توسط این برند می توان از اره فارسی بر توسن مدل 5920LS  و 5920CLS 5917CLS و ... نام برد. جهت خرید اره فارسی بر دوکاره توسن با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان این محصولات ارتباط برقرار نمایید.

برندهای محبوب دیگری مانند رونیکس، آاگ، هیوندای، دیوالت، بوش و ... درصدد تولید این محصول برآمده اند.

قیمت فارسی بر

قیمت اره فارسی بر باتوجه با امکاناتی که از آن برخوردار است، متغیر است. کیفیت دستگاه، برند تولیدکننده محصول، نوع این اره و عوامل دیگری بر قیمت این محصول کاربردی تأثیرگذار هستند.

خرید اره فارسی بر

برای خرید فارسی بر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره فارسی بر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان