ثبت فروشگاه

پروفیل بر

اره پروفیل بر یکی از انواع اره های برقی هستند که می توان به کمک آن ها انواع فلزات و پروفیل ها و تیرآهن ها را برش داد. امروزه اره های برقی به دلیل افزایش سرعت، دقت و هم چنین صرفه جویی در زمان کاربرد بیشتری نسبت به اره های دستی دارند. این مدل از اره، از یک گیره نگهدارنده و بازوی متحرک تشکیل شده است و موتور و دیسک برش نیز بر روی بازوی متحرک آن قرار گرفته اند و نسبت به فرزهای آهنگری از قدرت بالاتری برخوردار هستند.

اره پروفیل بر به دلیل قدرت، دقت و وزن کم، کاربرد ویژه ای در صنعت ساختمان سازی، خودرو سازی، کارگاه های آهنگری، کشتیرانی و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد.

تیغه اره پروفیل بر

تیغه به کار رفته در این اره وظیفه برش فلزات را برعهده دارد که از جنس فولاد تولید می شود و قطر آن ما بین 300 میلی متر است و حداکثر تا 410 میلی متر نیز می باشند. ضخامت این تیغه ها 8.2 میلی متر است. به طور کلی پروفیل ها در انواع مختلف و برای کارهای گوناگون تولید شده اند و هرچه قطر و ضخامت تیغه بیشتر باشد می توان از آن برای برش قطعات بزرگ تر استفاده کرد. این تیغه ها را نمی توان تیز کرد و بعد از مدتی استفاده باید  تعویض شود، در غیر این صورت باعث ایجاد لغزش و خرابی دستگاه می شوند.

نکات ایمنی کار با اره پروفیل بر

  • قبل از استفاده از اره پروفیل بر با طرز استفاده از آن را یاد بگیریم و تا جایی که امکان دارد دفترچه راهنمای آن را مطالعه نماییم.
  • هنگام کار با این اره باید تمام نکات ایمنی را رعایت نماییم و حتی المقدور از لباس کار، دستکش ایمنی، عینک ایمنی و ابزار ایمنی دیگر استفاده نماییم. 
  • در حین تعویض تیغه از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل نماییم.
  • در صورت استفاده از این نوع اره در عملیات برش آلومینیوم، بتن و موارد دیگر،  تیغه اره این دستگاه کند شده و موجب خرابی دستگاه و اشتباه در زاویه برش قطعه نیز می شود. 
  • بعد از کند شدن و یا خرابی تیغه باید آن را تعویض نماییم.

نکات مهم در انتخاب و خرید اره پروفیل بر

  1. در هنگام انتخاب و خرید اره پروفیل بر می بایست به شرکت تولید کننده آن توجه داشته باشیم. امروزه شرکت های زیادی به تولید اره پروفیل بر می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های بوش، ماکیتا، آآگ،‌ آیرون مکس،‌ توسن، رونیکس، محک، هیوندای، دیوالت، و کرون اشاره کرد.
  2. از سالم بودن دستگاه مطمئن شویم.
  3. گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه، قبل از خرید میبایست بررسی شود.
  4. توان و قدرت موتور: اره پروفیل بر در انواع مختلفی تولید شده است که هر چه توان آن بالاتر باشد، قدرت دستگاه بالاتر است و می توان به وسیله آن مواد سخت تر و کارهای طولانی تری را انجام داد.
  5. هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، وزن دستگاه نیز بیشتر می شود، به همین دلیل باید آن را متناسب با کاری که می خواهیم انجام دهیم انتخاب کنیم تا حمل و نقل آن راحت تر باشد.

 خریداران و متقاضیان این محصول، به آسانی می توانند درخواست خرید خود را منتشر کرده و از فروشگاه های عضو راندنو پیش فاکتور دریافت نمایند.
 

 

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان