ثبت فروشگاه

پروفیل بر

اره پروفیل بر یکی از انواع اره های برقی است که می توان به کمک آن ها انواع فلزات و پروفیل ها و تیرآهن ها را برش داد. امروزه اره های برقی به دلیل افزایش سرعت، دقت و همچنین صرفه جویی در زمان کاربرد بیشتری نسبت به اره های دستی دارند. این مدل از اره، از یک گیره نگهدارنده و بازوی متحرک تشکیل شده است و موتور و دیسک برش نیز بر روی بازوی متحرک آن قرار گرفته اند و نسبت به فرزهای آهنگری از قدرت بالاتری برخوردار هستند.

اره پروفیل بر به دلیل قدرت، دقت و وزن کم، کاربرد ویژه ای در صنعت ساختمان سازی، خودرو سازی، کارگاه های آهنگری، کشتیرانی و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد.

پروفیل بر

انواع پروفیل

پروفیل ها قطعاتی توپر و یا تو خالی هستند و در صنایع گوناگونی مانند ساختمان سازی ها کاربرد فراوانی دارند. این محصولات باتوجه به جنس و استحکامی که دارند، در انواع گوناگونی تولید می شوند. در ادامه به انواع این قطعات براساس کاربردهایی که دارند اشاره خواهیم کرد.

 • پروفیل برهای مربع و مستطیل: از این پروفیل ها به عنوان محافظ جلوی درب و پنجره ها، نرده کشی دیوارها، راه پله و راه روهاو ... بهره گیری می شود.
 • پروفیل Z شکل: این دسته از پروفیل ها در سوله‌ها کاربردهای فراوانی دارند.
 • پروفیل نبشی: از این مدل پروفیل‌ها جهت تولید چارچوب درب های بزرگ و گوناگون آهنی و بسیاری از قالب های فلزی استفاده می شود.
 • پروفیل قوطی شکل: از این پروفیل ها در صنایع خودروستازی و ساخت پایه های فلزی میز و صندلی ها استفاده می شود.

انواع پروفیل

تیغه اره پروفیل بر

تیغه به کار رفته در این اره وظیفه برش فلزات را برعهده دارد که از جنس فولاد تولید می شود و قطر آن ما بین 300 میلی متر است و حداکثر تا 410 میلی متر نیز است. همچنین ضخامت این تیغه ها 8.2 میلی متر است. به طور کلی پروفیل ها در انواع مختلف و جهت انجام کارهای گوناگون تولید شده اند و هرچه قطر و ضخامت تیغه بیشتر باشد می توان از آن جهت برش قطعات بزرگ تر استفاده کرد. این تیغه ها را نمی توان تیز کرد و پس از مدتی استفاده، باید تعویض شود. در غیر این صورت باعث ایجاد لغزش و خرابی دستگاه می شوند.

تیغ اره پروفیل بر

اجزای پروفیل بر

این ابزار مانند دیگر محصولات از اجزای مخصوصی تشکیل شده است. اجزای تشکیل دهنده این ابزار باعث می شود تا مکانیزم کار به درستی انجام بگیرد. در ادامه به اجزای اصلی و کاربردی این محصول می پردازیم.

موتور

موتور این محصول از اجزای اصلی و مهم تشکیل دهنده آن است. هرچه قدرت و توان موتور بیشتر باشد، قدرت برش و همچنین سرعت پروفیل بر نیز بیشتر می شود.

گیره

از دیگر اجزای کاربردی این محصول می توان به گیره نگهدارنده آن اشاره کرد. همانطور که می دانید این وسیله تیغه را محکم نگه داشته و موجب حرکت صحیح تیغه، باتوجه به قدرت و توان موتور می شود.

تیغه

از تیغه نیز جهت برش دادن انواع پروفیل ها استفاده می شود. به عبارتی هرچه تیغه از جنس مقاوم تری برخوردار باشد، می توان از آن جهت برش فلزات ضخیم تر نیز استفاده نمود.

اره پروفیل بر

کاربرد پروفیل بر

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، کاربرد اصلی این ابزار برش فلزات است. همچنین جهت برش چوب نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربردهای اساسی این اره می توان به برش فلزات ضخیم اشاره کرد.

اره های پروفیل بر براساس شکل و کاربرد در انواع گوناگونی تقسیم می شوند. همچنین این محصول باتوجه به نیازهای گوناگون صنعتی در سایزهای مختلف و با دقت بالایی تولید و عرضه می شوند. در ادامه به مهم ترین کاربردهای این ابزار در صنایع گوناگون می پردازیم.

 • صنعت ساختمان سازی
 • صنایع خودروسازی
 • صنایع ماشین آلات
 • ساخت و ساز درب و پنجره های آهنی
 • صنایع دکوراسیون داخلی و چوب بری
 • صنایع راه سازی و ...

کاربرد پروفیل بر

مزایای استفاده از اره پروفیل بر

استفاده از این محصول از مزایای قابل توجهی برخوردار است. در ادامه به مزایای استفاده از این ابزار کاربدی می پردازیم.

 • یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این ابزار، این است که امنیت کار را بالا می برد.
 • این اره ها از قابلیت جابه جایی و حمل آسانی برخوردار هستند.
 • قدرت بسیار بالایی در عملیات برش کاری دارد.
 • با قدرت و سرعت بالایی فرآیند برش کاری فلزات را انجام می دهد.

مزایای استفاده از پروفیل بر

نحوه کار با پروفیل بر

در ادامه به طرز کار با اره پروفیل بر می پردازیم.

 1. ابتدا باید اطمینان حاصل نمایید که اره در شرایط مناسبی قرار داشته باشد و از برش پروفیل به طرز صحیحی برخوردار باشد. در نتیجه بهتر است که پایه گیره اره، سوئیچ و کابل را مورد بررسی قرار دهید.
 2. سپس متناسب با محیط کاری خود، سیم یا کابل دستگاه را کوتاه و یا بلند نمایید. زیرا بریده شدن کابل ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به بار آورد.
 3. پیش از شروع عملیات برش، محل برش بر روی قطعه پروفیل را مشخص نمایید و به ضخامت آن دقت داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر مدت زمان برش افزایش دارد، به منظور جلوگیری از داغ شدن محل کار، تیغه را جدا کرده و سپس مجدداً برش را شروع نمایید.
 4. استفاده از این بر روی مواد بتنی، فولادی، سیمانی و ... پیشنهاد نمی شود. گرچه این دستگاه توانایی برش این مواد را دارد اما به دلیل این که کار اصلی آن برش پروفیل است، برش مواد دیگر آن را به مرور کند می کند. در نتیجه این آسیب به دستگاه، ممکن است به کاربر صدمه وارد شود.
 5. هنگام کار با این ابزار از ضربه زدن به آن جهت راه اندازی و یا رفع گیر کردن آن خودداری نمایید.
 6. جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب به دستگاه، نباید به صورت مکرر آن را مورد استفاده قرار بدهید. همچنین پس از استفاده متوالی، مدت کوتاهی به دستگاه استراحت بدهید تا از سوخته شدن سیم پیچ موتور آن جلوگیری شود.
 7.  تیغه های آسیب دیده پروفیل بر را دیگر مورد استفاده قرار ندهید و آنها را دور بیندازید. همچنین تیغه های دستگاه هر چند وقت یک بار باید تعویض شوند. زیرا این تیغه ها از قابلیت تیز شدن مجدد برخوردار نیستند.
 8. در پایان فرآیند برش و اتمام کار، تیغه را تمیز کرده و در جایگاه مخصوص خود قرار دهید.

نحوه کار با پروفیل بر

نکات ایمنی هنگام کار با اره پروفیل بر

در ادامه به نکاتی که هنگام کار با این محصول باید به آن توجه داشته باشید، می پردازیم.

 • ابتدا استفاده از تجهیزات ایمنی مانند عینک ایمنی، دستکش ایمنی و لباس کار حین انجام کار را فراموش نکنید. استفاده از این ابزار ایمنی جهت جلوگیری از برخورد براده ها با چشم و دست کاربر ضروری هستند.
 • هنگام ایستادن صفحه برش و یا ایجاد صدای ناهنجار از دستگاه پروفیل بر، فوراً دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید.
 • تحت هیچ شرایطی، گارد محافظ این محصول را از جای خود باز نکنید.
 • پیش از شروع کار اجازه دهید تا سرعت صفحه برش به حداکثر خود برسد و سپس اقدام به برش کاری نمایید.

نکات ایمنی هنگام کار با اره پروفیل بر

نکات مهم در خرید اره پروفیل بر

در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید این محصول باید به آنها توجه داشته باشید، می پردازیم.

 1. ابتدا به نوع تیغه آن توجه نمایید. تیغه ای که انتخاب می کنید باید با توجه به جنس قطعه کار موردنظر شما خریداری شود. همانطور که قبلاً اشاره کریدم، هرچه قطر و ضخامت تیغه بیشتر باشد، این محصول از توانایی برش مواد سخت تر برخوردار است.
 2. قدرت ورودی موتور این محصول از دیگر نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. قدرت موتور اره پروفیل بر برحسب وات سنجیده می شود. در نتیجه هر چه توان آن بالاتر باشد، قدرت دستگاه بالاتر است و می توان به وسیله آن مواد سخت تر و کارهای طولانی تری را انجام داد.
 3. در هنگام انتخاب و خرید اره پروفیل بر باید به شرکت تولید کننده آن توجه داشته باشید که کالاهایی با کیفیت مطلوب عرضه نمایند.
 4. گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه، قبل از خرید باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 5. هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، وزن دستگاه نیز بیشتر می شود، به همین دلیل باید آن را باتوجه با کاری که می خواهید انجام دهید، انتخاب نمایید تا حمل و نقل آن راحت تر باشد.

بهترین پروفیل بر

برندها و شرکت های متعددی درصدد تولید این محصول برآمده اند. در ادامه به محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده این محصول می پردازیم.

پروفیل بر رونیکس

شرکت رونیکس در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تآسیس شد. شرکت رونیکس از سال 1384 تا به امروز به پیشرفت چشمگیری دست یافته است. همچنین به یکی از برترین برندهای توئلیدکننده ابزار در خاورمیانه تبدیل شده است. رونیکس برندی بین المللی بوده و دفاتر فعالی در آلمان، ایران و چین دارد. از بهترین اره تولیدشده توسط این شرکت می توان به اره پروفیل بر رونیکس 5902، 5935، 5918، 5935A و ... اشاره کرد. جهت اطلاع از لیست قیمت پروفیل بر رونیکس با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان این محصول بدون واسطه ارتباط برقرار نمایید.

پروفیل بر توسن

شرکت توسن فعالیت خود را از سال 1382 آغاز نمود. این برند تمامی محصولات تولیدی خود را با توجه به استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می کند. محصولات تولیدشده این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و درصدد جلب رضایت مشتریان خود اقدام به تولید محصولات می نماید. از محبوب ترین اره تولیدشده توسط این شرکت می توان از پروفیل بر توسن مدل 5010، 5180، 5198C ،5180C و ... نام برد.

پروفیل بر AEG

این شرکت در سال 1883 توسط امیل راتناو تأسیس شد. برند آاگ در ابتدا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات الکتریکی، با نام آلمانی برق ادیسون در جهان بوده است. پس از گذشت جنگ جهانی دوم و کوشش های بسیار این شرکت، امروزه به یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین برندهای تولیدکننده ابزارآلات و لوازم خانگی تبدیل شده است. از بهترین اره پروفیل بر تولید شده توسط این شرکت می توان به اره پروفیل بر آاگ مدل SMT355 و ... اشاره کرد.

لازم به ذکر است که شرکت های معتبر و محبوب دیگری همچون دیوالت، بوش، آروا، ادون، باس، دی سی ای و ... به تولید این محصول پرکاربرد پرداخته اند.

قیمت اره پروفیل بر

اره های پروفیل بر براساس ویژگی هایی که دارند، از قیمت های متنوعی در بازار برخوردار هستند. دور موتور و سرعت، صفحه برش، وزن، نوع کابل، تیغه محصول، گیره و آپشن های دیگر در قیمت اره پروفیل بر تأثیرگذار هستند. برند اره پروفیل بر نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

خرید اره پروفیل بر

برای خرید اره پروفیل بر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پروفیل بر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان