ثبت فروشگاه

پروفیل بر

پروفیل بر از کاربردی ترین انواع اره برقی است که برای برش فلزات و پروفیل های توپر و توخالی استفاده می شود. پروفیل بر از یک گیره نگهدارنده و بازوی متحرک تشکیل شده است. موتور و دیسک برش نیز بر روی بازوی متحرک این ابزار قرار گرفته اند. جهت اطلاع از قیمت اره آتشی پروفیل بر با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان ابزار مورد نظر را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید پروفیل بر در انواع مختلف را برای کاربران فراهم نموده است.

اره پروفیل بر به دلیل قدرت، دقت و وزن کم، کاربرد ویژه ای در صنعت ساختمان سازی، خودرو سازی، کارگاه های آهنگری، کشتیرانی و بسیاری از صنایع دیگر دارد.

پروفیل بر

اره پروفیل بر چیست؟

پروفیل ها مصالح فلزی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. پروفیل ها نیز براساس جنس و استحکام نیز در انواع توپر و توخالی تولید می شوند. امروزه اره های برقی به دلیل افزایش سرعت، دقت و همچنین صرفه جویی در زمان کاربرد بیشتری نسبت به اره های دستی دارند. از این ابزار در صنعت خودروسازی، ساختمان سازی و کارگاه های فلزی استفاده می شود. پروفیل ها براساس ضخامت و متریال در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه به بررسی و معرفی آنها می پردازیم.

انواع پروفیل

پروفیل ها قطعاتی توپر و یا تو خالی هستند و در صنایع گوناگونی مانند ساختمان سازی ها کاربرد فراوانی دارند. این محصولات باتوجه به جنس و استحکامی که دارند، در انواع گوناگونی تولید می شوند. در ادامه به انواع این قطعات براساس کاربردهایی که دارند اشاره خواهیم کرد.

 • پروفیل برهای مربع و مستطیل: از این پروفیل ها به عنوان محافظ جلوی درب و پنجره ها، نرده کشی دیوارها، راه پله و راه روها استفاده می شود.
 • پروفیل Z شکل: این نوع پروفیل ها در سوله‌ ها کاربردهای زیادی دارند.
 • پروفیل نبشی: از این مدل پروفیل‌ ها در زمینه تولید چارچوب درب های بزرگ آهنی و بسیاری از قالب های فلزی استفاده می شود.
 • پروفیل قوطی شکل: از این پروفیل ها در صنایع خودروسازی و ساخت پایه های فلزی میز و صندلی ها استفاده می شود.

انواع پروفیل

تیغ پروفیل بر

تیغه به کار رفته در این اره وظیفه برش فلزات را برعهده دارد و از جنس فولاد تولید می شود. قطر تیغه پروفیل بر میان 300 تا 410 میلی متر است. همچنین ضخامت این تیغه ها 8.2 میلی متر است. به طور کلی پروفیل ها در انواع مختلف و جهت انجام کارهای گوناگون تولید شده اند و هرچه قطر و ضخامت تیغه بیشتر باشد، برای برش قطعات بزرگ تر نیز مناسب است. لازم به ذکر است این تیغه ها را نمی توان تیز کرد و پس از مدتی استفاده باید تعویض شوند. در غیر این صورت باعث ایجاد لغزش و خرابی دستگاه می شوند.

تیغ اره پروفیل بر

قطعات پروفیل بر

این ابزار مانند دیگر محصولات از اجزای خاصی تشکیل شده است. قرارگیری اجزای تشکیل دهنده این ابزار، موجب عملکرد صحیح دستگاه می شود. در ادامه به آشنایی با اجزای اصلی تشکیل دهنده این ابزار پرداخته شده است:

موتور

موتور این دستگاه از اجزای اصلی و مهم تشکیل دهنده آن است. هرچه قدرت و توان موتور بیشتر باشد، قدرت برش و همچنین سرعت پروفیل بر نیز بیشتر می شود. لازم به ذکر است استفاده از اره هایی که قدرت بالاتری دارند، در صنایع بزرگ مناسب است.

گیره

گیره نگهدارنده از دیگر اجزای تشکیل دهنده این ابزار است. گیره قطعه ای است که تیغه را محکم نگه می دارد و باتوجه به قدرت و توان موتور، موجب حرکت صحیح تیغه می شود.

تیغه

از تیغه نیز جهت برش انواع پروفیل ها استفاده می شود. به عبارتی هرچه تیغه از جنس مقاوم تری برخوردار باشد، می توان از آن برای برش فلزات ضخیم تر نیز استفاده نمود.

اره پروفیل بر

کاربرد پروفیل بر

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، کاربرد اصلی این ابزار برش فلزات است. اما این ابزار علاوه بر برش متریال های فلزی، برش الوار و متریال های چوبی را به خوبی انجام می دهد. در ادامه به مهم ترین کاربردهای این ابزار در صنایع گوناگون می پردازیم.

 • صنعت ساختمان سازی
 • صنایع خودروسازی
 • صنایع ماشین آلات صنعتی
 • ساخت و ساز درب و پنجره های آهنی
 • صنایع دکوراسیون داخلی و چوب بری
 • صنایع راه سازی و مواردی از این قبیل

کاربرد پروفیل بر

مزایای استفاده از اره پروفیل بر

استفاده از این محصول از مزایای قابل توجهی برخوردار اس که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • افزایش امنیت حین انجام کار
 • برخورداری از قابلیت حمل و جابه جایی
 • برخورداری از قدرت بالا در زمینه برش
 • انجام کارها با سرعت بالا

مزایای استفاده از پروفیل بر

نحوه کار با پروفیل بر

در ادامه به طرز کار با اره پروفیل بر می پردازیم:

 1. ابتدا باید از این موضوع اطمینان داشته باشید که اره در شرایط مناسبی قرار داشته باشد. همچنین پروفیل را در وضعیت مناسبی قرار دهید تا فرآیند برش را به بهترین شکل انجام دهد. درنتیجه بهتر است که پایه گیره اره، سوئیچ و کابل را بررسی نمایید تا مشکل نداشته باشند.
 2. متناسب با محیط کاری خود، سیم یا کابل دستگاه را کوتاه و یا بلند انتخاب کنید. زیرا بریده شدن کابل ممکن است خطرات جبران ناپذیری به وجود آورد.
 3. پیش از شروع عملیات برش، محل برش بر روی قطعه پروفیل را مشخص کنید و به ضخامت آن دقت داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر مدت زمان برش افزایش دارد، به منظور جلوگیری از داغ شدن محل کار، تیغه را جدا نمایید و سپس مجدداً برش را شروع کنید.
 4. استفاده از این دستگاه برای برش مواد بتنی، فولادی و سیمانی پیشنهاد نمی شود. گرچه این دستگاه توانایی برش این مواد را دارد اما به دلیل این که کار اصلی آن برش پروفیل است، برش مواد دیگر تیغه آن را به مرور کند می کند. در نتیجه این آسیب به دستگاه، ممکن است به کاربر صدمه وارد نماید.
 5. هنگام کار با این ابزار از ضربه زدن به دستگاه برای راه اندازی یا رفع گیر کردن آن خودداری کنید.
 6. جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب به دستگاه، نباید به صورت مکرر آن را مورد استفاده قرار دهید. همچنین پس از استفاده مداوم، مدت کوتاهی به دستگاه استراحت دهید تا سیم پیچ موتور آن دچار سوختگی نشود.
 7.  تیغه های آسیب دیده پروفیل برهای دیگر را استفاده نکنید. همچنین تیغه های دستگاه هر چند وقت یک بار باید تعویض شوند. زیرا این تیغه ها قابلیت تیز شدن ندارند.
 8. در پایان فرآیند برش و اتمام کار، تیغه را تمیز نمایید و در جایگاه مخصوص خود قرار دهید.

نحوه کار با پروفیل بر

نکات ایمنی هنگام کار با اره پروفیل بر

در ادامه به نکاتی که هنگام کار با این محصول باید به آن توجه داشته باشید، می پردازیم.

 • ابتدا استفاده از تجهیزات ایمنی مانند عینک ایمنی، دستکش ایمنی و لباس کار حین انجام کار را فراموش نکنید. استفاده از تجهیزات ایمنی جهت جلوگیری از برخورد براده ها با چشم و دست کاربر ضروری است.
 • هنگام ایستادن صفحه برش و یا ایجاد صدای ناهنجار از دستگاه پروفیل بر، فوراً دستگاه را خاموش کنید وآن را از برق بکشید.
 • تحت هیچ شرایطی، گارد محافظ این محصول را از جای خود باز نکنید.
 • پیش از شروع کار اجازه دهید تا سرعت صفحه برش به حداکثر برسد و سپس برش قطعات را آغاز کنید.

نکات ایمنی هنگام کار با اره پروفیل بر

راهنمای خرید اره پروفیل بر

در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید این محصول باید به آنها توجه داشته باشید، می پردازیم.

 • ابتدا به نوع تیغه آن توجه نمایید. تیغه ای که انتخاب می کنید باید با توجه به جنس قطعه کار موردنظر شما خریداری شود. همانطور که قبلاً اشاره کریدم، هرچه قطر و ضخامت تیغه بیشتر باشد، این محصول از توانایی برش مواد سخت تر برخوردار است.
 • قدرت ورودی موتور این محصول از دیگر نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. قدرت موتور اره پروفیل بر برحسب وات سنجیده می شود. در نتیجه هر چه توان آن بالاتر باشد، قدرت دستگاه بالاتر است و می توان به وسیله آن مواد سخت تر و کارهای طولانی تری را انجام داد.
 • در هنگام انتخاب و خرید اره پروفیل بر باید به شرکت تولید کننده آن توجه داشته باشید که کالاهایی با کیفیت مطلوب عرضه نمایند.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه، قبل از خرید باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 • هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، وزن دستگاه نیز بیشتر می شود، به همین دلیل باید آن را باتوجه با کاری که می خواهید انجام دهید، انتخاب نمایید تا حمل و نقل آن راحت تر باشد.

بهترین پروفیل بر

برندها و شرکت های متعددی درصدد تولید این محصول برآمده اند. در ادامه به محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده این محصول می پردازیم.

پروفیل بر رونیکس

شرکت رونیکس در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تآسیس شد. شرکت رونیکس از سال 1384 تا به امروز به پیشرفت چشمگیری دست یافته است. همچنین به یکی از برترین برندهای توئلیدکننده ابزار در خاورمیانه تبدیل شده است. رونیکس برندی بین المللی بوده و دفاتر فعالی در آلمان، ایران و چین دارد. از بهترین اره تولیدشده توسط این شرکت می توان به پروفیل بر رونیکس 5901، 5902، 5935، 5918، 5935A و ... اشاره کرد. جهت اطلاع از لیست قیمت پروفیل بر رونیکس با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان این محصول بدون واسطه ارتباط برقرار نمایید.

پروفیل بر توسن

شرکت توسن فعالیت خود را از سال 1382 آغاز نمود. این برند تمامی محصولات تولیدی خود را با توجه به استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می کند. محصولات تولیدشده این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و درصدد جلب رضایت مشتریان خود اقدام به تولید محصولات می نماید. از محبوب ترین اره تولیدشده توسط این شرکت می توان از پروفیل بر توسن 5010، 5180، 5198C ،5180C و دیگر مدل ها نام برد.

اره پروفیل بر ماکیتا

ماکیتا از دیگر تولیدکنندگان انواع ابزارآلات برقی در جهان است. ماکیتا یک برند ژاپنی است که در سال 1915 توسط ماسابورو ماکیتا تأسیس شد. ابزار ماکیتا از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس استانداردهای جهانی تولید می شوند. همچنین یکی از قدرتمندترین تولیدکنندگان ابزار برقی در جهان است. اره پروفیل بر ماکیتا مدل lw1401 ،lc1230 ،lw1400 و nb2414 از بهترین پروفیل برهای تولیدشده توسط این برند هستند.

پروفیل بر آروا

آروا برند ایرانی دیگری است که به تولید انواع ابزار دستی و ایرانی پرداخته است. پروفیل بر آروا مدل 5633 یکی از محبوب ترین اره های تولیدشده توسط این برند است.

پروفیل بر کرون

کرون از تولیدکنندگان چینی انواع ابزارآلات است که در حال حاضر10 کارخانه در کشور چین دارد. کرون محصولات خود را به کشورهای اروپایی و آمریکایی صادر می کند. پروفیل بر کرون ct15007 و 2200 از بهترین اره های تولیدشده توسط این برند هستند.

پروفیل بر آیرون مکس

آیرون مکس یکی از بهترین برندهای نام آشنا در زمینه ابزارآلات است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و جایگاه ویژه ای در بازار ابزارآلات دارند. از بهترین پروفیل برهای تولیدشده توسط این برند می توان به مدل IM-2028 اشاره نمود.

پروفیل بر بوش

بوش برند دیگری است که به تولید انواع اره ها پرداخته است. اره پروفیل بر بوش مدل gco 14-24j ،gco 240 و gcd 12jl از بهترین اره های تولیدشده توسط این برند هستند.

پروفیل بر AEG

این شرکت در سال 1883 توسط امیل راتناو تأسیس شد. برند آاگ در ابتدا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات الکتریکی، با نام آلمانی برق ادیسون در جهان بوده است. پس از گذشت جنگ جهانی دوم و کوشش های بسیار این شرکت، امروزه به یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین برندهای تولیدکننده ابزارآلات و لوازم خانگی تبدیل شده است. از بهترین اره پروفیل بر تولید شده توسط این شرکت می توان به اره پروفیل بر آاگ مدل SMT355 اشاره کرد.

پروفیل بر ادون، باس، دی سی ای و بسیاری از برندهای دیگر، از محبوب ترین تولیدکنندگان این اره به شمار می آیند.

قیمت پروفیل بر

اره های پروفیل بر براساس ویژگی هایی که دارند، از قیمت های متنوعی در بازار برخوردار هستند. دور موتور و سرعت، صفحه پروفیل بر فلزی و دیگر انواع آن، وزن، نوع کابل، تیغه محصول، گیره و آپشن های دیگر در قیمت اره پروفیل بر تأثیرگذار هستند. جهت تهیه پروفیل بر ارزان با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

خرید پروفیل بر

برای خرید اره پروفیل بر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پروفیل بر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان