ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

اره عمود بر

اره عمودبر ابزاری پرکاربرد درصنعت نجاری وفلز بوده و جهت ایجاد برش و یا شیار بر روی سطوح مختلفی مثل تخته سه لایه، فیبر، آلومینیوم، چوب، پلاستیک و حتی آهن با ضخامت کم به کار می رود. باتوجه کارکرد اره عمودبر، کاربرد فراوانی درصنعت فلز و چوب داشته و برش های متنوع و پیچیده را بروی قطعه ها و سطوح ایجاد می کند. اره های عمودبر عضوی از دسته اره های برقی بوده و برای برش قطعه ها با ضخامت کم و یا ایجاد برش های خاص و زاویه دار مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل تیغه بسیار ظریف و شکننده این نوع اره ها، در حین کار هیچگونه فشار مازادی نباید بر آن وارد شود چراکه سبب شکنندگی تیغه می شود. در حین کار تمام توجه کاربر باید به هدایت اره به سمت جلو باشد. اره های عمودبر ابزارهایی برقی بوده و در سایزها و توان های متنوعی به بازار عرضه شده اند و دارای حمل و نقل آسان می باشند. این نوع دستگاه ها دارای حالتی به نام حالت پاندولی می باشند که این حالت برای برش دادن در عمق های بیشتر قطعات مختلف کاربرد داشته و اکثر اره های عمودبر سه حالت پاندول را دارا می باشند. در بسیاری از کاترگاه ها برای برش ورق های بزرگ چوبی از اره عمود بر استفاده می شود. قبل از کار کرد با اره عمودبر می بایست محل بازدید را نشانه گذاری کرده تا از برش غیر صاف قطعه جلوگیری شود.

انواع اره عمودبر 

 تقسیم بندی اره های عمودبر به دو دسته می باشد:

  • اره عمود بر صنعتی: به دلیل وجود گیربکس و چرخ دنده در این نوع، اره می تواند مدت زمان طولانی با توان و فشار زیاد عملیات برش را انجام دهد.
  • اره عمودبر نیمه صنعتی: این نوع اره ها جهت استفاده افرادی می باشند که نیمه حرفه ای بوده و دارای قدرت و وزن کمتری می باشند.

نکاتی مهم در هنگام استفاده از اره عمودبر

  1. نکات ایمنی را رعایت کنیم و تا جایی که امکان دارد، از وسایل و ابزار ایمنی شامل دستکش، عینک، ماسک و شیلد استفاده کنید.
  2. از برش قطعاتی که در آنها میخ وجود دارد خودداری کرده و قبل از شروع کار تمامی میخ ها را جدا کنید.
  3. قبل از روشن کردن دستگاه، چک کنید تا تیغه با سطح قطعه کار برخورد نداشته باشد.
  4.  قطعه کار را با فاصله از سطح زمین یا میز قرار دهید تا تیغه با زمین یا میز برخورد نکند.
  5. از استفاده تیغه های فرسوده، کند و ترک خورده خودداری کنید.

نکاتی مهم در هنگام انتخاب و خرید اره عمودبر

در هنگام انتخاب اره های عمودبر باید به نکات و ویژگی هایی نظیر کنترل سرعت، توان دستگاه، حالت های پاندول و محافظت کننده گرد و غبار توجه داشت تا بتوان بهترین اره عمودبر متناسب با نیازی که دارید خریداری کرد. یکی از مزایای مهمی که اره های عمودبر دارا هستند، صفحه درجه می باشد که با تنظیم درجه می توان زاویه موردنظر را برش زد. افزون بر این انعطاف و سرعت برش اره های عمودبر بسیار بالا بوده که این خود، ویژگی خوب و مهمی به شمار می رود. معمولا اره های عمود بر دارای پرتاب باد جهت پراکنده کردن براده ها از سطح کار جهت دید بهتر کابر می باشند. توجه داشته باشد برای کارکرد بهتر دستگاه و همچنین افزایش طول عمر آن، پس از کارکرد طولانی مدت با دستگاه آن را به حالت آزاد یا خلاص گذاشته و تیغه آن را نیز جدا کنید. از دیگر نکات قابل توجه که در خرید این دستگاه باید به آن توجه داشته باشیم شرکت تولید کننده آن و هم چنین ضمانت نامه و گارانتی دستگاه می باشد. امروزه شرکت های بسیاری به تولید اره عمودبر می پردازند، که از بهترین مارک های آن می توان به آاگ، توسن، رونیکس، ماکیتا، بوش، دیوالت، ادون، کرون و میلواکی اشاره کرد. خریداران در سایت راندنو می توانند با ثبت استعلام یا همان درخواست خرید با فروشندگان و عاملین فروش  اره های عمودبر مختلف بدون هیچ واسطه ای در ارتباط باشند. 

مشاهده ادامه مطلب

برند


بازه سرعت


بازه توان