ثبت فروشگاه

اره عمود بر

اره عمودبر یا اره چکشی یکی از ابزارهای برقی و شارژی کاربردی است که در صنعت نجاری و فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. این اره جهت ایجاد برش و یا شیار بر روی سطوح مختلفی همچون تخته سه لایه، فیبر، آلومینیوم، چوب، پلاستیک، آهن و ... استفاده می شود. لازم به ذکر است که این ابزار جهت برش موادی که از ضخامت کمی برخوردار هستند، کاربرد دارد. با توجه به کارکرد اره عمود بر، این اره جهت ایجاد برش های متنوع و پیچیده بر روی قطعات و سطوح، کاربرد فراوانی دارد. اره چکشی نوعی اره برقی است که برای برش قطعات با ضخامت کم و یا ایجاد برش های خاص و زاویه دار مورد استفاده قرار می گیرد.

اره های عمودبر یکی از مهم ترین و اصلی ترین ابزارآلات کاربردی در حوزه نجاری و چوب به شمار می آیند. این اره به دلیل برخورداری از تیغه بسیار ظریف و شکننده، حین انجام کار نباید هیچگونه فشار مازادی بر آن وارد شود زیرا این کار موجب شکنندگی تیغه می شود. از طرفی لازم است که در حین کار، تمام توجه کاربر به هدایت اره به سمت جلو باشد.

موتور این ابزار در قسمت پایین ابزار قرار گرفته است. نیروی دورانی موتور توسط گیربکس بهره گیری شده در آن،موجب حرکت رفت و برگشتی این ابزار می شود. همچنین به دلیل سبک بودن دستگاه و تیغه آن، امکان استفاده از این دستگاه در زوایای گوناگون فراهم می شود. لازم به ذکر است که تیغه های این محصول در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند.

اره عمودبر

تاریخچه اره عمودبر

ساخت و بهره گیری از اره عمود بر به سال 1946 برمی گردد. فردی به نام آلبرت کافمن مهندس شرکت سینتیلا ای جی در سولوتورن سوئیس، یک تیغه اره را به جای سوزن بر روس چرخ خیاطی قرار داد و جهت برش دادن از آن استفاده نمود. شرکت سینتیلا پس از اختراع آلبرت در سال 1947 تولید اره های عمودبر با برند Lesto را آغاز نمود. 

پس از چندی در سال 1954 این شرکت توسط بوش آلمان خریداری شد و در سال 1964 نام تجاری بوش بر روی شرکت لستو گذاشته شد.

تاریخچه اره عمودبر

انواع اره عمود بر براساس کاربرد

اره های عمودبر باتوجه به کاربردهایی که دارند، در انواع گ.وناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به انواع این محصول می پردازیم.

اره عمود بر صنعتی

این نوع از اره های عمود بر به دلیل برخورداری از گیربکس فولادی و چرخ دنده، قادر است در مدت زمان طولانی با توان و فشار زیاد، عملیات برش را انجام دهد. این ابزار به دلیل برخورداری از گیربکس فولادی، مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می گیرد بدون آنکه فشار زیادی آن را تحت تأثیر قرار دهد.

اره عمودبر صنعتی

اره عمود بر نیمه صنعتی

اره عمود بر نیمه صنعتی همانطور که از نامش مشخص است، مناسب برای افرادی است که به صورت نیمه حرفه ای در صنایع و کارگاه های نجاری مشغول به کار هستند. این نوع از اره ها معمولاً از قدرت و وزن کمتری برخوردار هستند.

اره عمودبر نیمه صنعتی

انواع اره عمود بر

این محصول باتوجه به کارکردی که دارند، در انواع زیر دسنه بندی می شوند.

اره عمودبر ساده

این نوع از اره های عمودبر از بدنه یا نیم تنه فلزی برخوردار نیستند. از این رو جهت انجام کارهای طولانی مناسب نیستند. همچنین اره های عمودبر ساده قدرت پایین تری دارند.

اره عمود بر گیربکسی

این نوع اره ها برخلاف اره های نوع ساده از قدرت بیشتری برخوردار هستند. گیربکس این نوع اره ها در دو نوع فلزی یا نیمه فلزی در بازار موجود هستند. از اره چکشی های نیم تنه فلزی می توان در مدت زمان طولانی تری بهره گیری نمود و به دستگاه فشار زیادی وارد نمی شود.

انواع اره عمودبر

کاربرد اره عمودبر

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، از اصلی ترین کاربردهای این محصول انجام فرآیندهای نجاری است. در ادامه این بخش به کاربردهای این ابزار کاربردی می پردازیم. 

 • استفاده جهت برش های منحنی با زاویه 45 درجه
 • استفاده در برش کاری سطوح نازک
 • برش چوب و ام دی اف
 • برش فلز، فولاد و آلومینیوم
 • برش تیغ های تخصصی و ...

کاربرد اره عمودبر

ویژگی های اره عمودبر

استفاده از این محصول از مزایای قابل توجهی برخوردار است. در ادامه به ویژگی های مهم این ابزار می پردازیم.

 1. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، برخورداری از قابلیت برش آزادانه و زاویه دار از مزایای اصلی این ابزار محسوب می شود.
 2. از دیگر مزایای قابل توجه و کاربردی این محصول می توان به تیغه کم عرض آن توجه نمود. این قابلیت این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد که دستگاه را در هر جهتی که لازم است، حرکت دهد. از کاربردهای این قابلیت می توان به ایجاد برش های دایره ای اشاره نمود.
 3. برخی از انواع این محصول از دسته ضدلرزش برخوردار هستند. این ویژگی باعث می شود که هنگام انجام کار، دستگاه لرزش نداشته باشد و فرآیند برش به راحتی انجام گیرد.
 4. این ابزار از وزن کمی برخوردار است و در شرایط گوناگون به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار اره عمود بر

این ابزار مانند دیگر ابزارها از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. در ادامه به اجزای تشکیل دهنده این محصول اشاره خواهیم کرد.

موتور

اره عمود بر از موتور مسی برخوردار است که نیروی گشتاور آن به یک تیغه عمودی منتقل شده و آن را به حرکت در می آورد. قدرت رفت و برگشتی این محصول به توان موتور آن بستگی دارد. موتور این ابزار بسته به نوع مصرف آن در توان های گوناگون از 350 وات تا 800 وات تولید و ارائه می شوند.

لازم به ذکر  است که هرچه نوع فرآیند صنعتی تر و سنگین تر باشد یا ضخامت مواد موردنظر بیشتر باشد، اره هایی که از توان بالاتری برخوردار هستند، گزینه مناسبی به شمار می آیند. همچنین جهت استفاده مصارف خانگی یا کارگاه های کوچک تر، اره های چکشی که از توان پاین تری برخوردار هستند گزینه مناسبی محسوب می شوند.

تیغه اره عمود بر

پس از موتور تیغه از مهمم ترین اجزای این محصول محسوب می شود و عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار می دهد. انواع گوناگونی از تیغه های این محصول تولید و به بازار عرضه می شوند. از مهم ترین مواردی که این تیغه ها را از یکدیگر متمایز می کند، جنس اره، تعداد دندانه های اره، نرمی و یا سختی تیغه، توانایی برش و ... به شمار می آیند.

کنترل سرعت

کنترل سرعت یا دیمر در اره های چکشی وظیفه تنظیم سرعت رفت و برگشت تیغه این محصول را برعهده دارند. این قطعه یکی از ویژگی های قابل توجه این اره چکشی است که توسط آن می توان سرعت مورد نیاز را باتوجه به نوع موادی که برای برش مورد استفاده قرار می گیرد، تنظیم نمود

حرکت پاندولی

برخی از اره های چکشی از قابلیت های دیگری مانند حرکت پاندولی برخوردار هستند. حرکت پاندولی میزان حرکت رفت و برگشتی تیغه را تنظیم می کند که به صورت کلید تعبیه شده بر روی دستگاه است. این قطعه زمانی کاربرد دارد که به برش با سرعت بالایی نیاز است. همچنین برخورداری از این قابلیت کیفیت برش و پلیسه کردن لبه های کار را تحت تأثیر قرا می دهد.

لازم به ذکر است که با بالا بردن بیش از حد حرکت پاندولی، لبه های چوب لب پر می شوند یا به اصطلاح لاشه می کند.

تیغ گیر

نوع تیغ گیر این محصول از قسمت های مهم آن محسوب می شود. توسط این قطعه می توان به راحتی تیغ اره را تعویض نمود. در برخی از مدل های این محصول می توان اهرم را به طرف اطراف کشید و تیغ اره را تعویض نمود. در برخی دیگر از مدل های این محصول یک نوع شصتی بر روی این اره تعبیه شده است و با چرخاندن آن تیغ آزاد شده و با چرخاندن در خلاف جهت تیغ، می توان آن را تعویض نمود. لازم به ذکر است که این قطعه با توجه با شرکت سازنده و ساختاری که دارند، از انواع گوناگون تیغ گیرها بهره گیری می کنند.

ساختار اره عمودبر

روش کار با دستگاه اره عمودبر

جهت استفاده از این محصول طبق نکات زیر اقدام نمایید.

 1. ابتدا الگوی برش موردنظر خود را بر روی کاغذ طراحی نمایید و به سطح کار بچسبانید.
 2. تیغه مناسبی را باتوجه به ضخامت و مواد کار انتخاب نمایید.
 3. سپس سوراخی را بر روی سطح کار ایجاد نمایید تا اره حرکت کند.
 4. در آخر دستگاه را روشن نمایید و برش کاری را انجام دهید. لازم به ذکر است که هرچه ضخامت مواد سخت تر باشد، سرعت دستگاه باید کمتر شود.

روش کار با دستگاه اره عمودبر

نکات مهم استفاده و نگهداری از اره چکشی

در ادامه به نکات قابل توجهی که رعایت آنها درخصوص نگهداری و استفاده از این محصول مهم هستند، می پردازیم.

 1. از برش قطعاتی که در آنها میخ وجود دارد، خودداری کرده و قبل از شروع کار، تمامی میخ ها را جدا کنید.
 2. قبل از روشن کردن دستگاه، چک کنید تا تیغه با سطح قطعه کار برخورد نداشته باشد.
 3.  قطعه کار را با فاصله از سطح زمین یا میز قرار دهید تا تیغه با زمین یا میز برخورد نداشته باشد.
 4. از بکارگیری تیغه های فرسوده، کند و ترک خورده خودداری نمایید.
 5. پس از استفاده طولانی مدت از دستگاه، تیغه را جدا کرده و تا 2 دقیقه دستگاه را در حالت خلاص و با کمترین میزان سرعت آنرا روشن نگه دارید تا داغ نشود.
 6. هنگام نفوذ گرد و غبار به داخل دستگاه، آن را توسط فشار باد خارج نمایید.
 7. معمولاً اره های عمود بر از قابلیت پرتاب باد جهت پراکنده کردن براده ها از سطح کار برخوردار هستند. پس از استفاده حتماً این دکمه تعبیه شده را فشار داده تا دید شما نسبت به سطح کار واضح تر شود.

نکات مهم استفاده و نگهداری از اره چکشی

نکات ایمنی هنگام استفاده از دستگاه

هنگام استفاده از اره چکشی نکات ذکر شده را رعایت نمایید.

 • در ابتدا هنگام استفاده از این ابزار از وسایل ایمنی مانند دستکش، عینک، ماسک و شیلد استفاده نمایید.
 • حین انجام برش کاری، هرگز دست خود را به محل برش نزدیک نکنید.
 • قبل از شروع کار، کفی اره عمودبر را کامل بر روی صفحه کار بچسبانید و سپس عملیات برش را انجام دهید.
 • قبل از ثابت شدن تیغه، هرگز اره را از سطح کار برندارید.
 • حتماً اطمینان حاصل کنید که تیغ اره در محل قرار گیری خود ثابت بوده و کاملاً در تیغ گیر اره محکم شده است.

نکاتی مهم در هنگام انتخاب و خرید اره عمود بر

هنگام خرید این محصول به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • در هنگام انتخاب اره های عمودبر، باید به نکات و ویژگی هایی نظیر قابلیت کنترل سرعت، توان دستگاه، حالت های پاندول و محافظت کننده گرد و غبار توجه داشت تا بهترین اره عمودبر را متناسب با نیازی که دارید، خریداری نمایید.
 • شرکت تولیدکننده دستگاه، ضمانت نامه و گارانتی آن نیز از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید اره عمودبر

بهترین اره عمودبر

برندهای محبوب و متعددی درصدد تولید این کالا برآمده اند. در ادامه به معتبرترین برندهای تولیدکننده این محصول می پردازیم.

اره عمود بر رونیکس

شرکت رونیکس یکی از بهترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات در جهان است. این برند محصولات خود را در کشورهای گوناگونی تولید و مونتاژ می کند. همچنین تمامی محصولات تولیدشده این شرکت باتوجه به استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. برند رونیکس با دقت بر اصول تولید آرگونومیکی و فاکتورهای انسانی توانسته است جایگاه خود را در بازار تولید ابزارآلات برقی و دستی تثبیت کند. از محبوب ترین اره چکشی تولید شده توسط این برند می توان به اره عمودبر رونیکس مدل 4120، 4110، 4150، 4101، 4165 و ... اشاره کرد.

اره عمود بر بوش

برند بوش از قدیمی ترین و محبوب ترین شرکت های تولیدکننده این محصول است که در سال 1886 توسط رابرت بوش تأسیس شد. این شرکت نیز یکی از 10 شرکت برتر کشور آلمان محسوب می شود. جالب است بدانید که این شرکت 92 درصد سود حاصل از فروش خود را صرف امور خیریه می کند. از برترین اره عمود بر تولید شد هتوسط این شرکت می توان از اره عمودبر بوش مدل GST-8000E ،GST-90BE ،GST-150BCE و ... نام برد.

اره عمود بر توسن

از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده این محصول می توان از شرکت توسن نام برد. این شرکت محصولات خود را طبق استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می نماید. لازم به ذکر است که این برند باتوجه به نوع محصول تولیدشده خود، به دو صورت 6 ماهه و 1 ساله گارانتی در اختیار خریدار قرار می دهد. از برترین اره چکشی تولیدشده توسط این برند می توان از اره عمودبر توسن مدل 5055J ،5056J ،5093J و ... نام برد.

اره عمود بر ماکیتا

برند ماکیتا از محبوب ترین و قدرتمندترین تولیدکننده انواع ابزارآلات در سراسر جهان است. این شرکت یک برند ژاپنی است که از سال 1915 فعالیت خود را در شهر آیچی کشور ژاپن آغاز نمود. از محبوب ترین اره عمودبر تولیدشده توسط این شرکت می توان از اره عمودبر ماکیتا مدل 4324، 4329، 4350CT و ... نام برد.

 برندهای محبوب و معتبر دیگری مانند شرکت دی سی ای، آاگ، ای تی پرو، ادون، بلک اند دکر و ... درصدد تولید این محصول برآمده اند.

قیمت اره چکشی

قیمت اره عمودبر باتوجه به ویژگی هایی که از آن برخوردار است، متغیر است. عواملی مانند نوع تیغه، توان موتور، دیمر، برند تولیدکننده و گارانتی و خدمات پس از فروش در قیمت این محصول تأثیرگذار هستند.

خرید اره عمودبر

برای خرید اره عمودبر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره چکشی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان