ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

اره عمود بر چیست؟

اره عمودبر ابزاری پرکاربرد در صنعت نجاری و فلزات است که جهت ایجاد برش و یا شیار بر روی سطوح مختلفی همچون تخته سه لایه، فیبر، آلومینیوم، چوب، پلاستیک و حتی آهن با ضخامت کم به کار می رود. با توجه به کارکرد اره عمود بر، این اره جهت ایجاد برش های متنوع و پیچیده بر روی قطعات و سطوح، کاربرد فراوانی دارد. اره های عمودبر نوعی اره برقی هستند که برای برش قطعات با ضخامت کم و یا ایجاد برش های خاص و زاویه دار مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل تیغه بسیار ظریف و شکننده این نوع اره ها، نباید در حین کار هیچگونه فشار مازادی بر آن وارد شود چرا که این کار سبب شکنندگی تیغه می شود. از طرفی لازم است که در حین کار، تمام توجه کاربر به هدایت اره به سمت جلو باشد.

برش با اره های عمودبر

اره های عمود بر ابزارهای برقی هستند و در سایزها و توان های متنوعی به بازار عرضه می شوند. این اره ها قابلیت حمل و نقل آسانی دارند. این دستگاه دارای حالتی به نام حالت پاندولی است که این حالت، برای ایجاد برش در عمق های بیشتر قطعات مختلف کاربرد دارد. اکثر اره های عمودبر سه حالت پاندول را دارند. در بسیاری از کارگاه ها، برای برش ورق های بزرگ چوبی از اره عمود بر استفاده می شود. قبل از کار با اره عمودبر، می بایست محل مورد نظر را نشانه گذاری کنید تا از برش غیر صاف قطعه جلوگیری شود.

انواع اره عمود بر 

این نوع اره ها به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

 • اره عمود بر صنعتی: این اره به دلیل وجود گیربکس و چرخ دنده، می تواند مدت زمان طولانی با توان و فشار زیاد عملیات برش را انجام دهد.
 • اره عمود بر نیمه صنعتی: این نوع اره جهت استفاده افراد بکار می رود، نیمه حرفه ای است و قدرت و وزن کمتری دارد.

نکاتی مهم در هنگام استفاده از اره عمودبر

 1. نکات ایمنی را رعایت کنید و تا جایی که امکان دارد، از وسایل و ابزار ایمنی شامل دستکش، عینک، ماسک و شیلد استفاده کنید.
 2. از برش قطعاتی که در آنها میخ وجود دارد، خودداری کرده و قبل از شروع کار، تمامی میخ ها را جدا کنید.
 3. قبل از روشن کردن دستگاه، چک کنید تا تیغه با سطح قطعه کار برخورد نداشته باشد.
 4.  قطعه کار را با فاصله از سطح زمین یا میز قرار دهید تا تیغه با زمین یا میز برخورد نداشته باشد.
 5. از بکارگیری تیغه های فرسوده، کند و ترک خورده خودداری کنید.

نکاتی مهم در هنگام انتخاب و خرید اره عمود بر

 1. در هنگام انتخاب اره های عمودبر، باید به نکات و ویژگی هایی نظیر قابلیت کنترل سرعت، توان دستگاه، حالت های پاندول و محافظت کننده گرد و غبار توجه داشت تا بتوان بهترین اره عمودبر را متناسب با نیازی که دارید، خریداری کرد.
 2. یکی از مزایای مهم اره های عمودبر، صفحه درجه است. با تنظیم درجه می توان زاویه مورد نظر را برش زد. افزون بر این، انعطاف و سرعت برش اره های عمودبر بسیار بالا است که این خود، ویژگی خوب و مهمی به شمار می رود.
 3. معمولاً اره های عمود بر دارای قابلیت پرتاب باد جهت پراکنده کردن براده ها از سطح کار و ایجاد دید بهتر برای کابر هستند.
 4. توجه داشته باشید که برای کارکرد بهتر دستگاه و همچنین افزایش طول عمر آن، پس از کارکرد طولانی مدت دستگاه، آن را در حالت آزاد یا خلاص گذاشته و تیغه آن را نیز جدا کنید.
 5. شرکت تولیدکننده دستگاه، ضمانت نامه و گارانتی آن نیز از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
 6. امروزه شرکت های زیادی به تولید اره عمودبر می پردازند که از بهترین مارک های آن می توان به آاگ، توسن، رونیکس، ماکیتا، بوش، دیوالت، ادون، کرون و میلواکی اشاره کرد.

غلطک اره عمود بر

تیغه اره در زمان کارکرد، داخل یک غلطک قرار دارد. این تیغه وظیفه نگه داشتن غلطک را برعهده دارد تا تیغه به صورت معیوب و کج کار نکند. یکی از دلایل کج بریدن اره عمود بر نیز، مشکل داشتن و معیوب بودن غلطک است.

خریداران در سایت راندنو می توانند با فروشندگان و عاملین فروش اره های عمودبر مختلف، بدون هیچ گونه واسطه ای در ارتباط باشند. 

برند


بازه سرعت


بازه توان