ثبت فروشگاه

اره نواری

اره نواری از کاربردی‌ترین ابزارآلات در صنعت برش به شمار می‌آید. این اره در کارگاه ها و کارخانه ها جهت برش انواع چوب مورد استفاده قرار می گیرد. این اره کاربرد بسیار زیادی دارد و می توان جهت انجام کارهای مختلفی مانند برش چوب‌های ظریف، برش طولی، قوس بری، چوب‌های ضخیم و بسیاری از کارهای دیگر از آن بهره‌گیری نمود.

استفاده از اره نواری نوعی برش سرد محسوب می‌شود و به دلیل برخورداری از سادگی حین استفاده، دقت مطلوب و سرعت بالای کار را دربر می‌گیرد. همچنین استفاده از اره نواری برقی این قابلیت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که جهت برش قطعه، نیازی به جابه جایی دستگاه و قطعه نباشد.

نوع دیگری از اره های نواری موجود هستند که برای مصارف صنعت فلزکاری طراحی و تولید شده‌اند. از این رو به وسیله این ابزار می توان بسیاری از فلزات را برش داد. لازم به ذکر است که بهتر است جهت برش فلزات از تیغه با جنس فولاد کربنی با بی متال استفاده شود. از این ابزار در ابتدا جهت برش انواع چوب بهره‌گیری می‌شده است. با گذشت زمان در صنایع فلزی نیز، جهت برش انواع فولادها مورد استفاده قرار گرفت.

اره نواری

تاریخچه دستگاه اره نواری

ایده ساخت اره نواری مربوط به سال 1809 است. ماشین اره نواری توسط ویلیام نیوبریک در انگلستان اختراع و ثبت شد. به دنبال این اختراع به دلیل عدم توانایی در تولید تیغ اره نواری، این محصول مورد استفاده قرار نگرفت. پس از گذشت 40 سال یک خانم فرانسوی به نام آن پائولین کرپین، با اختراعی در روش اتصالات، این مانع را از بین برد.

سرانجام او در سال 1846 جهت ثبت اختراع این دستگاه درخواست خود را مطرح نمود و حق خرید آن را به تولیدکننده شرکت پرین در شهر پاریس فروخت. این خانم ابتدایی ترین تیغه های برش از جنس فولاد را تولید نمود و برای اولین بار اره نواری در کارخانه ای آمریکایی، تیغ اره های فولادی ساخته شدند.

تاریخچه دستگاه اره نواری

انواع اره نواری 

اره های نواری با توجه به کاربردی که برخوردار هستند، در انواع گوناگونی تولید و به بازار ارائه می‌شوند. در ادامه به انواع مختلف این ابزار اشاره خواهیم کرد.

اره نواری افقی

این نوع اره در کارخانه های چوب بری، به منظور برش تنه های بزرگ و تبدیل آن ها به الوار های کوچک‌تر استفاده می شود. قطر تیغه این اره ها بالای 100 سانتی متر است و به طور کلی از آنها جهت انجام کارهای سنگین تر استفاده می شود.  

اره نواری عمودی

این نوع اره بیش تر در کارگاه های چوب مورد استفاده قرار می گیرد. نوع رومیزی این اره در بازار موجود است و می‌توان از آن جهت برش چوب های نازک، ورق های نازک فلز و ... استفاده نمود. به این اره ها اره ایستاده نیز گفته می شود. این نوع از اره ها جزو پر استفاده ترین و کاربردی ترین انواع اره های نواری در صنایع تولید وسایل اداری و خانگی یه شمار می‌آیند.

اره نواری دو ستونه

این نوع از اره های نواری از استقامت بیشتری تسبت به اره های مفصلی برخوردار هستند. اره نواری های دو ستونه فرآیند برش را سریع تر انجام می دهند و از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند. در این دستگاه زاویه تیغه ثابت است و همچنین مسیر برش به اندازه قطر قطعه است.

انواع اره نواری

مزایای اره نواری

استفاده از این اره از مزایای به‌سزایی برخوردار است. در ادامه به مزایای استفاده از اره نواری می پردازیم.

 • قیمت مقرون به صرفه
 • سادگی در استفاده
 • هدر رفت کم
 • برخورداری از قابلیت برش انواع متریال‌ها
 • برخورداری از سرعت بالا
 • افزایش دقت و صافی سطح برش
 • قابلیت حمل آسان
 • حفظ خواص اولیه قطعه کار
 • صرفه جویی در مصرف برق
 • حذف سرو صدای ماشین های قدیمی

مزایای اره نواری

کاربرد اره نواری

این ابزار از کارایی بالایی برخوردار است و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این بخش به کاربردهای اصلی این ابزار در صنایع گوناگون اشاره خواهیم کرد.

 • در صنایع ساختمانی جهت برش سنگ، شیشه و لاستیک
 • در صنایع نساجی جهت برش پارچه و چرم
 • در صنایع بهداشتی جهت برش مقوا و دستمال کاغذی
 • صنایع صنعتی جهت برش انواع فولاد و فلزات
 • در صنایع غذایی جهت برش گوشت، ماهی، مواد غذایی یخ زده و ...

کاربرد اره نواری

اجزای دستگاه اره نواری 

اره نواری نیز مانند دیگر ابزارآلات از اجزای مختلفی تشکیل شده است. در ادامه به اجزای تشکیل دهنده این ابزار پرکاربرد می پردازیم.

الکترو موتور

الکترو موتور به بدنه این ابزار پیچ شده است و توسط تسمه و فول، به فلکه پایینی متصل می شود. این قطعه در دو مدل تک فاز و سه فاز برر روی دستگاه وجود دارد. این قطعه فلکه پایینی را به حرکت در می آورد و باعث حرکت فلکه بالایی و تیغه می شود. همچنین نوع سه فاز این اره ها بیشتر مصرف صنعتی دارند.

فلکه ها

اره نواری از دو فلکه پایینی وبالایی برخوردار است که از جنس چدن ساخته می شوند. قرار گیری فلکه‌ها به گونه‌ای است که فلکه پایینی ثابت است و فلکه بالایی توسط پیچ های تنظیمی که روی آن قرار دارد، از قابلیت حرکت به بالا، پایین، عقب و جلو را برخوردار است. حرکت عقب و جلو به منظور تنظیم با فلکه پایینی و حرکت بالا و پایین به منظور محکم و شل کردن اره است.

بدنه

همانطور که در قبلاً گفته شد، بدنه اره های نواری معمولاً از جنس چدن ساخته می شوند. امروزه مدل های جدیدتر این محصول، از بدنه ای با جنس آهنی برخوردار هستند ک هبرای استفاده باید به زمین پیچ بشوند تا از تکان خوردن دستگاه، هنگام عملیات برش جلوگیری نمایند.

از دیگر بخش های اره نواری می‌توان به بخش های حفاظتی، تیغه، گونیا و صفحه اشاره کرد.

اجزای دستگاه اره نواری

نکات مهم در خرید اره نواری

هنگام خرید اره نواری به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • یکی از مهم ترین مسائلی که باید در حین خرید و انتخاب اره به آن توجه داشته باشید،  این است که اره را متناسب با کاری که قصد دارید انجام دهید، انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که اره افقی به منظور استفاده در کارخانه های چوب بری و اره های نواری عمودی به منظور استفاده در در کارگاه ها و برش های کوچک استفاده میشود.
 • انتخاب برند تولید کننده اره نواری، از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.
 • سالم بودن دستگاه، ضمانت نامه و خدمات پس از فروش هم از نکات شایان انتخاب انواع اره می باشد.
 • توان دستگاه، کنترل سرعت، نوع برش وجنس تیغه از دیگر نکات حیاتی برای انتخاب اره نواری است.

نکات ایمنی هنگام کار با اره نواری

هنگام استفاده از این ابزار به نکات ایمنی توجه داشته باشید. در ادامه به رعایت مهم ترین نکات هنگام کار با این ابزار می پردازیم.

 1. در ابتدا جهت بهره گیری از این محصول، از لوازم ایمنی مانند دستکش ایمنی، عینک ایمنی و ... استفاده نمایید.
 2. هنگام برش قوس‌ها مراقب برخورد نوار اره با دست خود باشید.
 3. لازم به ذکر است که جهت استفاده از این محصول بهتر است که پای چپ شما جلوتر از پای راست قرار بگیرد.
 4. هنگام برش قطعه کار کوچک تر، از چوب کمی استفاده نمایید.
 5. توجه داشته باشید که حین انجام کار، حفلظ های دور فلکه بسته باشند.
 6. گریس کاری مداوم فلکه های بالا و پایین از دیگر نکاتی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید.
 7. پس از اتمام کار خود، نوار اره را شل نمایید.

نکات ایمنی هنگام کار با اره نواری

بهترین اره نواری

برندهای معتبر و محبوب زیادی به تولید این محصول کاربردی پرداخته اند. در ادامه به برندهای محبوب تولیدکننده این محصول می پردازیم.

اره نواری فمی

تأسیس این شرکت به 50 سال پیش برمی گردد. محصولات این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق برترین تکنولوژی های ایتالیا، بهترین دستگاه های برش را به فروش می رسانند. از محبوب ترین اره تولیدشده توسط این شرکت می توان به اره نواری فمی مدل 783XL ،785XL ،782XL و ... نام برد.

اره نواری محک

برند محک از زیرمجموعه های شرکت البرز ابزار است. این شرکت در سال 1379 موفق به دریافت گواهینامه ISO9002 شده است. محصولات تولیدشده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای جهانی تولید و به بازار عرضه می شوند. از محبوب ترین اره نواری تولیدشده توسط این شرکت می توان از مدل های MBS-180 ،BS-105 و ... نام برد.

اره نواری خیری

شرکت ابزار خیری از وب‌سایت های پیشرو در زمینه فروش ابزارآلات است. این شرکت درصدد تولید محصولات باکیفیت و مرغوب برآمده است. از محبوب ترین اره نواری تولیدشده توسط این شرکت می توان به مدل 280، 180، 220 و ... اشاره کرد.

قیمت اره نواری

عوامل متعددی در قیمت اره نواری تأثیر گذار هستند. یکی از این عوامل، برند یا شرکت تولیدکننده دستگاه است. نکته مهم و تأثیرگذار دیگر، توان دستگاه است. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. از عوامل مهم دیگر می توان به گارانتی، قابلیت تنظیم و نوع دستگاه اشاره کرد. جهت اطلاع از قیمت اره نواری آهن بر با مراجعه به سایت راندنو، بدون واسطه با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید.

خرید اره نواری

برای خرید اره نواری می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره نواری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه توان