ثبت فروشگاه

میخ از متعلقاتی است که در صنعت نجاری و ساختمانی برای هرگونه چفت کردن و محکم کردن اجسام استفاده می‌شود. برای نام دیگر میخ می‌توان گفت در واقع میخ قطعه‌ای استوانه‌ای شکل است و قسمت سری یا نوک آن به صورت تیز طراحی می‌شود. با استفاده از این تجهیزات می‌توان لولا، قفل، دستگیره و وسائل تزئینی چوبی را به یکدیگر متصل کرد. همچنین انجام فعالیت‌های ساختمانی، سازه‌های چوبی، فعالیت‌های مهندسی و موارد مشابه از رایج‌ترین کاربرد‌های این متعلقات به شمار می‌آیند. به طور کلی این تجهیزات متعلقاتی هستند که در صنایع نجاری کاربرد‌های بسیار فراوانی دارند.

انواع میخ در ابعاد و سایزبندی‌های گوناگون قابل ارائه هستند. به طور معمول این متعلقات در ابعاد 4 الی 250 میلی‌متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند. سایزهای مختلف هر یک از این متعلقات، از کاربرد‌های متنوعی برخوردار هستند. از رایج‌ترین مواد اولیه به کار رفته در ساختار این قطعه می‌توان از فولاد، آهن گالوانیزه، برنج، مس، استیل و آلومینیوم نام برد. لازم به ذکر است برخی از میخ‌ها به روش سرد و از مفتول‌های مخصوص ساخته می‌شوند. این ابزار باتوجه به کاربرد و نوع قطعه کار، در انواع مختلفی تولید می‌شود.

میخ نجاری، میخ فولادی، میخ میخکوب و میخ پرچ از پرکاربردترین میخ‌های موجود در بازار هستند. استفاده از میخ‌های نجاری در صنعت چوب کاربردهای زیادی دارد. همچنین میخ‌های فولادی از پرمصرف‌ترین انواع میخ‌ها هستند و استفاده از آن‌ها علاوه بر صنایع مختلف، در منازل نیز کاربردهای زیادی دارد. میخ میخکوب نیز نوع دیگری از انواع این متعلقات است که به تنهایی قابل استفاده نیست و باید در دستگاه میخکوب قرار بگیرد. در نهایت، استفاده از میخ‌های پرچ در شرایطی کاربرد دارند که به اتصال دائم نیاز باشد.

از دیگر مدل‌های میخ می‌توان به میخ دو سر تیز، آهنی یا غیر آهنی، سر گرد، Nail با نوک مربع، پوششی، سر بیضی، بنایی، حلقه ای، میخ شانه ای یا ردیفی، روفینگ، میخ ال، میخ بست، کفاشی، نواری، میخ تزیینی، میخ طویله قدیمی و میخ چاشنی نیز اشاره کرد.

قیمت میخ

قیمت میخ کیلویی و عمده به عوامل مختلفی مانند نوع میخ، سایز محصول، مواد اولیه تولید و شرکت سازنده آن بستگی دارد. در صورت خرید و فروش میخ به صورت عمده، وزن آن نیز اهمیت زیادی دارد و تعیین‌کننده قیمت این متعلقات است.

خرید میخ از راندنو

پیش از انتخاب و خرید این یراق باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. پیش از هر چیز ابتدا باید به جنس قطعه کار توجه داشته باشید. سپس با بررسی دقیق‌تر انواع متعلقات، می‌توانید مناسب‌ترین میخ را برای فعالیت مورد نظر انتخاب نمایید. توجه نمایید میخ ریز برای قطعاتی که قطر کمتری دارند و میخ‌های بزرگ برای قطعات ضخیم‌تر به کار می‌روند. در ادامه از نکات مهم خرید انواع میخ نام برده شده است:

  • جنس میخ
  • سایز میخ
  • نوع آبکاری
  • نوع کاربرد

برای خرید میخ کوچک و بزرگ می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت محصول مورد نظر را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت میخ و چاشنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند