ثبت فروشگاه

میخ پرچ از انواع میخ‌های پرکاربردی است که برای اتصال دو یا چند قطعه به یکدیگر استفاده می‌شود. در پاسخ به سؤال کار میخ پرچ چیست باید بگوییم، این محصول موجب اتصال مکانیکی دو قطعه به یکدیگر می‌شود. استفاده از میخ‌های پرچ نیز به تنهایی قابل استفاده نیست و تنها با قرارگیری در دستگاه پرچ، موجب ایجاد اتصالات می‌شوند. دستگاه پرچ ابزار پرکاربردی است که فرآیند اتصال قطعات فلزی و فولادی به یکدیگر را انجام می‌دهد. به عبارت دیگر، پرچ نوعی بست یا اتصال مکانیکی دائم است که توسط دستگاه پرچ کن صورت می‌گیرد. توسط عمل پرچ کاری می‌توان اتصال مواد و قطعات مختلف را به یکدیگر انجام داد.

سری این میخ به صورت پهن ساخته شده است. به همین دلیل در صورت قرارگیری در دستگاه پرچ، سری آن پهن می‌شود و اتصال میان قطعات به آسانی فراهم می‌شود. به طور کلی استفاده از میخ‌های پرچ زمانی کاربرد دارد که به اتصالات دائم نیاز باشد. انواع سایز میخ پرچ نیز مانند دیگر میخ‌ها متنوع است. انواع میخ پرچ با توجه به نوع کاربرد و ساختار به چند دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه به بررسی میخ‌های پرچ و کاربرد آن‌ها پرداخته شده است:

  • میخ پرچ شانه دار: نمونه‌های‌ شانه‌دار با استفاده از مواد اولیه برنج، مس، فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می‌شوند. این نوع پرچ‌ها از قدرت بالایی برخوردار هستند و اتصالی دائم به وجود می‌آورند. این قطعه جایگزین اتصال دهنده‌های رزوه‌دار شده است.
  • میخ پرچ چکشی: نام دیگر این قطعه میخ ضربه‌ای است. از این میخ پرچ برای اتصال ورق‌های فلزی، پروفیل‌ها و موارد مشابه استفاده می‌شود. این پرچ‌ها در دو روش سرد و گرم قابل استفاده هستند.
  • میخ پرچ افشان: نوع افشان این محصول برای اتصال قطعات نرم مانند فوم استفاده می‌شود. این محصول می‌تواند فشار را در سطح مورد نظر پخش کند.
  • میخ پرچ توپر یا دائم: از این نوع میخ در ساخت پل و هواپیما استفاده می‌شود. از این اتصالات برای ساخت تجهیزاتی که به استحکام بالا نیاز دارند، استفاده می‌شود. شکل سری این نوع میخ‌ها به صورت گرد طراحی شده است و بدنه آن به صورت استوانه فلزی توپر ساخته شده است. برای ایجاد اتصال این محصول، باید با استفاده از چکش و ابزار پرچ فعالیت مورد نظر انجام شود.
  • میخ پرچ نیمه پر: این مدل مانند نمونه‌های قبلی است با این تفاوت که یک طرف آن با استوانه‌ای توخالی ساخته شده است. این نوع میخ برای پرچ کاری به نیروی کمتری نیاز دارد.
  • میخ پرچ توخالی یا کور: میخ پرچ کور از سرعت نصب بالایی برخوردار است و برای استفاده از آن به دسترسی دو طرف قطعه نیازی ندارید. این نوع میخ مقاومت پایینی در برابر خوردگی دارد و برای اتصالات حساس نیز مناسب نیست. همچنین تحمل بار این میخ نسبت به مدل‌های لوله‌ای کمتر است.
  • میخ پرچ لوله ای: از این میخ‌های لوله‌ای برای اتصال قطعات سبک مانند چرم، مقوا و موراد مشابه استفاده می‌شود. مواد اولیه به کار رفته در ساختار این میخ می‌تواند برنج، آلومینیوم و فولاد نرم باشد.
  • میخ پرچ قارچی: نوع دیگری از انواع میخ پرچ در بازار موجود است که آن را با نام میخ قارچی نیز می‌شناسند. از این تجهیزات برای اتصال ورق‌های نازک به یکدیگر که یک قسمت از آن باید صاف باشد، استفاده می‌شود. امروزه از میخ پرچ آهنی در انواع ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

قیمت میخ پرچ

قیمت میخ پرچ فولادی و پلاستیکی در ابتدا به نیاز مشتری بستگی دارد. عوامل دیگری مانند سایز و ابعاد میخ، نوع میخ، مواد اولیه به کار رفته در تولید محصول و شرکت تولیدکننده آن بر قیمت این متعلقات تأثیرگذار هستند. لازم به ذکر است قیمت میخ پرچ کیلویی نیز با توجه به درخواست خریدار، می‌تواند تا حدودی کمتر از قیمت تکی این قطعات باشد.

شما کاربران گرامی جهت تهیه میخ پرچ کن با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان و تولیدکنندگان این تجهیزات در ارتباط باشید. راندنو همواره در تلاش است با معرفی تولیدکنندگان و فروشندگان انواع یراق آلات، انتخاب آسانی را برای خریداران فراهم کند.

خرید میخ پرچ از راندنو

برای خرید میخ پرچ استیل می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت میخ پرچ 4 * 12 و دیگر سایزهای این قطعه و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


سایز