ثبت فروشگاه

میخ پرچ

میخ پرچ یا پرچ کن یکی از انواع میخ ها است که جهت اتصال دو یا چند قطعه به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در پاسخ به سؤال کار میخ پرچ چیست باید بگوییم این محصول موجب اتصال مکانیکی دو قطعه به یکدیگر می شود. به طور کلی زمانی که به اتصالات دائم نیاز دارید، می توانید از این میخ ها استفاده کنید. با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم از فروشندگان این محصول، استعلام قیمت میخ پرچ 5 را دریافت نمایید. راندنو امکان خرید میخ پرچ سر دریلی و میخ پرچ فولادی را برای شما کاربران فراهم نموده است.

برای استفاده از این تجهیزات به یک ابزار نیازی دارید که فرآیند اتصالات را به خوبی انجام دهد. فرآیند متصل کردن قطعات فلزی و فولادی با استفاده از ابزاری به نام دستگاه پرچ انجام می شود. انواع سایز میخ پرچ نیز مانند دیگر میخ ها متنوع است.

میخ پرچ

پرچ کاری چیست

پیش از آشنایی با انواع این محصول و کاربردهای آن، بهتر است بدانید فرآیند پرچ چیست و چگونه انجام می شود؟ پرچ نوعی بست یا اتصال مکانیکی دائم است که توسط دستگاه پرچ کن صورت می گیرد. انواع پرچ در دو روش سرد و گرم صورت می گیرد. با استفاده از پرچ کاری می توانید در حوزه های مختلف، به اتصال متریال های گوناگون اقدام نمایید.

انواع میخ پرچ

انواع این میخ ها باتوجه به نوع کاربرد و ساختار به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی این محصولات و کاربرد هر یک از آنها می پردازیم.

میخ پرچ شانه دار

نمونه های شانه دار این محصول با استفاده از متریال های برنج، مس، فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می شوند. این نوع پرچ ها از قدرت بالایی برخوردار هستند و موجب اتصالی دائمی می شوند. لازم به ذکر است از این محصول می توانید برای جایگزین اتصال دهنده های رزوه دار استفاده نمایید.

میخ پرچ چکشی

نوع دیگری از این میخ ها در بازار موجود هستند که آنها را با نام چکشی یا ضربه ای می شناسند. از این میخ ها برای اتصال ورق های فلزی، پروفیل ها و مواردی از این قبیل استفاده می شود. لازم به ذکر است این پرچ ها در دو روش سرد و گرم مورد استفاده قرار می گیرند. برای پرچ کاری های سرد از میخی استفاده می شود ک قطر آن تا 10 میلی متر باشد. همچنین برای پرچ کاری گرم از میخ هایی با سایز 10 تا 26 استفاده می شود. این نوع از میخ های پرچ در شکل های مختلفی به بازار ارائه شده است.

میخ پرچ افشان

نوع افشان این محصول برای اتصال قطعات نرم مانند فوم استفاده می شود. این محصول می تواند فشار را در سطح مورد نظر پخش کند.

میخ پرچ توپر یا دائم

از این نوع میخ در ساخت پل و هواپیماها استفاده می شود. به طور کلی از این اتصالات برای ساخت تجهیزاتی که به استحکام بالا نیاز دارند، استفاده می شود. شکل سری این نوع میخ ها به صورت گرد طراحی شده است و بدنه آن به صورت استوانه ای فلزی توپر ساخته شده است. برای ایجاد اتصال این محصول، باید با استفاده از چکش و ابزار پرچ این فعالیت انجام شود. توجه نمایید برای کار با این میخ باید دو سمت قطعه پرچ دسترسی داشته باشید.

میخ پرچ نیمه پر

این مدل مانند نمونه های قبلی است با این تفاوت که یک طرف آن، با استوانه ای توخالی ساخته شده است. لازم به ذکر است این نوع میخ برای پرچ کاری به نیروی کمتری نیاز دارد.

میخ پرچ توخالی یا کور

میخ پرچ کور از سرعت نصب بالایی برخوردار است و برای استفاده از آن به دسترسی دو طرف قطعه نیازی ندارید. لازم است بدانید این نوع میخ مقاومت پایینی در برابر خوردگی دارد و برای اتصالات حساس مناسب نیست. همچنین تحمل بار این میخ نسبت به مدل های لوله ای کمتر است.

میخ پرچ آلومینیومی

در ابتدا لازم است بدانید استفاده از این محصول در محیط های مرطوب کاربرد دارد. بدنه داخلی و خارجی این میخ ها از جنس آلومینیوم است. جهت اطلاع از قیمت میخ پرچ آلومینیومی با مراجعه به راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

میخ پرچ لوله ای

این محصول همانطور که از نامش مشخص است، بدنه آن به شکل لوله ای است. از این میخ ها برای اتصال قطعات سبک مانند چرم، مقوا و موراد مشابه استفاده می شود. لازم به ذکر است این نوع از میخ ها از متریال های برنج، آلومینیوم و فولاد نرم ساخته می شوند.

میخ پرچ قارچی

نوع دیگری از انواع این محصول در بازار موجود است که آن را با نام قارچی می شناسند. از این تجهیزات برای اتصال ورق های نازک به یکدیگر که یک قسمت از ان باید صاف باشد، استفاده می شود. لازم به ذکر است امروزه از میخ پرچ اهنی در انواع ساختمان ها استفاده می شود.

انواع میخ پرچ

دستگاه میخ پرچ

دستگاه میخ پرچ ابزاری است که تو سط آن می توان ورقه های فلزی را به یکدیگر متصل  نمود. این دستگاه براساس ساختار و شکل ظاهری در انواع مختلفی تولید و عرضه شده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

دستگاه پرچ دستی انبری

میخ پرچ کن دستی دو دسته انبری شکل دارد و از آن برای پرچ ورق ها استفاده می شود. این ابزار از 4 نازل تشکیل شده است و سایز آنها میان 2.4 تا 4.8 میلی متر است. لازم به ذکر است اندازه این محصول باید متناسب با سایز میخ انتخاب شود. استفاده در کارگاه های صنعتی و انجام فعالیت های سبک از رایج ترین کاربردهای این ابزار به شمار می آید.

پرچ دو دسته

در ساختار این وسیله دسته های بلندی به کار رفته است که موجب افزایش انتقال نیرو به سر پرچ می شود. این ابزار از ابعاد بزرگی برخوردار است و برای دسترسی به محیط های دشوار، گزینه مناسبی به شمار می آید. از این دستگاه می توان برای پرچ متریال های استیل، آلومینیوم، فولاد و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است این ابزار، یکی از قوی ترین دستگاه پرچ کن ها است.

دستگاه پرچ آکاردئونی

نوع آکاردئونی این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، به صورت رفت و برگشتی یا آکاردئونی باز و بسته می شود. این ابزار یک دسته دارد که توسط آن می توان طول ابزار را تغییر داد. استفباده از این محکصول به گونه ای است که کار با یک دست و سهولت در پرچ زنی تضمین می شود.

پرچ کن بادی

نمونه های بادی یا پنوماتیک این ابزار به منظور انجام فعالیت های خاص و مهم استفاده می شوند. محدوده قطر نازل در این نوع میخ های استاندارد میان 2.4 تا 6.4 میلی متر است. لازم به ذکر است این نوع از دستگاه پرچ کن ها در دو مدل پنوماتیک ساده و هیدروپنوماتیک در بازار موجود هستند. مدل هیدروپنوماتیک این محصول از دقت بالا و عملکرد مطلوب تری برخوردار است.

میخ پرچ کن برقی

این دستگاه از قدرت بالایی برخوردار است و نسبت به سایر پرچ کن ها به صرف انرژی کمتری نیاز دارد. به همین دلیل از خستگی کاربران جلوگیری می کند و موجب افزایش راندمان کار می شود. محدوده قطر نازل این دستگاه نیز میان 2.4 تا 6.4 میلی متر است.

دستگاه میخ پرچ

بهترین میخ پرچ

کارخانه ها و تولیدی های بسیاری به تولید انواع میخ ها از نوع پرچ پرداخته اند. در این بخش به معرفی برترین و محبوب ترین آنها می پردازیم.

میخ پرچ ایران

ایران یکی از بهترین شرکت های تولیدی این محصول است که فعالیت خود را از سال 1361 آغاز نمود. تجهیزات این شرکت با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز جهان تولید می شوند. این برند علاوه بر مدل های پرچ، به تولید انواع میخ ها نیز پرداخته است.

میخ متحد

متحد از دیگر تولیدکنندگانی است که در حوزه یراق آلاتی همچون میخ، قطعات محوری و دیگر ابزارآلات مربوطه فعالیت می کند. لازم به ذرک است این شرکت در سال 1392 توانست دومین کارخانه خود را تأسیس کند.

میخ پرچ فارس

فارس تولیدی نام آشنا و قدیمی دیگری است که از سال 1355 فعالیت خود را در زمینه پرچ کاری و ارائه میخ های پرچ آغاز نمود. این برند یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین شرکت هایی است که محصولات باکیفیت را به دست مشتریان عرضه می کند.

قیمت میخ پرچ

قیمت میخ از نوع پرچ به عواملی مانند سایز، نوع میخ، متریال استفاده شده در  محصول و مواردی از این قبیل بستگی دارد. جهت استعلام قیمت میخ پرچ 4 * 12 با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

خرید میخ پرچ

برای خرید میخ پرچ استیل می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت میخ پرچ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


سایز