ثبت فروشگاه

کابل اعلام حریق

کابل اعلام حریق یا کابل نسوز (Fire Alarm Cable) کابل تک هسته‌ای و یا چند هسته‌ای است که جهت آشکارسازی آتش‌سوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و پس از آن قابلیت استفاده مجدد را ندارد. در واقع به کابلی که توانایی تحمل دمای بالا و حرارت مستقیم را داشته باشد، کابل اعلان حریق گفته می‌شود. استفاده از این کابل‌ها در مجموعه ضرورت دارد به همین دلیل متخصصان برق به خرید کابل اعلام حریق اقدام می‌کنند. از کابل اعلام حریق نسوز در تمامی سیستم‌های اعلام حریق در اغلب مکان‌ها مانند برج‌ها، ساختمان‌های مسکونی و اداری، انبارها، ایستگاه‌های قطار، پارکینگ‌ها، فرودگاه‌ها، تأسیسات صنعتی، کارخانه ها و دیگر موارد استفاده می‌شود. کابل‌های ضد حریق اعلانات و سیگنال‌های مربوطه را در ابتدای آتش سوزی به سیستم‌های اطفا می‌فرستند و سیستم‌های اطفا با به صدا در آوردن آژیر، افراد را باخبر می‌کنند. قیمت کابل اعلام حریق به میزان مقاومت آن در برابر حرارت بستگی دارد.

کابل مقاوم در برابر حریق می‌تواند هادی‌های مفتول، خشک یا افشان و انعطاف‌پذیر داشته باشد. این کابل‌ها می توانند در یک بازه مشخص در حرارت‌های بسیار بالا از خود مقاومت نشان دهند زیرا تحمل دمایی بالایی دارند. این محصولات در انواع گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های خاصی دارند. این محصولات یکی از مهم‌ترین انواع کابل به شمار می‌آیند که در دسته کابل‌هایی با انعطاف‌پذیری کم قرار می‌گیرند. برخی از این محصولات اصطلاحاً LSOH یا کم دود و فاقد گاز کشنده هستند. به این کابل‌ها کابل نسوز نیز گفته می شود. کابل نسوز یکی از تجهیزات کاربردی در سیستم‌های اطفاء حریق و جلوگیری از آتش محسوب می‌شود. این کابل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در بازه زمانی مشخص، می‌توانند حرارت بسیار بالایی را تحمل کنند و در برابر شعله مستقیم نیز از خود مقاومت نشان می‌دهند. به همین دلیل از آن‌ها در سیستم‌های حفاظتی، اعلام حریق، اطفا و سیستم‌های هشدار آتش در مجموعه‌ها استفاده می‌شود.

در صورت به وجود آمدن آتش سوزی در یک ساختمان تا زمانی که نیروهای آتش نشانی و امداد به مکان مورد نظر برسند، وظیفه کنترل آتش برعهده سیستم‌های اطفاء حریق است. در صورتی که از کابل‌های معمولی در این سیستم‌ها استفاده شود، با افزایش دما و گسترش آتش، این سیم و کابل سوخته و مدارهایی که وظیفه تغذیه این سیستم‌ها را دارند، از کار می‌افتند. به همین دلیل سیستم اطفا حریق غیرفعال می‌شود. با سوختن کابل‌ها و مدارهای سیستم، دودهای سمی در فضا منتشر می‌شود که مشکل را چند برابر می‌کند. به همین دلیل استفاده از کابل‌های اعلام حریق بسیار ضرورت دارد.

کابل ضدشعله و اعلام حریق با هم تفاوت‌هایی دارند. هدف هر دو کابل یکسان است اما به صورت متفاوت از هم طراحی شده‌اند. کابل ضد شعله از انتشار آتش جلوگیری می‌کند. اما اعلام حریق علاوه‌بر جلوگیری از انتشار آتش، به سیستم اجازه می‌دهد تا بتواند به فعالیت خود در خصوص اطفا آتش در مدت زمان مشخصی ادامه دهد. علامت اختصاری کابل اعلام حریق نیز راهی برای معرفی این نوع کابل است که از اعداد و حروف تشکیل شده است. این اعداد و حروف براساس تعداد رشته‌های کابل، جنس و روکش آن مشخص می‌شوند.

کابل اعلام حریق

قیمت کابل اعلام حریق

عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت این تجهیزات اثرگذار هستند. نوع شیلد، نوع هادی، روکش کابل، مقاومت، نوع استاندارد و سایز کابل اعلام حریق از مواردی هستند که بر روی قیمت این محصولات اثر مستقیم می‌گذارند. 

خرید کابل اعلام حریق از راندنو

قیمت کابل اعلام حریق شیلددار و بدون شیلد به عوامل مختلفی بستگی دارد. همچنین پیش از خرید این محصولات بهتر است به این نکات توجه شود تا به واسطه آن بتوانید بهترین کابل اعلام حریق ایرانی یا خارجی را خریداری کنید. این نکات عبارتند از:

  • ضد حریق بودن
  • خاصیت عدم انتشار حریق
  • کم دود بودن کابل و عدم وجود دودهای سمی
  • وجود شیلد
  • کیفیت و درصد خلوص اولیه

برای خرید کابل اعلام حریق 1.5*3 شیلدار نسوز و دیگر سایزها می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل اعلام حریق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل اعلام حریق و تولیدکننده کابل اعلام حریق را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

سطح مقطع


تعداد رشته


پوشش عایق


ولتاژ


برند