ثبت فروشگاه

دستگاه پرس کابلشو کلوکه مدل HK60-22

از ۱,۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه پرس کابلشو

دستگاه پرس کابلشو جهت ایجاد اتصال، نصب و پرس کردن کابلشو و رابط (موف) به کابل، مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با ایجاد یک نوع دفرمگی استاندارد، کابلشو و موف را بدون هیچ گونه فاصله ای به هادی کابل مسی و یا آلومینیومی متصل می کند. این تجهیزات باعث ادامه دار شدن جریان الکتریکی میان رابط و هادی کابل می شود. جنس بدنه این محصولات اغلب از فولاد است. دستگاه های پرس بر اساس ابعاد و سایز لقمه تقسیم بندی می شوند سایز لقمه دستگاه های پرس، نشان دهنده میزان تطابق دستگاه با ابعاد و قطر خارجی کابلشوها است. دستگاه های پرس بر اساس استاندارد IEC 60352-2 و لقمه های آن بر اساس استاندارد DIN که به کابلشوها مربوط است، تولید می شوند. هر دستگاه پرس می تواند چند لقمه با سایزهای مختلف داشته باشد.

انواع دستگاه پرس کابلشو

 • دستگاه پرس کابلشو هیدرولیک: در این نوع از دستگاه های پرس، از یک نوع روغن جهت انجام عملیات استفاده می شود. روغن استفاده شده در دستگاه پرس کابلشو هیدرولیکی، نیروی مکانیکی اوپراتور را به سایر اجزای دستگاه مانند پیستون و شفت انتقال می دهد. این دستگاه پرس خود به سه نوعدستگاه پرس شارژی، پایی و یا دستگاه پرس کابلشو هیدرولیک دستی تقسیم می شوند.
 • دستگاه پرس کابلشو دستی (مکانیکی): نیروی لازم جهت پرس کردن کابلشو در این دستگاه به وسیله نیروی دست اوپراتور تامین می شود. لازم به ذکر است که هرچه طول دسته دستگاه پرس مکانیکی بیشتر باشد، می تواند قدرت و نیروی دست اپراتور نیز بیشتر باشد.

نکات مهم در هنگام استفاده از دستگاه پرس

 1. هنگام استفاده از این دستگاه باید به این نکته توجه کرد که هادی داخل کابلشو صدمه نبیند.
 2. پس از پرس کاری، نباید نقطه تیزی ایجاد شود.
 3. اتصال ایجاد شده بعد از اتمام فرایند پرس کاری باید دائمی و محکم باشد.
 4. شدت و قدرت پرس می بایست به گونه ای باشد که رابط، کابلشو و قالب آسیب نبیند.
 5. جهت به دست آوردن بهترین نتیجه پس از پرس، دستگاه باید دارای چرخه پرس کاملی باشد. به این معنا که پس انجام عملیات دسته ها و سایر عوامل به آسانی به حالت قبلی خود بازگردند. لازم به ذکر است که در ابزارهای پرسی که به صورت اتوماتیک و یا حتی نیمه اتوماتیگ ارائه می شوند این کار به صورت خودکار صورت می گیرد.
 6. ابزار پرس باید به شکلی ساخته شده باشند که فرایند پرس را یک مرتبه و کامل انجام دهد و نیازی به تکرارعملیات نباشد.
 7. لقمه های یک دستگاه پرس کابلشو بهتر است به گونه ای طراحی شده باشند که بتوانند یک بازه از سایز کابلشوها را پوشش دهند. در هنگام خرید لقمه پرس کابلشو باید به سایز و جنس آن توجه کرد.
 8.  قبل از انجام پرس کاری باید از تمیز بودن سطوح، اطمینان حاصل کرد. اگر کابل ها دچار زنگ زدگی بودند، از بین بردن بخش زنگ زده ضرورت دارد.
 9. باید به این نکته توجه شود که نحوه پرس کابلشو با رابط متفاوت است. به عنوان مثال در کابلشو پرس ابتدا از نقاظ فوقانی شروع شده و به سمت کابل می رود. اما در رابط ها ابتدا مرکز و سپس طرفین آن پرس می شود.

لازم به ذکر است که نکات بالا می بایست در تمامی سطوح ولتاژی مورد توجه قرار گیرد.

خرید و قیمت دستگاه پرس کابلشو

در هنگام خرید دستگاه پرس کابلشو باید به نکاتی مانند نیروی دستگاه پرس، طول دسته و وزن دستگاه، دامنه و نوع پرس، بازه حرکتی، تعداد و سایز لقمه ها (قالب)، جنس و درجه سختی و سایر موارد توجه کرد.
از برترین برندهای تولیدکننده این دستگاه می توان به Zupper، پارس خاور، پاورمن، پایاپرس، کلوکه (Kluake)، Sofamel و ... اشاره کرد. در سایت راندنو می توانید با نمایندگی فروش دستگاه پرس کابلشو در ارتباط بوده و قیمت دستگاه های پرس کابلشو را مشاهده کنید. و برای تعمیر دستگاه پرس کابلشو هیدرولیک می توانید با تعیمرکاران و نمایندگان آن نیز در ارتباط باشید.

لیست مقایسه

برند


نوع


سایز کابلشو