ثبت فروشگاه

تیشرت جودون

از ۵۵,۰۰۰ تا ۵۵,۰۰۰ تومان

لباس کار سیلور

از ۱۱۵,۰۰۰ تا ۱۱۵,۰۰۰ تومان

لباس کار ست ورک

از ۲۰۰,۰۰۰ تا ۲۰۰,۰۰۰ تومان

لیست مقایسه

لباس کار 

لباس کار یا به بیان دیگر لباس فرم لباسی است که جهت حفاظت کارکنان در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر جنبه حفاظتی، لباس های کار ایمنی جهت یکسان کردن ظاهر نیروی کار، شناسایی آنان از سایر افراد و ایجاد آراستگی و نظم نیز کاربرد دارد. به طور کلی، لباس کار با توجه به شرایط کار، آب و هوا، نوع فعالیت و سلیقه افراد طراحی و انتخاب می شود. مهم ترین کاربرد این ابزار ایمنی، ایجاد حفاظت و ایمنی افراد در برابر خطرات و حوادث احتمالی است

با توجه به پیشرفت روزافزون صنعت نساجی، لباس کارها با پارچه ها و طراحی های متنوع و گوناگون به بازار عرضه می شود. این لباس ها مطابق با سلیقه های متفاوت افراد و در انواع لباس کار مردانه و زنانه تولید و عرضه می شوند. لباس های ایمنی این امکان را به تمامی افراد می دهد تا لباس کار مناسب خود را انتخاب و خریداری کنند. 

انواع لباس کار براساس نوع دوخت

لباس کار ایمنی براساس ساختار و نوع دوخت به انواع زیر تقسیم می شود: 

 • لباس کار یک تکه یا یکسره: بالا تنه و پایین تنه این لباس به یکدیگر متصل است. این مدل عموماً دارای یک زیپ است و به آن لباس کار سرهمی نیز می گویند. لباس کار خلبانی، جوشکاری و دو بنده از انواع این لباسکار ایمنی به شمار می روند. 
 • لباس کار دو تکه: قسمت بالایی و پایینی این لباس جدا از هم و به صورت پیراهن و شلوار است.
 • کاپشن و شلوار: یک نوع لباسکار دو تکه است که در آن بجای پیراهن از کاپشن استفاده شده است. 
 • لباس کار مردانه: همان گونه که از نام این مدل مشخص است، برای مردانی با سایز و وزن بیشتر مناسب است.
 • لباس کار زنانه: این مدل به منظور استفاده بانوان طراحی و تولید شده است و اغلب سایز کوچک تری نسبت به لباسکار مردانه دارد. 
 • لباس کار تابستانی: لباسکار تابستانه به گونه ای طراحی شده که مانع از تعریق بدن کاربر در هوای گرم می شود. 
 • لباس کار زمستانی:  لباسکار زمستانه به منظور استفاده در روزهای سرد طراحی شده و به گونه ای است که بدن کاربر را گرم نگه داشته و مانع از خروج هوای داخل لباس به بیرون می شود. 
 • روپوش کار: در بسیاری از مشاغل، بجای استفاده از لباس کار یک تکه و دو تکه از روپوش کار استفاده می شود. 
 • لباس کار بچه گانه: به منظور استفاده برای کودکان است. 

انواع لباس کار براساس کاربرد

هر شغل و فعالیتی خصوصاً کارهای صنعتی کارخانه ای و یا کارگاهی و هم چنین مشاغل دیگر، مسلتزم استفاده از لباس کار مخصوص به خود است. لباس کار ایمنی براساس نوع شغل به انواع زیر تقسیم می شود: 

 1. لباس کار مهندسی: این افراد به دلیل این که فعالیت چندانی ندارند و بیش تر وظیفه نظارت را برعهده دارند، از این لباس کار دو تکه استفاده می کنند. این لباس اغلب از جنس پلی استر و پنبه ای است.
 2. لباس کار خلبانی: این نوع لباسکار یکسره است و معمولاً از جنس فلامنت کج دار دوخته می شود. 
 3. لباس کار یکبار مصرف (لباس کار نقاشی):‌ این مدل به صورت یکسره تولید می شود و همزمان، قسمت های کفش، پایین تنه، بالا تنه و سر و گردن را می پوشاند. این لباس برای کسانی که با چسب و رنگ کار می کنند، مناسب است.
 4. لباس کار دو بنده: این نوع لباس کار از متداول ترین نوع لباس کار است که از جنس ها و رنگ های مختلف طراحی می شود. 
 5. لباس کار برقکار: این لباس ها فاقد هرگونه فلز در بافت و ظاهر خود هستند و تا حد زیادی عایق برق به شمار می روند. این محصول در اداره برق کاربرد دارد. 
 6. لباس کار جوشکاری (لباس کار نسوز): این لباس کار از درصد نخ بیشتری نسبت به لباس کارهای دیگر برخوردار است و از آن جهت فرزکاری و جوشکاری استفاده می شود. 
 7. لباس کار کارگری:‌ بهتر است این نوع لباس کارها به دلیل تکاپوی زیاد از نوع یکسره باشد. این لباسکارها از ضخامت بیشتری نیز برخوردار هستند.
 8. لباس کار مکانیکی: این مدل از بدن در برابر روغن، نفت و قطعات آغشته به روغن محافظت می کند. 
 9. لباس کار پرسنلی: این مدل لباسکار به منظور به منظور حفاظت از بدن کاربران و ایجاد نظم و هماهنگی در یک مجموعه استفاده می شود. این لباسکار می تواند تی شرت، پیران و یا یک لباس کار دو تکه باشد. لباسکار اداری، پزشکی و... از جمله این مدل لباس هستند.
 10. لباس کار پزشکی: این مدل شامل مجموعه پوشاکی است که پزشکان، پرستاران و افرادی که در آزمایشگاه کار می کنند، از آن ها استفاده می کنند. 
 11. لباس کار اداری: این مجموعه شامل پوشاکی از قبیل پیراهن، شلوار، مانتو، کلاه و دیگر وسایلی است که افراد در اداره ها و ارگان ها از آن استفاده می کنند. 

از انواع دیگر می توان به لباس کارهای صنعتی، تعمیرگاهی، بنایی ، لباس کارهای تبلیغاتی و غیره اشاره کرد. لباسکارها از جنس های مختلفی نیز تولید شده اند که از محبوب ترین آن ها می توان به لباس کار جین، کتان و چرم اشاره کرد. 

نکات مهم در استفاده از لباس کار

 • از بالا زدن آستین لباس پرهیز کنید و یا از لباس کار آستین کوتاه استفاده کنید. 
 • در صورت وجود ماشین آلات در محیط های کاری، لباس کار افراد نباید هیچگونه افتادگی و پارگی داشته باشد. همچنین از آویزان بودن هرگونه زنجیر و کلید از لباس باید مطلقاً خودداری شود. 
 • باید توجه داشت که اگر لباس کار به مواد نفتی، روغنی و مواد شیمیایی خطرناک آغشته شد، در کمترین زمان ممکن شسته شود زیرا ممکن است دچار اشتعال شود یا مشکلات پوستی برای فرد ایجاد کند. 
 • در هنگام پوشیدن و در آوردن لباس کار نباید عجله کرد چرا که امکان پاره شدن آن ها وجود دارد. 
 • برای شست و شوی لباسکار باید آن را جدا از لباس های دیگر شست. 
 • در صورت خیس بودن لباس، از پوشیدن آن خودداری کنید چرا که امکان رشد قارچ و باکتری در آن وجود دارد. 

نکات مهم در انتخاب و خرید لباس کار

 • جنس لباس کار: یک لباس کار مناسب و خوب تا جایی که ممکن است باید از الیاف طبیعی و پارچه باکیفیت، با حداقل مصرف پلی استر دوخته شود. لازم به ذکر است که بکارگیری مقدار کم و معینی از پلی استر لازم است و باعث جلوگیری از آبرفت و چروک شدن لباس می شود. 
 • دوخت و سایز استاندارد لباس کار: لباسکار از نظر سایز باید مطابق با استانداردهای بین المللی باشد و خیلی تنگ یا خیلی گشاد نباشد. دوخت لباس نیز باید تمیز و محکم باشد تا از شکافته شدن درزها جلوگیری شود. برخی لباسکارها به صورت دو دوخت و برخی دیگر به صورت سه دوخت تولید می شوند. به طور کلی کاربر می بایست در هنگام کار کردن، در لباس کار احساس راحتی کند.
 • دکمه ها و زیپ: دکمه ها و زیپ باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. زیپ های فلزی و استخوانی و دکمه های فلزی، از جنس ها و متریال های خوب موجود در بازار هستند.
 • لباس کارهای نسوز باید شامل دستکش و کفش به صورت یک تکه و سرهم باشند. 
 • افرادی که در محیط های رادیواکتیو و یا اسیدی کار می کنند، لباسشان باید به شکل سرهم و یکپارچه، بدون وجود هیچگونه منفذ و همچنین دارای کلاه و دستکش مخصوص باشد.  
 • در محیط هایی که امکان انفجار و یا احتراق وجود داشته باشد، از استفاده هرگونه لباس و یا ادواتی که امکان اشتعال دارند باید جلوگیری شود. 
 • رنگ لباس کار باید ثابت باشد و در اثر شست و شو، رنگ آن تغییر نکند. 
 • افرادی که در محیط های آلوده مانند مواد مسموم کننده، گرد و غبار و یا مواد قابل اشتعال فعالیت می کنند، نباید از لباس هایی که دارای لبه و جیب هستند استفاده کنند چراکه امکان باقی ماندن مواد آلوده در لبه ها و یا چین های لباس وجود دارد. 

بهترین مارک لباس کار

در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید لباس کار می پردازند. لباس کاری مناسب است که از مقاوت بالایی برخوردار باشد و در استفاده مکرر و تحرکات زیاد دچار پارگی و پوسیدگی نشود. امروزه شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید این محصول ایمنی پرکاربرد می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به لباس کار ایران کار، بوفالو، پاور، ایران خودرو، بروشات، کاترپیلار، سعید، دیکیز، سبلان، سیلور، تایوک، پرومکس، زیگورات و ... اشاره کرد. 

خریداران می توانند در سایت راندنو انواع لباس کار ارزان، جین، تابستانی، حرفه ای و با جنس ها و کاربردهای مختلف را مشاهده نمایند و بدون هیچ واسطه ای با فروشندگان آن در شهرهای مختلف اصفهان، تهران، کرج و... در ارتباط باشند و ضمن استعلام قیمت لباس کار، از آن ها خرید کنند.

برند


سایز