ثبت فروشگاه

بادگیر نمدی

از ۱۵۵,۰۰۰ تا ۲۸۰,۰۰۰ تومان

لباس کار سیلور

از ۱۵۰,۰۰۰ تا ۲۸۰,۰۰۰ تومان

تیشرت جودون

از ۸۵,۰۰۰ تا ۸۵,۰۰۰ تومان

لباس کار 

لباس کار یا به بیان دیگر لباس فرم لباسی است که جهت حفاظت از کارکنان در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر جنبه حفاظتی، لباس های کار ایمنی جهت یکسان کردن ظاهر نیروی کار، شناسایی آنان از سایر افراد و ایجاد آراستگی و نظم نیز کاربرد دارند. به طور کلی، لباس ایمنی با توجه به شرایط کار، آب و هوا، نوع فعالیت و سلیقه افراد طراحی و انتخاب می شود. مهم ترین کاربرد این ابزار ایمنی ایجاد حفاظت و ایمنی افراد در برابر خطرات و حوادث احتمالی است.

با توجه به پیشرفت روزافزون صنعت نساجی، لباس ها با پارچه ها و طراحی های متنوع و گوناگون به بازار عرضه می شوند. این لباس ها مطابق با سلیقه های متفاوت افراد و در انواع لباس کار مردانه و زنانه تولید و عرضه می شوند و این امکان را به تمامی افراد می دهند که لباس مناسب خود را انتخاب و خریداری کنند. 

کاربرد لباس کار 

لباس کار یا لباس ایمنی یکی از ضروری ترین تجهیزات ایمنی فردی به شمار می آید که از بدن فرد در حین انجام کار مراقبت می کند. این لباس از لحاظ ظاهری شبیه به لباس های عادی است. لباس ایمنی کار انواع مختلفی دارد و مطابق با شغل فرد طراحی می شود. این ابزار ایمنی از بدن فرد در برابر خطراتی همچون سوختگی، ضربه، مواد اسیدی و قلیایی و ... مراقبت می کند. در ادامه به معرفی انواع لباس ایمنی کار می پردازیم. 

کاربرد لباس کار

انواع لباس کار براساس نوع دوخت

لباس ایمنی کار براساس ساختار و نوع دوخت به انواع زیر تقسیم می شود:

لباس کار یک تکه یا یکسره

بالا تنه و پایین تنه این لباس به یکدیگر متصل است. این مدل عموماً دارای یک زیپ است و به آن لباس کار سرهمی نیز می گویند. لباس کار خلبانی، جوشکاری و دو بنده از انواع این لباسکار ایمنی به شمار می آیند. 

لباس کار دو تکه

قسمت بالایی و پایینی این لباس جدا از هم هستند و این لباس به صورت پیراهن و شلوار است.

کاپشن و شلوار

یک نوع لباس کار دو تکه است که در آن به جای پیراهن از کاپشن استفاده شده است. 

لباس کار مردانه

همان گونه که از نام این مدل مشخص است، برای مردانی با سایز و وزن بیشتر مناسب است.

لباس کار زنانه

این مدل به منظور استفاده بانوان طراحی و تولید شده است و اغلب سایز کوچک تری نسبت به لباسکار مردانه دارد. 

لباس کار تابستانی

لباسکار تابستانه به گونه ای طراحی شده است که مانع از تعریق بدن فرد در هوای گرم می شود. 

لباس کار زمستانی

  لباسکار زمستانه به منظور استفاده در روزهای سرد طراحی شده و به گونه ای است که بدن فرد را گرم نگه می دارد و مانع از خروج هوای داخل لباس به بیرون می شود. 

روپوش کار

در بسیاری از مشاغل، به جای استفاده از لباس یک تکه و یا دو تکه، از روپوش کار استفاده می شود. البته این مدل به صورت روپوش کار مردانه و زنانه نیز تفکیک می شود. 

لباس کار بچه گانه

این لباس به منظور استفاده برای کودکان است. 

انواع لباس کار براساس کاربرد

هر شغل و فعالیتی خصوصاً کارهای صنعتی کارخانه ای و یا کارگاهی و هم چنین مشاغل دیگر، ملزم به استفاده از لباس مخصوص به خود هستند. لباس ایمنی کار براساس نوع شغل به انواع زیر تقسیم می شود: 

لباس کار مهندسی

این افراد به دلیل این که فعالیت چندانی ندارند و بیشتر وظیفه نظارت را برعهده دارند، از لباس دو تکه استفاده می کنند. این لباس اغلب از جنس پلی استر و پنبه است.

لباس کار خلبانی

این نوع لباسکار یکسره است و معمولاً از جنس فلامنت کج دار دوخته می شود. 

لباس کار یکبار مصرف (لباس کار نقاشی)

این مدل به صورت لباس کار یکسره تولید می شود و همزمان، قسمت های کفش، پایین تنه، بالاتنه و سر و گردن را می پوشاند. این لباس برای کسانی که با چسب و رنگ کار می کنند، مناسب است.

لباس کار دو بنده

این نوع لباس از متداول ترین لباس های ایمنی به شمار می آید که با جنس ها و رنگ های مختلفی طراحی می شود. 

لباس کار برقکار

این لباس ها فاقد هرگونه فلز در بافت و ظاهر خود هستند و تا حد زیادی عایق برق به شمار می آیند. این محصول در اداره برق کاربرد دارد. 

لباس کار جوشکاری (لباس کار نسوز)

این لباس از درصد نخ بیشتری نسبت به لباس های دیگر برخوردار است و از آن جهت فرزکاری و جوشکاری استفاده می شود. لباس های نسوز باید شامل دستکش و کفش به صورت یک تکه و سرهم باشند. 

لباس کار کارگری

بهتر است این نوع لباس ها به دلیل تکاپوی زیاد از نوع یکسره باشند. این لباس ها از ضخامت بیشتری نیز برخوردار هستند.

لباس کار مکانیکی

این مدل از بدن در برابر روغن، نفت و قطعات آغشته به روغن محافظت می کند. 

لباس کار پرسنلی

این مدل لباس به منظور حفاظت از بدن افراد و ایجاد نظم و هماهنگی در یک مجموعه استفاده می شود. این لباس می تواند تی شرت، پیراهن و یا یک لباس دو تکه باشد. لباسکار اداری، پزشکی و ... از این مدل لباس ها محسوب می شوند.

لباس کار پزشکی

این مدل شامل مجموعه پوشاکی است که پزشکان، پرستاران و افرادی که در آزمایشگاه کار می کنند، مورد استفاده قرار می دهند.

لباس کار اداری

این مجموعه شامل پوشاکی از قبیل پیراهن، شلوار، مانتو، کلاه و دیگر وسایلی است که افراد در اداره ها و ارگان ها از آنها استفاده می کنند. 

از انواع دیگر می توان به لباس های صنعتی، تعمیرگاهی، بنایی، نجاری، لباس های تبلیغاتی و ... اشاره کرد. لباس های ایمنی از جنس های مختلفی تولید می شوند که از محبوب ترین آن ها می توان به لباس کار جین، کتان و چرم اشاره کرد. 

انواع لباس کار براساس کاربرد

نکات مهم در استفاده از لباس کار

در ادامه شما را با نکات مهمی که حین استفاده از انواع لباس کار باید رعایت کنید، آشنا خواهیم نمود:

  • از بالا زدن آستین لباس پرهیز کنید و یا از لباس آستین کوتاه استفاده نمایید. 
  • در صورت وجود ماشین آلات در محیط های کاری، لباس افراد نباید هیچگونه افتادگی و پارگی داشته باشد. همچنین از آویزان بودن هرگونه زنجیر و کلید از لباس باید مطلقاً خودداری شود. 
  • باید توجه داشت که اگر لباس به مواد نفتی، روغنی و مواد شیمیایی خطرناک آغشته شد، در کمترین زمان ممکن شسته شود زیرا ممکن است دچار اشتعال شود یا مشکلات پوستی برای فرد ایجاد کند. 
  • در هنگام پوشیدن و در آوردن لباس نباید عجله کرد چرا که امکان پاره شدن آن وجود دارد. 
  • برای شست و شوی لباس ایمنی، لازم است آن را جدا از لباس های دیگر شست. 
  • در صورت خیس بودن لباس، از پوشیدن آن خودداری کنید چرا که امکان رشد قارچ و باکتری در آن وجود دارد. 

نکات مهم در استفاده از لباس کار

نکات مهم در انتخاب و خرید لباس کار

در حین خرید لباس ایمنی باید به موارد مختلفی توجه داشت. در ادامه به توضیح مهم ترین نکات در حین خرید این محصول می پردازیم: 

جنس لباس

یک لباس ایمنی مناسب تا جایی که ممکن است باید از الیاف طبیعی و پارچه های باکیفیت، با حداقل مصرف پلی استر دوخته شود. لازم به ذکر است که بکارگیری مقدار کم و معینی از پلی استر لازم است و باعث جلوگیری از آبرفت و چروک شدن لباس می شود. رنگ لباس باید ثابت باشد و در اثر شست و شو، رنگ آن تغییر نکند.

دوخت و سایز استاندارد لباس

لباس ایمنی کار از نظر سایز باید مطابق با استانداردهای بین المللی باشد و خیلی تنگ یا خیلی گشاد نباشد. دوخت لباس نیز باید تمیز و محکم باشد تا از شکافته شدن درزها جلوگیری شود. برخی لباس ها به صورت دو دوخت و برخی دیگر به صورت سه دوخت تولید می شوند. به طور کلی کاربر می بایست در هنگام کار کردن، در لباس احساس راحتی کند.

دکمه ها و زیپ

دکمه ها و زیپ باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. زیپ های فلزی و استخوانی و دکمه های فلزی، از جنس ها و متریال های خوب موجود در بازار هستند. باید توجه داشت که لباس برقکاری باید فاقد هرگونه اشیای فلزی مثل زیپ و دکمه فلزی باشد. 

محیط کار 

لباسی که انتخاب می کنید باید مناسب با نوع و محیط کار باشد. به عنوان مثال، افرادی که در محیط های رادیواکتیو و یا اسیدی کار می کنند، لباسشان باید به شکل سرهم و یکپارچه، بدون وجود هیچگونه منفذ و همچنین دارای کلاه و دستکش مخصوص باشد.

در محیط هایی که امکان انفجار و یا احتراق وجود دارد، از بکارگیری هرگونه لباس و یا ادواتی که امکان اشتعال دارند، باید جلوگیری شود. افرادی که در محیط های آلوده و در مجاورت مواد مسموم کننده، گرد و غبار و یا مواد قابل اشتعال فعالیت می کنند، نباید از لباس هایی که دارای لبه و جیب هستند، استفاده کنند چراکه امکان باقی ماندن مواد آلوده در لبه ها و یا چین های لباس وجود دارد. 

لباس مناسب فصل 

اینکه در چه فصلی از چه لباس ایمنی استفاده می کنید، بسیار مهم است. اگر در فصل تابستان و برای محیط های گرم از لباس استفاده می کنید، بهتر است لباس های نخی را مورد استفاده قرار دهید. اما در صورتی که برای فصل زمستان و در محیط های سرد از این لباس استفاده می کنید، باید لباس های ضخیم تر را بکار ببرید. 

تعداد جیب 

اگر شما فردی هستند که به طور مداوم با ابزارآلات مختلف سروکار دارید، بهتر است از لباس هایی با جیب های متعدد استفاده کنید. این کار سرعت شما را بالاتر می برد. 

بهترین مارک لباس کار

در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید این ابزار ایمنی می پردازند. لباسی مناسب است که از مقاومت بالایی برخوردار باشد و در استفاده مکرر و تحرکات زیاد دچار پارگی و پوسیدگی نشود. امروزه شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید این محصول ایمنی پرکاربرد می پردازند که در ادامه به مهم ترین برندهای تولیدکننده لباس کار می پردازیم:

لباس کار ایران کار

برند ایران کار یکی از برترین و محبوب ترین شرکت های تولیدکننده انواع لباس کار در ایران است. این شرکت با تولید انواع لباس کار تاکنون توانسته است انواع تجهیزات ایمنی که شامل لباس کار هستند را با بهترین کیفیت به بازار ارائه نماید. لباس کارهای تولیدشده توسط برند ایران کار از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای ضروری تولید و عرضه می شوند.

لباس کار بوفالو

گروه صنعتی بوفالو فعالیت خود را از سال 1381 به صورت رسمی و در شهر اصفهان، آغاز نمود. پس از چندی برند بوفالو با توسعه شرکت خود توانست در شهرهای تهران، دبی و همچنین شانگهای، دفاتر دیگری را برای مستقرشدن ثبت نماید. همچنین عمده فعالیت این شرکت در زمینه تولید و عرضه لوازم ایمنی کار است. لباس کار دوبنده بوفالو و یکسره از لباس کارهای پرطرفدار ارائه شده توسط این برند هستند.

لباس کار کاترپیلار

برند کاترپیلار از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع لباس کار در جهان است. این شرکت در سال 1925 توسط بنجامین هولت در آمریکا تأسیس شد. ابزارآلات تولیدشده توسط این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی به بازار عرضه می شوند. این برند نیز به تولید انواع لباس کار پرداخته است که لباس کار مهندسی کاترپیلار از محبوب ترین آنها است.

لباس کار ایران خودرو، پاور، بروشات، سعید، دیکیز، سبلان، سیلور، تایوک، پرومکس، زیگورات و ... از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع لباس کار هستند.

قیمت لباس کار 

پارامترهای مختلفی در قیمت لباس کار تأثیر دارند. شرکت تولیدکننده و برند محصول از عوامل مهم و تأثیرگذار در قیمت این محصول به شمار می آیند. نوع، سایز و رنگ بندی لباس نیز از پارامترهای مهم دیگر در قیمت لباس به شمار می آیند.

خرید لباس کار 

برای خرید لباس کار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لباس کار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


سایز