ثبت فروشگاه

بادگیر نمدی

از ۱۵۵,۰۰۰ تا ۲۸۰,۰۰۰ تومان

لباس کار سیلور

از ۱۵۰,۰۰۰ تا ۲۸۰,۰۰۰ تومان

لباس کار ست ورک

از ۱۸۰,۰۰۰ تا ۲۸۰,۰۰۰ تومان

لباس کار دو تکه

لباس کار دو تکه یا لباس فرم دوتکه جهت حفاظت کارکنان در محیط های کاری گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. لباس کار دوتکه از یک ژاکت جهت پوشاندن بالا تنه و یک شلوار جهت پوشاندن پایین تنه طراحی و تولید می شود. این ابزار ایمنی همانطور که از نامش مشخص است، شامل دوتکه جدا و مستقل از هم است که می توان هر کدام را بدون دیگری استفاده کرد. لباس کارهای دوتکه در انواع پارچه های گوناگونی تولید و به بازار ارائه می شوند. نوع پارچه این لباس ها معمولاً در انواع جنس های ویسکوز، کتان، پلی استر پنبه و یا ترکیبی از این مواد تولید می شوند. همچنین جنس این لباس ها، نقش اساسی محافظتی را انجام می دهند.

لازم به ذکر است که هرچه الیاف و پارچه بهره گیری شده در ساختار این لباس ها طبیعی تر باشد، نتیجه مناسبی نداشته و تبادل گرما و حرارت افزایش پیدا می کند. از این رو اکثر مواد بهره گیری شده در ساختار انواع لباس های کار، از نوع مواد شیمیایی و رادیواکتیو هستند. این لباس ها از قابلیت ضدآب و نسوز بودن برخوردار هستند و همچنین عایق مناسبی برای گرما و سرما به شمار می آیند.

لباس کار دو تکه

کاربرد لباس کار دو تکه

لباس کار دوتکه یا لباس فرم دوتکه برای کارکنانی که در مشاغل خود با خطرات احتمالی رو به رو هستند کاربرد دارد. در ادامه به کاربرد لباس کار دو تکه در انواع مشاغل گوناگون اشاره می کنیم:

  • مشاغلی مانند مکانیکی که بیشتر فعالیت کارکنان مرتبط با روغن، نفت و قطعات اغشته به روغن است، باید از لباس کار مخصوص استفاده کنند.
  • مناسب جهت استفاده مهندسین و مسئول ایمنی
  • مناسب برای کارکنان انواع صنایع مختلف مانند افراد صنایع نساجی، انواع کارخانه جات صنایع و ...

کاربرد لباس کار دو تکه

انواع لباس کار دو تکه

لباس فرم دو تکه با توجه به جنسیت افراد، با توجه به زنانه و مردانه بودن از یکدیگر متمایز می شود. همچنین این لباس ها با توجه به فصل، در دو نوع تابستانه و زمستانه متناسب با فصل تولید وبه بازار عرضه می شوند. لازم به ذکر است که این لباس برای کودکان، متناسب با سن آنها نیز در بازار موجود است. در ادامه به مشاغلی که استفاده از لباس های کار دو تکه برای آنها مناسب تر است، می پردازیم.

  • لباس کار صنعتی: این لباس کار با توجه به جنس آنها، در جهت جنبه حفاظتی افراد در برابر خطرات احتمالی شغلی آنها طراحی و تولید می شوند و این لباس ها از مواد خاصی تشکیل می شوند که از نفوظ انواع ماده های اسیدی و رادی اکتیوی به بدن کارکنان جلوگیری می کند.

  • لباس کار خدماتی: این لباس ها جهت هماهنگ شدن و منظم شدن کارکنان یک مجموعه تولید و استفاده می شوند و بیشتر جنبه یک پارچگی افراد را در محیط کاری به وجود می آورد.

  • لباس کار مهندسی: مهندسین معمولاً نظاره گر پروژه ها هستند و کمتر فعالیت های سنگین را انجام می دهند. از این رو این لباس کارها گزینه مناسبی برای آنها به شمار می آیند.

  • لباس کار مکانیکی: مکانیک ها نیز بسته به نوع فعالیتی که انجام می دهند، می توانند از این لباس استفاده کنند.

همانطور که گفته شد، لباس کار دو تکه باتوجه به کاربردهایی که دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال به ندرت پیش می آید که کارگران از این محصول استفاده کنند. زیرا هنگام انجام کار مدام در انجام فعالیت هستند و ممکن است بدن آنها آسیب ببیند. همچنین جوشکاری از دیگر شغل هایی است که لباس مخصوص به خود را دارد و باید از انواع لباس کار یکسره انتخاب شود. زیرا حین انجام فرآیند جوشکاری تمام اعضای بدن فرد در معرض خطر قرار می گیرد.

انواع لباس کار دو تکه

ویژگی های لباس کار دو تکه

همانطور که قبلأ اشاره کردیم لباس کار دوتکه جهت حفاظت از کارکنان کاربرد دارد و از مزایای بسیاری برخوردار است. حفظ جان کارکنان در مشاغل گوناگون و کاهش آسیب دیدگی از خطرات احتمالی از مزایای این ابزار ایمنی به شمار می آید. از دیگر مزایای لباس فرم دو تکه می توان به نظم دادن و یکپارچگی ظاهری نیروی کار، متمایز کردن کارکنان از سایر افراد متفرقه و تشخیص هر یک از افراد نیروی کار با توجه به سمت شغلی آنها اشاره کرد.

نکات مهم در انتخاب و خرید لباس کار دوتکه

هنگام خرید این محصول باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که در ادامه به رعایت مهم ترین نکات می پردازیم.

نوع جنس پارچه

هنگام خرید لباس کار دوتکه به جنس لباس کار توجه کنید. همانطور که قبلآ اشاره کردیم با توجه به صنف کاری و شرایط کاری خود، لباس کاری مناسب است که شما را در برابر خطرات احتمالی شغلی تان محفوظ نگه دارد. همچنین مقاومت لازم در برابر خطرات احتمالی را داشته باشد. بهتر است که لباس کاری را انتخاب کنید که با کیفیتی مطلوب و با میزان حداقل پلی استر دوخته شده باشد. همچنین کارکنانی که با مواد خورنده و مضر کار می کنند، باید لباسی را انتخاب نمایند که آب و گاز حاصل از این مواد در آن نفوذ نکند. لباس های نسوز که جهت حفاظت در برابر حریق و آتش سوزی کاربرد دارند، باید شامل کلاه، کفش و دستکش به صورت سرهم باشند. کارکنانی که با مواد اسیدی و رادیواکتیو کار میکنند، باید لباسی را انتخاب کنند که به صورت یک پارچه باشد و هیچگونه منافذ بازی بر روی آن وجود نداشته باشد. این لباس ها نیز به همراه دستکش، کفش و کلاه مخصوص که از جنس خاصی هستند، تولید و عرضه می شود.

اندازه و سایز لباس کار

لباس کار باید متناسب با سایز افراد انتخاب شود یعنی نه خیلی گشاد و نه خیلی تنگ برای کارکنان نباشد.به عبارتی لباس کاری مناسب است که فیت تن شما باشد تا بتوانید به راحتی کارهای خود را انجام دهید. همچنین افرادی که در مجاورت ماشین آلات کار می کنند، باید لباسی را انتخاب کنند که هیچ قسمت از آن پاره و یا باز نباشد.

جیب

یکی ار اصول مهم برای دوخت لباس کار دوتکه، وجود جیب های استاندارد برای آن است. بهره گیری از جیب در لباس های دو تکه، یکی از اصول مهم دوخت این لباس است به طوریکه دو یا چهار جیب بر روی شلوار و چهار جیب بر روی کاپشن یا پیراهن آن به کار برده می شود. لازم به ذکر است کارکنانی که در محیط هایی که آلوده به مواد قابل اشتعال، گردو غبار، مواد مسموم کننده و ... مشغول به کار هستند، نباید از لباس های جیب دار و شلوارهای دوبل استفاده کنند. زیرا امکان دارد که این مواد نام برده شده، در چین و لبه های لباس باقی بمانند.

لباس کار متناسب با فصل

این مورد که در چه فصلی از لباس کار استفاده می کینید بسیار مهم است. اگر در فصل تابستان و در محیط کاری گرم لباس کار را انتخاب کرده اید، بهتر است که از لباس کار دوتکه نخی استفاده کنید. همچنین اگر در فصل زمستان و برای محیط کار سرد این لباس را انتخاب کرده اید، بهتر است از لباس با ضخامت تری استفاده کنید.

از نکات جزئی تری که هنگام خرید این کالا باید به آن توجه داشته باشید، این است که اگر در محیط کاری خود در معرض خطرات احتمالی مانند انفجار، آتش سوزی و ... هستید، باید لباسی را انتخاب کنید که از بدن شما تا حد زیادی بتواند محافظت کند. همچنین اگر قصد دارید که حین انجام کار، آستین های خود را بالا بزنید، از همان ابتدا لباس کار آستین کوتاه انتخاب نمایید.

نکات مهم در انتخاب و خرید لباس کار دوتکه

بهترین برند لباس کار دو تکه

برندهای مختلفی در تولید لباس کار دو تکه وجود دارند که در ادامه به معتبرترین این برندها اشاره می کنیم:

لباس کار دو تکه بوفالو

بوفالو یکی از شرکت های معتبر و پیشرو در در حوزه تجهیزات حفاظتی و ایمنی در ایران و کشورهای همسایه است. این برند با تولید محصولات مختلف ایمنی، توانسته است سهم چشمگیری در ایمنی محیط های کاری و حفظ جان کارکنان زیادی داشته باشد.

لباس کار دو تکه Set Work

شرکت  Set Work با توجه به سابقه کوتاه مدت خود، توانسته است با تلاش برای تولید محصولات با کیقیت و با بهره گیری از مواد اولیه مرغوب، پیشرفت چشمگیری در تولید انواع ابزارآلات ایمنی داشته باشد. همچنین برند های زیادی در صدد تلاش برای کپی برداری از سبک لباس های این برند هستند که در نتیجه دوخت و جنس پارچه تفاوت زیادی با نوع اصلی آن دارد.

لباس کار دو تکه Sina Work

شرکت Sina Work از سال 1996 در زمینه تولید انواع پوشاک مانند مانتو، شلوار، پیراهن ولباس های زیرتأسیس شد. پس از 6 سال فعالیت در این زمینه، تغییراتی در تولید و فروش به وجود آورد که در نتیجه این محصولات تولیذی جدید، شامل ابزارآلات ایمنی شد. این برند با تلاشهای بسیار و به کار گیری نیروی کار توانسته است محصولات با کیفیتی را تولید و به بازار عرضه کند.

لباس کار دوتیکه دیکیز

برند دیکیز از دیگر شرکت های محبوب و معتبر تولیدکننده انواع لوازم ایمنی در جهان است. این برند آمریکایی با نام تجاری Dikies شناخته شده است و تجهیزات ایمنی دیکیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

لباس کار دوتیکه مهر، سیلور، زیگورات، سبلان، پرومکس و ... از دیگر برندهای معتبر تولیدکننده انواع لباس کار به شمار می آیند.

قیمت لباس کار دو تکه

همانطور که قبلأ گفته شد در تولید لباس کارهای دو تکه، معمولأ از انواع جنس پارچه ها بهره گیری ی شود. در نتیجه هر شرکت یا کارگاه تولیدی انواع لباس کار، با توجه به مقدار و جنس مواد اولیه مصرفی خود لباس کار دوتکه را قیمت گذاری می کنند. همچنین عوامل دیگری مانند شرکت تولید کننده یا برند، نوع و سایز لباس کار در قیمت لباس کار دوتیکه تأثیر گذار هستند.

خرید لباس کار دو تکه

برای خرید لباس کار دوتکه می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لباس کار دو تکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند