ثبت فروشگاه

لباس کار یکسره

لباس کار یکسره یا سرهمی که به آن بیلرسوت هم می گویند، از مدل های پرکاربرد در انواع محیط های کاری به شمار می آید. این لباس ها جهت حفاظت کارکنانی که در محیط های کاری صنعتی و کارگاهی اشتغال دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.
لباس کار سرهمی به گونه ای طراحی و دوخته می شود که بالا تنه و پایین تنه این لباس همانطور که از نامش مشخص است، به یکدیگر دوخته شده است یا به عبارتی به یکدیگر متصل است.
یکی از اصول مهم در محیط های کاری مختلف، احساس راحتی پوشش کارکنان است. از این رو لباس کارهای یک سره برای کارکنانی که تحرک و فعالیت بدنی زیادی دارند، مناسب هستند. لباس کار سرهمی این راحتی را برای افراد در محیط کار فراهم می کند.

لباس کار یکسره

کاربرد لباس کار یکسره

لباس کار سرهمی یا لباس کار ایمنی یکسره برای حفاظت افراد در برابر خطرات احتمالی مانند ضربه، سوختگی و افرادی که با مواد اسیدی و قلیایی در ارتباط هستند، کاربردهای فروانی دارد.
در نتیجه این لباس ایمنی در مشاغلی که امکان صدمه به افراد وجود دارد یا افرادی که در محیط کار خود با اشعه های مضر در ارتباط هستند، مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به انواع این مشاغل می پردازیم:

 • جوشکاری و برق کاری
 • کارکنان انواع کوره ها یا کوره پزی ها
 • کارکنان صنایع فولاد سازی و معادن
 • کارگران ساختمان سازی
 • کارکنانی که در سکوهای نفتی مشغول به کار هستند 
 • افراد شاغل رادیولوژی و پزشکی هسته ای
 • افرادی که با گرما و سرمای شدید در ارتباط هستند مانند آتش نشان ها، افرادی که در سردخانه ها مشغول کار هستند و ...

همچنین لباس کار یکسره خلبانی، مهندسی، ماهیگیری و... تولید و مورد استفاده این مشاغل قرار می گیرد.

کاربرد لباس کار یکسره

انواع لباس کار یک سره

لباس فرم سرهمی با توجه به جنسیت افراد، با توجه به زنانه و مردانه بودن از یکدیگر متمایز می شود. همچنین انواع لباس کار سرهمی صنعتی با توجه به فصل، در دو نوع تابستانه و زمستانه متناسب با فصل تولید و به بازار عرضه می شوند.
گفتنی است که این لباس فرم سرهمی بچگانه، متناسب با سن کودکان در بازار موجود است.

مزایای لباس کار سرهمی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم لباس کار ایمنی یکسره از مزایای بسیاری برخوردار است. در ادامه به مختصری از این مزایا اشاره می کنیم:

 • حفظ جان کارکنان در مشاغل گوناگون و کاهش آسیب دیدگی از خطرات احتمالی از مزایای این ابزار ایمنی به شمار می آید.
 • از دیگر مزایای لباس فرم سرهمی می توان به نظم دادن و یکپارچگی ظاهری نیروی کار، متمایز کردن کارکنان از سایر افراد متفرقه و تشخیص هر یک از افراد نیروی کار با توجه به سمت شغلی آنها اشاره کرد.

مزایای لباس کار سرهمی

خصوصیات لباس کار یک سره

همانطور که قبلأ گفته شد، یکی از نکات مهم در استفاده از لباس کار سرهمی، احساسی راحتی حین کار کردن برای کارکنانی است که فعالیت بدنی زیادی دارند. زیرا این ابزار ایمنی تمام بدن را پوشش می دهد و دیگر نیازی به استفاده از پوشش های دیگر نیست.

نکات مهم در خرید لباس کار یکسره

در هنگام خرید این محصول پرکاربرد باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید:  

جیب

یکی ار اصول مهم برای دوخت لباس کار یکسره، وجود جیب های استاندارد برای آن است. بهره گیری از جیب در لباس های یکسره، برای کارکنان بخش های صنعتی و افرادی که به طور مداوم با انواع ابزار آلات سر و کار دارند، پر کاربرد تر است.

جنس لباس

یک لباس ایمنی یکسره مناسب باید از متریال و جنس پارچه مطلوبی برخوردار باشد. ساختار این ابزار ایمنی باید از حداقل پلی استر در آن استفاده شده باشد. معمولأ در ساختار با کیفیت ترین لباس کار ایمنی از حداقل 70 درصد پنبه بهره گیری می شود. همچنین پارچه کجراه، کتان و ترگال از دیگر پارچه هایی هستند که در تولید لباس کار از آنها استفاده می شود.

دوخت و اندازه استاندارد 

لباس کار سرهمی مناسب از نظر اندازه باید طبق استانداردهای بین المللی دوخته و انتخاب شود. این موضوع به این معنی است که لباس خیلی گشاد یا خیلی تنگ نباشد. دوخت لباس باید تمیز و با استحکام باشد تا درزهای آن به راحتی شکافته نشوند.

انعطاف پذیر بودن

منعطف بودن لباس کار ایمنی یکسره، به معنی قابلیت کشسانی بالا و راحتی افراد حین کار کردن در تنواع محیط های کاری است. 

زیپ

یکی از نکات مهم در رابطه با لباس کار سرهمی، به کار بردن زیپ در تولید این لباس است. وجود زیپ در لباس کار سرهمی، برای ایجاد راحتی در استفاده از این لباس است. به کارگیری زیپ مقاوم برای این لباسکار، از قسمت فاق تا زیر گردن است.

نکات مهم در خرید لباس کار یکسره

نکات مهم در استفاده از لباس کار یکسره

هنگام استفاده از انواع لباس کارهای یکسره باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. در ادامه به نکات مهمی که هنگام استفاده از لباس سرهمی باید به آن توجه داشته باشید، می پردازیم:

 • در صورت نمناک بودن و یا خیس یودن لباس، از پوشیدن آن خود داری کنید.
 • از آویزان کردن زنجیر و هرگونه اشیای فلزی از لباس خود داری کنید.
 • از بالا زدن آستین های لباس کار خود داری کنید.
 • در پوشیدن و درآوردن لباس کار عجله نکنید زیرا امکان پارگی لباس را به دنبال خواهد داشت.
 • در شستشوی لباس کار خود، آن را از البسه دیگر جدا کنید.
 • در محیط های کاری که در آنجا از ماشین آلات صنعتی به کارگیری شده است، لباس کار باید بدون هیچگونه پارگی و سوراخ باشد.

نکات مهم در استفاده از لباس کار یکسره

بهترین برند لباس کار یکسره

برندهای مختلفی در تولید لباس کار سرهمی وجود دارند که در ادامه به معتبرترین این برندها اشاره می کنیم:

لباس کار سرهمی بوفالو

بوفالو یکی از شرکت های معتبر و پیشرو در در حوزه تجهیزات حفاظتی و ایمنی در ایران و کشورهای همسایه است. این برند با تولید محصولات مختلف ایمنی، توانسته است سهم چشمگیری در ایمنی محیط های کاری و حفظ جان کارکنان زیادی داشته باشد.

لباس کار سرهمی سبلان

برند سبلان در سال 2016 در حوزه طراحی و تولید تجهیزات ایمنی تأسیس شد. این شرکت با بهره گیری از مواد اولیه مرغوب و تلاش در تولید محصولات ایمنی و حفاظتی با کیفیت توانسته است پیشرفت به سزایی در این حوزه داشته باشد.

لباس کار سرهمی دیکنز

برند دیکنز یک شرکت آمریکایی در حوزه تولید انواع محصولات ایمنی و حفاظتی است که در سال 1922 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد. این شرکت در زمان جنگ جهانی دوم میلیون ها لباس برای ارتش تولید کرد. سپس پس از جنگ جهانی دوم شروع به فروش محصولات و تجهیزات غیر نظامی کرد. این شرکت تا کنون به پیشرفت خوبی در زمینه تولید محصولات ایمنی دست یافته است.
از دیگر برندهای معتبر و مشهور در زمینه تولید لباس کار سرهمی می توان به لباسکار یکسره ایران خودرو، کاترپیلار، بروشات، سلور، زیگورات و .. اشاره کرد.

قیمت لباسکار یکسره

پارامترهای مختلفی در قیمت لباس کار سرهمی تأثیر دارند. شرکت تولیدکننده و برند محصول از عوامل مهم و تأثیرگذار در قیمت این محصول به شمار می آیند. نوع، سایز و رنگ بندی لباس نیز از پارامترهای مهم دیگر در قیمت این لباسکار به شمار می آیند.

خرید لباس کار سرهمی

برای خرید لباس کار سرهمی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لباس کار یکسره و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند