ثبت فروشگاه

دستکش ایمنی

دستکش ایمنی یا دستکش کار یکی از مهم ترین انواع تجهیزات ایمنی است که جهت حفاظت از دست کاربران در شرایط شغلی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که بیش از 60 درصد حوادث ناشی در حین کار مربوط به دست است، یکی از مهم ترین وسایل ایمنی ضروری که حین انجام کار به آن نیاز است، دستکش کار است. انواع دستکش ایمنی جهت انجام امور فنی مختلف، در گستره وسیعی برخوردار تولید می شوند. جهت اطلاع از قیمت دستکش ایمنی و خرید دستکش کار با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

استفاده از این ابزار ایمنی در تمامی امور خانگی و صنعتی کاربرد دارد. همچنین برای انجام فعالیت های گوناگون در کارگاه های مختلف کاربرد دارد و از دست کاربران در برابر خطراطی مانند ضربه، خراش، سوختگی، برق گرفتگی و حوادث دیگر محافظت می کند.

دستکش ایمنی

انواع دستکش ایمنی

دستکش ایمنی کار همانند بسیاری از محصولات دیگر در انواع مختلفی تولید می شود. هر یک از انواع این محصول کاربرد مخصوصی دارد و از دست کاربران در برابر خطر و حوادث احتمالی مراقبت می کند. در ادامه به معرفی انواع دستکش کار باتوجه به کاربردی که دارند، می پردازیم.

دستکش ایمنی برق 

دستکش برقکاری همانطور که از نامش مشخص است، عایق جریان الکتریسیته است. استفاده از این دستکش برای تکنسین های برق و متخصصین طراحی و پیاده سازی دکل مناسب است. دستکش ایمنی برق متناسب با میزان ولتاژی که می خواهید کار کنید متفاوت است و مانع از ایجاد شوک الکتریکی می شود. به طور کلی برای خرید این مدل دستکش کار باید باتوجه به این که با برق فشار قوی یا فشار ضعیف کار می کنید، توجه نمایید. لازم به ذکر است که دستکش عایق برق با توجه به مقاوت خود در برابر الکتریسیته، در شش کلاس طبقه بندی می شود. این طبقه بندی شامل 00، 0، 1، 2، 3 و 4 است که کلاس 4 این دستکش بیشترین مقاومت را در برابر جریان برق دارد. 

دستکش ایمنی برق

دستکش ایمنی جوشکاری

در هنگام عملیات جوشکاری، احتمال برخورد الکترود با دست و همچنین پرتاب  شدن جرقه های جوشکاری وجود دارد. از این رو از دستکش جوشکاری استفاده می کنند که قابلیت تحمل بالاتری را نسبت به حرارت دارد. در ساخت این دستکش ها از نئوپرن استفاده می شود که تحمل بالایی در برابر حرارت دارد و از یخ زدگی نیز جلوگیری می کند. از مواد و متریالی که در این دستکش ها استفاده می شود می توان به پنبه نسوز، آرامد، پشم شیشه، بافت آلومینومی و پرم اشاره کرد. 

دستکش ایمنی جوشکاری

دستکش کار نجاری

این دستکش ها در دو نوع ساده و مقاوم ساخته می شوند. در نوع ساده، این دستکش ها از مواد کتان و نازک تری ساخته می شوند که فقط جهت کارهای سبک بکار می روند اما در نوع مقاوم، همان دستکش های ضد برش را برای نجاری استفاده می کنند.

دستکش کار ایمنی نجاری

دستکش آتش نشانی

دستکش های مورد استفاده در آتش نشانی از الیاف نسوز تولید می شوند. این دستکش ها جهت استفاده در مکان هایی با حرارت بالا طراحی شده اند. دستکش ایمنی آتش نشانی همان گونه که از نامش مشخص است، برای آتش نشانان کاربرد دارد. این دستکش عایق خوبی در برابر حرارت و گرما است و علاوه بر آن، از سوختگی در برابر خطراتی مانند ضربه، خراشیدگی، سرما و بسیاری از موارد دیگر محافظت می کند. 

دستکش آتش نشانی

دستکش مواد شیمیایی (ضد اسید)

دستکش ایمنی در برابر مواد شیمیایی عموماً از جنس لاستیک و انواع پلیمرهای غیر قابل حل در اسید تولید می شود. این دستکش در آزمایشگاه ها و محیط های اسیدی قابل استفاده است. همچنین دستکش ضد اسید طیف استفاده وسیعی دارند و می توان از آنها برای کار با مواد شوینده، مواد قلیایی، کار با مواد بهداشتی، محلول های مختلف استفاده کرد.

دستکش مواد شیمیایی (ضد اسید)

دستکش ایمنی ضد برش

 این دستکش از جنس کتان، لاتکس و چرم تولید می شود و در قسمت بیرونی خود زنجیرهای ریز و متصل به یکدیگر دارد. از این دستکش در شیشه بری، سنگ بری در کارگاه ها و برای کسانی که به طور مستقیم با ماشین آلات و مواد اولیه خام سر و کار دارند استفاده می شود. همچنین این نوع دستکش کار، مناسب برای انجام فعالیت های باغبانی و بسیاری از مشاغل دیگر است. یکی از الیاف های پرکاربرد در این مدل دستکش کار پلی استر است. این مدل دستکش نیز در درجات مختلف در برابر پارگی، خراشیدگی و کشیدگی تولید می شود.

دستکش ضدبرش

دستکش کار ضد آب

این دستکش همانطور که از نامش مشخص است، در برابر نفوذ آب و مایعات مقاومت بالایی دارد. به طور معمول برای تولید این نوع از دستکش های ایمنی از پلاستیک و نایلون استفاده می شود.

دستکش کار ضد آب

دستکش کار ضد ضربه

نوع دیگری از دستکش ها وجود دارند و همانطور که ار نامشان پیداست، در برابر ضربات سنگین و سقوط اجسام سنگین مقاومت بالایی دارند. در ساخت این نوع از دستکش های ایمنی از دستکش لاتکس، کپسول های ضد ضربه و پلی استر استفاده می شود. استفاده از این نوع دستکش ها در مشاغلی مانند ساختمان سازی ها و تخریب ساختمان ها کاربرد دارد.

دستکش کار ضد ضربه

جنس انواع دستکش ها

دستکش ایمی کار باتوجه به شرایط محیطی شغل شما و با در نظر گرفتن مواد مصرفی در صنایع مختلف، از متریال های مختلفی تولید و عرضه می شوند. در ادامه شما را با انواع دستکش های ایمنی باتوجه به جنس آنها، آشنا خواهیم نمود.

دستکش لاتکس

دستکش پلاستیکی یا لاتکس از دیگر انواع دستکش های کار است که از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار است. از این دستکش در صنایع دارویی و غذایی استفاده های بسیاری می شود. هنگام استفاده از این دستکش به این نکته توجه داشته باشید که در ساختار آنها یک نوع پودر استفاده شده است. این پودر می تواند نسبت به پوست شما حساسیت های آلرژی زایی نشان دهد. در برخی از موارد دیده شده است که افراد با استفاده از دستکش لاتکسبه تنگی نفس و آسم مبتلا شده اند. لازم به ذکر است که دستکش های لاتکس در برابر مواد شیمیایی مقاومت و استحکام ندارند.

دستکش لاتکس

دستکش نیتریل

 دستکش نیتریل به علت مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی دارد، در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دستکش ها نسبت به دستکش لاتکس قیمت بالاتری دارند و پرکاربردتر هستند. استفاده از این نوع دستکش ها در شرایطی که افراد با فرآورده های نفتی سروکار دارند، گزینه مناسبی به شمار می آید. یکی از نکاتی که این دستکش را در نسبت به دستکش های لاتس محبوب تر ساخته است، مواد ضد حساسیت زا در ساختار آن است.

دستکش کار نخی

این نوع از دستکش ایمنی همانطور که از نامش مشخص است، در تولید آنها از پارچه و نخ استفاده می شود. دستکش های نخی همان دستکش های معمولی هستند و معمولاً در برابر آلودگی ها و مواد روغنی از دست محافظت می کنند. از رایج ترین کاربرد این دستکش ها می توان به انجام کارهای سبک صنعتی و نظافت کاری ها اشاره نمود.

دستکش کار فلزی

دستکش ایمنی فلزی یکی از پرکاربردترین دستکش های موجود در بازار است که از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار است. در تولید دستکش کار فلزی از حلقه هایی از جنس فلز استفاده می شود. استفاده از این نوع دستکش در مکانیکی ها، قصابی ها و مواردی از این قبیل بسیار رایج است.

دستکش نئوپرن

این نوع از دستکش ها در برابر گستره وسیعی از مواد شیمیایی مقاومت دارند. از این دستکش می توان حین کار با موادی همچون روغن ها، اسیدها و مواد شیمیایی حاصل از ترکیبات مخرب استفاده نمود. لازم به ذکر است که دستکش های ضد اسید از جنس نئوپرن تولید می شوند و میزان انعطاف پذیری بالایی دارند. به این نکته توجه داشته باشید که از این دستکش ها در محیط هایی که به ظریف کاری نیاز است، استفاده می شود.

دستکش کار آلومینیومی

در ساختار این نوع دستکش ها از متریال های آلومینیومی استفاده می شود. دستکش نسوز آلومینیومی در برابر حرارت از مقاومت بالایی برخوردار است. ساختار این دستکش به گونه ای است که برای قسمت خارجی آن از آلومینیوم و برای قسمت آستر داخلی آن، پشم شیشه به کار رفته است. استفاده از این دستکش ها در صنایع ریخته گری از کاربردهای به سزایی برخوردار است.

دستکش برزنتی کار

دستکش کار سربی یا برزنتی از پرکاربردترین انواع این ابزار ایمنی است. برای تولید آن از سرب یا ترکیبی از سرب و لایه های پلاستیکی به کارگیری می شود. استفاده از این دستکش ها در اتاق عمل ها و رادیولوژی ها کاربرد دارد. همچنین از این محصول می توان برای انجام تصویربرداری های پزشکی و هسته ای استفاده نمود.

دستکش کار PVC

این نوع دستکش های کار از آناتومی خاصی برخوردار هستند. دستکش ایمنی پی وی سی به راحتی در دست کاربران جای می گیرد آسودگی خاصی را برای آنها فراهم می کند. استفاده از این دستکش ها در محیط هایی که افراد با مواد شیمیایی و نفتی در تماس هستند، مناسب است. به طور کلی در صنایعی مانند تعمیرات ماشین آلات، صنایع نفت، تراشکاری، فعالیت های ساختمانی و ... می توان از این دستکش استفاده نمود.

دستکش کار ویتیل

نوع دیگری از دستکش های کار وجود دارند که محافظ خوبی در برابر باکتری ها و آلودگی ها هستند. به عبارتی می توان گفت که این ابزار همانند دستکش های یک بار مصرف است که در آزمایشگاه ها، رستوران ها، دندانپزشکی ها و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد.

دستکش کار چرمی

دستکش چرم ایمنی از دیگر انواع دستکش ها است که از خاصیت نسوز برخوردار هستند. در تولید دستکش ایمنی چرمی از چرم های طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. استفاده از این نوع دستکش ها در شرایطی که کاربران در معرض حرارت و گرما قرار دارند، کاربرد دارد. از این دستکش در صنایع مختلفی مانند جوشکاری استفاده می شود. جهت مشاهده لیست قیمت دستکش کار چرمی در راندنو می توانید لیست فروشندگان این کالا را مشاهده نمایید.

دستکش چرمی

کاربرد دستکش ایمنی

همانطور که می دانید استفاده از دستکش های ایمنی در صنایع مختلفی کاربرد دارد. در ادامه به صورت کلی به کاربردهای این ابزار ایمنی و موارد استفاده آن می پردازیم.

 1. جهت استفاده در تأسیسات و لوله کشی ها
 2. به منظور انجام پروژه های ساخت و ساز یا ساختمانی
 3. استفاده جهت انجام فعالیت های آهنگری و نجاری
 4. جهت انجام فعالیت های برق کاری
 5. به منطور کار با مواد شیمیایی و اسیدی
 6. جهت کار در معادن
 7. هنگام کار با دستگاه های سنگین با ارتعاش بالا
 8. هنگام کار با ابزارآلات برقی مانند دستگاه جوش
 9. جهت انجام فعالیت های آتش نشانی و اطفاء حریق
 10. استفاده در مراکز پزشکی مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها و ...

کاربرد دستکش ایمنی

راهنمای خرید دستکش ایمنی و کار 

هنگام تهیه و خرید دستکش های کار باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در این بخش شما را با نکات مهم در نحوه انتخاب دستکش ایمنی آشنا می نماییم.

 1. در ابتدا و پیش از هر چیز باید نوع شغل و فعالیت خود را در نظر بگیرید که متناسب با کار شما باشد.
 2. به این نکته توجه داشته باشید که دستکش مورد نظر بر پایه استانداردهای بین المللی و با تکیه بر اصول ارگونومیکی تولید شده باشد.
 3. به سایز دستکش توجه داشته باشید که بیش از حد تنگ نباشد و موجب چسبیدن آن به دست شما نشود. همچنین توجه داشته باشید که برای دست شما بیش از حد بزرگ نباشد و حین استفاده در دستان شما لق نزند.
 4. باتوجه به نوع شغل شما نسبت به حرارت از مقاومت بالایی برخوردار باشد. همچنین در صورت نیاز، عایق برق و الکتریسیته باشد.
 5. تنفس پذیری و تهویه مناسب داشته باشد و از عرق کردن دست حین انجام کار، جلوگیری کند.
 6. یک دستکش ایمنی ایده آل نباید موجب ایجاد و بروز حساسیت بر روی پوست کاربر شود.
 7. توجه داشته باشید که استفاده از آن آسان باشد و مانعی برای کار کردن شما به وجود نیاورد.
 8. سبک و خوش دست باشد و از قابلیت حمل آسانی برخوردار باشد.
 9. در برابر ضربات و ارتعاشات ناشی از کار با ابزار مکانیکی، مقاومت بالایی داشته باشد.
 10. در برابر مواد شیمیایی و مواد رادیو اکتیو نیز مقاوم و مستحکم باشد.
 11. از دیگر لازمه های مهم در انتخاب دستکش کار انعطاف پذیری آن است تا ساییده و چروک نشود.

راهنمای خرید دستکش ایمنی و کار

بهترین برند دستکش ایمنی 

در حال حاضر شرکت های متعددی به تولید این محصول پرکاربرد و ضروری می پردازند. در ادامه به معرفی محبوب ترین و معروف ترین دستکش های ایمنی تولید شده توسط برندهای داخلی و خارجی می پردازیم.

دستکش ایمنی استادکار 

دستکش کار استاد کار یکی محبوب ترین برندهای داخلی تولیدکننده دستکش است. این برند اقدام به تولید انواع دستکش ایمنی از جمله دستکش ضد برش، دستکش کف مواد نیتریل، دستکش لاتکش و... کرده است. برند در طی سالیان فعالیت خود توانسته محصولات با کیفیتی با قیمت مقرون به صرفه به بازار عرضه کند و جایگاه خود را در بین مصرف کنندگان تثبیت نماید. جهت اطلاع از قیمت دستکش ایمنی استاد کار با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات ایمنی را مشاهده نمایید.

دستکش ایمنی یووکس 

یووکس یکی از تولیدکنندگان خارجی برتر در زمینه تولید دستکش ایمنی و تجهیزات ایمنی فردی است. این برند محصولات خود را مطابق با استانداردهای بین المللی و با تکیه بر استاندارد EN388 تولید و به بازار عرضه کرده است. این برند اصالتاً آلمانی است و ابزار ایمنی آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند. 

دستکش کار گیلان

دستکش ایمنی گیلان یکی از تولیدکنندگان معروف این وسیله است. این برند از سال 1353 با هدف تولید دستکش های خانگی فعالیت خود را آغاز نمود. تجهیزات ایمنی این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای ضروری تولید و عرضه می شوند. جهت تهیه و اطلاع از قیمت دستکش کار گیلان در سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار ایمنی را مشاهده نمایید.

دستکش ایمنی سانکس

سانکس از دیگر برندهای محبوب و معتبر در زمنیه تولید انواع تجهیزات ایمنی، ازجمله دستکش است. این برند در سال 1392 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع ابزار و یراق آغاز نمود. محصولات این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و باتوجهه به استانداردهای لازم ارائه می شوند. دستکس ایمنی سانکس مدل سپاس، مهدیس و ... از برترین محافظ دست های ارائه شده توسط این برند به شمار می آیند.

دستکش ایمنی اینکو

اینکو یکی از برترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات صنعتی است که در کشور چین تأسیس شده است. این برند با بیش از 30 سال سابقه تولید توانسته است جایگاه خود را در بازار ابزار تثبیت نماید و در اکثر کشورها به عنوان برند اول ابزار شناخته شده است. از برترین دستکش ایمنی تولیدشده توسط این برند می توان به مدل های HGMG02 ،HGNG01 و ... اشاره نمود.

دستکش ایمنی تانگ وانگ

شرکت تانگ وانگ از دیگر برندهای معتبری است که در حوزه تولید تجهیزات ایمنی ازجمله دستکش کار فعالیت می کند. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای ضروری تولید می شوند. دستکش کار تانگ وانگ مدل 9112، 2131، 198 و دیگر مدل ها از محبوب ترین دستکش های ارائه شده توسط این برند به شمار می آیند.

دستکش برق سکورا

سکورا یکی از تولیدکنندگان دستکش عایق برق است که این مدل را در کلاس های مختلف به بازار عرضه کرده است. دستکش های این مارک از جنس لاتکس طبیعی تولید شده و ساخت کشور لهستان است.

از سایر تولیکنندگان این دستکش کار نیز می توان به دستکش ایمنی هانیول، رونیکس، توسن، بوفالو، نووا، رجلکتس، فوکس، ای تی جی، ماتریکس، استنلی، میداس، آمریکن سیفتی، آب سیفتی و... اشاره کرد. 

قیمت دستکش ایمنی

 قیمت دستکش کار با توجه به نوع کاربرد و برند آن، تنوع زیادی دارد. به عنوان مثال قیمت دستکش ایمنی برق با توجه میزان مقاوت آن ها مختلف است. یا به عنوان مثالی دیگر دستکش ضد برش با توجه به ضخامت و مواد که روی کف آن وجود دارد قیمت مختلفی دارد. جهت اطلاع از قیمت دستکش ایمنی با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید.

خرید دستکش ایمنی

برای خرید دستکش کار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع دستکش کار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


جنس