ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

دستکش ایمنی

دستکش ایمنی یا دستکش کار یکی مهم ترین ابزارآلات ایمنی به شمار می رود. از آن جایی که بیش از 60 درصد حوادث ناشی در حین کار مربوط به دست می باشد، یکی از مهم ترین وسایل ایمنی که می بایست در حین انجام کار از آن استفاده کرد، دستکش ایمنی یا دستکش کار است. دستکش های کار برای امور فنی مختلف، انواع متفائتی دارند.

انواع دستکش ایمنی

دستکش های ایمنی همانند بسیاری از محصولات دیگر در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام کاربرد مخصوصی دارد و از مهم ترین آن ها می توان به دستکش های زیر اشاره کرد:

 1. دستکش آتش نشانی: الیاف و جنس این دستکش ها نسوز است و این دستکش ها برای مکان هایی با حرارت بالا طراحی شده اند. این دستکش همان گونه که از نامش مشخص است، برای آتش نشانان کاربرد دارد.
 2. دستکش ایمنی برق:‌ این دستکش ایمنی عایق جریان الکتریسیته است و برای تکنسین های برق و متخصصین طراحی و پیاده سازی دکل مناسب می باشد.
 3. دستکش مواد شیمیایی (ضد اسید): این نوع دستکش عموماً از جنس لاستیک و انواع پلیمرهای غیر قابل حل در اسید تولید می شوند و در آزمایشگاه ها و محیط های اسیدی قابل استفاده می باشند.
 4. دستکش ضد برش: این دستکش از جنس کتان، لاتکس و چرم تولید می شود و در قسمت بیرونی خود زنجیرهای ریز و متصل به هم دارد. از این دستکش در شیشه بری، سنگ بری در کارگاه ها و برای کسانی که به طور مستقیم با ماشین آلات و مواد اولیه خام سر و کار دارند، باغبانی و بسیاری از مشاغل دیگر استفاده می شود. برای استفاده از انواع فرز ها و دریل ها استفاده از دستکش ضد برش الزامی می باشد.
 5. دستکش لاتکس: دستکش هایی از جنس پلاستیک طبیعی یا همان لاتکس، ارزان قیمت ترین و متداول ترین دستکش ها در صنایع شیمیایی مختلف به شمار می آیند. البته لازم به ذکر است که لاتکس مقاومت بالایی در مقابل مواد شیمیایی ندارد و اغلب در صنایع غذایی و دارویی از دستکش لاتکس استفاده می شود.
 6. دستکش نیتریل: دستکش نیتریل به علت مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی دارد، در آزمایشگاه ها قابل استفاده می باشد. این دستکش ها نسبت به دستکش لاتکس قیمت بالاتری دارند و پرکاربردتر هستند.
 7. دستکش چرمی: دستکش های ایمنی چرمی از پرکاربردترین دستکش های ایمنی به شمار می روند. این دستکش ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و تمام ویژگی های یک دستکش ایمنی ایده آل را دارند. از این نوع دستکش می توان برای جوشکاری، تراشکاری، باغبانی، نجاری، تأسیسات عمرانی و ساختمانی استفاده کرد.

نکات مهم در انتخاب و خرید دستکش ایمنی

به طور کلی دستکشی مناسب است که ویژگی های زیر را داشته باشد.

 1. بر پایه استانداردهای بین المللی و با تکیه به اصول ارگونومیکی تولید شده باشد.
 2. نسبت به حرارات مقاوم باشد.
 3. عایق برق و الکتریسیته باشد.
 4. تنفس پذیری و تهویه مناسب داشته باشد و از عرق کردن دست جلوگیری کند.
 5. یک دستکش ایمنی ایده آل نباید باعث ایجاد حساسیت شود.
 6. مانعی برای کار کردن نباشد.
 7. سبک و خوش دست بشد و قابلیت حمل آسانی داشته باشد.
 8. در برابر ضربات و ارتعاشات ناشی از کار با ابزار مکانیکی مقاوم باشد.
 9. در برابر مواد شیمیایی و مواد رادیو اکتیو مقاوم و مستحکم باشد.
 10. انعطاف پذیر باشد و ساییده و چروک نشود.

قیمت دستکش ایمنی

امروزه شرکت های زیادی به تولید دستکش ایمنی در داخل و خارج کشور می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های استادکار، نفیس، ایمن کار، بوفالو، نووا، رونیکس، توسن و بسیاری از شرکت های دیگر اشاره کرد. قیمت این محصول با توجه به نوع کاربرد و برند آن دارای تنوع زیادی می باشد. سایت راندنو همواره در تلاش است تا با معرفی فروشندگان و نمایندگان دستکش های ایمنی مختلف، کاربران را برای خریدی بهینه راهنمایی کند. خریداران ابزار ایمنی می توانند درخواست خود را ثبت کنند و از چندین فروشنده پیش فاکتور دریافت نمایند.

مشاهده ادامه مطلب

برند


جنس