ثبت فروشگاه

تریلر حمل سوخت را با نام تریلی تانکر حمل سوخت نیز می‌شناسند. تانکر حمل سوخت از تجهیزاتی است که به منظور حمل مواد سوختی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر روی این وسیله نقلیه سنگین، مخزنی برای نگهداری و جابه‌جایی سیالات قرار دارد. به بیان دیگر، از تریلی حمل سوخت برای نگهداری و ذخیره‌سازی مواد سوختی و نفتی که به صورت مایع هستند، استفاده می‌شود. این مخزن تانکر حمل سوخت با توجه به نوع گاز مورد حمل، در انواع مختلفی تولید می‌شود. لازم است بدانید که سوخت‌های چهارگانه مانند بنزین، گازوئیل، مازوت و نفت سفید در تانکر‌هایی با جنس ورقه‌های فولاد کربنی ذخیره‌سازی می‌شوند.

همچنین ظرفیت تانکرهای حمل سوخت نیز در بازه وسیعی متغیر است. تریلر‌هایی که مخازن بزرگ دارند، حجم ذخیره‌سازی آن‌ها 21000 تا 44000 لیتر است. همچنین ظرفیت تانکر سوخت تریلی کوچکتر نیز می‌تواند بین 3800 تا 11000 لیتر باشد. ترانزیت سوخت و مواد نفتی یکی از پردغدغه‌ترین و پر ریسک‌ترین نوع حمل و نقل سوخت است. این فعالیت باید براساس مقررات و ضوابط خاص انجام شود. نکته حائز اهمیت، حمل این مواد است که بهتر است توسط وسایل نقلیه مسقف صورت بگیرد. اهمیت مسقف بودن این تجهیزات، عدم تماس عوامل طبیعی مانند باران و اشعه خورشید به مواد سوختی است.

مخازن حمل سوخت براساس نوع سوخت، ابعاد و جنس مواد اولیه به چند دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه به بررسی انواع تانکر حمل سوخت براساس مواد استفاده شده در ساختارشان پرداخته شده است:

  • تانکر حمل سوخت استیل: تریلی‌هایی که با استفاده از مواد اولیه استیل ساخته می‌شوند، از انواع تانکر‌های فلزی هستند. تمامی مواد سوختی مانند بنزین و گازوئیل توسط این تریلرها حمل می‌شوند.
  • تانکر حمل سوخت گالوانیزه: نوع دیگری از تریلر حمل سوخت در بازار موجود است که تانکر آن از ورقه‌های گالوانیزه ساخته می‌شود. این تانکر‌ها مقاومت بالایی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی دارند. به همین دلیل تا مدت‌های طولانی و به صورت مداوم قابل استفاده هستند. لازم به ذکر است تریلرهای گالوانیزه قیمت بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارند.
  • تانکر حمل سوخت پلاستیکی: مدل‌های پلاستیکی نسبت به تانکر‌های فلزی، وزن سبک‌تری دارند. استفاده از تانکر‌های پلاستیکی نیز در میان مصرف‌کنندگان محبوب واقع شده است. از دیگر انواع مخازن پلاستیکی می‌توان به تانکر سوخت فایبرگلاس و تانکر سوخت پلی‌اتیلن اشاره کرد.

قیمت تریلر حمل سوخت

قیمت تانکر حمل سوخت سوخت به عوامل مختلفی مانند شرکت سازنده، ظرفیت، ابعاد، مواد اولیه ساخت و مواردی از این قبیل بستگی دارد. تانکر حمل سوخت ماموت و توحید صنعت از بهترین تولیدکنندگان انواع تریلر هستند.

خرید تریلر حمل سوخت از راندنو

پیش از خرید تریلی تانکر حمل سوخت بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • نوع محموله: سیالات ترکیبات گوناگونی دارند و برای جابه‌جایی آن‌ها باید به جنس بدنه تریلر توجه شود. به عنوان مثال برای جابه‌جایی موادی مانند بنزین و گازوئیل، بهتر است جنس بدنه مخزن فولاد کربن یا آلیاژ آلومینیوم تشکیل شده باشد. همچنین سیالاتی مانند روغن‌های خوراکی به طور معمول در تریلرهای آلومینیومی حمل می‌شوند. زیرا آلومینیوم علاوه بر برخورداری از وزن سبک، مایعات را آلوده نمی‌کند و به آسانی تمیز می‌شود.
  • ضخامت بدنه: ضخامت بدنه تأثیر مستقیمی بر روی ایمنی کلی محموله و عمر مفید آن دارد. بهترین و معمول‌ترین ضخامت 4 میلی‌متر است که از ورق فولاد ST37 تشکیل شده باشد.
  • شکل ظاهری تانکر: تریلی تانکرها به صورت دایره‌ای، بیضی و مستطیلی ساخته می‌شوند و ارتفاع گرانش آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد.
  • نوع جوشکاری: نوع جوش موجود بر روی بدنه تانکر از دیگر عوامل مهم در انتخاب تریلرها به شمار می‌آید. توجه نمایید جوشکاری اتوماتیک از جوشکاری دستی بسیار قوی‌تر است.
  • ویژگی‌های ایمنی: تریلی تانکر مورد نظر باید در برابر ضربه مقاومت بالایی داشته باشد. بررسی شیر اضطراری نیز اهمیت زیادی بر مقاومت تریلی دارد. وجود روکش مناسب بر روی تریلی از خوردگی آن جلوگیری می‌کند. همچنین اثرات مخرب جاده، شرایط آب و هوایی غیرمعمول را نیز متحمل می‌شود.
  • استاندارد تانکر حمل سوخت: به کیفیت مواد اولیه ساخت تریلی حمل سوخت توجه نمایید که مطابق با کدهای استاندارد تهیه شده باشند.
  • تست مناسب: اطمینان حاصل نمایید که تولیدکننده، تست نشتی بر روی تریلی‌ها انجام می‌دهد. هرگز تریلری که تست نشتی ندارد را خریداری نکنید زیرا امکان دارد به طور کلی محموله را از دست بدهید.

برای خرید تریلر تانکر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات تانکرهای حمل سوخت را مشاهده نمایید. سپس قیمت تانکر حمل سوخت را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تریلی حمل سوخت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


ظرفیت


نوع سوخت