ثبت فروشگاه

دستگاه پولیش

دستگاه پولیش یا دستگاه پولیشر وسیله ای است که جهت جلا دادن و درخشندگی سطوح مختلف استفاده می شود. پولیش ماشین، کف پوش، سرامیک و بسیاری از سطوح دیگر، از اصلی ترین کاربردهای این ابزار به شمار می آید. این ابزار، مجهز به یک برس تکی است که توسط نیروی چرخشی، کف و سطوح مختلف را تمیز می کند. قیمت دستگاه پولیش ماشین و دیگر انواع این محصول به شرکت سازنده، توان مصرفی، سرعت چرخش، نوع دستگاه و تعداد پد آن بستگی دارد. در نتیجه با توجه به پارامترهای نام برده شده، می توانید به خرید دستگاه پولیشر مناسب اقدام نمایید.

این دستگاه ظاهری شبیه به فرز دارد و در ساختار آنها از تکنولوژی دستگاه فرز بهره گیری شده است. همچنین جهت راحتی حین استفاده از این ابزار، یک دسته پلاستیکی بر روی آن تعبیه شده است. انواع پولیشر مات شدگی و سوختگی سطوح مورد نظر را از بین می برند. لازم به ذکر است این دستگاه از یک مخزن آب برخوردار است که عملیات شست و شوی سطوح مختلف را انجام می دهد. همچنین استفاده از این دستگاه به منظور نظافت محیط های محدود و کوچک مناسب است.

دستگاه پولیش

دستگاه پولیش چیست

پولیشر ابزاری است که جهت پولیش کاری سطوح صاف مختلف استفاده می شود. این دستگاه ظاهری شبیه به دستگاه فرز دارد. با این تفاوت که صفحه اصلی آن توسط نمد پوشانده شده است. نمد و اسفنج های مورد استفاده در این ابزار در انواع مختلفی تولید می شود.

انواع پولیشر براساس منبع تغذیه

 • پولیش برقی
 • پولیشر شارژی
 • دستگاه پولیش بادی

انواع دستگاه پولیش براساس قدرت

دستگاه های پولیش بر اساس قدرت و توان به دو دسته تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی انواع این ابزار می پردازیم:

دستگاه پولیش تک دیسک

  این دستگاه ساختاری ساده دارد و در زمینه عملیات برس زنی و جلادهی استفاده می شود. سرعت چرخش این دستگاه حدود 400 دور بر دقیقه است. از سرعت پایین این دستگاه پولیش به منظور برس زنی سطوح با آب و محلول شوینده استفاده می شود. همچنین از سرعت بالای آن، برای صیقلی کردن و جلادهی سطوح نیز استفاده می شود.

دستگاه پولیش تک دیسک

دستگاه پولیش برنشیر

این ابزار نسبت به نوع تک دیسک ساختار پیچیده تری دارد. این وسیله ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع تک دیسک دارد و به برس بزرگ تری مجهز است. سرعت چرخش برس این دستگاه 1500 دور بر دقیقه است. از این محصول برای ترمیم عمق و میزان درخشندگی بالا استفاده می شود.

دستگاه پولیش برنشیر

انواع دستگاه پولیش براساس کارکرد

دستگاه های پولیش براساس کارکرد به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به انواع گوناگون آنها اشاره خواهیم کرد.

دستگاه پولیش اوربیتال

این دستگاه با توجه به حرکت دست کاربر، حرکت می کند و بر روی یک نقطه متمرکز نمی شود.

پولیش چرخشی

این دستگاه با تمرکز بر روی یک نقطه مشخص، به صورت دورانی حرکت می کند.

پولیش دوال اکشن

این پولیش با نام پولیش دوکاره نیز شناخته شده است. این دستگاه با چرخش بر دور محور خود، از حرکت نا منظم مثلثی شکل نیز برخوردار است.

پولیش انگشتی

این دستگاه از اندازه کوپکی برخوردار است و جهت صیقل دادن به قسمت های غیر قابل دسترس، مورد استغاده قرار می گیرند.

انواع دستگاه پولیش براساس کارکرد

کاربرد دستگاه پولیش

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، استفاده از این ابزار جهت نظافت و درخشندگی سطوح گوناگونی کاربرد دارد. در ادامه به کاربردهای این ابزار جهت همسان سازی و درخشندگی سطوح مختلف می پردازیم.

 • ترمیم سطوح بدنه خودروها
 • صافکاری و نقاشی
 • استفاده در صنعت شیشه
 • استفاده در صنایع فلزات و ساختمان سازی
 • درخشندگی سطوح سخت مانند بتن، سنگ، سرامیک و مواردی از این قبیل

کاربرد دستگاه پولیش

مزایای دستگاه پولیش

 • چرخش نرم و آسان
 • استفاده از حداثل نیروی انسانی
 • افزایش سرعت در پولیش کاری
 • برخورداری از وزن سبک و قابل حمل
 • برخورداری از قابلیت تعویض صفحه
 • عدم آسیب به سطوح در صورت پولیش کاری
 • رفع خط و خش های موجود بر روی سطوح

اجزای دستگاه پولیش

این ابزار نیز مانند دیگر ابزارآلات از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. در ادامه به اجزای دستگاه پولش اشاره خواهیم کرد.

 • برس یا واکس پولیش
 • سری دستگاه پولیش یا صفحه آن
 • دسته قابل تنظیم پولیش
 • دکمه چرخش دسته
 • مخزن آب تمیز
 • موتور پولیش
 • کلید استارت دستگاه

انواع پد پولیش

پد پولیشر قطعه قابل نصب بر روی این دستگاه است که فرآید پولیش سطوح را انجام می دهد. در واقع کارکرد این ابزار، توسط پد نصب شده بر روی آن امکان پذیر می شود. این پدها در دو نوع گوناگون تولید و به بازار ارائه می شوند. در ادامه به معرفی انواع این پدها می پردازیم:

پد پولیش پوست بره

رایج ترین نوع این دستگاه ها، دستگاه پولیش برقی است. معمولاً در ساختار این ابزار از پد پولیش پوست بره استفاده می شود. این پدهای پولیش، بر روی دیسک های پشت چسب دار نصب می شوند و قابل تعویض هستند. این پد بافت متراکم و ضخیمی دارد و از قدرت ساییدگی بالایی نیز برخوردار است.

این پدها قابل شست و شو هستند و برای از بین بردن خط و خش های عمیق و جلا دادن سطح بدنه خودرو کاربرد دارند.

پد پولیش از جنس فوم

این پد بر روی دیسک های چسب دار نصب می شود و می توان آنها را پس از مدتی تعویض نمود. معمولاً این پدها برای استفاده بر روی دستگاه هایی که از سرعت 500 تا 2500 دور بر دقیقه برخوردار هستند، کاربرد دارند. سطح این پدها صاف است و لبه خمیده ای دارند. این ویژگی موجب شده است تا کار کردن با آنها بهتر و آسان تر انجام شود. لازم به ذکر است که پد فومی نیز قابل شست و شو است.

انواع پد پولیش

طرز استفاده از دستگاه پولیش

 1. ابتدا سطح مورد نظر را به خوبی تمیز کنید و پس از شست و شو، آن را به خوبی خشک کنید.
 2. پس از خشک کردن سطح مورد نظر، قسمت دلخواه را به واکس یا پولیش آغشته کنید.
 3. در مرحله بعد، پد یا صفحه پولیش مورد نظر را بر روی ابزار قرار دهید.
 4. منبع تغذیه دستگاه را بررسی کنید و از یک نقطه، پولیش کاری را آغاز کنید.

تفاوت دستگاه پولیش و اسکرابر

اسکرابر نوعی زمین شوی صنعتی است که در دو نوع برقی و شارژی تولید می شود. این دستگاه از مخازن آب تمیز و کثیف به صورت مجزا برخوردار است. اسکرابر جهت شست و شوی محیط های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. از تفاوت های این دو دستگاه می توان از موارد زیر نام برد:

 • سرعت چرخش برس پولیش نسبت به اسکرابر بیشتر است.
 • همانطور که پیشتر اشاره کردیم، اسکرابر جهت نظافت محیط های بزرگ کاربرد دارد. از این رو وسعت شست و شوی آن نسبت به پولیشر بیشتر است.
 • اسکرابر از سیستم خشک کن و موتور مکنده برخوردار است. همچنین پولیشر برای پاک سازی آب آلوده اضافی، از جاروبرقی آب و خاک استفاده می کند.
 • از مهم ترین تفاوت های این دو محصول، می توان به فرآیند شست و شوی آنها اشاره کرد. لازم به ذکر است که اسکرابر سطوح مختلف را با کیفیت مطلوبی انجام می دهد اما سیستم جلادهی آن در سطح پولیشر نیست. از این رو می توان پس از تمیزکردن سطح موردنظر با اسکرابر، برای جلادهی سطوح از پولیشر استفاده کرد.

تفاوت دستگاه پولیش و اسکرابر

تفاوت دستگاه پولیش با واکس

همانطور که در ابتدا گفته شد، از پولیشر جهت جلادهی و رفع خط و خش سطوح استفاده می شود. همچنین از واکس نیز جهت براق نمودن سطوح بهره گیری می شود. در ادامه به تفاوت های این دو محصول با یکدیگر می پردازیم.

 • استفاده از واکس یک لایه محافظ بر روی سطح رنگ شده ایجاد می کند اما پولیشر یک لایه نازک از سطح رنگ شده برداشته و آن را براق می کند.
 • استفاده از واکس به تنهایی خط و خش های خودرو را برطرف نمی کند.
 • همچنین در برخی از پولیشر ها از واکس جهت درخشندگی سطوح استفاده می شود.

نکات ایمنی استفاده از پولیش

این دستگاه به طور ایمن ساخته شده است. دور چرخش آزاد آن نیز بسیار کم است. اما پیش از استفاده از این ابزار، بهتر است از تجهیزات ایمنی استفاده کنید. در صورت پولیش کاری مواد  شیمیایی، استفاده از ماسک فیلتردار توصیه می شود. با استفاده از ماسک های تنفسی، امکان آسیب به ریه های شما کاهش می بابد.

راهنمای خرید دستگاه پولیش

نکات مهم در خرید این دستگاه به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. هنگام خرید این محصول به موارد زیر توجه داشته باشید.

منبع تغذیه دستگاه

همانطور که پیش از این به این نکته پرداختیم، این ابزار در دو نوع برقی و شارژی تولید می شود. هریک از انواع این محصول از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. در نتیجه هنگام خرید این محصول با توجه به نیاز و کاربرد خود از این دستگاه، نوع مناسب این دستگاه را انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است که منبع تغذیه نوع برقی این دستگاه، از برق شهری تأمین می شود. منبع تغذیه نوع شارژی این محصول نیز از طریق باتری تأمین می شود.

توان مصرفی پولیشر

هر چه دستگاه از توان و وزن بالاتری برخوردار باشد، قیمت دستگاه نیز بیشتر می شود. به همین دلیل، در هنگام خرید این محصول باید حجم کار خود را در نظر بگیرید. لازم به ذکر است هر چه دستگاه از توان بالاتری برخوردار باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود.

قابلیت تنظیم سرعت

برخی از انواع این دستگاه از قابلیت کنترل سرعت برخوردار هستند. بهره گیری از این قابلیت باعث شده است تا کاربر حین انجام کار با این محصول، سرعت دلخواه را انتخاب نماید.

 سرعت گردش

هنگام خرید این کالا به سرعت گردش آن توجه داشته باشید. هر چه سرعت گردش دستگاه بیشتر باشد، کیفیت و سرعت عملیات پولیش کاری آن مطلوب تر خواهد بود.

پد پولیش

پدهای متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند که باید با توجه به سختی سطح مورد نظر، انتخاب شوند. پدهایی برای استفاده مناسب هستند که از نصب و تعویض آسانی برخوردار باشند و تراکم بالایی نیز داشته باشند.

  اندازه صفحه پولیش

از دیگر نکاتی که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار بگیرد، اندازه صفحه این دستگاه است. هر چه اندازه صفحه بیشتر باشد، مساحتی که دستگاه تحت پوشش خود قرار می دهد، بیشتر خواهد بود.

گارانتی دستگاه پولیش

همانطور که می دانید گارانتی و خدمات پس از فروش از مهم ترین نکاتی هستند که هنگام خرید این محصول باید به توجه نمایید. پس از فروشگاهی این محصول را خریداری نمایید که از خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار باشد. از دیگر نکاتی که حین خرید این دستگاه باید به آن توجه داشته باشید، برند تولیدکننده پولیشر است.

راهنمای خرید دستگاه پولیش

بهترین برند دستگاه پولیش

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، برندهای متعددی به تولید این ابزار کارآمد پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین تولیدکنندگان این ابزار می پردازیم:

دستگاه پولش رونیکس

رونیکس یکی از برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. این شرکت یکی از برترین برندهای صنعت ابزار در خاورمیانه است. لازم به ذکر است که شرکت رونیکس برندی بین المللی بوده و محصولات آن در 15 کشور جهان تولید می شوند. از بهترین مدل این دستگاه که توسط رونیکس تولید شده است، می توان به 6122، 6110 و 6112 اشاره کرد.

دستگاه پولیش باس

برند ابزارآلات باس ساخت کشور چین است و یکی از پر فروش ترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. همچنین محصولات تولید شده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. از برترین پولیشر تولید شده توسط این برند می توان از مدل های BS0500 ،2000  و PRO500 نام برد.

دستگاه پولیش محک

برند محک از زیرمجموعه های شرکت البرز ابزار است. محصولات تولید شده این برند نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای جهانی طراحی و تولید می شوند. دستگاه پولیش رومیزی محک مدل PG-125 یکی از بهترین مدل های این دستگاه است که محک به بازار ارائه کرده است.

دستگاه پولیش توسن

اگر به دنبال بهترین مارک دستگاه پولیش خودرو هستید، پیشنهاد ما به شما انتخاب از برند توسن است. ابزارآلات توسن از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این شرکت فعالیت خود را از سال 1382 در زمینه تولید ابزارآلات آغاز نمود. ابزار توسن در تنوع بالایی تولید می شوند. از بهترین مدل های این دستگاه که توسط توسن به بازار ارائه شده است، می توان از مدل 3415 نام برد.

دستگاه پولیش بوش، ماکیتا، هیوندای، روپس، کرون و بسیاری از برندهای دیگر، از بهترین تولیدکنندگان این محصول به شمار می آیند.

قیمت دستگاه پولیش

قیمت دستگاه پولیشر براساس در بازار بر اساس نوع کاربرد، منبع تغذیه دستگاه و برند تولیدکننده آن متغیر است. جهت اطلاع از قیمت دستگاه پولیش کوچک و بزرگ، با مراجعه به راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید.

خرید دستگاه پولیش

برای خرید دستگاه پولیش می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه پولیش توسن و دیگر برندهای این کالا و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان