ثبت فروشگاه

دستگاه پولیش یا دستگاه پولیشر وسیله‌ای است که جهت جلا دادن و درخشندگی سطوح مختلف استفاده می‌شود. ترمیم سطوح بدنه خودروها، صافکاری و نقاشی، درخشندگی سطوح سخت مانند بتن، سنگ، سرامیک و مواردی از این قبیل، از رایج‌ترین کاربردهای این ابزار به شمار می‌آیند. این ابزار به یک برس تکی مجهز است که توسط نیروی چرخشی، کف و سطوح مختلف را تمیز می‌کند. انواع پولیشر مات شدگی و سوختگی سطوح مورد نظر را از بین می‌برند.

پولیشر ابزاری است که جهت پولیش کاری سطوح صاف مختلف استفاده می‌شود. این دستگاه ظاهری شبیه به دستگاه فرز دارد با این تفاوت که صفحه اصلی آن توسط نمد پوشانده شده است. نمد و اسفنج‌های مورد استفاده در دستگاه پولیش حرفه ای نیز در انواع مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است.

انواع پولیشر براساس منبع تغذیه به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 • پولیش برقی
 • دستگاه پولیش شارژی
 • دستگاه پولیش بادی

انواع دستگاه پولیش براساس قدرت به دو دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

 • دستگاه پولیش تک دیسک: این دستگاه ساختار ساده‌ای دارد و برای کارهای برس‌زنی و جلادهی استفاده می‌شود. از سرعت پایین این دستگاه پولیش به منظور برس‌زنی سطوح با آب و محلول شوینده و از سرعت بالای آن، برای صیقلی کردن و جلادهی سطوح استفاده می‌شود.
 • دستگاه پولیش برنشیر: این دستگاه پولیش صنعتی نسبت به نوع تک دیسک ساختار پیچیده‌تری دارد. همچنین ابعاد بزرگتری نسبت به نوع تک دیسک دارد و به برس برزگتری مجهز شده است. از این ابزار برای ترمیم عمق و میزان درخشندگی بالا استفاده می‌شود.

همچنین انواع دستگاه پولیش براساس کارکرد نیز به چند دسته تقسیم می شود که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

 • دستگاه پولیش اوربیتال: این دستگاه با توجه به حرکت دست کاربر، حرکت می‌کند و بر روی یک نقطه متمرکز نمی‌شود.
 • پولیش چرخشی: این دستگاه با تمرکز بر روی یک نقطه مشخص، به صورت دورانی حرکت می‌‌کند.
 • پولیش دوال اکشن: این پولیش با نام پولیش دوکاره نیز شناخته شده است. این دستگاه با چرخش بر دور محور خود، از حرکت نامنظم مثلثی شکل نیز برخوردار است.
 • پولیش انگشتی: این دستگاه از اندازه کوچکی برخوردار است و جهت صیقل دادن به قسمت‌های غیرقابل دسترس، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پد پولیشر قطعه قابل نصب بر روی این دستگاه است که فرآید پولیش سطوح را انجام می دهد. در واقع استفاده از این ابزار، توسط پد نصب شده بر روی آن امکان‌پذیر می‌شود. این پدها در دو نوع گوناگون تولید و به بازار ارائه می‌شوند:

 • پد پولیش پوست بره: از پد پولیش پوست بره در دستگاه‌های برقی استفاده می‌شود. این پد پولیش بر روی دیسک‌های پشت چسب‌دار نصب می‌شود و قابل تعویض است. همچنین بافت متراکم و ضخیمی دارد و از قدرت ساییدگی بالایی نیز برخوردار است. این پدها قابل شست و شوی هستند و برای از بین بردن خط و خش‌های عمیق و جلا دادن سطح بدنه خودرو کاربرد دارند.
 • پد پولیش از جنس فوم: این پد بر روی دیسک‌های چسب‌دار نصب می‌شود و می‌توان آن‌ها را پس از مدتی تعویض نمود. سطح این پدها صاف است و لبه خمیده‌ای دارند. این ویژگی موجب شده است تا کار کردن با ابزار بهتر و آسان‌تر انجام شود. لازم به ذکر است که پد فومی نیز قابل شست و شوی است.

قیمت دستگاه پولیش

قیمت دستگاه پولیشر براساس عوامل متعددی همچون منبع تغذیه، سرعت چرخش، نوع دستگاه، نوع پد پولیش و برند تولیدکننده آن متغیر است. جهت تهیه دستگاه پولیش خانگی و صنعتی با مراجعه به راندنو می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید. دستگاه پولیش اوربیتال رونیکس، توسن، ماکیتا، کرون، محک، بوش و غیره از بهترین تولیدکنندگان این ابزار هستند.

خرید دستگاه پولیشر از راندنو

 

برای خرید دستگاه پولیش ارزان قیمت می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت دستگاه پولیش ماشین و دستگاه پولیش دستی را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه پولیش توسن و رونیکس و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان