ثبت فروشگاه

دستگاه پولیش

دستگاه پولیش یا پولیشر یکی از ابزارآلات پرکاربرد صنعتی است که جهت جلا دادن و درخشندگی سطوح مختلف مانند ماشین، کف پوش، سرامیک و بسیاری از سطوح دیگر از آن استفاده می شود. به عبارتی دستگاه پولیش یکی از ابزارآلات موثر در زمینه نظافت و شستشو به شمار می آید. این ابزار، مجهز به یک برس تکی است که می تواند با چرخش آن کف و سطوح مختلف را تمیز نماید. این دستگاه ظاهری شبیه به فرز دارد و در ساختار آنها از تکنولوژی فرزها بهره گیری شده است.

همچنین جهت راحتی حین استفاده از این ابزار، یک دسته پلاستیکی بر روی این دستگاه تعبیه شده است. از این رو کاربران برای عملیات نظافت، از فضای مناسبی جهت کنترل دستگاه برخوردار می شوند. دستگاه های پولیش می توانند هم ماتی رنگ و هم سوختگی رنگ را بر روی سطوح از بین ببرند.

لازم به ذکر است که این دستگاه از یک مخزن آب برخوردار است که عملیات شست و شوی سطوح مختلف را انجام می دهد. همچنین این دستگاه جهت نظافت محیط های محدود و کوچک، گزینه مناسبی به شمار می آیند.

دستگاه پولیش

انواع دستگاه پولیش براساس قدرت

دستگاه های پولیش بر اساس قدرت و توانی که برخوردار هستند، به دو دسته تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی انواع دستگاه پولیش براساس قدرت و توان مصرفی می پردازیم.

دستگاه پولیش تک دیسک

  این نوع دستگاه پولیش ساختاری ساده دارد که می توان از آن جهت عملیات برس زنی و جلادهی استفاده نمود. سرعت چرخش این دستگاه حدود 400 دور بر دقیقه است.  از سرعت پایین این دستگاه پولیش به منظور برس زنی سطوح با آب و محلول شوینده استفاده می شود. همچنین از سرعت بالای آن جهت صیقلی کردن و جلادهی سطوح نیز، استفاده می شود.

دستگاه پولیش تک دیسک

دستگاه پولیش برنشیر

این نوع دستگاه پولیش، نسبت به نوع تک دیسک از ساختار پیچیده تری برخوردار است. این دستگاه ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع تک دیسک آن دارد و مجهز به برس بزرگ تری است. سرعت چرخش برس این دستگاه 1500 دور بر دقیقه است و از آن جهت ترمیم های عمقی و میزان درخشندگی بسیار بالا استفاده می شود.

این نوع از دستگاه پولیش در انواع برقی، بادی و شارژی تولید و به بازار ارائه می شود. نوع برقی این محصول جهت مساحت های کوچک و نوع شارژی آن جهت مساحت های بزرگتر استفاده می شود.

دستگاه پولیش برنشیر

انواع دستگاه پولیش براساس کارکرد

دستگاه های پولیش براساس کارکرد به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به انواع گوناگون آنها اشاره خواهیم کرد.

 • پولیش اوربیتال: این دستگاه باتوجه به حرکت دست کاربر، حرکت می کند و بر روی یک نقطه متمرکز نمی شود.
 • پولیش چرخشی: این دستگاه با تمرکز بر روی یک نقطه مشخص، به صورت دورانی حرکت می کند.
 • پولیش دوال اکشن: این پولیش با نام پولیش دوکاره نیز شناخته شده است. این دستگاه با چرخش بر دور محور خود، از حرکت نا منظم مثلثی شکل نیز برخوردار است.
 • پولیش انگشتی: این دستگاه از اندازه کوپکی برخوردار است و جهت صیقل دادن به قسمت های غیر قابل دسترس، مورد استغاده قرار می گیرند.

انواع دستگاه پولیش براساس کارکرد

کاربرد دستگاه پولیش

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، استفاده از این ابزار جهت نظافت و درخشندگی سطوح گوناگونی کاربرد دارد. در ادامه به کاربردهای این ابزار جهت همسان سازی و درخشندگی سطوح مختلف می پردازیم.

 • ترمیم سطوح بدنه خودروها
 • درخشندگی سطوح سخت مانند بتن، سنگ، سرامیک و ...

کاربرد دستگاه پولیش

اجزای تشکیل دهنده دستگاه پولیش

این ابزار نیز مانند دیگر ابزارآلات از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. در ادامه به اجزای دستگاه پولش اشاره خواهیم کرد.

 • برس پولیش
 • دسته قابل تنظیم
 • مخزن آب تمیز

انواع پد پولیش

پد پولیشر قطعه قابل نصب بر روی دستگاه پولیش است. در واقع کارکرد این ابزار، توسط پد نصب شده بر روی آن امکان پذیر می شود. این پدها در دو نوع گوناگون تولید و به بازار ارائه می شوند. در ادامه به معرفی انواع این پدها می پردازیم.

پد پولیش پوست بره

رایج ترین نوع این دستگاه ها، دستگاه پولیش برقی است. معمولاً در ساختار این ابزار از پد پولیش پوست بره بهره گیری می شود. این پدهای پولیش بر روی دیسک های پشت چسب دار نصب می شوند و قابل تعویض و جابه جایی هستند. این پد بافت متراکم و ضخیمی دارد و از قدرت ساییدگی بالایی نیز برخوردار است.

این پدها قابل شست و شو هستند و جهت از بین بردن خط و خش های عمیق و جلا دادن سطح بدنه خودرو کاربرد دارند.

پد پولیش از جنس فوم

این پد بر روی دیسک های چسب دار نصب می شود و می توان آنها را پس از مدتی تعویض نمود. معمولاً این پدها جهت استفاده بر روی دستگاه هایی که از سرعت 500 تا 2500 دور بر دقیقه برخوردار هستند، کاربرد دارند. سطح این پدها صاف بوده و لبه خمیده ای دارند. این ویژگی موجب شده است تا کارکردن با آنها بهتر و آسان تر انجام بگیرد. لازم به ذکر است که پد فومی نیز قابل شست و شو است.

انواع پد پولیش

تفاوت دستگاه پولیش و اسکرابر

اسکرابر نوعی زمین شوی صنعتی است که در دو نوع برقی و شارژی تولید می شود. این دستگاه از مخازن آب تمیز و کثیف به صورت مجزا برخوردار است. اسکرابر جهت شست و شوی محیط های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. از تفاوت های این دو دستگاه می توان از موارد زیر نام برد:

 • سرعت چرخش برس پولیش نسبت به اسکرابر بیشتر است.
 • همانطور که پیشتر اشاره کردیم، اسکرابر جهت نظافت فضاهای بزرگ کاربرد دارد. از ایم رو پهنای شست و شوی آن نسبت به پولیشر بیشتر است.
 • اسکرابر از سیستم خشک کن و موتور مکنده برخوردار است. همچنین پولیشر برای پاک سازی آب آلوده اضافی، از جاروبرقی آب و خاک استفاده می کند.
 • از مهم ترین تفاوت های این دو محصول، می توان به فآیند شست و شوی آنها اشاره کرد. لازم به ذکر است که اسکرابر سطوح مختلف را با کیفیت مطلوبی انجام می دهد اما سیستم جلادهی آن در سطح پولیشر نیست. از این رو می توان پس از تمیزکردن سطح موردنظر با اسکرابر، جهت جلادهی سطوح از پولیشر استفاده نمود.

تفاوت دستگاه پولیش و اسکرابر

تفاوت دستگاه پولیش با واکس

همانطور که در ابتدا گفته شد، از پولیشر جهت جلادهی و رفع خط و خش سطوح استفاده می شود. همچنین از واکس نیز جهت براق نمودن سطوح بهره گیری می شود. در ادامه به تفاوت های این دو محصو.ل با یکدیگر می پردازیم.

 • بهره گیری از واکس یک لایه محافظ بر روی سطح رنگ شده ایجاد می کند اما پولیشر یک لایه نازک از سطح رنگ شده برداشته و آن را براق می کند.
 • استفاده از واکس به تنهایی خط و خش های خودرو را برطرف نمی کند.
 • همچنین در برخی از پولیشر ها از واکس جهت درخشندگی سطوح استفاده می شود.

راهنمای خرید دستگاه پولیش

نکات مهم در خرید این دستگاه به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. هنگام خرید این محصول به موارد زیر توجه داشته باشید.

منبع تغذیه دستگاه

همانطور که پیش از این به این نکته پرداختیم، این ابزار در دو نوع برقی و شارژی تولید می شود. هریک از انواع این محصول از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. در نتیجه هنگام خرید این محصول باتوجه به نیاز و کاربرد خود از این دستگاه، نوع مناسب این دستگاه را انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است که منبع تغذیه نوع برقی دستگاه پولیش، از برق شهری تأمین می شود و منبع تغذیه نوع شارژی این محصول، از طریق باتری تأمین می شود.

توان مصرفی پولیشر

هر چه دستگاه از توان و وزن بالاتری برخوردار باشد، قیمت دستگاه نیز بیشتر می شود. به همین دلیل در هنگام خرید این محصول، باید آن را با توجه به میزان و حجم کار خود انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که هر چه دستگاه از توان بالاتری برخوردار باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود.

قابلیت تنظیم سرعت

برخی از انواع این دستگاه از قابلیت کنترل سرعت برخوردار هستند. بهره گیری از این قابلیت باعث شده است تا کاربر حین انجام کار با این محصول، سرعت دلخواه را انتخاب نماید.

 سرعت گردش

هنگام خرید این کالا به سرعت گردش آن نیز توجه داشته باشید. هر چه سرعت گردش یک دستگاه پولیش بیشتر باشد، سرعت عملیات پولیش کردن بالاتر و با کیفیت بیشتری انجام می شود. 

پد پولیش

پدهای متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند که باید باتوجه به سختی سطح مورد نظر، انتخاب شوند. پدهایی برای استفاده مناسب هستند که از نصب و تعویض آسانی برخوردار باشند و تراکم بالایی نیز داشته باشند.

  اندازه صفحه پولیش

از دیگر نکاتی که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار بگیرد، اندازه صفحه این دستگاه است. هر چه اندازه صفحه بیشتر باشد، مساحتی که دستگاه تحت پوشش خود قرار می دهد، بیشتر خواهد بود.

گارانتی دستگاه پولیش

همانطور که می دانید گارانتی و خدمات پس از فروش از مهم ترین نکاتی هستند که هنگام خرید این محصول باید به توجه نمایید. پس از فروشگاهی این محصول را خریداری نمایید که از خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار باشد. از دیگر نکاتی که حین خرید دستگاه پولیشر باید به آن توجه داشته باشید، برند تولیدکننده پولیشر است.

راهنمای خرید دستگاه پولیش

بهترین برند دستگاه پولیش

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برندهای متعددی به تولید این محصول نظافتی پرداخته اند. در ادامه به بهترین برندهای تولیدکننده انواع دستگاه پولیش می پردازیم.

دستگاه پولش رونیکس

رونیکس یکی از برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. این شرکت یکی از برترین برندهای صنعت ابزار در خاورمیانه است. لازم به ذکر است که شرکت رونیکس برندی بین المللی بوده و محصولات آن در 15 کشور جهان تولید می شوند. از برترین دستگاه پپولیشر تولیدشده توسط این شرکت می توان به دستگاه پولیش رونیکس مدل 6122، 6110، 6112 و ... اشاره کرد.

دستگاه پولیش باس

برند ابزارآلات باس ساخت کشور چین است و یکی از پر فروش ترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. همچنین محصولات تولیدشده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. از برترین پولیشر تولیدشده توسط این برند می توان از مدل های BS0500 ،2000 ،PRO500 و ... نام برد.

دستگاه پولیش محک

برند محک از زیرمجموعه های شرکت البرز ابزار است. محصولات تولیدشده این برند نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای جهانی طراحی و تولید می شوند. از برترین دستگاه پپولیش تولیدشده توسط این برند می توان به مدل های AP-120VD ،AP-120V ، دستگاه پولیش رومیزی محک مدل PG-125 و ... اشاره کرد.

دستگاه پولیش بوش، توسن، ماکیتا، هیوندای، روپس، کرون و ... از دیگر برندهای معتبر تولیدکننده این محصول هستند.

قیمت دستگاه پولیش

قیمت دستگاه پولیش در بازار بر اساس نوع کاربرد و منبع تغذیه، متغیر است. از عوامل موثر که در قیمت پولیشر تأثیرگذار هستند، می توان به شرکت ستزنده، توان مصرفی، سرعت چرخش، نوع و تعداد پد و ... اشاره کرد.

خرید دستگاه پولیش

برای خرید دستگاه پولیش می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه پولیش و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان