ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

ریسه

ریسه و انواع آن امروزه یکی از کاربردی ترین ابزارهای مربوط به روشنایی و نورپردازی های دکوراتیو محسوب می شود. این وسیله، در واقع از سیم های انعطاف پذیری تشکیل شده است که تعدادی لامپ  بر روی آن قرار گرفته است. مهم ترین ویژگی ریسه ها، قابلیت تنظیم نور برای آن ها است. ریسه ها در متراژهای مختلف و به شکل های ظاهری گوناگون به بازار عرضه می شوند. در طول کلاف ریسه، مکان هایی برای برش دلخواه وجود دارد که کاربران می توانند در صورت نیاز، متراژ ریسه دلخواه خود را روشن نمایند. معمولاً در این نقاط، تصویر یک قیچی کوک قابل رؤیت می باشد. ریسه ها دارای رنگ بندی های متنوعی هستند و می توانند مستقیم به جریان برق متصل شوند و یا برای روشن شدن، از باتری استفاده کنند. از ریسه ها می توان برای تزئینات در داخل و خارج ساختمان ها نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، در نمای ساختمان، حیاط و باغچه ها، تالارها، سقف منازل، راه پله ها، باغ ها، آلاچیق ها و ... از انواع این تجهیزات استفاده می شود.

انواع ریسه

 1. ریسه شلنگی معمولی: این مدل ریسه ها به لامپ های رشته ای شباهت دارند که در قدیم بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند. مصرف برق این ریسه ها بالا می باشد.
 2. شلنگی ال ای دی: این ریسه ها مصرف برق کمی داشته و گرمای بسیار کمی تولید می کنند. این مدل ریسه ها دارای ریموت نبوده و خاموش روشن کردن آنها دستی صورت می گیرد.
 3. شلنگی SMD: ریسه های اس ام دی مصرف پایینی داشته و می توان از یک ریموت برای کنترل نور آن ها استفاده کرد. نور این ریسه ها با گذشت زمان دچار افت و تغییر نمی شود. تکنولوژی این ریسه ها نیز، مانند ریسه های ال ای دی می باشد.
 4. نواری SMD: این گونه از ریسه ها به صورت نوارهای باریک ساخته شده اند. این ریسه ها را می توان با طول های دلخواه تا 3 سانتی متر نیز برش داد و استفاده کرد.
 5. شلنگی فلکسی: نوری که این ریسه از خود ساطع می کند، نقطه ای نیست و به صورت یکدست و خطی پیوسته دیده می شود. ریسه شلنگی فلکسی طول عمر بالایی داشته و ضد آب است.
 6. شلنگی نئون فلکسی: این محصول نیز نوری کاملاً یکدست تولید کرده و به علت انعطاف در ساختار، از آن در ساخت تابلوهای تبلیغاتی نیز استفاده می شود.
 7. ریسه دو لاین: ریسه های مکعبی یا دو لاین، از دو رشته روشنایی یک رنگ در کنار هم تشکیل شده اند که نور بیشتری را نسبت به مدل های قبل ارائه می دهند.

انواع دیگری از ریسه ها مانند سوزنی، توری، لامپی، ستاره ای، شاخه ای و ... نیز در بازار موجود است.

اجزای ریسه

ریسه ها اغلب از چهار بخش اساسی تشکیل شده اند:

 • سیم: این قسمت می تواند دارای متراژهای متفاوت و دلخواه باشد.
 • لامپ: لامپ هایی که بر روی ریسه قرار می گیرند، امروزه اغلب با تکنولوژی ال ای دی بوده که می توانند اشکال مختلفی داشته باشند.
 • فلاشر: کیت بازی دهنده و یا فلاشر، وظیفه تعیین سبک تابش نور را برعهده دارد. به وسیله این دستگاه می توان نور ریسه را ثابت و یا کم و زیاد کرد.
 • سوکت ریسه: این سوکت ها، رابط بین برق یا باتری، با سیم های داخل ریسه می باشند.

برای مشاهده قیمت ها و بهترین برند ریسه های شلنگی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

برند