ثبت فروشگاه

ریسه

ریسه و انواع آن امروزه یکی از کاربردی ترین ابزارهای مربوط به روشنایی و نورپردازی های دکوراتیو محسوب می شوند. این وسیله، در واقع از سیم های انعطاف پذیری تشکیل شده است که تعدادی لامپ بر روی آن قرار گرفته است. مهم ترین ویژگی ریسه ها، قابلیت تنظیم نور برای آن ها است. ریسه ها در متراژهای مختلف و به شکل های ظاهری گوناگون به بازار عرضه می شوند. در طول کلاف ریسه، مکان هایی برای برش دلخواه وجود دارد که کاربران می توانند در صورت نیاز، متراژ ریسه دلخواه خود را روشن نمایند. معمولاً در این نقاط، تصویر یک قیچی کوک قابل رؤیت است. ریسه ها دارای رنگ بندی های متنوعی هستند و می توانند مستقیم به جریان برق متصل شوند و یا برای روشن شدن، از باتری استفاده کنند. از ریسه ها می توان برای تزئینات در داخل و خارج ساختمان ها نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، در نمای ساختمان، حیاط و باغچه ها، تالارها، سقف منازل، راه پله ها، باغ ها، آلاچیق ها و ... از انواع این تجهیزات استفاده می شود.

ریسه

انواع ریسه

این تجهیزات از لحاظ ساختار و تکنولوژی که دارند به چند دسته تقسیم می شوند:

ریسه شلنگی معمولی

این مدل از استریپ لایت به لامپ های رشته ای شباهت دارد که در قدیم بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند. مصرف برق این ریسه ها بالا است و گرمای بیشتری از خود تولید می کنند.

شلنگی ال ای دی

این ریسه ها مصرف برق کمی داشته و گرمای بسیار کمی تولید می کنند. این مدل ریسه ها دارای ریموت نبوده و خاموش روشن کردن آنها دستی صورت می گیرد. ریسه شلنگی LED نسخه پیشرفته تر شلنگی های قدیمی است.

شلنگی SMD

ریسه اس ام دی مصرف انرژی پایینی دارد و می توان از یک ریموت برای کنترل نور آن استفاده کرد. نور این تجهیزات با گذشت زمان دچار افت و تغییر نمی شود. تکنولوژی این محصولات نیز، مانند ریسه ال ای دی است.

نواری SMD

این گونه از استریپ لایت ها به صورت نوارهای باریک ساخته شده اند. این محصولات را می توان با طول های دلخواه تا 3 سانتی متر نیز برش داد و از آن استفاده کرد.

نواری SMD

شلنگی فلکسی

نوری که این محصولات از خود ساطع می کنند، نقطه ای نیست و به صورت یکدست و خطی پیوسته دیده می شود. ریسه شلنگی فلکسی طول عمر بالایی داشته و ضد آب است.

شلنگی نئون فلکسی

این محصول نیز نوری کاملاً یکدست تولید کرده و به علت انعطاف در ساختار، از آن در ساخت تابلوهای تبلیغاتی نیز استفاده می شود.

شلنگی نئون فلکسی

ریسه دو لاین

ریسه مکعبی یا دو لاین، از دو رشته روشنایی یک رنگ در کنار هم تشکیل شده است که نور بیشتری را نسبت به مدل های قبل ارائه می دهد.

ریسه RGB

ریسه مولتی کالر یا ریسه ال ای دی هفت رنگ تعداد زیادی چیپ با رنگ های اصلی قرمز، سبز و آبی است که با ریموت قابل کنترل است. این محصولات قابلیت برنامه پذیری دارند و اغلب جنبه تزئینی دارند.

ریسه RGB

ریسه سوزنی

این تجهیزات که با نام ریسه مفتولی نیز شهرت دارند، اغلب در متراژهای مشخص 10، 25، 30، 50 و 100 متری تولید می شوند. این محصولات قابل برش دادن نبوده و نیازی به سوئیچینگ یا آداپتور ندارند. تزئین اتاق با ریسه سوزنی صورت می گیرد. این محصولات بیشتر جنبه دکوراتیو دارند.

 • انواع دیگری از ریسه ها مانند توری، لامپی، ستاره ای، شاخه ای و ... نیز در بازار موجود است.

اجزای ریسه نوری

ریسه ها اغلب از چهار بخش اساسی تشکیل شده اند:

 • سیم: این قسمت می تواند دارای متراژهای متفاوت و دلخواه باشد.
 • لامپ: لامپ هایی که بر روی ریسه قرار می گیرند، امروزه اغلب با تکنولوژی ال ای دی بوده که می توانند اشکال مختلفی داشته باشند.
 • فلاشر: کیت بازی دهنده و یا فلاشر، وظیفه تعیین سبک تابش نور را برعهده دارد. به وسیله این دستگاه می توان نور ریسه را ثابت و یا کم و زیاد کرد.
 • سوکت ریسه: این سوکت ها، رابط بین برق یا باتری، با سیم های داخل ریسه می باشند.

در صورتی که بخشی از ریسه بسوزد یا آسیب ببیند، می توان بخش آسیب دیده را جدا کرد. در استریپ لایت های ال ای دی به کمک کانکتور می توان بخش جدید را به قسمت قدیمی متصل کرد. اما در استریپ لایت از نوع نواری باید از لحیم کاری استفاده کرد.

اجزای ریسه نوری

کاربرد استریپ لایت

 • روشنایی خارجی و نما
 • نورپردازی سقفی به صورت مخفی
 • اطراف درب ها
 • زیر کابینت
 • کنار پله ها
 • داخل استخرها
 • باغچه و حیاط مجموعه ها

کاربرد استریپ لایت

تفاوت ریسه های 12 ولت و 20 ولت

تفاوت این محصولات در ولتاژ ورودی آن ها است. در استریپ لایت های 12 ولتی، جهت روشن شدن به آداپتور سوئیچینگ نیاز خواهیم داشت. تا بتوان ولتاژ مورد نیاز محصول را تامین کرد. سوکت و آداپتور این ریسه ها برق 220 ولتی که وارد آداپتور می شود را به خروجی 12 ولت تبدیل می کنند. در مدل 220 ولتی دیگر نیازی به سوئیچینگ جهت تنظیم ولتاژ نیست. همچنین ریسه 12 ولتی به دلیل ولتاژ پایین تر در مکان هایی که خطر پاشش آب وجود دارد استفاده می شود. ریسه 220 ولتی به دلیل ولتاژ بالاتر خطر برق گرفتگی آن ها نیز بیشتر است.

تفاوت ریسه های 12 ولت و 20 ولت

سوکت ریسه

برای نصب و روشن کردن این محصولات به ازای هر برش یک سوکت نیاز خواهیم داشت. سر سیم از یک طرف به قسمت بریده شده ریسه و از سمت دیگر به برق وصل می شود. یک نکته مهم در نصب ریسه این است که اگر از این محصولات در محیط های مرطوب استفاده می کنید، باید قسمت پایانی آن به خوبی آب بندی شود تا از نفوذ آب داخل استریپ لایت جلوگیری شود. ریسه هایی با ولتاژ 12 ولت که به خوبی آب بندی شده و درجه حفاظت بالایی دارند را می توان در استخرها و آب نماها نیز استفاده کرد.

اعداد روی ریسه

برروی تمامی استریپ لایت ها اعدادی نظیر 3014، 5050، 2835 و 5730 نوشته شده است. این اعداد نشان دهنده نوع چیپ اس ام دی هستند. هرکدام از این اعداد نوعی خاص از چیپ هستند و ابعاد، تکنولوژی و ویژگی هرکدام باهم تفاوت دارد.

همچنین برخی از ریسه ها با تراکم 120 یا تراکم 180 به فروش می رسند. این تراکم تعداد ال ای دی ها در یک متر از ریسه را نشان می دهد. به عنوان مثال ریسه تراکم 120 دولاین به این معنا است که در هر متر از این محصول دو ردیف 60 تایی ال ای دی نصب شده است که مجموعاً تراکم آن 120 شده است.

مزایای استفاده از استریپ لایت

 1. بازده نوری بالا
 2. عدم ایجاد گرما
 3. مصرف انرژی کم
 4. انعطاف پذیری بالا
 5. شاخص نمود رنگ بالا
 6. تنوع شکل ظاهری و رنگ
 7. امکان خاموش و روشن کردن با ریموت
 8. مقاومت فیزیکی بالا در شرایط آب و هوایی

مزایای استفاده از استریپ لایت

بهترین برند ریسه

این تجهیزات در بسیاری از مجموعه ها جهت نورپردازی مکمل، نور مخفی، نورپردازی های خطی، نورپردازی نما و ... کاربرد دارند. استفاده از این محصولات به دلیل مزیت های زیادی که دارند رواج پیدا کرده است. به همین دلیل شرکت های زیادی به تولید این محصولات می پردازند. شرکت های زیر از برترین تولیدکننده ها هستند.

ریسه افق

این شرکت یکی از اولین تولیدکنندگان لامپ های کم مصرف در ایران است و انواع ریسه نیز به بازار عرضه می کند. این شرکت تجهیزات روشنایی را با بهترین مواد مصرفی تولید می کند و با بالاترین سطح گارانتی به مصرف کنندگان عرضه می کند. این محصولات تنوع بالایی دارند و طول عمر آن ها نیز مناسب است. این شرکت محصولاتی پیرامون ریسه ال ای دی، نواری، خطی، شلنگی و ... در رنگ ها مختلف عرضه می کند.

ریسه پارس شهاب

پارس شهاب یکی از برترین تولیدکنندگان تحهیزات روشنایی در ایران است. این شرکت سال ها سابقه در زمینه تولید محصولات روشنایی دارد و در زمینه تولید انواع لامپ، هالوژن، پنل، چراغ اضطراری، چراغ سقفی، چراغ فضای خارجی و ... نیز فعالیت می کند.این شرکت با مشارکت بخش خصوصی ایران و توشیبای ژاپن و بانک صنعت و معدن تاسیس شده است. ریسه های این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در رنگ های مختلف و در انواع ال ای دی، شلنگی، نواری و ... عرضه می شوند.

 • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به نویگیت، استریپ، سان لوکس، شیله، هانی نور، ونوس و ... اشاره کرد.

قیمت ریسه

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون متراژ، نوع چیپ استفاده شده، تراکم منابع نوری، تک لاین یا دو لاین بودن، نوع تکنولوژی، ساختار، ولتاژ، کیفیت و برند بستگی دارد. برندهای مشهور محصولات باکیفیتی عرضه می کنند. علاوه بر این بسیاری از آن ها دارای ضمانت نامه و گارانتی هستند. به همین دلیل می توان با خیال راحت به آن ها اعتماد کرد. ریسه بنفش، صورتی، آبی، انبه ای و هفت رنگ از پرکاربردترین ها هستند.

خرید ریسه

برای خرید ریسه می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ریسه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند