ثبت فروشگاه

فیوز سیلندری

فیوز سیلندری نوعی فیوز الکتریکی و یکی از رایج‌ترین فیوزها در صنعت است. این محصولات در سطح ولتاژی پایین مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که از نام این محصول پیدا است، ظاهری استوانه ای شکل و شبیه به سیلندر دارد. این محصول همانند دیگر انواع فیوزها وظیفه حفاظتی را برعهده دارند. در نتیجه در صورتی که در یک سیستم اتصال کوتاه رخ دهد، فیوز سیلندری از مدار در برابر این اتفاق حفاظت می کند. این محصولات اغلب در سطح ولتاژی پایین مورد استفاده قرار می گیرند اما در ولتاژهای بالا نیز کاربرد دارند. هنگامی که اضافه بار در یک مدار رخ می دهد، سیم رابط این فیوزها قطع و ذوب می شود. به همین دلیل اصطلاحاً گفته می شود فیوز سوخته است.در صورت سوختن فیوز باید به خرید فیوز سیلندری اقدام کنید.

فیوزها اغلب به منظور افزایش ایمنی و کار در یک شرایط ایده آل درون قاب فیوز جای می گیرند و روی پایه فیوز سیلندری نصب می شوند. می توان گقت اصلی ترین کاربرد فیوز مینیاتوری حفاظت از مدار در برابر اتصال کوتاه است. قیمت فیوز سیلندری به ابعاد آن و درجه حفاظت این محصول بستگی دارد.

فیوز سیلندری

انواع فیوز سیلندری

کلید فیوز سیلندری براساس عملکردی که دارد به دو دسته تقسیم بندی می شود:

فیوز سیلندری فشار ضعیف

این نوع از فیوزها در ابعاد گوناگون و اندازه های مختلف عرضه می شوند. به عنوان مثال فیوزهای استوانه ای فشار ضعیف ابعاد کوچکتری دارند. در این فیوزها سیم رابط با آلیاژ سرب لحیم می شود و عایق درونی نیز از هوا پرشده است. به همین دلیل هنگام اضافه بار یا افزایش جریان، لحیم سیم باز می شود و مدار قطع می شود. در این مدل از فیوزها جداشدن سیم رابط قابل مشاهده است. فیوزهایی که در ولتاژ پایین مورد استفاده قرار می گیرند و ساختاری این چنین دارند، قابل تعمیر نیستند و نمی توان آن را مجدد راه اندازی کرد. در نتیجه برای روشن کردن مدار باید فیوز را تعویض کنید.

فیوز سیلندری فشار بالا

نوع دیگری از این فیوزها اندازه بزرگتری دارند و در شبکه های کاری با فشار متوسط یا فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرد.این محصولات عایق درونی ار نوع روغن دارند. این روغن جرقه های ایجاد شده را خنثی می کند و می تواند فیوز را خنک کند. در نیتجه احتمال آتش سوزی فیوز تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. به دلیل این که روغن داخلی این فیوزها رنگی تیره دارد، سیم رابط قابل مشاهده نیست. به همین دلیل برای اطمینان از عملکرد این فیوزها باید از دستگاه های خاص و تسترهای اهمی و تستر دیود استفاده کرد. 

انواع فیوز سیلندری

مشخصات فیوز سیلندری

فیوزهای سیلندری اغلب یک بار مصرف هستند و پس از استفاده باید تعویض شوند در صورتی که فیوز مینیاتوری و دیگر انواع فیوز چندین بار قابلیت استفاده دارد. به همین دلیل به این فیوزها فیوز ذوب شونده نیز می گویند. این محصولات از بخش های زیر تشکیل شده اند:

 • کلاهک فیوز
 • بدنه و سیلندر فیوز
 • پایه فیوز

مشخصات فیوز سیلندری

کلاس فیوز سیلندری

این فیوزها در کلاس ها و تیپ های مختلفی به بازار عرضه می شوند:

 • aM: حفاظت محدود - حفاظت از موتورها در برابر اتصال کوتاه
 • gR: حفاظت کامل - حفاظت از نیمه رساناها و مدار
 • aR: حفاظت محدود - حفاظت از نیمه رساناها
 • gS: حفاظت کامل - ترکیب gR و aR
 • gB: حفاظت کامل - حفاظت دستگاه های استخراج معدن
 • gTr: حفاظت کامل - حفاظت تراسفورمرها

مزایای استفاده از فیوز سیلندری

 1. ساختار ساده
 2. قیمت مناسب
 3. قدرت قطع بالا
 4. بازده عملکرد بالا
 5. کاهش میزان تلفات
 6. سرعت عملکرد بالا

مزایای استفاده از فیوز سیلندری

بهترین برند فیوز سیلندری

امروزه استفاده از فیوزهای سیلندری در تمامی محیط های صنعتی رواج پیدا کرده است. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیوز سیلندری اشنایدر

اشنایدر یکی از برترین تولیدکننده های انواع فیوز مینیاتوری، سیلندری و ... است. این محصولات در جریان های آمپری گوناگون به بازار عرضه می شوند. محصولات اشنایدر مطابق با استانداردهای بین المللی عرضه می شوند و پیش از ورود به بازار در بهترین آزمایشگاه ها مورد تست و ارزیابی قرار می گیرند. اشنایدر شرکتی فرنسوی است که در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی سال ها سابقه دارد.

فیوز سیلندری پارس فانال

فیوز سیگاری پارس فانال از بهترین نمونه های سیلندری در ایران است. این محصولات بسیار متنوع هستند و در جریان های مختلفی عرضه می شوند. این محصولات به منظور حفاظت از وسایل برقی در مقابل کاهش و افزایش جریان مورد استفاده قرار می گیرد. پارس فانال تمامی محصولات خود را مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می کند. به همین دلیل فیوزهای این شرکت کیفیت بالا و عملکرد مطلوبی دارند.

 • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به فیوز سیلندری aeg، فیوز سیلندری eti و ... اشاره کرد.

قیمت فیوز سیلندری

قیمت فیوز سیلندری به نوع فیوز، سطح فشار قابل تحمل، جنس بدنه، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. پیش از خرید فیوز سیلندری باید سطح ولتاژ، نوع سیستم، سطح اتصال کوتاه بیشینه و جریان بار را بررسی کرد تا براساس این نتایج بتوان بهترین فیوز را خریداری کرد.

خرید فیوز سیلندری

برای خرید فیوز سیلندری می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فیوز سیلندری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


قدرت قطع کلید


جریان