ثبت فروشگاه

فیوز مینیاتوری

فیوز مینیاتوری یا همان کلید مینیاتوری، با نماد اختصاری MCB (miniature circuit breaker) شناخته می شود. فیوز مینیاتوری در سیستم برق کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان برق می باشد. این فیوز به صورت سری در مدار قرار گرفته و در مواردی که شدت جریان برق بالاتر از حد مجاز شود، این فیوزها برای جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه عمل می کنند. قدرت قطع کیلدهای مینیاتوری بسیار مهم می باشد که معمولاً از 6 کیلو آمپر الی 15 کیلو آمپر متغیر است. کلید مینیاتوری به دو بخش فیوز کندکار و فیوز تندکار تقسیم بندی می شود. فیوز مینیاتوری از نظر کاربرد شامل تیپ B، تیپ C، تیپ D، تیپ K و تیپ Z است. فیوزهای مینیاتوری تک فاز (تک پل)، دو پل و سه فاز (سه پل) دارای جریان مجاز و جریان قطع های متفاوتی هستند. رنج فیوزهای مینیاتوری تک فاز، 2 آمپر، 6 آمپر، 10 آمپر، 16 آمپر، 20 آمپر، 25 آمپر، 32 آمپر، 40 آمپر و فیوزهای مینیاتوری سه فاز، 25 آمپر، 32 آمپر، 40 آمپر، 50 آمپر و 63 آمپر می باشند. تیپ و رنج جریان و قدرت قطع فیوزهای مینیاتوری بر روی بدنه آنها نوشته شده است.

انواع فیوز مینیاتوری بر اساس تیپ

 فیوز مینیاتوری تیپ B

کلید مینیاتوری تیپ B به طور عموم در مصارف خانگی و روشنایی مورد استفاده قرار می گیرد که در جریان اضافه بار بین 3 تا 5 برابر جریان اسمی در زمان مشخص، جریان مدار را قطع می کند.

فیوز مینیاتوری تیپ C

کلید مینیاتوری تیپ C در صنعت کاربرد بیشتری دارد. این کلید در جریان اضافی بین 5 تا 10 برابر جریان اسمی در زمان مشخص، مدار را قطع می کند.

فیوز مینیاتوری تیپ D

کلید مینیاتوری تیپ D برای حفاظت در مدار قدرت، ترانسفورماتور و موتورها مورد استفاده قرار می گیرد. این کلید در جریان اضافی بین 10 تا 20 برابر جریان اسمی در زمان معین، مدار را قطع می کند.

فیوز مینیاتوری تیپ K

کلید مینیاتوری تیپ K برای محافظت از ترانسفورماتور، موتور و مدار قدرت مورد استفاده قرار می گیرد که نسبت به سایر فیوز مینیاتوری ها، در هنگام اضافه بار، مدار را سریع تر قطع می کند.

فیوز مینیاتور تیپ Z

حساسیت کلید مینیاتوری تیپ Z، هم در اضافه بار و هم در اتصال کوتاه، از مابقی تیپ ها بیشتر بوده و در صورت بروز خطا، مدار را در کمترین و سریع ترین زمان قطع می کند.

در فیوز مینیاتوری 2 نوع جریان داریم:

  • جریان لحظه ای
  • جریان نامی

به مقدار جریانی که فیوز مینیاتوری در یک لحظه، تحمل آن را داشته باشد، جریان لحظه ای می گویند.
به حداکثر جریانی که فیوز مینیاتوری تحمل آن را دارد و چنانچه جریانی بیشتر از این مقدار از فیوز عبور کند، فیوز مدار را قطع می کند، جریان اسمی می گویند.
در سایت راندنو، فروشندگان کالاهای خود را قیمت گذاری کرده اند و خریداران با مشاهده لیست قیمت فیوز مینیاتوری، می توانند به صورت مستقیم با فروشندگان معتبر ارتباط برقرار کنند. نمایندگان برندهای آی اس بی اس (ISBS)، ال اس (LS)، هیوندای (HYUNDAI)، اشنایدر (SCHENEIDER)، آ ا گ (AEG)، ایتون (EATON)، الکترو کاوه، پارس فانال، لگراند و غیره در سایت راندنو، فیوز مینیاتوری های خود را قیمت داده اند.

لیست مقایسه

برند


تعداد فاز


قدرت قطع کلید


نول