ثبت فروشگاه

فیوز فشنگی یا فیوز LS و فیوز حلزونی یک نوع فیوز ذوب شونده است که از المان‌های حرارتی ساخته شده است. هنگامی که مقداری بیشتر از میزان مشخص شده از مدار عبور کند، فیوز وارد عمل می‌شود و مدار را قطع می‌کند. این مدل از فیوز‌ها نمی‌توان در خانه‌ها به کار برد زیرا قدرت قطع کمی دارند و سریع وارد عمل نمی‌شوند. در نتیجه صدمات جبران ناپذیری به لوازم خانگی وارد می‌شود. وظیفه اصلی این فیوز حفاظت از مدار الکتریکی و الکترونیکی است. زیرا ورود اضافه بار به مدار و ایجاد اتصال کوتاه به دیگر تجهیزات آسیب وارد می‌کند. به همین دلیل خرید فیوز فشنگی در تمامی مجموعه‌ها ضرورت دارد.

فیوز‌ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. قیمت فیوز فشنگی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از فیوز‌ها که در رادیو و دستگاه‌های مخابراتی کاربرد دارند و در جریان‌های بسیار کم به کار گرفته می‌شوند، به صورت سیمی نازک در داخل لوله شیمیایی هستند که اطراف آن با پودر چینی یا سرامیک پوشانده شده است. انتهای تمامی فیوز‌های فشنگی گرد است و قطر مشخصی دارد. این قطر برای جریان‌های مختلف متفاوت است. برای این که انتهای فیوز به راحتی به پایه متصل شود، از قطعه‌ای واسطه به نام ته فشنگ استفاده می‌شود. فیوز‌های فشنگی همچون دیگر فیوز‌ها یک ورودی و خروجی دارند. این محصولات در زمانی که جریان بیشتر از حد مجاز شود، وارد عمل می‌شوند. بیشترین کاربرد این فیوز‌ها حفاظت موتور‌های سه فاز و تک فاز آسنکرون در مقابل اتصال کوتاه است. این فیوز‌ها باید جریان نامی چندین برابر جریان نامی موتور داشته باشند. زیرا قطع طولانی دارند. از فیوز فشنگی اتوماتیک در تابلو‌های برق و تأسیسات نیز به کار گرفته می‌شوند. فیوز فشنگی 16 آمپر، فیوز فشنگی 32 آمپر و فیوز فشنگی 63 آمپر بیشترین کاربرد را در میان دیگر فیوز‌های LS دارند. در صورتی که فیوز یک مدار معیوب شد، باید فیوز دیگری جایگزین فیوز فشنگی سوخته شود. فیوز‌ها انواع مختلفی دارند به همین دلیل باید مناسب‌ترین فیوز را برای جایگزینی انتخاب کرد. از انواع فیوز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فیوز تند کار: فیوز‌های تند کار به محض تغییر جریان سریعاً مدار را قطع می‌کنند. این محصولات با علامت F نشان داده می‌شوند.  
  • فیوز کند کار: این فیوز‌ها جریان‌های بالا را دیرتر قطع می‌کنند و به زمان بیشتری برای انجام فرایند نیاز دارند. فیوز‌های کندکار در مکان‌هایی به کار ‌می‌روند که اضافه بار کم مدت نباید قطع شود.

قیمت فیوز فشنگی

قیمت این محصولات به عوامل مختلفی هم چون نوع فیوز، ابعاد و سایز، جریان نامی، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. هرچه جریان نامی فیوز بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

خرید فیوز فشنگی از راندنو

برای خرید فیوز فشنگی صنعتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فیوز فشنگی 25 آمپر و 63 آمپر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


قدرت قطع کلید


جریان