ثبت فروشگاه

موتور برق دیزلی چیست و چه کاربردی دارد؟ ژنراتور دیزلی یا موتور برق گازوئیلی دستگاهی است که سوخت مورد نیاز خود را از طریق دیزل یا گازوئیل تأمین می‌کند. این دستگاه نوعی موتور برق قابل حمل و پرکاربرد است و در ابعاد کوچکتر تولید می‌شود. کار موتور برق دیزلی مانند دیزل ژنراتور است با این تفاوت که با سایز و ابعاد کوچکتر تولید می‌شود. ساختار موتور برق‌های دیزلی نیز با موتور برق‌های بنزینی مشابه است و تنها در سیستم سوخت‌رسانی و سیستم احتراق از یکدیگر متمایز می‌شوند. همچنین دو عامل مهم که موجب تفاوت سیستم سوخت‌رسانی و سیستم احتراق این دو نوع موتور برق از یکدیگر می‌شود، سیستم جرقه‌زن و پمپ انژکتور است.

موتور برق‌های دیزل با توجه به توان خروجی موتور و چند فاز بودن، کاربردهای متفاوت و گسترده‌ای دارند. از این موتور برق‌ها در پروژه‌های کارگاهی و صنعتی برای تأمین برق مورد نیاز استفاده می‌شود. موتور دیزلی برق از اجزای مختلفی مانند دینام، موتور، سیستم سوخت‌رسانی، سیستم روغن‌کاری، تنظیم کننده ولتاژ، صفحه کنترل، قاب یا شاسی و سیستم خنک کننده تشکیل می‌شود. موتور برق‌های دیزلی آلودگی صوتی زیادی ایجاد می‌کنند. میزان صدای موتور برق گازوئیلی حدود 65 تا 80 دسی‌بل است. برخورداری از دوام و استحکام بالا، مصرف حداقل سوخت، ایجاد آلایندگی کمتر، درجه اشتعال سوخت دیزل و بالا بودن راندمان دستگاه از مهم‌ترین مزایای موتور برق گازوئیلی به شمار می‌آید.

انواع موتور برق دیزلی براساس مصارف خانگی و صنعتی در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید می‌شوند. موتور برق گازوئیلی تک فاز برای مصارف خانگی یا صنعتی کوچک مناسب است. همچنین نوع سه فاز آن در زمینه مصارف صنعتی بزرگ استفاده می‌شود. موتور برق دیزلی 20 کیلو وات، 6 کیلو وات و 7 کیلو وات از پرمصرف‌ترین نمونه‌های این دستگاه به شمار می‌آیند و برحسب توان از یکدیگر متمایز می‌شوند.

قیمت موتور برق دیزلی

قیمت موتور برق گازوئیلی با توجه به عواملی مانند کیفیت ساخت، امکانات دستگاه، توان خروجی، دوام و استحکام ابزار، نوسانات نرخ دلار و برند تولیدکننده تعیین می‌شود. شما کاربران گرامی با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید قیمت موتور برق دیزلی 5 کیلو وات و موتور برق دیزلی 10 کیلو وات را مشاهده کنید. سپس می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان و تولیدکنندگان این دستگاه در ارتباط باشید و محصول مورد نظر را خریداری نمایید. از برندهای معتبر موتور برق گازوئیلی می‌توان از موتور برق گازوئیلی کاما، یاماها و هیوندای نام برد.

خرید موتور برق گازوئیلی از راندنو

پیش از خرید ژنراتور برق دیزلی بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • توان و تعداد خروجی‌های برق مورد نیاز دستگاه
  • میزان صدای ایجاد شده از موتور برق
  • توجه به ظرفیت باک سوخت
  • نوع سیستم سوخت‌رسانی
  • برند تولیدکننده، گارانتی و خدمات پس از فروش

برای خرید موتور برق دیزلی برای جوشکاری می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت موتور برق دیزلی بزرگ را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت موتور برق دیزلی ژاپنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع موتور