ثبت فروشگاه

کنترلر صنعتی یا موشن کنترل یکی از تجهیزات برق صنعتی است که برای کنترل فرآیند تولید در کارخانه‌ها و واحد‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این تعریف بسیار عمومی است و می‌توان به تمامی تجهیزات که برای کنترل سیستم به کار گرفته می‌شوند، نسبت داد. در این میان موشن کنترل‌ها یکی از کامل‌ترین تجهیزات در سیستم‌های کنترل هستند. این وسایل زیرشاخه اتوماسیون تعریف می‌شوند و در خطوط تولید اهمیت بسیار بالایی دارند. کنترلر‌ها از حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین پایه‌ها در طراحی ماشین آلات نوین و مدرن صنعتی هستند. این وسایل راندمان ماشین‌ها را افزایش می‌دهند و عمکرد آن‌ها را بهبود می‌بخشند. در فرآیند‌های صنعتی و خطوط تولید در قسمت‌هایی که ماشین آلات متحرک در آن به کار رفته است، از موشن کنترل به عنوان سیستم‌های کنترل حرکت استفاده می‌شود. این تجهیزات از اجزای کنترلر، درایو موتور، موتور و اکچویتور خطی تشکییل می‌شود. از اجزای فرعی موشن کنترل‌ها می‌توان به سنسور‌های بازوی رباتیک و سیم و کابل‌های مخصوص اشاره کرد. مزایا استفاده از کنترلر‌های صنعتی شامل ثبات در عملکرد، مقرون بصرفه بودن، انعطاف‌پذیری بسیار بالا، عملکردی دقیق و قابل اعتماد، داشتن حرکتی صاف و بدون نقص، بالا بردن سطح عملکرد و بهبود کارایی و افزایش تولید به واسطه بازو‌های رباتیک می‌شود.  از کاربرد کنترلر صنعتی می‌توان به استفاده در ماشین جوشکاری و برشکاری، ماشین‌های پرس و ماشین‌های خاص، استفاده در دستگاه پانچ و CNC، استفاده در ماشین‌های حفاری، ربات‌های صنعتی، پلاتر گرافیک و ماشین تزریق اشاره کرد. انواع موشن کنترل شامل موارد زیر است.

  • موشن کنترل مبتنی بر رایانه: کنترلر‌هایی که روی مادربرد رایانه شخصی نصب و اجرا می‌شوند، در این دسته جای می‌گیرند.
  • کنترل‌کننده‌های مستقل: سیستم‌های کابلی که قطعات الکترونیک، منبع تغذیه و اتصالات خارجی دارند، در این دسته جای می‌گیرند.
  • میکروکنترلر‌ها: این تجهیزات روی مدار‌های الکترونیکی قرار می‌گیرند.

قیمت کنترلر صنعتی

قیمت موشن کنترل به نوع کاربرد، ویژگی‌های دستگاه، اجزای تشکیل دهنده، ابعاد و میزان پیشرفته بودن دستگاه بستگی دارد. برای مشاهده قیمت این تجهیزات می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید کنترلر صنعتی از راندنو

برای خرید موشن کنترل می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کنترلر صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


تعداد محورهای کنترل کننده