ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری کوچک ترین عضو فرز ها به شمار می رود که کاربرد وسیعی دارد، از این نوع فرز می توان در صنعت و حتی مصارف خانگی استفاده کرد. ساختار تشکیل دهنده این نوع فرزها بسیار ساده بوده و می توان به نصب تیغه های متفاوت از آن در مکان های مختلف استفاده کرد. این فرز برای کارهای کوچک که از دقت و ظرافت بالایی برخوردار هستند مناسب می باشد. بین این نوع فرز و فرز انگشتی شباهت های فراوانی وجود دارد.

کاربرد فرز مینیاتوری

  1.   زنگ زدایی و رنگ برداری فلزات: از این فرز به منظور از بین بردن زنگ فلزاتی که با رطوبت در ارتباط هستند کاربرد دارد.
  2.   تیز کردن ابزارآلات: با استفاده از فرز مینیاتوری و سری(کلگی) مخصوص آن می توان تیغه بسیاری از ابزارآلات از جمله اره و فرز را تیز کرد.
  3.  حکاکی روی مواد مختلف: به وسیله فرز مینیاتوری می توان بر روی بسیاری از مواد چوبی و فلزی عملیات حکاکی را انجام داد. این کار برای بسیاری از صنایع و ثبت لوگو و طرح خاص روی محصول به کار می رود. منبت کاری یکی دیگر از کاربرد های این فرز می باشد.
  4.  پولیش فلزات: با حرکت دادن نرم فرز روی فلزات قادر به شکل دهی و فرم دهی به فلزات خواهید بود و به طور کلی کار نهایی بسیار حرفه ای به نظر می رسد.
  5. مجسمه سازی: یکی دیگر از کارهایی که می توان به وسیله فرز مینیاتوری انجام داد، ساخت اجسام می باشد می توان با نصب ابزارهای مناسب، مواد مختلف را تراش داد و حجم های هندسی یا غیر هندسی را از درون قطعات بیرون آورد.
  6.  صنعت مبلمان: برای ساختن هر کالای چوبی مانند مبلمان، برای ظریف کاری، گوشه گیری و لبه گیری کار، از فرز مینیاتوری استفاده می شود. به این دلیل گاها به اینع محصول فلز مینیاتوری حکاکی نیز می گویند.

تفاوت فرز انگشتی و فرز مینیاتوری

تفاوت فرز انگشتی و فرزهای مینیاتوری در کارکرد و قدرت آنها می باشد. فرزهای مینیاتوری از قدرت کمتری برخوردار بوده و فقط جهت ظریف کاری مناسب هستند به طوریکه این نوع دستگاه ها برروی پایه ای ثابت قرار گرفته تا دقت کار بالا رفته و عملیات ظریف کاری تمیزتر صورت پذیرد. 

لوازم جانبی فرز مینیاتوری

  •  مهره و کولت: مهره و کولت قطعاتی هستند که وظیفه گرفتن ابزارگیر را به عهده دارند، کاربران می توانند متناسب با نوع کار خود، کولت و مهره را باز کرده و تیغه مورد نظر خود را متصل نمایند.
  •  خرطومی: بسیاری از فرزهای مینیاتوری دارای لوله خرطومی می باشد که باعث آسان شدن در کنترل و نگه داری فرز مینیاتوری می شود. 
  •  مته: این مته ها بر اساس نوع کمارکرد فرز قابل تعویض می باشد. همانند دریل ها کارکرد مته های فرز متفاوت است.

نکات مهم در انتخاب و خرید فرز مینیاتوری

 امروزه برندهای مختلفی در سطح جهان به تولید این کالا می پردازند که از مهم ترین آنها می توان به شرکت های دیوالت، هیوندای، رونیکس، توسن، سیلور، کرون، محک و میلواکی اشاره کرد. از دیگر نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه داشت می توان به طراحی استاندارد و ارگونومیک، توان دستگاه، سرعت گردش آزاد، قطر کولت، لوازم جانبی و گارانتی و ضمانت نامه دستگاه اشاره کرد.خریدارن در سایت راندنو می توانند بدون هیچ واسطه، با نمایندگان و فروشندگان فرز مینیاتوری در ارتباط باشند و بهترین و ارزان ترین فرز مینیاتوری را در فروشگاه های عضو راندنو مشاهده نمایند.

مشاهده ادامه مطلب

برند


بازه سرعت


بازه توان