ثبت فروشگاه

فرز انگشتی محک مدل DG-25 L

از ۱,۱۹۶,۸۰۰ تا ۱,۱۹۶,۸۰۰ تومان

فرز انگشتی محک مدل DG-30

از ۱,۴۴۳,۲۰۰ تا ۱,۴۴۳,۲۰۰ تومان

فرز انگشتی محک مدل DG-25S

از ۱,۰۹۱,۲۰۰ تا ۱,۰۹۱,۲۰۰ تومان

فرز انگشتی محک مدل DG-130 S

از ۱,۰۰۳,۲۰۰ تا ۱,۰۰۳,۲۰۰ تومان

فرز حکاکی

فرز حکاکی یا فرز مینیاتوری یکی از ابزارهای مهم و پرطرفدار در صنعت چوب است. فرزها انواع مختلفی دارند که کوچکترین آن فرز حکاکی یا همان فرز مینیاتوری حکاکی است. از مزایای استفاده از این فرز می توان به قابلیت حمل آسان و وزن سبک این محصول اشاره کرد. با استفاده از فرز حکاکی می توان سوراخ های بسیار ریز، برش کاری، طرح های مختلف و ... را بر روی سطح چوبی و فلری مورد نظر ایجاد کرد. فرزهای حکاکی از سری های گوناگونی برخوردار هستند. از دیگر کاربرد های این فرز می توان به استفاده آن در مجسمه سازی، حکاکی، طلا سازی و... اشاره کرد.

توان مصرفی اکثر فرزهای حکاکی موجود در بازار بین 130 تا 200 وات است. همچنین بالاترین سرعت اسپیندل آنها تا 35000 دور بر دقیقه می رسد. قطر کولت یا بخش نگهدارنده تیغه این محصول، در حدود 6 تا 8 میلی متر است. لازم به ذکر است که در بازار به اشتباه، به  فرز حکاکی فرز انگشتی گفته می شود اما این دو فرز کاملا با یکدیگر تفاوت دارند که در ادامه به تفاوت های این دو فرز می پردازیم.

فرز حکاکی

تفاوت فرز مینیاتوری با فرز انگشتی

فرز حکاکی به نوعی کوچکتر شده فرز انگشتی محسوب می شود. از بزرگترین تفاوت های این دو می توان به تفاوت در حجم و اندازه آنها اشاره کرد. فرزهای انگشتی قدرت بیشتری نسبت به فرزهای حکاکی دارند همچنین وزن بیشتری هم دارند. تیغه هایی که روی فرز انگشتی وجود دارد نسبت به فرز حکاکی بزرگتر بوده و قدرت بیشتری دارد. از این رو این محصول جهت انجام کارهایی که به قدرت بیشتری نیاز دارند، گزینه مناسب تری هستند. این دستگاه برای مشاغل صنعتی مناسب تر بوده و در انواع گلو بلند و گلو کوتاه، طراحی و تولید می شوند. از قابلیت های فرز انگشتی می توان به صاف کردن جوش فلزات، پلیسه گیری، فرم دهی روی چوب و... اشاره کرد.

بزگترین و مهم ترین تفاوت فرز حکاکی و انگشتی سایز کولت یا کارگیری آنها است. به طوری که سایز کولت در فرزهای انگشتی 6 یا 8 میلی متر است اما فرز های حکاکی از سایز کولت کمتری برخوردار هستند.

تفاوت فرز مینیاتوری با فرز انگشتی

انواع فرز حکاکی و کاربرد آن 

فرز های حکاکی در دو نوع بادی و شارژی تولید و به بازار عرضه می شوند. 

فرز حکاکی بادی

فرز بادی حکاکی از بدنه ای همراه با چرخ دنده برخوردار است که به شفت مرکزی دستگاه متصل می شود. این مدل فرز در اثر فشار باد فرآیند عملیات را انجام می دهد. این دستگاه به دلیل کمبود موتور الکتریکی می تواند بسیار کارآمد باشد. برای افزایش طول عمر دستگاه بهتر است از رطوبت گیر استفاده کنید تا قبل از ورود فشار هوا به دستگاه رطوبت جذب شود و هوای خشک وارد دستگاه شود. همچنین نوع بادی این محصول به دلیل روغن کاری از طول عمر بیش تر و استهلاک کمتری برخوردار است. لازم به ذکر است که این مدل فرزهای حکاکی اکثراً پدالی هستند. 

فرز حکاکی بادی

فرز حکاکی برقی

این فرز همانطور که از نامش مشخص است، انرژی مورد نیاز آن از طریق برق تأمین می شود. فرز مینیاتوری برقی از یک موتور آرمیچری برخوردار است که سرعت آن به وسیله چرخ دنده های گوناگون، به 40000 دور در دقیقه می رسد.

فرز حکاکی برقی

فرز حکاکی شارژی

فرز حکاکی شارژی یا بی سیم ساختاری شبیه به فرز حکاکی برقی دارد و تنها تفاوت آنها این است که دارای باتری است که قابل شارژ است. در واقع این فرز جهت استفاده در مکان هایی که دسترسی به منبع برق دشوار است، کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین لازم به ذکر است که باتری این محصول قبل از استفاده باید شارژ باشد.

فرز حکاکی شارژی

 لوازم جانبی فرز حکاکی

 • مهره و کولت: مهره و کولت قطعاتی هستند که وظیفه گرفتن ابزار گیر را بر عهده دارند. استفاده کنندگان می توانند بر اساس کار خود، مهره و کولت را باز کرده و تیغه را تعویض کنند. 
 • خرطومی فرز حکاکی: بسیاری از فرزهای حکاکی دارای لوله خرطومی هستند که باعث آسان شدن کنترل و نگهداری فرز حکاکی می شود.
 • مته فرز حکاکی: این مته ها بر اساس نوع کارکرد فرز قابل تعویض هستند. مته های فرز حکاکی مانند مته های دریل کارکرد های متفاوتی دارد. 

لوازم جانبی فرز حکاکی

کاربرد فرز حکاکی 

این ابزار حکاکی از قابلیت های به سزایی در صنایع چوب برخوردار است. در ادامه به کاربردهای این محصول می پردازیم.

 • این ابزار جهت حکاکی روی مواد مختلف مانند چوب، فلز، چرم و پلاستیک و حتی شیشه کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. برای حکاکی با این فرز لازم است ابتدا طرح مورد نظری که می خواهید روی چوب یا هر شیء دیگری بکشید را توسط ابزار مناسب تراش داده و طرح کلی را ایجاد کنید. 
 • کنده کاری روی چوب، یکی دیگر از کاربردهای فرز حکاکی به شمار می آید. از این فرز می توان جهت ظریف کاری، گوشه گیری و لبه گیری کار بهره گیری نمود. این کار با عنوان منبت کاری نیز شناخته می شود. لازم به ذکر است که هنوز هم منبت کاری های دستی نیز وجود دارند. از فرز حکاکی در صنعت مبلمان و طراحی چوب مبل استفاده می شود. 
 • همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، از دیگر کاربردهای این ابزار می توان از مجسمه سازی نام برد. با کمک این فرز می توان مواد مختلف را تراش داد و حجم های هندسی و یا غیر هندسی دلخواه را بر روی آن ها  را ایجاد کرد.
 • فرز حکاکی جهت تیز کردن تیغه و ابزار های مختلف نیز کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.
 • پولیش فلزات از دیگر کاربردهای این محصول است. با حرکت دادن آهسته فرز بر روی فلزات می توان بر روی فلزات شکل و فرم دلخواه را اجرا کرد. 
 • همچنین این ابزار در انواع صنایع گوناگون مانند طلاسازی، ساخت ماکت های چوبی، کاردستی، قالب سازی، دندان سازی و ... اشاره کرد.

کاربرد فرز حکاکی

نکات مهم در هنگام خرید فرز حکاکی 

هنگام خرید فرز حکاکی به نکات زیر توجه داشته باشید:

میزان توان دستگاه

توان یا قدرت موتور این محصول از مواردی است که هنگام خرید فرز حکاکی باید به آن توجه داشته باشید. اگر قصد خرید این محصول را در جهت حجم تراشی دارید، فرز حکاکی که از توان بالاتری برخوردار است، گزینه مناسب تری محسوب می شود. فرز های حکاکی موجود در بازار ایران در توانی بین 150 تا 230 وات تولید و به فروش می رسند. در نتیجه هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، باربرداری های سنگین تری را انجام می دهد.

سرعت گردش آزاد

از دیگر نکاتی که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید، سرعت دور موتور دستگاه است. همانطور که قبلاً گفته شد، سرعت گردش آزاد این محصول در حدود 35000 دور در دقیقه است. لازم به ذکر است که سرعت این دستگاه به طور معمول باید بین 25000 تا 40000 دور در دقیقه باشد.

اندازه کولت

همانطور که در ابتدا به اندازه و قطر کولت این دستگاه اشاره کردیم، به طور متوسط چیزی در حدود 6 میلی متر است. همچنین بر روی برخی از انواع این محصول می توان کولت 8 میلی متری را نیز وصل کرد. لازم به ذکر است که اگر قصد سوراخکاری اجسام توسط مته را دارید، حداکثر قطر مته مورد نیاز در فرز مینیاتوری 3 میلی متر است. همچنین با استفاده از کولت های یدکی می توانید از مته هایی با قطر کوچک تر نیز بهره گیری نمایید ت اکوچک ترین و ریز ترین سئراخ ها رزا بر روی سطح موردنظر به وجود بیاورید.

شلنگ خرطومی

نکته دیگری که هنگام خرید این محصول باید درنظر داشته باشید، انتخاب شیلنگ خرطومی مناسب است. برخی از فرزها از قابلیت نصب شلنگ برخوردار هستند. شلنگ خرطومی این محصول به صورت فنری مارپیچی است و داخل آن یک کابل به صورت سیم بکسل وجود دارد. استفاده از این شلنگ موجب انجام آسان تر کارهای می شود. در نتیجه این شلنگ به نوعی رابط بوده و نباید تاب داشته باشد.

کنترل سرعت

وجود کنترل سرعت یا دیمر این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا تسلط بیشتری بر روی قطعه کار داشته باشید و باتوجه به فرآیند کار، سرعت آن را به دلخواه کم و یا زیاد نمایید. 

وزن دستگاه

از نکات دیگری که هنگام خرید فرز حکاکی باید به آن توجه داشته باشید، وزن آن است. از آنجایی که این دستگاه قابل حمل است و امکان دارد که طولانی مدت به استفاده از آن نیاز داشته باشید، بهتر است که دستگاهی انتخاب کنید که از وزن سبک تری برخوردار باشد.

طراحی دستگاه

طراحی و شکل ظاهری این دستگاه از دیگر نکاتی به شمار می آید که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. برخی از انواع این محصول به گونه ای طراحی شده اند که از سیستم گردش هوا و محل های خروجی هوا برخوردار هستند. وجود این ویژگی به گونه ای است که حداقل گرمای تولید شده حین کار با این ابزار، به دست شما منتقل می شود.

توجه داشته باشید که فرز شما دارای طراحی استاندارد، گارانتی و ضمانت سلامت باشد. همچنین به قطر، سرعت گردش، لوازم جانبی، برند، توان دستگاه و... توجه داشته باشید. شما خریداران گرامی می توانید برای خرید بهترین فرز حکاکی به سایت راندنو مراجعه کرده و بدون هیچ واسطه ای، با نمایندگان و فروشندگان فرز حکاکی در ارتباط باشید و بهترین فرزهای حکاکی را در فروشگاه های راندنو مشاهده نمایید. 

نکات مهم در هنگام خرید فرز حکاکی

نکات ایمنی هنگام استفاده از فرز حکاکی

هنگام انجام کار با این محصول به رعایت نکات ایمنی زیر توجه داشته باشید:

 • همانطور که می دانید استفاده از فرز حکاکی در دور بالا می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین استفاده از این ابزار در صورت استفاده نادرست و نداشتن اطلاعات کافی، می تواند خطرات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد. پس در ابتدا دفترچه راهنمای این محصول را به دقت مطالعه نمایید تا آشنایی لازم با این محصول را به دست بیاورید.
 • جهت کار با این دستگاه حتماً از عینک ایمنی استفاده نمایید.
 • جهت تعویض تیغه فرز حکاکی، ابتدا آن را از برق جدا نمایید. لازم به ذکر است که برای باز کردن مهره دستگاه، یک دکمه قفل کن بر روی بدنه فرز و در قسمت گلوگاه آن وجود دارد. با فشردن این دکمه و گردش شفت، دستگاه ثابت شده و مهره دستگاه به وسیله آچار باز می شود.

نکات ایمنی هنگام استفده از فرز حکاکی

بهترین برند فرز حکاکی 

امروزه برندهای مختلفی در سطح جهان وجود دارند که در صدد تولید این محصول پرکاربرد برآمده اند. در ادامه به معرفی بهترین برندهای تولیدکننده این ابزار می پردازیم.

فرز حکاکی درمل

شرکت درمل در سال 1932 توسط آلبرت جی درمل در ویسکانسین آمریکا تأسیس شد. این برند تولیدکننده ابزارآلات قدرتی است که از محبوبیت به سزایی برخوردار است. پس از چندی برند بوش در سال 1993 این شرکت را خریداری نمود و امروزه بخشی از شرکت ابزارسازی بوش در ایلینوی آمریکا به شمار می آید. از محبوب ترین فرز حکاکی تولید شده توسط این برند می توان از فرز حکاکی درمل مدل 7760، 1-290، 1/25-3000، فرز حکاکی شارژی درمل مدل 8220 و ... نام برد.

فرز حکاکی کرون

شرکت تولیدکننده ابزارآلات برقی کرون در سال 1361 تأسیس شد. هم اکنون این برند از بیش از 10 کارخانه زیرمجموعه خود برخوردار است. این کمپانی حدود 2300 نفر پرسنل دارد که با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا، به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ابزارآلات برقی در کشور چین تبدیل شده است. از محبوب ترین فرز حکاکی تولیدشده توسط این برند می توان به مدل CT13428 ،CT13307 و ... اشاره کرد.

از دیگر شرکت های تولیدکننده محبوب و معتبر این محصول می توان از برندهای سیلور، رونیکس، اینهل، اکتیو، رونیکس، توسن، میلواکی، محک، هیوندا و ... نام برد.

قیمت فرز حکاکی 

فرزهای حکاکی باتوجه به ویژگی ها و منبع تغذیه ای که دارند، از قیمت های گوناگونی در بزار برخوردار هستند. قدرت فرز، لوازم جانبی، وجود یا عدم وجود خرطومی، برند دستگاه، گارانتی و خدمات پس از فروش همگی بر قیمت این محصول تأثیرگذار هستند. برای استعلام قمیت فرز حکاکی می توانید پس از مشاهده مشخصات کامل محصول مورد نظر خود در سایت راندنو و مقایسه قیمت آن در فروشگاه های مختلف، خرید خود را بدون واسطه از فروشندگان و نمایندگی ها انجام دهید.

خرید فرز حکاکی

برای خرید فرز حکاکی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فرز حکاکی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند