ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

فرز آهنگری

فرز آهنگری یکی از رایج ترین و بهترین انواع فرز در صنعت است که می توان به کمک آن بر روی بسیاری از فلزات سخت از قبیل پروفیل، ورق های گالوانیزه، لوله های فلزی و…عملیات برش را انجام داد. یکی دیگر از مزایای این دستگاه این است که می توان از آن در نقش یک تیز کننده نیز استفاده کرد. از فرز آهنگری درجهت برش و سایش فلزات استفاده می شود. 

اجزای تشکیل دهنده فرز آهنگری

  1. موتور: بدون شک از مهم ترین جز تشکیل دهنده در فرزهای آهنگری موتور دستگاه می باشد که قدرت آن برای مدل های مختلف متفاوت است و می بایست متناسب با حجم و نوع کار آن را انتخاب نماییم.
  2. صفحه برش(سنگ فرز):  همان گونه که از اسمش مشخص است از آن جهت برش و ساییدن سطوح  و مواد مختلف استفاده می شود، این قطعه به تنهایی قابل استفاده نیست و می بایست بر روی ابزارآلاتی مثل: فرز و پروفیل بر نصب شود. این قطعه انواع مختلفی دارد که هر کدام قابلیت برش مواد مختلف را دارد. از رایج ترین صفحات برش می توان به صفحه گرانیت بر، سرامیک بر، آهن بر و... اشاره کرد. در اصطلاح بازار به این قطعه سنگ فرز نیز می گویند. البته در اصطلاح عامیانه بازار به کل مجموعه فرز نیز، سنگ فرز می گویند.
  3. حفاظ: یکی از مهم ترین نکات ایمنی به کار رفته در فرزهای آهنگری، حفاظ دستگاه می باشد که  مانع از برخورد قسمت انتهایی صفحه برش با دست کاربران می شود.
  4. دیمر (کنترل سرعت): دیمر ها در کل، وظیفه کنترل سرعت داینامیک محصولات را بر عهده دارند. این کلید در انتهای فرزها و از یک تا شش مدرج شده است. در عملیات برش فلزات با ضخامت کمتر، دیمر را بر روی سرعت پایین تر تنظیم می کنند.

از دیگر اجزای تشکیل دهنده فرزهای آهنگری می توان به کلید خاموش و روشن، دسته نگه دارنده و کابل رابط در نمونه های برقی اشاره کرد.

نکات مهم در استفاده از فرز آهنگری

  1. هنگام استفاده از فرزها به خصوص فرزهای آهنگری می بایست نحوه کار با آن را یاد بگیریم و تا جایی که مقدور است دفترچه راهنمای آن را مطالعه نماییم.
  2. از صفحه برش (سنگ برش) مناسب استفاده کنیم: هر دیسکی برای کار مشخصی طراحی شده است. به همین دلیل لازم است که دستور العمل های خاص را برای هر دیسک مطالعه کنیم. به عنوان مثال: لازم است هنگامی که دیسک در حال برش کاشی های سنگی و سرامیکی است، از آب نیز به عنوان روان کننده استفاده کنیم.
  3. باید به این نکته توجه داشته باشیم هنگامی که می خواهیم صفحه برش را تعویض کنیم، دستگاه حتماً از برق کشیده شده باشد.
  4. هنگام استفاده از دستگاه فرز، مخصوصا فرز کاری فلزات می بایست از عینک، لباس، دستکش، کلاه، محافظ صورت و … استفاده کرد تا از بدن و صورت خود در برابر اصابت نخاله های ناشی از فرزکاری محافظت کنیم. بر اساس نوع موادی که با آنها کار می کنید، ممکن است پوشیدن محافظ گوش و ماسک گرد و غبار نیز ضروری باشد.

نکات مهم در انتخاب و خرید فرز آهنگری

در هنگام انتخاب و خرید فرز آهنگری باید از معیوب نبودن دستگاه مطمئن شوید و حتی المقدور از برندهای مطرح این وسیله خرید نماییم. امروزه شرکت های بسیار زیادی به تولید این کالا می پردازند که از مهم ترین و برترن آنها می توان به فرزهای آهنگری آاگ، رونیکس،‌دیوالت، توسن، کرون،‌ بوش، پوکا، محک و... و بسیاری از برندهای دیگر اشاره کرد. در هنگام خرید این کالا باید آن را متناسب با حجم و نوع کار، انتخاب نماییم. از دیگر نکات مهم که باید به آن توجه داشته باشیم می توان به داشتن حفاظ، طراحی استاندارد و ارگونومیک، گارانتی و ضمانت نامه معتبر شرکت و داشتن اقلام همراه اشاره کرد. 

خریداران می توانند در سایت راندنو کالاهای نمایندگان و عاملین فروش فرز آهنگری های مختلف را بدون هیچ گونه واسطه ای مشاهده نمایند و با ثبت استعلام با آنها در ارتباط باشند. 

مشاهده ادامه مطلب

برند


بازه سرعت


بازه توان