ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سنگ رومیزی

سنگ رومیزی یکی از ابزارهای پرکاربرد در پروژه های صنعتی و نیمه صنعتی به شمار می رود. این وسیله یکی از ابزارهای سایشی است که با کمک آن می توان کار سنباده زنی، فرآیند سنگ زنی، پولیش و برق انداختن، شکل دهی و ... را انجام داد. سنگ رومیزی از یک چرخ سنگی ساینده، یک موتور گرداننده سنگ و یک قسمت نگهدارنده قطعه ساخته شده است.

کاربرد سنگ فرز رومیزی

ماشین سنگ زنی ابزار برقی است که توسط آن می توان سطح را در آخر کار صاف کرد. این ماشین دارای چرخی سنگی و ساینده است. این دستگاه در انواع سنگ، الماس و دیگر مواد معدنی تولید و به بازار عرضه می شود. لازم به ذکر است که از سنگ زنی برای مواردی همچون تیز کردن لبه چاقو، تولید حساس ترین تلسکوپ ها و ... نیز استفاده می شود.

انواع و کاربرد سنگ رومیزی

از سنگ رومیزی جهت اجرای عملیات سنگ زنی استفاده می شود. سنگ زنی یکی از انواع فرآیندهایی است که جهت تغییر دادن شکل فلزات از طریق براده برداری انجام می شود. این عمل توسط وسیله ای به نام سنگ سنباده و یا چرخ سنباده صورت می گیرد. از سنگ زنی برای ایجاد کیفیت و دقت بالا، تغییر شکل مواد سخت و محکمی همچون ابزار تیزکن و فولاد استفاده می شود.

در کارگاه ها از چرخ سنباده رومیزی یا پایه دار دو طرفه استفاده می شود که یک طرف این دستگاه، سنگ سنباده زبر و طرف دیگر دستگاه، سنگ سنباده نرم وجود دارد. در این میان، مدل هایی نیز وجود دارد که یک طرف آن سنگ و طرف دیگر فرچه ای جهت پولیش تعبیه شده است. برخی از مدل ها نیز دارای شلنگ حکاکی هستند. دستگاه شما حتماً باید دارای یک قاب محافظ باشد زیرا امکان دارد در حین کار، سنگ سنباده بشکند و سانحه ای ایجاد کند.

راهنمای خرید سنگ رومیزی

این ابزار برقی مانند دیگر ابزارآلات، در اندازه ها، انواع و مدل های گوناگونی ساخته می شود. جهت خرید آسان و مطمئن ماشین سنگ زنی، لازم است ابتدا راهنمای خرید این دستگاه را مطالعه کنید تا آگاه شوید که در هنگام خرید لازم است چه فاکتورهایی را مورد توجه قرار دهید. در ادامه به برخی از ویژگی های مهم این دستگاه در هنگام خرید می پردازیم:

  • قدرت موتور: موتور دستگاه یکی از اصلی ترین قسمت های آن به شمار می رود که در حین خرید باید به آن توجه کنید. قدرت موتور دستگاه خود را می توانید در قسمت مشخصات آن مطالعه کنید. هرچه قدرت یک موتور بیشتر باشد، کارایی دستگاه نیز بهتر است. قدرت بالا باعث می شود که دستگاه در حین کار افت نکند و از شروع تا پایان کار، با همان توان و قدرت اولیه کار کند.
  • صدا و لرزش: صدا و لرزش یکی از مهم ترین ویژگی ها برای انتخاب این دستگاه به شمار می رود. دستگاه بدون لرزش و صدا موجب می شود که شما راحت تر و با تمرکز بالاتر کار خود را انجام دهید.
  • قطر سنگ: هرچه قطر سنگ بزرگ تر باشد، می توانید بر روی قطعات و صفحات بزرگ تری از آن استفاده کنید. قطر سنگ ها بین 150، 200 و 250 میلی متر است. سنگ های رومیزی مینی نیز وجود دارند که قطر سنگ آنها کمتر از 150 میلی متر است.
  • سرعت دستگاه: سرعت دستگاه مورد نظر را بر حسب دور در دقیقه، در قسمت مشخصات آن می توانید مشاهده کنید. هر چه سرعت دستگاه بیشتر باشد، کار شما نیز با سرعت بیشتری انجام می شود.
  • نوع برق مصرفی: برخی از دستگاه ها با برق تک فاز و برخی دیگر با برق سه فاز کار می کنند. لازم است در حین خرید کالای مورد نیاز خود، دقت داشته باشید که دستگاه متناسب با سیستم برق مصرفی شما باشد.

قیمت سنگ فرز رومیزی

امروزه شرکت های زیادی درصدد تولید این محصول برآمده اند که از معروف ترین آن ها می توان به سنگ رومیزی رونیکس، سنگ رومیزی سیلور، سنگ رومیزی توسن و ... اشاره کرد. همچنین کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت ماشین سنگ زنی و یا آشنایی با نحوه خرید ماشین سنگ زنی به سایت راندنو مراجعه کنند و کالای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند.

سنگ فرز رومیزی چندکاره

این ابزار یک فرز رومیزی چند کاره است. با توجه به نوع سنگ این ماشین، عملیات برش، سنباده زنی و پولیش را با همین دستگاه انجام می دهند.

برند


توان