ثبت فروشگاه

دیسک فرز

دیسک فرز یا صفحه برش فرز یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده فرز می باشد که به تنهایی قابل استفاده نمی باشد و می بایست برای استفاده بر روی فرز نصب شود. صفحه برش از دانه های ریز سایشی تشکیل شده است که در حین چرخش صفحه با قطعه کار برخورد کرده و با ایجاد اصطکاک عملیات برش را انجام می دهد. 

انواع دیسک فرز

 صفحه برش های مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام به منظور برش قطعات مختلف کاربرد دارند. این صفحه علاوه بر جنس در قطر های مختلفی تولید شده اند که بعد از مدتی استفاده از ان ها می بایست تعویض شوند.

 1.  صفحه سرامیک بر: با استفاده از دیسک سرامیک بر می توان مانع از لب پر شدن لبه سرامیک ها شد. این صفحه برش به عنوان یکی ابزارآلات برشی به شمار می رود که در انواع و سایز های مختلف به فروش می رسد. در صنعت ساختمان و در فضای داخلی، این دیسک ها بسیار پرکاربرد می باشد.
 2.   صفحه گرانیت بر: این دیسک همانند صفحه برش سرامیک بر یکی از ابزارآلات برش شناخته می شود و از جنس فولاد تولید شده است. این صفحه برش دارای شیارهایی می باشد که می تواند علاوه بر برش گرانیت ضربه هایی به آن نیز وارد نماید. این صفحه برش در سایزهای 115 - 180 و 230 میلی متر به فروش می رسد. 
 3.   صفحه آهن بر: این نوع صفحه برش ها دارای ضخامت متوسطی هستند و از آن ها برای برش لوله، فلزات و پروفیل ها با ضخامت کم استفاده می شود، این صفحه برش در سایزهای 115 - 180 و 230 میلی متر به فروش می رسد.
 4.   صفحه پروفیل بر: این نوع صفحه برش مخصوص دستگاه های پروفیل بر است و از آن برای برش لوله و پروفیل های ساختمانی و با ضخامت بالاتر استفاده می شود. از این فرز برای برش ترانک و داکت های برق نیز استفاده می شود.
 5.   صفحه سنگ بر: این صفحه برش در سایزهای 115 - 180 - 210 و 230 میلی متر در بازار موجود می باشد و معمولاً قطر آنها بین 1.5 تا 2.5 میلی متر است و از آنها به منظور برش سنگ استفاده میشود. از این فرز ها در صنعت ساختمان و فضای بیرونی آن استفاده زیادی می شود.
 6.  صفحه ساب: این صفحه برش یکی از پرکاربردترین صفحه برش های موجود می باشد که از آن برای صاف کردن سطوح، گرفتن پلیسه و انجام عملیات سایش استفاده می شود. این صفحه از ضخامت بالاتری نسبت به مدل های دیگر برخوردار است.
 7.  صفحه برش سنباده: همانگونه که از نامش مشخص است به منظور سنباده کاری استفاده می شود و از آن می توان در انواع فرز و مینی فرز استفاده کرد.
 8.   صفحه برش بتن بر: این صفحات دارای لبه های الماسه هستند و به صورت یکپارچه نیستند و مجهز به دندانه (سگمنت) می باشد. 
 9.  صفحه برش استیل بر: این صفحه برش ها کاملاً به صورت صاف و بدون برآمدگی می باشند و دارای ضخامت کمی می باشد که از آنها جهت برش و لایه برداری فولادهای سخت با ضخامت کم استفاده می‌شود. 

از دیگر صفحه های برش می توان به صفحه آسفالت بر، مینی فلاپ، صفحه الماسه چوب و ام دی اف و غیره اشاره کرد. 

 نکات ایمنی در هنگام استفاده از صفحه برش 

 •   هر دیسکی برای کار مشخصی طراحی شده است. به همین دلیل لازم است که دستور العمل های خاص را برای هر دیسک مطالعه کنیم. به عنوان مثال لازم است هنگامی که دیسک در حال برش کاشی های سرامیکی است، از آب نیز به عنوان روان کننده استفاده کنیم. فرزها همواره می بایست از دسترس کودکان دور نگهداری شود.
 • هنگام تعویض دیسک حتما دستگاه فرز را از برق کشده باشیم و از خاموش بودن آن اطمینان حاصل نماییم
 •  یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت کنیم این است که از قرار دادن دیسک هایی که به سختی روی دیسک قرار می گیرند، خودداری کنیم. حفره ای که در وسط دیسک قرار دارد باید متناسب با قطر محور فرز انتخاب شود.
 • هنگام خرید صفحه برش باید از سلامت کامل آن و هم چنین ضمانت نامه و گارانتی دستگاه اطمینان حاصل نماییم. خریدارن  با مشاهده لیست قیمت انواع فرز در سایت راندنو، می توانند با نمایندگان و عاملین فروش صفحه برش های مختلف در ارتباط باشند و بدون هیچ گونه عامل واسطه ای از آن ها خرید نمایند. 
لیست مقایسه

برند


نوع