ثبت فروشگاه

دیسک فرز

دیسک فرز یا صفحه برش فرز یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده فرز است که به تنهایی قابل استفاده نیست. از این رو جهت استفاده، باید بر روی فرز نصب شود. صفحه برش از دانه های ریز سایشی تشکیل شده است که در حین چرخش صفحه با قطعه کار برخورد می کند و با ایجاد اصطکاک، عملیات برش را انجام می دهد. جهت اطلاع از قیمت صفحه سنگ فرز با مراجعه به راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید صفحه برش را برای شما فراهم نموده است.

فرزها یکی از کارآمدترین ابزارآلاتی هستند که عملیات برش و سایش قطعات را به خوبی انجام می دهند. از این رو برای استفاده از انواع این ابزار باید از صفحه سنگ مختص آن استفاده نمایید. صفحه برش فرز مینیاتوری و دیسک مینی فرز یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع این محصولات هستند. همچنین دیسک فرز انگشتی از دیگر انواع این صفحه ها است که بر روی فرز انگشتی نصب می شود. درنتیجه ساخت دیسک فرز به گونه ای است که باید با فرز مورد نظر تناسب داشته باشد. صفحه برش همه کاره یکی از کارآمدترین و پرمصرف ترین انواع این کالا است که با استفاده از آن می توان متریال های مختلفی را برش زد.

دیسک فرز

انواع صفحه فرز

 صفحه برش های مختلفی در بازار وجود دارند که هر یک از آنها جهت برش قطعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این صفحه علاوه بر جنس های گوناگون، در قطر های مختلفی تولید می شود که پس از مدتی استفاده از آنها، باید تعویض شوند. در ادامه به بررسی انواع صفحه سنگ فرز خواهیم پرداخت.

صفحه سرامیک بر

با استفاده از دیسک سرامیک بر می توان مانع از لب پر شدن لبه سرامیک ها شد. این صفحه برش به عنوان یکی ابزارآلات برشی به شمار می رود که در انواع و سایز های مختلف به فروش می رسد. از اصلی ترین کاربرد صفحه برش سرامیک می توان به استفاده در صنایع ساختمان و فضای داخلی اشاره نمود.

صفحه گرانیت بر

این دیسک همانند صفحه برش سرامیک بر یکی از ابزارآلات برش شناخته می شود و از جنس فولاد تولید شده است. این صفحه برش از شیارهایی برخوردار است که می تواند علاوه بر برش گرانیت ضربه هایی به آن نیز وارد نماید. این صفحه برش در سایزهای 115 - 180 و 230 میلی متر به فروش می رسد.

صفحه برش آهن

صفحه فرز آهن از ضخامت متوسطی برخوردار است و از برای برش لوله، فلزات و پروفیل ها با ضخامت کم استفاده می شود، صفحه برش آهن بر در سایزهای 115 - 180 و 230 میلی متر به فروش می رسد.

صفحه الماسه

صفحه فرز الماسه از دیگر انواع صفحه فرز محسوب می شود. این نوع دیسک فرز جهت برش و صاف کردن سنگ، کاشی، بتن و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرند.

صفحه برش پروفیل بر

این نوع صفحه برش مخصوص دستگاه های پروفیل بر است و از آن برای برش لوله و پروفیل های ساختمانی و با ضخامت بالاتر استفاده می شود. از این فرز برای برش ترانک و داکت های برق نیز استفاده می شود.

صفحه برش سنگ

این صفحه برش در سایزهای 115 - 180 - 210 و 230 میلی متر در بازار موجود هستند. قطر این صفحه سنگ ها میان 1.5 تا 2.5 میلی متر است و از آنها به منظور برش سنگ استفاده میشود. این صفحه های برش در صنعت ساختمان و فضای بیرونی، کاربرد به سزایی دارند. از این وسیله جهت سایش بخش های مختلف قطعات سنگی استفاده می شود.

صفحه ساب

این صفحه برش یکی از پرکاربردترین انواع صفحه برش های موجود در بازار است که از آن جهت صاف کردن سطوح، گرفتن پلیسه و انجام عملیات سایش استفاده می شود. این صفحه از ضخامت بالاتری نسبت به مدل های دیگر برخوردار است.

دیسک فیبری

صفحه فیبری از دیگر انواع صفحه فرز به شمار می آید. از این صفحه برش جهت زدودن و ساییدن زنگ زدگی ها از روی سطوح مختلف، استفاده می شود.

صفحه سنباده

دیسک سنباده ای همانطور که از نامش مشخص است، جهت سنباده کاری مورد استفاده قرار می گیرد. از این دیسک صفحه می توان بر روی انواع فرز مانند فرز مینیاتوری و مینی فرز استفاده نمود. به عبارتی برای تبدیل مینی فرز به پولیش می توانید از این صفحه ها استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این دیسک برش فرز از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار است. همچنین قطر این صفحه های برش نازک تر از دیگر انواع این محصول است. به طور معمول از این دیسک ها برای برش متریال های سنگی و فلزی استفاده می شود.

توجه نمایید که این صفحه سنباده ها از سرعت بالایی برخوردار هستند. لازم به ذکر است که اگر به صفحه برش کاغذ نیاز دارید، می توانید از این ابزار استفاده نمایید.

  صفحه برش بتن بر

انواع صفحه فرز بتن همانطور که از نامشان مشخص است، جهت برش بتن ها و مواد سخت سیمانی مورد استفاده قرار می گیرند. این صفحات از لبه های الماسه برخوردار هستند و یکپارچه نیستند. همچنین لازم به ذکر است که این صفحه ها مجهز به دندانه یا سگمنت هستند.

دیسک سیلیکونی

از دیگر دیسک های فرز می توان به دیسک سیلیکونی اشاره نمود. این صفحه برش جهت تیز کردن ابزارآلات و صاف کردن سطوح فلزی، مورد استفاده قرار می گیرند.

دیسک آلومینیوم اکسید

از این دیسک ها جها ساییدگی پیچ و میل گرد و همچنین صاف کردن سطوح و قطعات چوبی، می توان استفاده نمود.

صفحه فرز سیلیکون کاربید

از این صفحه فرز جهت فرم دهی و شکل دهی به قطعات استفاده می شود. این صفحه برش نیز جهت سنگ زنی و زنگ زدایی فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که جهت لبه صاف کردن لبه فلزات نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

صفحه برش استیل 

این صفحه برش ها کاملاً به صورت صاف و بدون برآمدگی هستند و ضخامت کمی دارند. از انواع این محصول جهت برش صفحه استیل و لایه برداری فولادهای سخت با ضخامت کم استفاده می‌شود.

صفحه برش سیمی

نوع دیگری از صفحه برش ها به بازار ارائه شده اند که جهت انجام فعالیت های سایشی مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این ابزار می توان رنگ و زنگ زدگی های سطوح فلزی را از بین برد. شکل ظاهری این دیسک به گونه ای است که الیاف سیمی آن به صورت دسته ای در یکدیگر تنیده شده اند.

صفحه فلپ

صفحه های مینی فلاپ از چندین سنباده تشکیل شده اند که به صورت مورب بر روی یکدیگر قرار گرفته اند. این صفحه برش ها عملکرد آسانی دارند و یکی از بهترین و پرکاربردترین انواع صفحه برش ها به شمار می آیند. جهت تهیه فلاپ دیسک مینی فرز با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این ابزار ارتباط برقرار نمایید.

از دیگر صفحه های برش می توان به صفحه آسفالت بر، صفحه الماسه چوب و ام دی اف، شیشه، صفحه برش القا و دیگر اشاره کرد.

همانطور که گفته شد، انواع صفحه فرز باتوجه به اندازه ای که دارند، در مدل های صفحه برش 1 میل، صفحه برش 180، صفحه برش 115 و صفحه برش 150 تولید و ارائه می شوند.

انواع دیسک فرز

مواد تشکیل دهنده صفحه سنگ فرز

موادی که در ساختار این محصولات استفاده می شود، از اهمیت زیادی برخوردار است. مواد تشکیل دهنده این محصول بستگی به نوع کارکرد آن دارد. همچنین از پرکاربردترین انواع این صفحه ها می توان به اکسید آلومینیوم با دانه های ریز و درشت اشاره نمود. لازم به ذکر است که جهت برش و سایش مواد رنگی یا آلیاژی از صفحاتی باید استفاده نمود که در ترکیب آنها، کاربید سیلسکون بهره گیری شده باشد. این ماده باتوجه به دانه بندی هایی که دارد، از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار است.

مواد تشکیل دهنده صفحه سنگ فرز

تفاوت فرز و مینی فرز

حال که به توضیحی از انواع صفحه فرز پرداختیم، بهتر است تا به تفاوت های مینی فرز و فرز بپردازیم. در ادامه به عوامل موثری که این دو محصول را از یکدیگر متمایز می کند، اشاره خواهیم کرد.

توان

توان دستگاه فرز از مینی فرز بیشتر است و جهت انجام کارهای سنگین تر، مورد استفاده قرار می گیرد.

وزن

یکی از بارزترین عواملی که میان این دو ابزار تفاوت ایجاد می کند، وزن آنها است. مینی فرزها از سبک تری برخوردار هستند و کار با آنها بسیار آسان تر است.

قطر صفحه برش

صفحه برش انواع مینی فرز، از قطر کمتری برخوردار هستند و به همین دلیل توان ساب زنی پایین تری دارند. در نتیجه اگر جهت ساب زنی سطوح وسیع به این ابزار نیاز دارید، بهتر است از نمونه های معمولی تر استفاده نمایید.

کاربرد

مینی فرزها همانطور که گفته شد، جهت انجام فعالیت های کوچک در کارگاه های کوچکتر، مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین نمونه های معمولی نیز جهت انجام پروژه های بزرگتر کاربرد دارند.

نکات ایمنی در هنگام استفاده از صفحه برش 

در ادامه لازم است تا به نکات مهمی که هنگام استفاده از انواع دیسک فرز باید مورد توجه شما قرار بگیرد، بپردازیم.

  • هر یک از انواع صفحه فرز جهت فعالیت مشخصی طراحی شده اند. از این رو لازم است که دستور العمل های خاص را برای هر دیسک مطالعه نمایید. به عنوان مثال لازم است هنگامی که دیسک در حال برش کاشی های سرامیکی است، از آب نیز به عنوان روان کننده استفاده نمایید.
  • انواع دستگاه برش همواره باید از دسترس کودکان دور نگهداری شوند.
  • هنگام تعویض دیسک حتما دستگاه فرز را از برق بکشید و از خاموش بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
  • از قرار دادن دیسک هایی که به سختی بر روی دیسک قرار می گیرند، خودداری نمایید. حفره ای که در وسط دیسک قرار دارد باید متناسب با قطر محور فرز نیز انتخاب شود.
  • هنگام خرید صفحه برش باید از سلامت کامل آن اطمینان حاصل نمایید.
  • توجه داشته باشید که محصول مورد نظر از ضمانت نامه و گارانتی پس از فروش برخوردار باشد.

نکات ایمنی در هنگام استفاده از صفحه برش

بهترین صفحه برش

برندهای متعددی به تولید این محصول جانبی و پرکاربرد پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده صفحه برش خواهیم پرداخت.

صفحه برش فرز بوش

برند بوش یکی از محبوب ترین و معتبرترین شرکت های تولیدکننده این محصوب است. این شرکت در سال 1886 توسط رابرت بوش تأسیس شد. این برند به تولید انواع صفحه برش الماسه، گرانیت، چند کاره و ... پرداخته است. از بهترین دیسک فرز تولیدشده توسط این برند می توان از مدل های 2608600315، 184 و 2608603159 نام برد. صفحه برش گرانیت بوش از محبوب ترین انواع صفحه فرز تولیدشده شرکت بوش محسوب می شود.

صفحه برش دیوالت

برند دیوالت از دیگر شرکت های محبوب تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1923 توسط رایموند دیوالت تأسیس شد. از برترین صفحه فرز تولیدشده توسط این برند می توان به مدل های DWA8062SIA ،DWE492 و DW8064 اشاره نمود. لازم به ذکر است که دیسک چوب بر مینی فرز این برند از محبوبیت بالایی برخوردار است.

صفحه برش اوسیس

اوسیس از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده انواع صفحه برش است. از برترین صفحه فرزهای تولیدشده توسط این برند می توان از صفحه برش اوسیس مدل SOA-09818030 و صفحه برش آهن بزرگ اوسیس 180 میلی متر نام برد. همچنین این برند به تولید انواع صفحه برش سنگ اوسیس، صفحه برش آهن اوسیس و موارد دیگر پرداخته است.

صفحه برش رونیکس

برند رونیکس از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع ابزار از جمله انواع صفحه برش در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. محصولات تولیدشده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. از برترین صفحه فرز تولیدشده این شرکت می توان به صفحه برش رونیکس مدل RH-3741 RH-3743 ،RH-3703 ،RH-3712 و دیگر مدل ها اشاره نمود. همچنین صفحه برش سرامیک رونیکس و صفحه برش چوب این برند از پرطرفدارترین انواع صفحه فرز تولیدشده توسط برند رونیکس است.

صفحه برش رویال، توسن، آیرون مکس، ماکیتا و برندهای دیگر از برترین و قوی ترین تولیدکنندگان انواع صفحه برش به شمار می آیند.

قیمت دیسک فرز

قیمت صفحه برش به عوامل مختلفی همچون برند تولیدکننده، کاربرد، نوع فرز و دیگر موارد بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت صفحه برش آهن بزرگ با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول، ارتباط مستقیم برقرار نمایید. همچنین در راندنو می توانید صفحه برش مینی فرز و فرز دیسک پرداخت مورد نظر را خریداری نمایید.

خرید دیسک فرز

برای خرید صفحه برش می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت صفحه فرز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع