ثبت فروشگاه

دیسک فرز

دیسک فرز یا صفحه برش فرز یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده فرز است که به تنهایی قابل استفاده نیست. از این رو جهت استفاده، باید بر روی فرز نصب شود. صفحه برش از دانه های ریز سایشی تشکیل شده است که در حین چرخش صفحه با قطعه کار برخورد می کند و با ایجاد اصطکاک عملیات برش را انجام می دهد. 

دیسک فرز

انواع صفحه فرز

 صفحه برش های مختلفی در بازار وجود دارند که هر یک از آنها جهت برش قطعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این صفحه علاوه بر جنس های گوناگون، در قطر های مختلفی تولید می شوند که پس از مدتی استفاده از آنها، باید تعویض شوند. در ادامه به بررسی انواع صفحه برش فرز خواهیم پرداخت.

صفحه سرامیک بر

با استفاده از دیسک سرامیک بر می توان مانع از لب پر شدن لبه سرامیک ها شد. این صفحه برش به عنوان یکی ابزارآلات برشی به شمار می رود که در انواع و سایز های مختلف به فروش می رسد. از اصلی ترین کاربرد صفحه سرامیک بر می توان به استفاده در صنایع ساختمان و فضای داخلی اشاره نمود.

صفحه گرانیت بر

این دیسک همانند صفحه برش سرامیک بر یکی از ابزارآلات برش شناخته می شود و از جنس فولاد تولید شده است. این صفحه برش از شیارهایی برخوردار است که می تواند علاوه بر برش گرانیت ضربه هایی به آن نیز وارد نماید. این صفحه برش در سایزهای 115 - 180 و 230 میلی متر به فروش می رسد.

صفحه برش آهن

صفحه فرز آهن از ضخامت متوسطی برخوردار است و از برای برش لوله، فلزات و پروفیل ها با ضخامت کم استفاده می شود، این صفحه برش در سایزهای 115 - 180 و 230 میلی متر به فروش می رسد.

صفحه الماسه

صفحه فرز الماسه از دیگر انواع صفحه فرز محسوب می شود. این نوع دیسک فرز جهت برش و صاف کردن سنگ، کاشی، بتن و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

صفحه برش پروفیل بر

این نوع صفحه برش مخصوص دستگاه های پروفیل بر است و از آن برای برش لوله و پروفیل های ساختمانی و با ضخامت بالاتر استفاده می شود. از این فرز برای برش ترانک و داکت های برق نیز استفاده می شود.

صفحه برش سنگ

این صفحه برش در سایزهای 115 - 180 - 210 و 230 میلی متر در بازار موجود هستند. قطر این صفحه سنگ ها میان 1.5 تا 2.5 میلی متر است و از آنها به منظور برش سنگ استفاده میشود. این صفحه های برش در صنعت ساختمان و فضای بیرونی، کاربرد به سزایی دارند.

صفحه ساب

این صفحه برش یکی از پرکاربردترین انواع صفحه برش های موجود در بازار است که از آن جهت صاف کردن سطوح، گرفتن پلیسه و انجام عملیات سایش استفاده می شود. این صفحه از ضخامت بالاتری نسبت به مدل های دیگر برخوردار است.

دیسک فیبری

صفحه فیبری از دیگر انواع صفحه فرز به شمار می آید. از این صفحه برش جهت زدودن و ساییدن زنگ زدگی ها از روی سطوح مختلف، استفاده می شود.

صفحه سنباده

این صفحه برش همانگونه که از نامش مشخص است، جهت سنباده کاری مورد استفاده قرار می گیرد. از این دیسک صفحه می توان در انواع فرز و مینی فرز استفاده کرد.

  صفحه برش بتن بر

انواع صفحه فرز بتن همانطور که از نامشان مشخص است، جهت برش بتن ها و مواد سخت سیمانی مورد استفاده قرار می گیرند. این صفحات از لبه های الماسه برخوردار هستند و یکپارچه نیستند. همچنین لازم به ذکر است که این صفحه ها مجهز به دندانه یا سگمنت هستند.

دیسک سیلیکونی

از دیگر دیسک های فرز می توان به دیسک سیلیکونی اشاره نمود. این صفحه برش جهت تیز کردن ابزارآلات و صاف کردن سطوح فلزی، مورد استفاده قرار می گیرند.

دیسک آلومینیوم اکسید

از این دیسک ها جها ساییدگی پیچ و میل گرد و همچنین صاف کردن سطوح و قطعات چوبی، می توان استفاده نمود.

صفحه فرز سیلیکون کارباید

از این صفحه فرز جهت فرم دهی و شکل دهی به قطعات استفاده می شود. این صفحه برش نیز جهت سنگ زنی و زنگ زدایی فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که جهت لبه صاف کردن لبه فلزات نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

صفحه برش استیل 

این صفحه برش ها کاملاً به صورت صاف و بدون برآمدگی هستند و ضخامت کمی دارند. از انواع این محصول جهت برش صفحه استیل و لایه برداری فولادهای سخت با ضخامت کم استفاده می‌شود. 

صفحه فلپ

این صفحه های فرز از چندین سنباده تشکیل شده اند که به صورت مورب بر روی یکدیگر قرار گرفته اند. این صفحه برش ها عملکرد آسانی دارند و یکی از بهترین و پرکاربردترین انواع صفحه برش ها به شمار می آیند.

از دیگر صفحه های برش می توان به صفحه آسفالت بر، مینی فلاپ، صفحه الماسه چوب و ام دی اف و غیره اشاره کرد. 

همانطور که گفته شد، انواع صفحه فرز باتوجه به اندازه ای که دارند، در مدل های صفحه برش 1 میل، صفحه برش 180، صفحه برش 115، صفحه برش 150 و ... تولید و ارائه می شوند.

انواع دیسک فرز

مواد تشکیل دهنده صفحه سنگ فرز

موادی که در ساختار این محصولات استفاده می شود، از اهمیت زیادی برخوردار است. مواد تشکیل دهنده این محصول بستگی به نوع کارکرد آن دارد. همچنین از پرکاربردترین انواع این صفحه ها می توان به اکسید آلومینیوم با دانه های ریز و درشت اشاره نمود. لازم به ذکر است که جهت برش و سایش مواد رنگی یا آلیاژی از صفحاتی باید استفاده نمود که در ترکیب آنها، کاربید سیلسکون بهره گیری شده باشد. این ماده باتوجه به دانه بندی هایی که دارد، از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار است.

مواد تشکیل دهنده صفحه سنگ فرز

تفاوت فرز و مینی فرز

حال که به توضیحی از انواع صفحه فرز پرداختیم، بهتر است تا به تفاوت های مینی فرز و فرز بپردازیم. در ادامه به عوامل موثری که این دو محصول را از یکدیگر متمایز می کند، اشاره خواهیم کرد.

توان

توان دستگاه فرز از مینی فرز بیشتر است و جهت انجام کارهای سنگین تر، مورد استفاده قرار می گیرد.

وزن

یکی از بارزترین عواملی که میان این دو ابزار تفاوت ایجاد می کند، وزن آنها است. مینی فرزها از سبک تری برخوردار هستند و کار با آنها بسیار آسان تر است.

قطر صفحه برش

صفحه برش انواع مینی فرز، از قطر کمتری برخوردار هستند و به همین دلیل توان ساب زنی پایین تری دارند. در نتیجه اگر جهت ساب زنی سطوح وسیع به این ابزار نیاز دارید، بهتر است از نمونه های معمولی تر استفاده نمایید.

کاربرد

مینی فرزها همانطور که گفته شد، جهت انجام فعالیت های کوچک در کارگاه های کوچکتر، مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین نمونه های معمولی نیز جهت انجام پروژه های بزرگتر کاربرد دارند.

نکات ایمنی در هنگام استفاده از صفحه برش 

در ادامه لازم است تا به نکات مهمی که هنگام استفاده از انواع صفحه برش باید مورد توجه شما قرار بگیرد، بپردازیم.

  • هر یک از انواع صفحه فرز جهت فعالیت مشخصی طراحی شده اند. از این رو لازم است که دستور العمل های خاص را برای هر دیسک مطالعه نمایید. به عنوان مثال لازم است هنگامی که دیسک در حال برش کاشی های سرامیکی است، از آب نیز به عنوان روان کننده استفاده نمایید.
  • انواع دستگاه برش همواره باید از دسترس کودکان دور نگهداری شوند.
  • هنگام تعویض دیسک حتما دستگاه فرز را از برق بکشید و از خاموش بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
  • از قرار دادن دیسک هایی که به سختی بر روی دیسک قرار می گیرند، خودداری نمایید. حفره ای که در وسط دیسک قرار دارد باید متناسب با قطر محور فرز نیز انتخاب شود.
  • هنگام خرید صفحه برش باید از سلامت کامل آن اطمینان حاصل نمایید.
  • توجه داشته باشید که محصول مورد نظر از ضمانت نامه و گارانتی پس از فروش برخوردار باشد.

نکات ایمنی در هنگام استفاده از صفحه برش

بهترین صفحه برش

برندهای متعددی به تولید این محصول جانبی و پرکاربرد پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده صفحه برش خواهیم پرداخت.

صفحه برش فرز بوش

برند بوش یکی از محبوب ترین و معتبرترین شرکت های تولیدکننده این محصوب است. این شرکت در سال 1886 توسط رابرت بوش تأسیس شد. این برند به تولید انواع صفحه برش الماسه، گرانیت، چند کاره و ... پرداخته است. از بهترین دیسک فرز تولیدشده توسط این برند می توان از مدل های 2608600315، 184، 2608603159 و ... نام برد. صفحه برش گرانیت بوش از محبوب ترین انواع صفحه فرز تولیدشده شرکت بوش محسوب می شود.

صفحه برش دیوالت

برند دیوالت از دیگر شرکت های محبوب تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1923 توسط رایموند دیوالت تأسیس شد. از برترین صفحه فرز تولیدشده توسط این برند می توان به مدل های DWA8062SIA ،DWE492 ،DW8064 و ... اشاره نمود.

صفحه برش اوسیس

اوسیس از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده انواع صفحه برش است. از برترین صفحه فرزهای تولیدشده توسط این برند می توان از صفحه برش اوسیس مدل SOA-09818030، صفحه برش آهن بزرگ اوسیس 180 میلی متر و ... نام برد. همچنین این برند به تولید انواع صفحه برش سنگ اوسیس، صفحه برش آهن اوسیس و موارد دیگر پرداخته است.

صفحه برش رونیکس

برند رونیکس از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع ابزار از جمله انواع صفحه برش در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. محصولات تولیدشده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. از برترین صفحه فرز تولیدشده این شرکت می توان به صفحه برش رونیکس مدل RH-3741 ،RH-3743 ،RH-3703 ،RH-3712 و ... اشاره نمود. همچنین صفحه برش سرامیک رونیکس و صفحه برش چوب رونیکس از پرطرفدارترین انواع صفحه فرز تولیدشده توسط برند رونیکس است.

صفحه برش رویال، توسن، آیرون مکس، ماکیتا و برندهای دیگر از برترین و قوی ترین تولیدکنندگان انواع صفحه برش به شمار می آیند.

قیمت دیسک فرز

قیمت صفحه برش به عوامل مختلفی همچون برند تولیدکننده، کاربرد، نوع دیسک فرز و ... بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت صفحه برش آهن بزرگ با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول، ارتباط مستقیم برقرار نمایید.

خرید دیسک فرز

برای خرید صفحه برش می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت صفحه فرز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع