ثبت فروشگاه

کلید فیوز

کلید فیوز نوعی کلید است که در شبکه های برق و صنایع مختلف از آن استفاده می شود. با قطع این وسیله فیوز از مدار خارج می شود. قطع و وصل این کلید به صورت دستی صورت می گیرد. قوس الکتریکی که در هنگام تعویض فیوز رخ می دهد، سبب برق گرفتی و آسیب به تجهیزات می شود. به همین دلیل برای جلوگیری از این اتفاقات از کلید فیوز استفاده می شود. با قطع کلید می توان به راحتی فیوزها را تعویض کرد. این محصولات اغلب روی تابلوهای برق نصب می شوند تا برای تعویض فیوز نیازی به باز و بسته کردن درب نباشد.

کلید فیوز

مزایای استفاده از کلید فیوز

 • از این تجهیزات برای پیشگیری از خطرات احتمالی در شبکه های برق فشار ضعیف هنگام تعویض فیوز استفاده می شود. بنابراین سطح ایمنی برق را بالا می برند.
 • این تجهیزات قیمت مناسبی دارند و ابعاد و وزن آن ها کم است.
 • این کلیدها نصب ساده ای دارند.
 • کاربرد کلیدهای فیوز متنوع است و از آن در کارخانه های صنعتی، سیستم های روشنایی، پست های ترانسفورماتور، خطوط انتقال انرژی و ... استفاده می شود.

اجزای کلید فیوز

 • پایه ثابت
 • ترمینال های اتصال کابل های ورودی و خروجی
 • بخش متحرک و حمل کننده فیوز
 • ترمینال ها و سوراخ های لازم جهت نصب کلید برروی باس بار
 • کنتاکت نصب فیوز

اجزای کلید فیوز

انواع کلید فیوز از لحاظ کارکرد

 • کلید فیوز غیرقابل قطع زیر بار: در این فیوزها هنگامی که مصرف کننده روشن است، نمی توان آن ها از مدار خارج کرد. به همین دلیل صرفاً نقش حفاظتی را در ندار ایفا می کند.
 • کلید فیوز های قابل قطع زیر بار: از این کلیدها برای قطع و وصل مدار استفاده می شود. عامل حفاظتی که در این کلیدها استفاده می شود، نوعی فیوز چاقویی یا کاردی است.

انواع کلید فیوز براساس کاربرد

 1. کلید فیوز سیلندری: این فیوزها از پرکاربردترین انواع فیوز هستند که در رنج های پایین در صنعت الکترونیک و از رنج های بالای آن در صنعت برق قدرت استفاده می شود. فیوز سیلندری یا فیوز استوانه ای در ابعاد مختلف به بازار عرضه می شوند. به این فیوزها فیوز ذوب شونده سیلندری نیز گفته می شود. عملکرد این فیوزها به این شکل است که در هنگام اضافه بار و اتصال کوتاه سیم رابط درون آن ها قطع می شود.
 2. کلید فیوز عمودی: این کلیدها تلفات الکتریکی کمی دارند و به صورت خطی طبق استاندارد IEC60947_3 طراحی می شوند. از این فیوزها اغلب در بازه 160 الی 630 آمپر استفاده می شود.
 3. کلید فیوز کاردی BMC: این کلید که با نام کلید فیوز چاقویی یا تیغه ای نیز شناخته می شود، در مدارهای کنترل و فرمان به کار گرفته می شود. از این کلید برای برق رسانی به الکتروموتورها نیز استفاده می شود. این کلید نسبتاً ارزان است و کاربردهای متنوعی دارد.
 4. کلید فیوز کاردی باکالیتی: این کلیدها دارای اسکلت بندی محکمی هستند. به همین دلیل بیشتر کاربردهای صنعتی دارند. این تجهیزات دارای قطعات فلزی با پوشش آبکاری شده هستند می توان از آن ها داخل تابلو یا روی درب استفاده کرد.

بهترین برندهای کلید فیوز

استفاده از این تجهیزات سبب افزایش ایمنی و بالا رفتن عمر مفید دستگاه ها می شود. به همین دلیل در اغلب محیط های صنعتی از آن استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این تجهیزات می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلید فیوز پیچاز

پیچاز الکتریک از سال 1359 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت از بهترین آزمایشگاه ها برای کنترل محصولات خود استفاده کرده است. پیچاز به تولید انواع فیوز، انواع کلید و پایه می پردازد. قیمت کلید فیوز پیچاز از نمونه های خارجی کمتر است.

کلید فیوز زاویر

شرکت زاویر در سال 1374 تاسیس شده است و از بزرگترین تولیدکنندگان کلید و فیوزهای مختلف است. این شرکت با هدف تامین بخشی از نیازهای صنعت به این تجهیزات راه اندازی شده است. در سال های اخیر شرکت زاویر در راستای افزایش سبد محصولات خود  کلید مینیاتوری و اتوماتیک نیز تولید کرده است. فیوزهای این شرکت موفق به دریافت گواهینامه و استانداردهای بین المللی شده است.

قیمت کلید فیوز

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون جنس بدنه، نوع کارکرد فیوز، کاربرد فیوز، جریان قطع و ... بستگی دارد. برای مشاهده قیمت کلید فیوز 250 آمپر می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید کلید فیوز

برای خرید کلید فیوز می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید فیوز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


جریان