ثبت فروشگاه

کلید حرارتی یا اصطلاحاً کلید محافظ موتور (MPCB - Motor Protection Circuit Breaker) کلیدی صنعتی است که قابلیت قطع زیر بار دارند. کلید‌های حرارتی اغلب برای روشن و خاموش کردن الکتروموتور‌های سه فاز به کار گرفته می‌شوند. این کلید‌ها هنگامی که مشکلی در جریان به وجود بیاید، وارد عمل می‌شوند و جریان سریعاً قطع می‌شود. به دلیل ساختار و عملکردی که کلید‌های حرارتی دارند، به آن‌ها کلید حرارتی مغناطیسی نیز گفته می‌شود. کلید حرارتی یا راه انداز موتور نوعی قطع‌کننده مدار یا بریکر است که می‌تواند مدار موتور را در حین کار قطع یا وصل کند.

کلید‌های حرارتی مدار قدرت را قطع و وصل می‌کنند و به کمک تجیزات جانبی در مدار فرمان استفاده می‌شوند. این کلید‌ها مزایای بسیار زیادی دارند و به دلیل اینکه می‌توانند توسط لوازم جانبی مختلف تجهیز شوند، بهترین گزینه برای حفاظت از موتور‌های آسنکرون قفس سنجابی هستند. این موتور‌ها امروزه بسیار پرکاربرد هستند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. جریان کلید‌های حرارتی معمولاً ده درصد بالاتر از جریان موتور انتخاب می‌شود. کلید حرارتی سه فاز قدرت دارد که ورودی آن‌ها به برق متصل می‌شود و خروجی نیز از موتور خارج می‌شود. یکی از اصلی‌ترین کاربرد‌های این کلید‌ها این است که در زیر بار قطع می‌شوند. این تجهیزات میزان اضافه بار را تشخیص می‌دهند و به سرعت وارد عمل می‌شوند. این کلید‌ها می‌توانند در یک بازه مشخص جریان را به صورت کاملاً دقیق تنظیم کنند این نوع کلید‌ها گاهاً در تابلو‌های فرمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.  کلید MPCB سه کنتاکت دارد که این کنتاکت‌ها در بخش ورودی به برق متصل می‌شوند و سپس در قسمت ورودی کلید به موتور وصل می‌شود. این کلید‌ها شستی قطع و وصل دارند که به وسیله آن‌ها می‌توان کلید‌ها را به صورت دستی کنترل کرد. این تجهیزات یک دکمه تست دارند و از آن برای تست سلامت سایر کلید‌ها استفاده می‌شود. رنج جریان کلید‌های حرارتی قابل تنظیم است و افراد می‌توانند به کمک یک زبانه دوار آن را کنترل کنند. برروی کلید‌ها علامت‌هایی جهت شناسایی ترمینال‌های ورودی و خروجی قرار دارد.

کلید‌های MPCB قدرت قطع بالایی دارند. این کلید‌ها در مدار‌هایی با جریان بالا عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند. این کلید‌ها در مقابل بار‌های لحظه‌ای و اختلافات ولتاژ بدون وقفه به کار خود ادامه می‌دهند. این تجهیزات رنج گسترده‌ای دارد و در محیط‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کلید‌ها به صورت دقیق تنظیم می‌شوند. این محصولات قابلیت فرمان‌پذیری و کنترل بالایی دارند. امکان اضافه کردن تجهیزات به این دستگاه وجود دارد. کلید‌های MPCB از موتور‌ها در برابر دو جریان حفاظت می‌کنند. یکی جریان حرارتی که در صورت اعمال اضافه بار به موتور ایجاد می‌شود. دیگری جریان مغناطیسی است که در اثر ایجاد اتصال کوتاه بین فاز و نول در الکتروموتور‌ها ایجاد می‌شود.

قیمت کلید حرارتی

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون جنس بدنه، برند و شرکت سازنده، توان کلید و تجهیزات جانبی همراه بستگی دارد.

خرید کلید حرارتی از راندنو

کلید‌های MPC براساس توان نامی که برحسب کیلووات سنجیده می‌شود، خریداری می‌شوند. البته می‌توان این محصولات را براساس جریان بی‌متال موتور‌ها نیز انتخاب کرد.

برای خرید کلید حرارتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید حرارتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


شدت جریان مجاز


تعداد فاز