ثبت فروشگاه

کلید دو طرفه

کلید دو طرفه برق شهر و ژنراتور یا اصطلاحاً کلید چنج اور کلیدی است که برای تعویض منبع انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. این کلیدها وظیفه جابه جا کردن برق شهر با ژنراتور یا جابه جایی میان دو ژنراتور را برعهده دارند. ژنراتور وسیله ای است که تامین برق در ساختمان ها و اماکن محتلف را برعهده دارد. در صورتی که برق قطع شد، شما می توانید به کمک کلیدهای دو طرفه منبع انرژی را به ژنراتور سوئیچ کنید. این کلیدها برای تعویض عملکرد چپ گرد و راست گرد در موتورهای سه فاز نیز کاربرد دارد.

به طور کلی منظور از سوئیچینگ دو طرفه کلیدی است که دو عدد ورودی و یک عدد خروجی داشته باشد. از ویژگی های این محصول می توان به راندمان بالا، قطع و وصل سریع، عدم نیاز به سیم کشی، ظرفیت قطع بار کامل، ساختار کمپکت و جمع و جور، سیستم کامل، ابعاد مناسب و ... اشاره کرد.

کلید دو طرفه

انواع کلید دو طرفه

برای درک بهتر سوال کلید دو طرفه چیست به بررسی انواع این محصول می پردازیم:

  • کلید چنج اور دستی: این کلیدها به دستگیره مجهز شده اند که با چرخاندن آن، وضعیت کنتاکت ها به صورت دستی تغییر پیدا می کند.
  • کلید دو طرفه اتوماتیک یا موتوردار: این کلیدها به نوعی موتور مجهز شده اند که حالت کنتاکت را تغییر می دهند. از این کلیدها برای حفاظت مصرف کننده در برابر افزایش جریان استفاده می شود.

لازم به ذکر است که این کلیدها معمولاً در پانل های جلویی تابلو برق یا ماشین آلات استفاده می شوند. در ساختمان های ژنراتوردار نیز کلیدهای دستی دو طرفه اغلب استفاده می شوند. در مدارهای ATS نیز اغلب کلیدهای موتوردار و اتوماتیک استفاده می شود.

این کلیدها براساس جریان نامی از 125 آمپر تا 2000 آمپر و گاهاً بیشتر در بازار موجود هستند و به دو صورت کلید دو طرفه گردان و کلید دو طرفه تخت عرضه می شوند.

انواع کلید دو طرفه

کاربرد کلید دو طرفه ژنراتور

این محصولات مبدا تامین جریان برق را تغییر می دهند. از طریق این کلیدها می توان از دو منبع برق نیروگاه و دیزل ژنراتور جریان برق استفاده کرد. در هربار استفاده از یک منبع، دیگری قطع می شود. قطع و وصل در این کلیدها به وسیله یک فضا و یک مکانیزم قطع و وصل صورت می گیرد.

این محصولات ابعاد بزرگی ندارند و نصب آن ها ساده است به صورتی که نیاز به سیم کشی و استفاده از شمش های مسی بین ترمینال های ورودی نیست. از نظر ایمنی نیز قوی عمل می کنند و می توانند در بیمارستان ها، مراکز ارتباطی، فرودگاه ها، صنایع آب، راه آهن، شرکت های تولیدی و ... به کار گرفته شوند.

نحوه نصب کلید دو طرفه

این محصولات اغلب در قسمت داخلی تابلو برق نصب می شوند. البته لازم است پیش از نصب نقشه کلید دو طرفه سه فاز یا تک فاز را تهیه کنید. این کلیدها به کمک شینه ها و کابل های ضخیم متصل می شوند. در کنار هر کابل مشخصه ای وجود دارد که ورودی و خروجی ترمینال را نشان می دهد. تزمینال هایی که با برچسب 1 مشخص شده اند، ورودی اول و ترمینال هایی که با برچسب 2 مشخص شده اند، ورودی دوم را نشان می دهند.

نحوه نصب کلید دو طرفه

بهترین برند سوئیچینگ دو طرفه

امروزه از کلید و سوئیچینگ دو طرفه در بسیاری از مجموعه های صنعتی استفاده می شود. به همین دلیل شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از مشهورترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلید دو طرفه پارس فانال

پارس فانال یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید انواع کلید و سوئیچ صنعتی است. این شرکت تحت لیسانس شرکت فانال آلمان قرار گرفته است و فعالیت خود را از سال 1363 آغاز کرده است. این شرکت به تولید انواع کلید حرارتی، رله، ترانس جریان، انواع فیوز، خارن و رگلاتور، اینتوتر، تایمر، کلیدهای محافظ حان و ... می پردازد.

کلید دو طرفه پیچاز الکتریک

پیچاز الکتریک از سال 1359 فعالیت خود را آغار کرده است. این شرکت در شهرک صنعتی یزد تاسیس شده است و از بهترین نیروهای کار و مجهزترین دستگاه ها استفاده کرده است. این شرکت گواهینامه های استاندارد مدیریت کیفیت، تاییدیه توانیر، آزمایشگاه KERI، جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه نیرو دریافت کرده است.

کلید دو طرفه تلرگان

از مشهورترین شرکت ها در زمینه سوئیچینگ دو طرفه و چنج اور، شرکت تلرگان است. این شرکت کلیدهایی از نوع دستی و اتوماتیک عرضه می کند. شرکت تلرگان در سال 1953 تاسیس شده است و یکی از شرکت های اسپانیایی پیشرو در زمینه مهندسی الکترونیک است. این شرکت محصولات خود را در بیش از 40 کشور دنیا به فروش می رساند.

  • از دیگر برندهای مشهور در این زمینه می توان به کلید دو طرفه الکتروکاوه و افن اشاره کرد.

قیمت کلید دو طرفه

قیمت این تجهیزات به مواردی همچون برند و شرکت سازنده، دستی یا اتوماتیک بودن، میزان جریان و ... بستگی دارد. برای نشاهده قیمت کلید دو طرفه فرمان و دیگر کلیدها باید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید کلید دو طرفه

برای خرید کلید دو طرفه می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید دو طرفه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


شدت جریان مجاز


نوع