ثبت فروشگاه

کلید دو طرفه

کلید دو طرفه برق شهر و ژنراتور یا اصطلاحاً کلید چنج اور کلیدی است که برای تعویض منبع انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کلید‌ها وظیفه جابه جا کردن برق شهر با ژنراتور یا جابه جایی میان دو ژنراتور را برعهده دارند. ژنراتور وسیله‌ای است که تأمین برق در ساختمان‌ها و اماکن محتلف را برعهده دارد. در صورتی که برق قطع شد، شما می‌توانید به کمک کلید‌های دو طرفه منبع انرژی را به ژنراتور سوئیچ کنید. این کلید‌ها برای تعویض عملکرد چپ گرد و راست گرد در موتور‌های سه فاز نیز کاربرد دارد.

به طور کلی منظور از سوئیچینگ دو طرفه کلیدی است که دو عدد ورودی و یک عدد خروجی داشته باشد. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به راندمان بالا، قطع و وصل سریع، عدم نیاز به سیم کشی، ظرفیت قطع بار کامل، ساختار کمپکت و جمع و جور، سیستم کامل و ابعاد مناسب اشاره کرد. این محصولات مبدا تأمین جریان برق را تغییر می‌دهند. از طریق این کلید‌ها می‌توان از دو منبع برق نیروگاه و دیزل ژنراتور جریان برق استفاده کرد. در هربار استفاده از یک منبع، دیگری قطع می‌شود. قطع و وصل در این کلید‌ها به وسیله یک فضا و یک مکانیزم قطع و وصل صورت می‌گیرد. این محصولات ابعاد بزرگی ندارند و نصب آن‌ها ساده است به صورتی که نیاز به سیم‌کشی و استفاده از شمش‌های مسی بین ترمینال‌های ورودی نیست. از نظر ایمنی نیز قوی عمل می‌کنند و می‌توانند در بیمارستان‌ها، مراکز ارتباطی، فرودگاه‌ها، صنایع آب، راه آهن و شرکت‌های تولیدی به کار گرفته شوند برای درک بهتر سؤال کلید دو طرفه چیست به بررسی انواع این محصول می‌پردازیم:

  • کلید چنج اور دستی: این کلید‌ها به دستگیره مجهز شده‌اند که با چرخاندن آن، وضعیت کنتاکت‌ها به صورت دستی تغییر پیدا می‌کند.
  • کلید دو طرفه اتوماتیک یا موتوردار: این کلید‌ها به نوعی موتور مجهز شده‌اند که حالت کنتاکت را تغییر می‌دهند. از این کلید‌ها برای حفاظت مصرف‌کننده در برابر افزایش جریان استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که این کلید‌ها معمولاً در پانل‌های جلویی تابلو برق یا ماشین آلات استفاده می‌شوند. در ساختمان‌های ژنراتوردار نیز کلید‌های دستی دو طرفه اغلب استفاده می‌شوند. در مدار‌های ATS نیز اغلب کلید‌های موتوردار و اتوماتیک استفاده می‌شود. این کلید‌ها براساس جریان نامی از 125 آمپر تا 2000 آمپر و گاهاً بیشتر در بازار موجود هستند و به دو صورت کلید دو طرفه گردان و کلید دو طرفه تخت عرضه می‌شوند.

قیمت کلید دو طرفه

قیمت این تجهیزات به مواردی همچون برند و شرکت سازنده، دستی یا اتوماتیک بودن، میزان جریان و موارد دیگر بستگی دارد. برای نشاهده قیمت کلید دو طرفه فرمان و دیگر کلید‌ها باید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید کلید دو طرفه از راندنو

برای خرید کلید دو طرفه سه فاز می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید دو طرفه اشنایدر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


شدت جریان مجاز


نوع