ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

آچار آلن 

آچار آلن وسیله ای بسیار کاربردی و مهم می باشد که با داشتن مقطع شش ضلعی و شکل L مانند خود برای شل وسفت کردن پیچ های آلن به کار می رود. آچار آلن دارای دو سر می باشد که هر دو سر آن برای باز کردن پیچ به کار می رود.

انواع آچار آلن

 1. آچار آلن دسته T: این وسیله به دلیل داشتن آچار در هر ۳ سر خود موجب آسان تر شدن کار و چرخاندن آن هنگام انجام کار می شود.
 2. آچار آلن مثلثی(سه راهی): این وسیله دارای سایز کوچکی می باشد و دارای ۳ سر است که هر کدام از سر های آن سایز مختلفی دارد و برای کار بخصوصی به کار می رود.
 3. آچار آلن کوتاه: دارای دسته کوتاه برای دسترسی آسان تر می باشد.
 4. آچار آلن دسته p: ساختار این آچار مشابه با مدل L مانند است ولی با تفاوت بزرگ تر بودن سایز. برای راحتی خریدار دسته ای ارگونومیک تعبیه شده که سبب منتقل شدن فشار کمتر به دست هنگام نیرو وارد کردن به پیچ می شود.
 5. آچار آلن ستاره ای(خورشیدی): ساختار ستاره ای ۶پر دارد که دارای مقاومت زیاد و سایز کوچکی می باشد. به دلیل ساختار این آچار امکان بیرون آمدن آچار از پیچ بسیار کم است.
 6. آچار آلن چاقویی: سایز کوچک و حمل آسان این آچار که ساختار آن مشابه با چاقوی سوییسی می باشد و چند آچار با سایز مختلف در آن قرار گرفته آن را از بقیه آچار ها متمایز کرده. 
 7. آچار آلن پیچ گوشتی: از این وسیله برای باز و بسته کردن پیچ های آلن و ستاره ای استفاده می شود و به دلیل داشتن ساختار پیچ گوشتی مانند این وسیله برای مواقعی استفاده می شود که پیچ طوری در سوراخ قرار گرفته باشد که امکان بیرون آوردن آن با آچار معمولی نباشد در اینجا ازین وسیله استفاده می شود.
 8. آچار آلن سرگرد: از این وسیله بیشتر برای مواقعی که فضای کافی برای چرخاندن راحت و داخل کردن آچار وجود ندارد استفاده می شود. به دلیل سر خوردن این آچار در پیچ استفاده از آن آسان نمی باشد.
 9. آچار آلن جغجغه ای: از این آچار برای مواقعی که فضای کافی برای چرخاندن آچار نداریم این وسیله کار را برای ما آسان تر می کند و سرعت می بخشد. با داشتن یک دسته جغجغه ای می توانید فقط با تعویض سری از آن در کار های مختلف استفاده کنید.

اندازه آچار آلن

دارای دو استاندارد برای سایز بندی می باشد که بر اساس فاصله بین دو ضلع موازی آن اندازه گیری می شود. و از ۳ سانت تا ۱۷ سانت اندازه آن متغیر است.

 • استاندارد اینچی: بر اساس کسری از اینچ اندازه گیری می شود.
 • استاندارد متریک: بر اساس میلی متر اندازه گیری می شود.

نکات خرید آچار آلن

 • از سالم بودن آچار در هنگام خرید مطمیین شوید.
 • توجه به روکش این وسیله که دارای دو روکش پلاستیکی و آبکاری شده برای جلوگیری از زنگ زدن می باشد.
 • این آچارها دارای رنگ و پوشش متفاوت است.

نکات ایمنی در استفاده از آچار آلن

 1. با توجه به کار خود از نوع و سایز مناسب آچار استفاده کنید.
 2. برای جا زدن آچار الان به هیچ عنوان از چکش استفاده نکنید.
 3. آچار آلن را خشک و تمیز نگهدارید تا در هنگام استفاده از آن با لغزش و آسیب دیدگی مواجه نشوید.
 4. دقت داشته باشید از آچار آلن به جای چکش نیز استفاده نشود.
 5. به دنباله آچار خود برای قدرت بخشیدن وسیله اضافه نکنید.

برند


نوع