ثبت فروشگاه

آچار آلن 

آچار آلن به انگلیسی با نام allen wrench شناخته شده است. این ابزار ساده اما کارآمد جهت باز و بسته کردن انواع پیچ های آلن استفاده می شود. شکل ظاهری این محصول به صورت شش ضلعی است. همچنین از یک میله فولادی L شکل برخوردار است که موجب باز و بسته شدن پیچ های آلن می شود. در ساختار این آچار دو سری به کار رفته است که هر دو سر آن برای باز کردن پیچ کاربرد دارد. این ابزار باتوجه به کاربردهای خاص، در انواع و سایزهای مختلفی در بازار موجود است.

جهت اطلاع از قیمت آچار آلن شش گوش با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار کاربردی را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید آچار آلن مناسب را برای کاربران فراهم نموده است. این ابزار از طراحی ویژه و انعطاف بالایی برخوردار است. کاربرد آچار آلن به گونه ای است که برای انجام کار در نقاط محدود که دسترسی به آن امکان پذیر نیست، استفاده می شود. این ابزار دستی باتوجه به طراحی ساده ای که دارد، از نیروی گشتاور مطلوبی برخوردار است.

نحوه استفاده از آچار آلن به گونه ای است که ابتدا باید قسمت کوتاه آن را داخل پیچ قرار دهید. سپس با استفاده از دسته بلند ابزار، به آن نیرو وارد کنید و آن را بچرخانید. لازم به ذکر است سایز این محصول براساس دو مقیاس متریک (میلی متر) و اینچ محاسبه ارزیابی می شود.

آچار آلن 

آچار آلن چیست

پیش از این به بررسی این آچار و کاربردهای آن پرداختیم. از این ابزار جهت باز و بسته کردن پیچ ها و سوکت ها استفاده می شود. لازم است بدانید عموم کاربران این محصول را با نام آلن می شناسند. برای کار با این آچار باید دسته بلندتر آن را بچرخانید تا گشتاورهای بزرگتری ایجاد شود. درنتیجه با این آچار می توانید پیچ های محکم را به آسانی باز کنید. همچنین این کالا با استفاده از استانداردهای بین المللی طراحی و تولید می شود. در ادامه به طور کامل تری با انواع این ابزار و کارایی هر یک از آنها آشنا می شوید.

انواع آچار آلن

این آچار باتوجه به نوع پیچ و میزان دسترسی به قطعه کار، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. در ابتدا به این موضوع توجه نمایید اگر قصد تهیه آچار آلن شیر اهرمی را دارید، می توانید بهترین نوع این ابزار را باتوجه به نوع شیرآلات خود انتخاب نمایید. در ادامه به آشنایی با انواع این ابزار براساس شکل ظاهری و نوع کاربرد آنها می پردازیم.

آچار آلن مثلثی (سه راهی)

این وسیله سایز کوچکی دارد و از ۳ سری برخوردار است. هر سر این آچار یک سایز مشخصی از آچار را تشکیل می دهد. این محصول ظاهری مثلثی شکل دارد و این ویژگی باعث شده است نتوان برای انجام کارهای عمومی از این ابزار استفاده نمود.

آچار آلن بلند

این آچار همانطور که از نامش مشخص است، از دسته بلندی برخوردار است. از این ابزار در شرایطی استفاده می شود که به نیروی گشتاور بیشتری نیاز باشد. همچنین هنگامی که دسترسی به پیچ مورد نظر دشوار است، می توانید از این نوع آچار استفاده نمایید.

آچار آلن کوتاه

این محصول همانطور که از نامش مشخص است، از دسته کوتاه برای دسترسی آسان تر برخوردار است. از این نوع آچار در مکان هایی با ارتفاع کوتاه تر که فضای کمی دارند، استفاده می شود.

آچار آلن دسته p

ساختار این آچار شبیه به حروف L و T است. همچنین ساختار این محصول شبیه به نمونه T است با این تفاوت که از نظر سایز بزرگتر است. در طراحی این آچار برای راحتی کاربران دسته ای در نظر گرفته شده است. این دسته سبب انتقال فشار کمی به دست کاربر به هنگام وارد کردن نیرو به پیچ می شود.

آچار آلن دسته T

این وسیله همانطور که از شکل ظاهری آن مشخص است، از 3 سری برخوردار است. این محصول به دلیل داشتن آچار در هر 3 سر خود موجب آسان تر شدن کار و چرخاندن آن هنگام انجام کار می شود.

آچار آلن ریز

اندازه سری یا نوک این آچار بسیار کوچک تر از نمونه های دیگر این محصول است. از این ابزار برای انجام کار بر روی پیچ های ریز استفاده می شود. لازم به ذکر است طول دسته این ابزار نیز کوتاه است.

آچار آلن ستاره ای (خورشیدی)

آچار خورشیدی نوع دیگری از انواع این ابزار است که استفاده از آن بسیار رایج است. سطح مقطع این ابزار به صورت شش پر ساخته شده است. استفاده از این محصول جهت انجام فعالیت هایی مانند باز و بسته کردن قطعات لپ تاپ، کامپیوتر و موبایل استفاده می شود.

آچار آلن چاقویی

ساختار آن شبیه به چاقوی سوییسی است و سایز آن کوچک است. به عبارتی شبیه به چاقوهای ضامن دار است و از کنار ابزار باز می شود. و همچنین حمل آن آسان است. در این نوع آچار چند آچار با سایزهای مختلف قرار گرفته است.

آچار آلن پیچ گوشتی

از این نوع آچار برای باز و بسته کردن پیچ های آلن و ستاره ای استفاده می شود. همچنین به دلیل شباهت ظاهری به پیچ گوشتی، در مواقعی استفاده می شود که پیچ در سوراخ قرار گرفته باشد و نتوان آن را با آچار معمولی خارج کرد. این ابزار از حجم کمی برخوردار است و قابلیت حمل دارد.

آچار آلن سرگرد

سری این وسیله همانطور که از نامش پیداست، گرد شکل است. از این وسیله بیشتر برای مواقعی که فضای کافی برای چرخاندن راحت و داخل کردن آچار وجود ندارد استفاده می شود. نکته این که وجود دارد این است که به دلیل سر خوردن این آچار در پیچ، استفاده از آن آسان نیست.

آچار آلن کمربندی

نمونه کمربندی این ابزار گستره وسیعی از انواع آچارهای آلن را با سایزهای مختلف در اختیار کاربران قرار می دهد. این نوع از آچارها وزن بیشتری نسبت به نمونه های چاقویی دارند. لازم به ذکر است هر یک از انواع نمونه های کمربندی، کاربردهای مجزایی دارند.

آچار آلن جغجغه ای

از این آچار برای مواقعی که فضای کافی برای چرخاندن آچار وجود ندارد استفاده می شود. می توان با تعویض سری آن از آن در کارهای مختلف استفاده کرد. لازم به ذکر است در راندنو می توانید انواع آچار آلن ژاپنی را خریداری نمایید.

انواع آچار آلن بر اساس ظاهر و کابرد

مزایای استفاده از آچار آلن

در این بخش به مزایای استفاده از این ابزار می پردازیم:

 • این ابزار از قابلیت باز کردن پیچ های بسیار ریز برخوردار است.
 • این ابزار کاربردی در سایزهای مختلفی تولید و عرضه شده است.
 • این آچار خاصیت چکش خواری دارد و موجب باز شدن آسان تر پیچ ها می شود.
 • این ابزار از قابلیت حمل و جابه جایی آسانی برخوردار است.
 • از این آچار می توان برای پیچ های بدون سر نیز استفاده کرد.
 • این ابزار به شکل شش ضلعی ساخته شده است که موجب جلوگیری از لغزش و لیزخوردگی ابزار می شود.

مزایای استفاده از آچار آلن

ویژگی های آچار آلن

این ابزار از ویژگی های خاصی برخوردار است که آن را متمایز کرده است. در ادامه به بررسی مهم ترین ویژگی های این ابزار می پردازیم.

 • برخورداری از طراحی بسیار ساده و سبک
 • برخورداری از قیمت مقرون به صرفه
 • امکان استفاده از دو سر آن برای باز و بسته کردن پیچ ها
 • وجود میزان گشتاور مطلوب
 • برخورداری از لایه محافظ در برابر خوردگی
 • این آچار از دسته بلندی برخوردار است که موجب افزایش گشتاور می شود.
 • آچار آلن وزن سبکی دارد و می توان به آسانی از آن استفاده کرد.

کاربرد آچار آلن

همانطور که می دانید استفاده از این ابزار امکان باز و بسته کردن انواع پیچ آلن را برای کاربران فراهم می کند. از این نوع آچار جهت انجام مصارف صنعتی، خانگی، لوازم الکترونیکی، تعمیرات خودرو و مواردی از این قبیل استفاده می شود. همچنین تعمیرات انواع دستگاه ها، لوازم خانگی، موبایل و محصولات دیجیتالی از رایج ترین کاربردهای این ابزار محسوب می شود. در اسپیس های تبلیغاتی تعداد زیادی پیچ های آلن به کار رفته است و با استفاده از این ابزار می توان آنها را نصب نمود.

نکات ایمنی در استفاده از آچار آلن

در این بخش به نکات مهم استفاده از این آچار می پردازیم:

 • با توجه به کار خود از نوع و سایز مناسب آچار استفاده کنید.
 • برای جا زدن این آچار به هیچ عنوان از چکش استفاده نکنید.
 • پس از هر بار استفاده، این ابزار را خشک و تمیز نگه دارید تا هنگام استفاده از آن با لغزش و آسیب دیدگی مواجه نشوید.
 • هرگز از این آچار به عنوان چکش یا ابزار کوبشی استفاده نکنید.
 • از سفت و محکم بودن این ابزار داخل پیچ اطمینان حاصل نمایید.

نکات ایمنی در استفاده از آچار آلن

نکات مهم در هنگام خرید آچار آلن

اولین نکته ای که حین خرید این ابزار باید به آن توجه داشته باشید، هنگام تهیه این ابزار بادی به نکات خاصی باید توجه داشته باشید. در ادامه شما را با فاکتورهای مهم در خرید این آچار آشنا می نماییم.

سایز اتصال

توجه به سایز آچار یکی از اصلی ترین پارامترهای مهم در انتخاب این ابزار به شمار می آید. همانطور که می دانید، این ابزار را باید براساس اندازه سری یا نوک آن خریداری نمایید. لازم به ذکر است سایز آچار ستاره ای را بر حسب اینچ و با حروف T محاسبه می کنند. در مقابل اندازه آچارهای معمولی یا شش ضلعی بر حسب میلی متر مشخص می شود.

شکل سری اتصال

توجه به ظاهر این آچار از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. همانطور که می دانید پیچ ها و اتصالات با شکل های مختلفی به بازار عرضه شده اند. از این رو برای باز و بسته کردن هر یک از انواع آنها باید از آچار متناسب با آن استفاده نمایید. آلن ها براساس شکل مقطع در دو نوع شش پر و ستاره ای در بازار موجود هستند. لازم به ذکر است سری های خاصی تولید شده اند که با اتصال آنها به ابزار می توانید پیچ های مختلف را باز و بسته نمایید.

برند و شرکت تولید کننده

شرکت ها و برندهای مختلفی به تولید این ابزارآلات پرداخته اند. بهتر است خرید خود را از برندهای شناخته شده و معتبر انجام دهید. زیرا کیفیت و طول عمر این ابزار را برای شما تضمین می کنند. همچنین برخی از برندهای محبوب از گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار هستند.

جنس آچار

از دیگر نکات مهمی که حین تهیه این ابزار باید به آن توجه داشته باشید، جنس ساختار ابزار است. آلیاژی که در ساختار پوشش سطح  خارجی این محصول استفاده می شود، بسیار اهمیت دارد. سعی بر این داشته باشید آچاری را انتخاب کنید که از متریال های فلز یا فولادی آبکاری شده ساخته شده باشد. زیرا این متریال ها دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند. به طور کلی کروم وانادیوم یکی از بهترین متریال هایی است که در ساختار این ابزارآلات استفاده می شود. همچنین می توان گفت این پوشش علاوه بر ایجاد سطح محافظ، موجب افزایش مقاومت آن می شود.

طول و شکل دسته

هر یک از انواع این ابزار باتوجه به سایزی که دارند، با دسته های بلند و کوتاه تولید می شوند. از این رو با در نظر گرفتن محل قرارگیری پیچ می توانید از نمونه های بلند و کوتاه این محصول استفاده نمایید. همانطور که با انواع این ابزار دستی آشنا شدید، سهولت استفاده از نوع دسته T این محصول باعث محبوب واقع شده این ابزار شده است. به طوریکه با استفاده از این ابزار می توانید با اعمال نیروی کمتر، چرخش بیشتری ایجاد کنید. لازم به ذکر است این آچار نسبت به نوع ساده آن وزن بیشتر و قیمت بالاتری دارد.

برترین برندهای آچار آلن

در حال حاضر شرکت های متعددی به تولید این ابزار کاربردی پرداخته اند. در ادامه این بخش به معرفی برترین و محبوب ترین آنها می پردازیم.

آچار آلن رونیکس

شرکت رونیکس یکی از بهترین برندها در زمینه تولید ابزارآلات به شمار می آید. این شرکت به تولید انواع آچارهای آلن می پردازد که معمولاً جنس آنها از استیل، کروم وانادیوم است. این محصول نسبت به سایر برندها از طول عمر بیشتری برخوردار است. یکی از پرفروش ترین مدل این محصول مدل Ronix RH-2052 است که شامل آچارهای شش گوش و ستاره ای است و برای پیچ و مهره هایی با سایزهای 1.5، 2، 2.5، 3، 4، 5، 6، 8 مناسب است.

آچار آلن نولان

نولان یکی از بهترین برندهای خوب در کشور است که به تولید محصولات با کیفیت می پردازد. آلن های این برند از جنس کروم وانادیوم است بنابراین بسیار مقاوم و چکش خوار هستند. این محصول خاصیت ضد خش و ضد زنگ دارد. یکی از پرفروش ترین مدل این محصول مدل Nolan Star Wrench Set 9 PCS است که شامل 9 عدد آچار است و برای پیچ و مهرهایی با سایزهای 10، 15، 20، 25 تا 50 مناسب است.

آچار آلن توسن

از برترین و معروف ترین برندها در زمینه ابزارآلات می توان به برند توسن اشاره کرد. محصولات این برند از کیفیت مطلوب و قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. یکی از پرفروش ترین مدل این محصول مدل T726-B1510 است که از جنس آلیاژ کروم وانادیوم است  و در برابر رطوبت و ضربه بسیار مقاوم است. این محصول برای پیچ و مهرهای با سایزهای  2، 2.5، 3، 4، 5، 5.5، 6، 8، 10 مناسب است.

آچار آلن هنس

هنس از دیگر برندهای محبوب و معتبری است که به تولید انواع ابزارآلات دستی پرداخته است. این برند با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید ابزارآلات دستی باکیفیت توانسته است محبوبیت خود را در بازار انواع ابزار دستی تثبیت کند. آچار آلن ستاره ای هنس یکی از پرمصرف ترین انواع این ابزار است که توسط شرکت هنس به بازار ارائه شده است. همچنین این برند به تولید انواع این آچار با سایزهای مختلف پرداخته است. از برترین آچارهای آلن که توسط این  برند به بازار عرضه شده است می توان به مدل های 29TH-16742 ،8T-16744 ،29M-16762 و مدل های دیگر اشاره نمود.

از دیگر برندهای محبوب این محصول در بازار می توان به آچار آلن دینگشی، سوپر تولز، اسپید، استنلی، شاین، نووا، زین تای، ای زد دی، اف تی تولز و دیگر برندها اشاره کرد.

قیمت آچار آلن

قیمت آچار آلن بر اساس عواملی مانند وزن، جنس، نوع دسته، سایز و اندازه، برند تولید کننده، نوع کاربرد و موارد دیگر متغیر است. در راندنو می توانید قیمت آچار آلن تکی را مشاهده و از فروشندگان محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید. همچنین می توانید استعلام قیمت آچار آلن مچی را از فروشندگان این ابزار دریافت نمایید.

خرید آچار آلن

برای خرید آچار آلن می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آچار آلن و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع