ثبت فروشگاه

آچار ترکمتر

آچار ترکمتر یا گشتاورسنج نوعی از آچار می باشد که برای بستن پیچ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این آچار در واقع با نیروی گشتاور کار می کند و کنترل گشتاور معمولاً از طریق حلقه ای که بر سر آچار وجود دارد انجام می پذیرد. ماهیت اصلی این ابزار اعمال نیروی مشخص و مورد نظر کاربر در شرایط مشخص بر روی قطعه کار می باشد. این آچار در صنایع پتروشیمی، تجهیزات صنعتی و خط تولید کارخانه ها و ماشین آلات کاربرد دارد. نحوه تنظیم اعمال نیرو در ترکمترهای مختلف متفاوت می باشد زیرا ترکمترها انواع مختلفی دارند که در ادامه به برسی انواع آنها می پردازیم. 

آچار ترکمتر چیست و چه متعلقاتی دارد

 •  دسته: دسته یکی از اجزای اصلی ترکمتر می باشد که در برخی انواع آن دسته به صورت لاستیکی ارگونومیک می باشد که بسیار پر طرفدار است. 
 •  بدنه: بدنه از لوله ای ساخته شده است که جنس آن فلزی و مقاوم می باشد و قابلیت ضد سایشی دارد. 
 •  دکمه رهاسازی سریع: این دکمه جهت قفل کردن یا رهاسازی مهره آچار مورد استفاده قرار می گیرد.
 •  فنر: فنرهایی که داخل این دستگاه وجود دارد از جنس فولاد پیچیده شده با کیفیت تهیه شده است. این فنرها دارای کیفیت بالایی هستند.

قیمت آچار ترکمتر و خرید آسان آن

ترکمترها از نظر کیفیت و قیمت تقسیم بندی می شوند که هر چه کیفیت بالاتر باشد از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. تورکمترهای تایوانی از درجه بندی کیفی بالایی برخوردار هستند. از برترین برندهای موجود در بازار می توان به آچار ترکمتر هنس، آکاد، تگبولت، توس، نورا تورک، راسول و تاپ تول اشاره کرد. کاربران گرامی می توانند برای اطلاع از قیمت انواع آچار ترکمتر و ترکمتر آکاد می توانند به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشندگان این کالا به طور مستقیم در ارتباط باشند. 

انواع ترکمتر 

 1.  ترکمتر ساده تقه ای: ترکمتر تقه ای نوعی از ترکمترهای موجود در بازار می باشد که در مقابل آسیب های مختلف مقاوم می باشد. در این ترکمتر محل تنظیم میزان فشار مورد نیاز برای اعمال بر روی قطعه کار دسته و انتهای آن است و زمانی که فشار به حد معین برسد با یک صدای تقه به کاربر اطلاع می دهد. 
 2.  ترکمتر کمرشکن: این ترکمتر زمانی که میزان فشار وارده بالا می رود از قسمت بالا یا وسط خم می شود و به این دلیل به ترکمتر کمرشکن معروف است. این ترکمتر شباهت زیادی به ترکمتر تقه ای دارد. 
 3.   ترکمتر ساعتی: از دقیق ترین آچار های گشتاور سنج به حساب می آید. کار با این نوع آچار در فضاهای کوچک توصیه نمی شود. در صنعت خودروسازی و اتصال ماشین آلات از این آچار استفاده می شود. 
 4.  ترکمتر دیجیتال: این ترکمتر از نظر کاربردی شبیه ترکمترهای ساعتی است و تفاوت در دقت بیشتر، هشدار آژیر ذخیره، و تبدیل واحد نیوتن ومتر می باشد. این ترکمتر را می توان به کامپیوتر متصل کرد و اطلاعات را به کامپیوتر منتقل کرد. درصد خطای این ترکمتر حدود یک درصد است. میزان نیروی چرخشی وارد شده در این دستگاه از طریق صفحه نمایش نشان داده می شود. 
 5.  ترکمتر اسلیپری: این ترکمتر بعد از انتقال مقدار معینی گشتاور سر میخورد و با ادامه حرکت چرخشی دوباره گشتاور اعمال می شود. 
 6.   ترکمتر بادی: این ترکمتر لرزش بسیارکم و دقت بالایی دارد و گشتاور خروجی با کنترل فشارهوا تنظیم می شود. 
 7.  ترکمتر4.1 درایو: مناسب پیچ و مهرهای خیلی کوچک با دامنه گشتاوری ۵۰ تا ۲۵۰ اینچ است. 
 8.   ترکمتر 8.3 درایو: مناسب پیچ و مهره های اتومبیل ها و کامیون های کوچک با دامنه گشتاور ۱۵ تا ۷۵ فوت-پوند است. 
 9.  ترکمتر4.3 درایو: مناسب انجام کارهای ویژه مانند باز و بسته کردن پیچ مرکز تایر لاستیک می باشد. 

طرز کار با آچار گشتاورسنج یا ترکمتر

این آچار برای اندازه گیری و اعمال مقدار گشتاور به بازار عرضه شده است. قبل از استفاده می بایست توجه داشت آچار کالیبره باشد و قفل تنظیم کننده آزاد شود بعد از آزاد شدن قفل دسته را چرخانده تا عدد روی دسته و خط مرکزی مقابل هم قرار بگیرند. بعد از انجام این مراحل دوباره قفل را فشار داده تا هنگام کار از روی قفل و حالت تنظیم شده خارج نشود و تنظیمات به هم نریزد. اگر نیاز به گشتاور بیشتری بود می توان دسته را در جهت عقربه ساعت چرخاند.

نکات لازم جهت نگهداری از گشتاورسنج 

 • همواره این آچار می بایست کالیبره باشد. اگر آچار از دست کاربر به زمین بیوفتد از حالت کالیبره خارج می شود. 
 • بعد از هر بار استفاده از گشتاورسنج درجه را می بایست روی عدد صفر تنظیم نمود. این کار باعث می شود هنگام استفاده در دفعات بعد آچار کالیبره باشد. 
 • آچار ترکمتر برای سفت کردن پیچ ها می باشد بنابراین نباید پیچ های قفل شده را با این وسیله باز کرد زیرا صدمه می بیند. 

 

 

لیست مقایسه

برند