ثبت فروشگاه

دستگاه جوش آرگون (تیگ)

دستگاه جوش آرگون یا دستگاه جوش تیگ (Tungsten Inert Gas) برای اتصال آلیاژهای فولاد ضد زنگ، طلا، منیزیوم، آلومینیوم، مس، نیکل و برنج استفاده می‌شود. دلیل نامگذاری دستگاه جوش آرگون به تیگ (tig) به این علت است که در فرآیند این جوشکاری، از دو گاز نجیب و خنثی یعنی هلیوم و آرگون استفاده می‌شود. جوشکاری آرگون در واقع جوشکاری قوس تنگستن است که تحت پوشش گاز محافظ انجام می‌شود. در این فرآیند با استفاده از گازهای محافظ، منطقه جوش از هوای آزاد جدا می‌شود. همچنین به دلیل استفاده از گازهای خنثی، قابلیت ایجاد واکنش با عناصر دیگر را ندارد.

جوشکاری تیگ نوعی جوشکاری ذوبی است که توسط آن می‌توان انواع فلزات کربنی و آلیاژی را به یکدیگر متصل کرد. آلومینیوم در ضخامت‌های گوناگون، استیل، مس، چدن، فولاد کربنی و مواردی از این قبیل از انواع فلزاتی هستند که با استفاده از جوش آرگون می‌توان آن‌ها را به یکدیگر جوش داد. همچنین این نوع جوشکاری برای اتصال فلزات سخت، غیر سخت آهنی و غیر آهنی با ضخامت‌های مختلف نیز کاربرد دارد.

به طور کلی در پاسخ به سؤال دستگاه جوش تیگ چیست می‌توان گفت عمل جوشکاری را در دو حالت مختلف اجرا می‌کند. این دستگاه عمل اتصال را توسط دو حالت سیم جوش و بدون فلز پرکننده انجام می‌دهد. لازم به ذکر است در این عملیات جوشکاری، از سیم جوش (Filler metal) به عنوان فلز پرکننده استفاده می‌شود. این نوع جوشکاری در صنایع مختلفی همچون پتروشیمی، نظامی، دریایی و نیروگاه‌های برق کاربرد دارد. وجود گاز آرگون در این فرآیند، از ورود اکسیژن به محل جوش و اکسیده شدن قطعه نیز جلوگیری می‌کند.

توجه نمایید انجام جوشکاری آرگون، حتماً باید توسط افراد متخصص انجام شود و این حرفه به تخصص بالایی نیاز دارد. دستگاه جوش تیگ آرگون ایران ترانس، گام الکتریک، صبا، رونیکس، وینر، ادون، جوشا و آروا از بهترین تولیدکنندگان این دستگاه جوشکاری به شمار می‌آیند.

از کاربردهای جوش آرگون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اتصال لوله‌های تحت فشار
 • جوش دادن صفحات نازک و ظریف
 • جوشکاری مس و آلومینیوم
 • جوشکاری صفحات سخت و غیر سخت
 • جوش قطعات آهنی و غیر آهنی در تمامی ضخامت‌ها
 • استفاده در صنایع پتروشیمی و دریایی
 • ساخت تجهیزات نظامی
 • استفاده در صنایع خودروسازی

همچنین از الکترودهایی که بر روی این دستگاه قابل استفاده هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • الکترود تنگستن سزیم که به رنگ طلایی تولید می‌شود.
 • الکترود تنگستن زیرکونیم که رنگ سفید مشخصه آن است.
 • الکترود تنگستن لانتان که به رنگ مشکی ساخته شده است.

قیمت دستگاه جوش آرگون

قیمت دستگاه جوش آرگون صنعتی مانند ابزارآلات دیگر، به عوامل مختلفی بستگی دارد. برند تولیدکننده از اصلی‌ترین عواملی است که بر قیمت این محصول تأثیرگذار است. همچنین شدت جریان قابل تحمل دستگاه از دیگر عوامل مهم بر قیمت این محصول به شمار می‌آید. توجه نمایید هرچه شدت جریان قابل تحمل توسط دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. قدرت دستگاه، ویژگی‌های ابزار نیز بر قیمت این ابزار تأثیرگذار هستند.

لازم به ذکر است جوشکاری تیگ پالسی روشی از زیرمجموعه جوشکاری آرگون است. این روش این قابلیت را در اختیار جوشکاران قرار می‌دهد که در صورت رسیدن به نفوذ بالا،اتصال حرارت ورودی اندکی داشته باشد. به همین دلیل، قیمت دستگاه جوش تیگ پالسی نسبت به نمونه‌های دیگر، تا حدودی بیشتر است. جهت اطلاع از قیمت دستگاه جوش آرگون تکفاز و سه فاز با مراجعه به راندنو می‌توانید لیست فروشندگان کالای مورد نظر را مشاهده نمایید.

خرید دستگاه جوش تیگ از راندنو

برای خرید دستگاه جوش صنعتی تیگ می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه جوش آرگون کوچک و بزرگ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند