ثبت فروشگاه

کیستون Cat6 UTP

کیستون Cat6 UTP یا پریز شبکه Cat6 UTP یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه است. این وسیله نقش مهمی در شبکه دارد و در پچ پنل ها، فیس پلیت ها و دیگر قسمت ها نصب می شود و همانند یک رابط عمل می کند. کیستون از یک طرف به کابل شبکه و از سوی دیگر یک پورت مادگی ارائه می دهد. به کمک کیستون شبکه UTP Cat6 می توان کابل شبکه را به تجهیزات شبکه همچون سوئیچ، پچ پنل، روتر، کیس و ... متصل کرد.

کیستون UTP کیستونی از جنس پی وی سی است که با تجهیزات شبکه UTP سازگاری دارد. تجهیزات شبکه UTP به هیچگونه فویل و شیلدی مجهز نشده اند. این محصولات قیمت مقرون به صرفه ای دارند اما در برابر نویز و اختلالات الکترومغناطیسی مقاومت کمتری نسبت به محصولات SFTP دارند.

Cat6 نیز گروه تجهیزات شبکه، سرعت و پهنای باند قابل پشتیبانی تجهیزات را نشان می دهد. تجهیزات شبکه از گروه Cat6 بیشترین کاربرد را در شبکه دارند. برای بهبود عملکرد، سرعت و کارایی بهتر است از تجهیزات شبکه هماهنگ استفاده شود و همگی آن ها در گروه Cat6 باشد. تجهیزات شبکه از گروه Cat6 حداکثر سرعت انتقال داده 1000 مگابیت در ثانیه و پهنای باندی معادل 250 مگاهرتز دارند.

کیستون Cat6 UTP

انواع کیستون براساس کاربرد

کیستون های Cat6 و UTP براساس کاربردشان به چند دسته تقسیم بندی می شوند. برخی از مدل های آن داخل دیوار نصب می شود و برخی دیگر روی دیوار قرار می گیرد. همچنین دسته ای از کیستون ها در پچ پنل به کار می روند. کیستون هایی که داخل پچ پتل قرار می گیرند از نظر ظاهری متفاوت با دیگر کیستون ها هستند و قاب روی آن ها حذف شده است.

انواع کیستون از نظر ظاهر و ابعاد

کیستون شبکه UTP گروه Cat6 از نظر شکل ظاهری می توانند به دو صورت باریک و پهن باشند. کیستون های پهن و باریک کاربردهای مختلفی دارند و به همراه فیس پلیت به بازار عرضه می شوند. این محصولات می توانند دو حالت 180 و 90 درجه داشته باشند. در برخی از کیستون ها قابلیت قفل شوندگی وجود دارد. این قابلیت بسیار خوبی است  زیرا این امکان برای شما فراهم می شود که بتوانید کابل ها را بدون ابزار پانچ کنید.

انواع کیستون از نظر ظاهر و ابعاد

نصب کیستون Cat6 UTP

کیستون ها را می توان به طرق مختلف نصب کرد. این محصولات را می توان داخل پچ پنل، باکس های روکار جهت نصب دیوار، باکس های توکار جهت نصب داخل دیوار، باکس های کف خواب، فیس پلیت روی ترانکینگ و ... به کار گرفت. کیستون ها باید متناسب با کاربرد و موقعیت قرارگیری انتخاب شوند. در غیراینصورت کیستون در جای مناسب قرار نمی گیرد و عملکرد شبکه مختل می شود.

برای نصب کیستون UTP به قوطی، چنگک و فیس نیاز است. برای نصب روی ترانکینگ نیز به کادر و حلقه نیاز داریم. در هر خانه دو ماژولی می توان یک کیستون پهن یا دو کیستون باریک قرار داد. همچنین می توانید یک کیستون باریک نصب کنید و سپس بخش دیگر را با یک بلنک بپوشانید. برروی کیستون ها اغلب جدول رنگی وجود دارد که به واسطه آن نصاب می تواند به راحتی کابل شبکه را به آن متصل کند. این جدول رنگی دو ردیف رنگی Class A و Class B دارد.

نصب کیستون Cat6 UTP

بهترین برند کیستون شبکه Cat6 UTP

کیستون یکی از مهمترین بخش های شبکه است. این محصولات انواع مختلفی دارند. شرکت های زیادی به تولید Keystone می پردازند. از مهمترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیستون Cat6 UTP لگراند

لگراند یکی از برترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات شبکه است که محصولاتی با کیفیت بالا به بازار عرضه می کند. کیستون های لگراند انواع مختلفی دارند اما کیستون شبکه باریک cat6 utp لگراند بیشترین کاربرد را دارند. پریز شبکه لگراند در انواع یک ماژول و دو ماژول عرضه م شود و اغلب آن ها خاصیت قفل شوندگی دارند. کیستون های لگراند برای نصب به هیچگونه ابزاری نیاز ندارند.

کیستون Cat6 UTP نگزنس

نگزنس از دیگر شرکت های تولیدکننده تجهیزات شبکه است که محصولات متنوعی به بازار عرضه می کند. این شرکت کیستون هایی در گروه متنوع عرضه می کند و از لحاظ محافظت در برابر نویز این کیستون ها FTP - SFTP و UTP هستند. کیستون های نگزنس نیز همانند لگراند خاصیت قفل شوندگی دارند و بدون آچار می توان آن ها را نصب و راه اندازی کرد.

  • از دیگر کیستون های برتر گروه Cat6 و UTP می توان به سوپیتا، اشنایدر، رپیتون و ... اشاره کرد.

قیمت کیستون Cat6 UTP

نوع شیلد و محافظ کیستون، سرعت و پهنای باند، جنس بدنه، ابعاد و سایز کیستون برروی قیمت این تجهیزات اثرگذار است. به طور کلی هرچه گروه کیستون بالاتر رود، قیمت کیستون بیشتر می شود. به عنوان مثال کیستون Cat6 از کیستون Cat5 گران تر است. در مقابل کیستون های UTP ارزان تر از کیستون های SFTP هستند.

خرید کیستون Cat6 UTP

برای خرید کیستون Cat6 UTP می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کیستون Cat6 UTP برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند