ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

پچ پنل

پچ پنل یک قطعه ای مستطیل شکل است که بدنه فریم آن اغلب از جنس فلز ساخته شده و یکی از مهمترین تجهیزات پسیو شبکه محسوب می شود. پچ پنل وسیله ای است که به عنوان یک رابط یا سوییچ عمل می کند. این وسیله به ابتدا و انتهای کابل های شبکه و سایر تجهیزات در شبکه متصل شده و در واقع باعث ایجاد اتصال مستقیم کابل های شبکه به سایر تجهیزات شبکه می شود. پچ پنل ها دارای پورت هایی هستند که کابل های شبکه یا انواع پچ کورد به آن متصل شده و ارتباط میان سایر تجهیزات شبکه مانند هاب و روتر را برقرار می کنند. این تجهیزات که همانند یک جعبه تقسیم در شبکه عمل می کنند، معمولاً دارای 12، 24 و 48 پورت می باشند و یک فضای مخصوص برای قرار دادن کیستون ها نیز بر روی آن ها در نظر گرفته شده است. پچ پنل 24 پورت، بیشترین کاربرد را امروزه در میان انواع پچ پنل ها دارد. فضای قرار گرفتن کیستون ها با قطعاتی از جنس پلاستیک ساخته شده است. پچ پنل ها در درون رک شبکه، وظیفه تقسیم پورت های شبکه را به طور منظم برعهده دارند. قیمت انواع پچ پنل و برندهای پچ پنل لگراند، نگزانس، رپیتون، دی لینک و غیره در قسمت پایین توضیح داده خواهد شد.

قیمت پچ پنل

قیمت پچ پنل ها با توجه به انواع آن ها متغیر است. برای مثال، پچ پنل لودد (loaded) از پچ پنل unloaded قیمت بسیار بالاتری دارد زیرا به همراه کیستون عرضه می شود. از طرفی، این کالاها مانند کابل ها از نظر نوع به CAT7،CAT6a ،CAT6 ،CAT5 و ... تقسیم می شوند و هرچه این مدل بالاتر باشد، قیمت پچ پنل بیشتر می شود. از جهتی، پچ پنل ها همانند کابل ها و پچ کوردها دارای نوع UTP و SFTP هستند که به الطبع نوع SFTP آن دارای قیمت بالاتری می باشد. برندهای متعددی، این کالای پسیو شبکه را تولید می کنند که با توجه به کیفیت، دارای قیمت های بسیار متفاوتی هستند. به عنوان مثال، پچ پنل 24 پورت CAT6 SFTP لگراند از بهترین برندها و از انواع این محصولات می باشد.

خرید پچ پنل

برای خرید پچ پنل خوب کافیست به سایت راندنو مراجعه کرده و با مشاهده قیمت کالا، با فروشندگان به صورت مستقیم در ارتباط باشید. همچنین در صورت نیاز می توانید درخواست خرید خود را نیز ثبت کرده و از ده ها فروشگاه پیش فاکتور دریافت نمایید. پچ پنل لگراند، نگزانس، رپیتون، اشنایدر، دی لینک و دیگر برندهای معتبر در سایت قیمت گذاری شده اند.

پچ پنل چیست؟

ساختار پچ پنل ها به این شکل است که دارای دو بخش اصلی می باشند. بخش اول، فریم پچ پنل است که به آن بدنه اصلی نیز گفته می شود و اغلب فلزی می باشد. بخش دوم نیز کیستون است. برخی از پچ پنل ها به صورت پیش فرض به کیستون مجهز شده اند. پچ پنل ها می توانند ماژولار و یا غیر ماژولار باشند. پچ پنل های ماژولار این امکان را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند که در صورت خرابی یکی از کیستون ها، نیازی به تعویض کل دستگاه نبوده و فقط بتوان کیستون معیوب را تعویض کرد اما در پچ پنل های غیر ماژولار به این شکل نیست و در صورت خرابی یکی از کیستون ها، کل پچ پنل باید تعویض شود. این سوییچ شبکه عمدتاً به عنوان رابط در رک ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پچ پنل بر اساس سرعت انتقال داده

بر اساس عدد قرار گرفته شده در مقابل عبارت Cat، پچ پنل ها دارای انواع مختلفی هستند که نوع Cat5e و Cat6 آنها بیشترین کاربرد را در صنعت شبکه دارد. این استانداردها در واقع سرعت انتقال داده را برای پچ پنل ها مشخص می کنند. در شبکه هایی که تعداد دستگاه ها محدود باشد، نیاز کمتری به پچ پنل احساس می شود ولی در شبکه های بزرگتر با تجهیزات پسیو بیشتر، لزوم استفاده از پچ پنل ها نیز بیشتر احساس می شود. در کل، استفاده از پچ پنل، مدیریت شبکه را در آینده بسیار ساده تر کرده و زمان و هزینه را نیز بهینه می کند. در صورت معیوب بودن یا تغییر مسیر شبکه، با وجود پچ پنل، دیگر نیازی به قطع کابل از مبدأ یا تجهیزات مقصد وجود ندارد و با استفاده از پچ پنل می توان به راحتی ارتباط آن را به صورت موقت قطع کرد. در کابل کشی یک مجموعه در برخی از نقاط چند سوکت قرار می گیرد. این سوکت ها ممکن است در ابتدای کار هیچ استفاده ای نداشته باشند اما در صورتی که کاربری به شبکه اضافه شود، باید بتوان این سوکت های بلااستفاده را به شبکه وارد کرد. متخصصان شبکه برای حل این مسئله نیز از پچ پنل استفاده می کنند.

انواع پچ پنل

 1.  12 پورت CAT5 UTP
 2.  24 پورت CAT5 SFTP
 3.  12 پورت CAT5e UTP
 4. 24 پورت CAT5e SFTP
 5. 12 پورت CAT6 UTP
 6. 24 پورت CAT6 UTP
 7. 48 پورت CAT6 UTP
 8.  12 پورت CAT6 SFTP
 9.  24 پورت CAT6 SFTP
 10. 48 پورت CAT6 SFTP
 11.  12 پورت CAT6a SFTP
 12.  24 پورت CAT6a SFTP
 13.  48 پورت CAT6a SFTP
 14.  24 پورت CAT7

مشاهده ادامه مطلب

برند


گروه


نوع پنل


نوع پچ پنل