ثبت فروشگاه

سوکت شبکه (Network Socket) یکی از مهم‌ترین تجهیزات پسیو شبکه محسوب می‌شود که نقش بسیار مهمی را در شبکه ایفا می‌کند. سوکت‌ها روی کابل شبکه نصب می‌شوند و از این طریق اتصال کابل شبکه با سایر تجهیزات داخل شبکه فراهم می‌شود. به این محصولات سوکت شبکه RJ45 نیز گفته می‌شود. در واقع دو سر کابل‌های شبکه به این سوکت متصل می‌شوند و به دستگاه‌های مورد نیاز همچون پچ پنل و دگر تجهیزات شبکه وصل می‌شوند. پس از سوکت زدن کابل شبکه، این تجهیزات عملکردی شبیه به پچ کورد ارائه می‌کنند. در واقع تفاوت کابل شبکه و پچ کورد نیز در همین موضوع است؛ پچ کوردها در کارخانه و از قبل سوکت زده می‌شوند. سوکت‌های شبکه دارای پین‌هایی از جنس مس هستند که قطر این پین‌ها و تعداد آن‌ها سبب به وجود آمدن انواع مختلف سوکت شده است. به پین‌های سوکت مخصوص شبکه کانکتور RJ یا (Registered Jack) گفته می‌شود.

این سوکت‌ها در انواع مختلف RJ11، RJ45 و RJ48 به بازار عرضه می‌شوند. مهم‌ترین سوکت‌هایی که در شبکه نیز از آن‌ها استفاده می‌شود، سوکت‌های RJ-45 هستند. سوکت‌ها همانند سایر تجهیزات شبکه از لحاظ میزان دریافت نویز به چند دسته تقسیم می شوند.

  • سوکت شبکه UTP
  • سوکت شبکه SFTP

سوکت UTP اغلب در شبکه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که سایر تجهیزات شبکه نیز UTP باشند. این محصولات دارای بدنه های پلاستیکی هستند و برای کابل شبکه بدون شیلد و فویل مناسب تر هستند. در مقابل سوکت های شبکه SFTP بدنه های فلزی دارند و برای کابل های شیلددار و فویل دار مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین سوکت شبکه سوکتی است که استاندارد بالایی داشته باشد و میزان نویز پذیری آن کم باشد. سوکت‌ها همانند سایر تجهیزات شبکه در گروه‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. بهتر است برای افزایش سرعت و بهبود عملکرد یک شبکه از تجهیزات شبکه هماهنگ و سازگار با هم استفاده شود. این سوکت‌ها از Cat5 تا Cat7 عرضه می‌شوند.

قیمت سوکت شبکه

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون نوع سوکت، جنس بدنه، رابط، استاندارد و برند آن بستگی دارد. برای مشاهده قیمت این محصولات می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید. 

خرید سوکت شبکه از راندنو

پیش از خرید این محصولات باید به نوع شبکه توجه کنید. در برخی از شبکه‌ها باید از سوکت شبکه SFTP Cat6 و در برخی دیگر از شبکه‌ها باید سوکت‌های دیگری مورد استفاده قرار بگیرد. پیش از خرید سوکت برای شبکه به نکات زیر توجه کنید. 

  1. برند و استاندارد تولید
  2. نوع سوکت
  3. گروه و دسته بندی سوکت
  4. جنس و مقاومت سوکت
  5. رابط سوکت شبکه

برای خرید سوکت شبکه می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سوکت شبکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند